Şimdi Ara

Philips PUS7002 kullanıcıları . (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
321
Cevap
10
Favori
19.873
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar 49 inc boyutunda sizce 7002 ile 7502 arasindaki farklar nelerdir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GeneralJJ

Arkadaslar 49 inc boyutunda sizce 7002 ile 7502 arasindaki farklar nelerdir

7502 de kumandadan sesli arama yapılabiliyor.

https://www.epey.com/televizyon/karsilastir/75505-78103/philips-49pus7502_philips-49pus7002/

• GeneralJJ G kullanıcısına yanıt
    Biri 100 hz. 7502nin grafik isleme islemcisi 2 nesil yuksek. 7502 direct led 7002 edge led sonuncudan emin deilim aama.

• Periah kullanıcısına yanıt
    7002 de direct led, garfik işlemcisi iki nesil yüksek demek yanlış, yonga seti daha gelişmiş diyebiliriz ve tazeleme hızı halen muamma da olsa resmi servis 7002 panel tazeleme hızı için 100mhz olduğunu defaten belirtti. Aradaki fiyat farkına göre tercih edilebilicek iki model, yüksek fiyat farkında 7002 kesinlikle yeterli olacaktır

• neozine kullanıcısına yanıt
    Hocam forumdan aldığım duyumlar sonucu 7002 modelinin yurtdışında 6482 modeli olarak satıldığını öğrendim. Eğer bu doğruysa dediğiniz gibi direct led ama 50 hz bir panelle karşı karşıyayız. Yurtdışında 7002 olduğu iddia edilen 49pus6482'nin özellikleri ve resimleri burada mevcut.

Grafik işlemcisi olarak pixel plus kullanıyor Philips'de pixel plus'ın bir üstü pixel oreciese işlemcisi onunda bir üstü bu yıl çıkmış p5 işlemcisi.

Geçen yıl çıkmış 6581 modelinde hem 100 hz hem pixel preciese bulunduğunu düşünürsek 7002'nin 6482 olma ihtimali güçleniyor.

https://www.displayspecifications.com/en/model/f5e6ab9

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Periah -- 5 Mart 2018; 17:38:40 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

Çok haklısınız bende öyle duyumlar ve bazı bilgileri edinmiştim, bunun üzerine Phillips Türkiye den TV ler ile ilgili olan üretici ve distrübütör TP Vision yetkilisine ulaştım. Zira benim aldığım dönemde arada fiyat farkı yüksekti ve ikisi arasında kalmıştım.

TP Vision yetkilinin bana aktardığı kadarı ile Avrupa modeli takribi 1 yıl önce piyasaya sürülmüş ve aynı model sürülecek olsa model numarası da aynı olurdu dedi. Bazı yönleri geliştirilerek, kısaca 6000 serisi özellikleri 7000 serisine uyumlu hale getirilerek 7002 olarak Türkiye piyasasına sürülmüş.

En önemli üstünlüğü panelin 100Mhz olması ve HDR görüntü işlemcisinin daha yeni teknoloji ike donatılmış. Ayrıca yazılımsal bazı iyileştirmeler yapılarak 7002 modeli Türkiye piyasasına sürülmüş.

Bu durumda neden aynı model Avrupa piyasasına aynı model numarası ile sürüklediğini sorduğumda, bazı teknik nedenlerden ve teknolojik farklılıkların maliyetinden sebep diye yanıt aldim.

Bu bilgiler üzerine bizde 7002 için karar kıldık. Burda üzerinde durmak istediğim aslında, son tüketici olarak tecrübelerim her ne kadar farklı duyumlar benide tedirgin etmiş olsada, geçen 3 ay kadar kullanım sonrası gerçekten sıkıntısız arayüzü ve görüntü kalitesi fiyatına kıyasla üst seviye olduğunu bilahare müşahade ettim.

Bu anlamda belli fiyat aralığında halen en iyi seçim olduğuna dair tavsiye ediyorum şahsen

• panel 60 mhz 100 degil. kitapciginda yaziyor zaten.

• 2017 yılı üretimi olup google assistant (GA) alacak tv modelleri 6412,6842,7502 serileri olacak,videoda 6,05 de gösteriyor.

Hocam dediğiniz diğer özelliklerinde iyileşme olmuş olabilir ama hz değerinin yükseltilebileceğini pek sanmıyorum.

