Şimdi Ara

PHILIPS DIAMOND VISION (RESİMLi) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
328
Cevap
3
Favori
141.706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Bu DiamondVision ampül Philips'in sitesinde yok.

Onun yerine 4000K sıcaklığa sahip BlueVision var. Aydınlatma gücü daha fazlaymış. (VisionPlus kadar değil tabii ki) AutoExpress 2005 ödülünü almış.

AutoExpress'ten Alıntı:
    "For the first time here is a blue bulb worthy of our Best Buy award. If you must have the xenon look, the Blue Vision is the best of those tested"

Ayrıca hem güç, hem görünüm bir arada olsun isteyenler için, özellikle de Tuning piyasası için çıkarılan Power2Night var.

Bunlar hakkında bilgisi olan var mı acaba? Kullanan, deneyen?
  • Orjinalden alıntı: Yazılımcı Online

biri benden resim istemişti şimdi mesajları silinmiş, Resimleri koyayım bari

Valla ben istemiştim de mesajlar niye silindi anlayamadım. Akşam forumda bir bozukluk vardı galiba. İyi olmuş faların güle güle kullan...
  • Bu Power2Night aklıma yattı açıkçası. Hem görünüm olarak mavimsi ışık veriyor, hem de VisionPlus gibi + %50 kategorisinde imiş. Zaten tamamen Tuning için üretilmiş olması, görünüşünün de güzel olduğunun kanıtı. BlueVision da güzel görüntü veriyor ama + %10 kategorisinde, yani verdiği ışık miktarı daha az. Yine de BlueVision düşünülecek bir ampül gibi duruyor açıkçası.

Philips Power2Night Sayfası:
    http://www.lighting.philips.com/in_en/consumer/carlighting/products/for_your_car/power2night/power2night.php?main=gb_en&parent=1&id=in_en_car_lighting&lang=en

Gece Uçusu sitesi Power2Night ve diğer +50 kategorisi karşılaştırması:
    http://www.geceucusu.com/index.htm?modifiyeler/halojen/5

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi civcivx -- 10 Mart 2006; 11:19:54 >

• quote:

Orjinalden alıntı: coxyc

quote:

Orjinalden alıntı: Yazılımcı Online

biri benden resim istemişti şimdi mesajları silinmiş, Resimleri koyayım bari

Valla ben istemiştim de mesajlar niye silindi anlayamadım. Akşam forumda bir bozukluk vardı galiba. İyi olmuş faların güle güle kullan...

Sağol Ama mesajında yanlış alntı yapmışsın sanki senin cmleni ben söğlemiş gibi oldum Şaşırdım bende bune diye sonra dan çaktım

• siparişim geldi.ingiltereden.biraz önce.diamond vision.akşama fabia ma takıcam.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mygokhan

siparişim geldi.ingiltereden.biraz önce.diamond vision.akşama fabia ma takıcam.

Hayırlı olsın arkadaşım umraım güzel olur
  • Bende yakın zamanda benim getz'e Osram Silverstar alacam.

Konuyla alakasız belki ama LED teknolojisi yakında Xenon farların yerini alacakmış. Acaba suanda ön farlara da bu LED sistemi uygulanabiliyormu sonradan takılan Xenonlar gibi.
    Okudugum haberi aşşagı kopyala-yapıştır yapıyorum :

Xenon'a rakip geldi
    Avrupa'da yapılan araştırmaya göre daha önce arka stoplarda kullanılan fakat ön aydınlatma grubuna transfer olan LED teknolojisi Xenon farların yerini almaya hazırlanıyor.
    09.09.2005
    2006 yılında ilk etapta Amerika’daki otomobillerde kullanılacak olan teknolojinin Avrupa’ya transferi 2008 yılını bulacak. Xenon’a göre kullanım rahatlığı sunan teknolojinin en büyük avantajıysa ömrünün teorik olarak otomobilin ömriyle aynı olması. Ayrıca LED teknolojisi son dönemin trendi olan yönlendirilebilen far sistemlerine Xenon farlardan daha kolay adapte edilebiliyor.

Not : arabam.com dan alıntıdır.
    Link :http://arabam.milliyet.com.tr/haber.asp?PID=683&HID=16&haberID=275566

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Se®k@n -- 10 Mart 2006; 17:19:23 >

• quote:

Orjinalden alıntı: mygokhan

siparişim geldi.ingiltereden.biraz önce.diamond vision.akşama fabia ma takıcam.

hayırlı olsun mygokhan... ben de 3 gündür kullanıyorum... gece çok şekil duruyor... buz beyazı ışık bence güzel de aydınlatma sağlıyor... bu arada,sen de arabanın gece resmini çekip koyarsan diğer arkadaşlara referans olabilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _GreeNEyEs_ -- 10 Mart 2006; 19:44:03 >
  • ya kullanan arkadaşlardan bi ricam war

farları çekmek yerine
    farların üstünden flaşı kapatarak yolu çeksenizde
    farları diil farların nasıl aydınlattığını görsek ??
  • quote:

Orjinalden alıntı: crepassio

ya kullanan arkadaşlardan bi ricam war

farları çekmek yerine
    farların üstünden flaşı kapatarak yolu çeksenizde
    farları diil farların nasıl aydınlattığını görsek ??

Ben onu denedima rkadaşım hatta bende diyecektim yolu çekip yollayın diye malesef olmuyo yaa, yani karanlık çıkıyo anlamadım başka bi tekniği mi vardır nedir anlamadım ama özel makine lazım onlar için. Ben gece çekimi yapıyorum ama resim programları ile oynayarak resmi açarak netleştiriyorum ve böyle olunca da farların bi espirisi kalmaz

Zaten flash kapalıda olsa açıkta olsa gece uzak bi alanı ya da manzara gibi bi resim çekmek isterseniz karanlık çıkar

Ama kaliteli fotoğraf mkainesinin kalitesine göre değişmesi lazım bu gece çekimi olayı. Mesela her kamera da gece çekim düzgün yapmaz ama habercilerin kameraları çok ta güzel çekiyor. Biraz da kalite ile lakalı bişi

Yaw ben bunu neden anlattım anlamadım yaw Bi anlık gaza gelmek olsa gerek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazılımcı Online -- 10 Mart 2006; 21:24:20 >

• [simage]URL=http://imageshack.us]
     PHILIPS DIAMOND VISION (RESİMLi)
    [/url][simage] yaaa fotoğraf ekleme menüm kapalı.erişim iznim yokmuş..niy eböyleoldu yaa..o kadar da fotoları çektim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mygokhan -- 10 Mart 2006; 22:22:47 >
  •  PHILIPS DIAMOND VISION (RESİMLi)
    ben senin için koyayım
  • sağol dostum
  • Evet aceleden saçmalamışım biraz garip olmuş mesaj
  • arkadaşlar bu farların yağmurdaki perfprmansı sizce nasıl?yorumlarınıza bu konuyu da eklerseniz çok sevinirim
  • Rengi maviye ve beyaza kaçanlar hiç aydınlatmıyor yağışlı havalarda. Tamamen modifiye için üretiliyolar. Ben kesinlikle almam bu mavi ve beyaz yananlardan. Aynı şey xenon için de geçerli 5000K'i geçmemesi lazım en iyi aydınlatma performansı için.
  • kendi deneyimlerine dayanarak mı konuşuyorsun yoksa kulaktan dolma bilgilerle mi?

teşekkürler

quote:

Orjinalden alıntı: coxyc

Rengi maviye ve beyaza kaçanlar hiç aydınlatmıyor yağışlı havalarda. Tamamen modifiye için üretiliyolar. Ben kesinlikle almam bu mavi ve beyaz yananlardan. Aynı şey xenon için de geçerli 5000K'i geçmemesi lazım en iyi aydınlatma performansı için.
  • Bunlar kendi edindiğim bilgiler ve kesinlikle yanlış değiller. Biraz araştırırsan anlayacaksın doğruluğunu.
  • yazılımcı online kardeş kaça aldın ampulleri.

benim 2001 Polo Classic var seninki ile aynı sistem çizgili far var alette ama ben bi türlü beğenmiyorum aydınlatmasını. Gece yetersiz özellikle bana güçle ve sürekli uzun ömürlü aydınlatma lazım. Ne tavsiye edersiniz... Geçen arkadaş aracına sanayiden 15 YTL ye markasını bilmiyorum ama ampul aldı 1 yıl içinde patladılar. Ben orjinali kadar da uzun ömürlü olsun isterim
  • İstanbuldaysan çiftini 25-30 civarına alırsın. Ben osram silverstar tavsiye ederim yazılımcınınkilerle aynı. Philips vision plus da olabilir yaklaşık aynı civarda fiyatları.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.