Tabi siz memnunsanız gerisi pek önemli değil. Güle güle kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Periah -- 6 Mart 2018; 1:15:34 >
    Teşekkür ederim. Açıkçası %100 benim gibi sizde emin olamıyorsanız, üretici yöneticisinin aktardıklarını yazdım. Lakin hepsinden önemlisi tabi tecrübeler. Şahsen fevkalâde memnunum, bizde Samsung mu9000 de var, her ortamda çok daha iyi olduğundan bahsediliyor ve ücret olarak da nerdeyse iki katı ancak normal bir kullanıcı olarak derin siyah hariç bur fark göremiyorum.

Tabi herkes öncelikle kendisi showroom larda varsa tanıdıklarında görüp incelemeli sonra karar vermeli.

Şahsen özellikle HD ve UHD yayınlarda performansından fevkalade memnunum, birde Ambilight insanı farklı hissiyatlara götürdüğü ayrı bir husus:).

https://www.epey.com/televizyon/karsilastir/48684-78097/philips-55pus6581_philips-55pus7002/

Pus6581 Türkiye piyasasında da varmış. Bu durumda yetkilinin dedikleri biraz daha anlam kazanıyor. Sizde inceleyin isterseniz. Benim anlamadığım sizinde saydığınız bazı özellikler bu kadar üstünde neden epey.com da pus7002 nin puanı bayağı daha yüksek verilmiş, zira epey.com tüm teknik verilerin ve testlerin ortalamalarına göre puanlama yaptığını iddaa ediyor ve referans bildiğimiz bir site. Sizin fikriniz var mı?

Geçen yılın Philips Tv'lerinde bazı kronik sorunlar vardı ama televizyonun görüntü kalitesi ile ilgili değil başka konular. Büyük olasılık 6400 modelleri piyasaya sürülmeyip o teknik sorunları çözülerek sorunsuz bir biçimde tekrar piyasaya sokuldu.

• Biraz önce 49" sipariş geçtim umarım pişman olmam. Aklımda bu fiyata çıkmak yoktu, ama ambilight sebebiyle aldim. Gelince gorecegiz. . Asıl korkum arızalanması . Nette çok şikayet var.

• Türkiyede 7002 diye satılan cihaz displayspecifications'da PUS6482 olarak görünüyor.Orada PUS7002 diye bir model yok.Size gelen cihazların arkasında ve kutularında 7002 mi yazıyor?
  • mightythor M kullanıcısına yanıt
    evet kutuda ve tv de 7002 yaziyor.

• Philips Türkiye'nin sitesinde 6482 diye bir ürün yok displayspecifications da 7002 yok.Türk Philips 6482 yi ülkemizde 7002 adıyla satıyor,ama almanyada 6482 olarak satılıyor.https://www.philips.de/c-p/55PUS6482_12/6000-series-ultraflacher-4k-fernseher-powered-by-android-tvtm-mit-3-seitigem-ambilight-und-pixel-plus-ultra-hd

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mightythor -- 14 Mart 2018; 17:48:23 >
  • Tv yola çıktı. Ps4 pro almayi planlıyorum performansı nasıl bilen var mi

• baylar bayanlar, tv geldi , philips çağrı merkezini aradım telesekreter çıkıyor. tvyi kendiniz de kurabilirsiniz falan diyor. açabiliyor muyuz kutuyu?

yakınımdaki yetkili servisi aradım telefonu açan eden yok????

bu çağrı merkezinde normal insan yok mu yav konuşacak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: thythy

baylar bayanlar, tv geldi , philips çağrı merkezini aradım telesekreter çıkıyor. tvyi kendiniz de kurabilirsiniz falan diyor. açabiliyor muyuz kutuyu?

hayır kendiniz açmayın, servis açıp, garanti belgesini imzalayacaklar, bir şekilde servise ulaşmanız gerekli

• quote:

Orijinalden alıntı: ecrasniann

quote:

Orijinalden alıntı: thythy

baylar bayanlar, tv geldi , philips çağrı merkezini aradım telesekreter çıkıyor. tvyi kendiniz de kurabilirsiniz falan diyor. açabiliyor muyuz kutuyu?

hayır kendiniz açmayın, servis açıp, garanti belgesini imzalayacaklar, bir şekilde servise ulaşmanız gerekli

şimdi tekrar çağrı merkezini aradım bir hanımla görüştük açabilirsiniz diyor... kırık falan çıkması durumuna karşı videoya çekin diyor... anlamadım gitti valla servisin telefonu açan eden yok..

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.