Şimdi Ara

Philips Citiscape Downtown İncelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
1.971
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese Merhaba şimdi sizlere ilk incelememi yapıcağım daha önce yapmadığım için eksiklerim olacaktır şimdiden kusuruma bakmayın

ilk olarak kendimden kısaca bahsedeyim 16 yaşından beri kulaklık kullanıyorum ilk olarak telefon yanlarında verilen samsung lg apple vb. kulaklıklar kullandım gerçek kulaklık deneyimimi ise akg markasının kulak içi modeli olan k-340 ile yaşadım diyebilirim gerçekten muazzamdı ama sattım ondan sonra tekrar bir arayışa girdim ama kulak içi değil kafaüstü arıyordum 150 lira gibi bir bütçem vardı o bütçeye pek çok seçenek yoktu aslında vardı ama ben pek güvenemiyordum benim sevdiğim ses karekteri natural dengeli tarzda seviyorum neyse artık yavaş yavaş geçeyim inceleme kısmına
    İLK OLARAK PHİLİPS MARKASINDAN KISACA BAHSEDEYİM :
    philips markası ses cihazları konusunda gayet iyi bir yerde bence ben birçok cihazını kullandım kullanıyorumda tabi bir sony değil ama son kullanıcıya gayet yetiyor.
    MARKA VE MODEL VE MALZEME KALİTESİ:
    evet arkadaşlar kulaklığı aralık ayının son haftası yılbaşına 2 gün kala bursa nilüfer teknosa mağazasından 70 tl ye aldım marka philips model kodu: citiscape dowtown model kodu: shl5605bk/10
    kulaklık olarak 2012 model biraz eski fiyatlarıda bu yüzden gayet uygun 3 modeli benimki orta seviye benim modelin bi üstü var uptown neyse malzeme kalitesine geçeyim :
    malzeme olarak plastik metal karışımdan oluşuyor kasası kulak pedleri köpükten çok yumuşak adeta yastık gibi kafa bant kısmı ise bez tarzı bir kumaş var asla acıtmıyor.
    SES KALİTESİ TEKNİK DETAYLAR VE KULLANIM:
    şimdi ise size ses kalitesinden bahsedeyim biraz kulaklığın kutusunda yazdığı gibi natural ve clear sound diyor kısaca tüm temiz ve dengeli ses veriyor eğer hi-fi merak ediyorsanız kesinlikle tavsiye ederim
    kulaklığın amacı kayıt ne ise onu veriyor size üzerine herhangi bir renk katmıyor ben başlarda pek alışamamıştım ama alışınca diğer kulaklıklar öok yavan geliyor ayrıca eq olmadan tüm sesleri çok temiz veriyor tabi kullanılan player ve şarkı kaliteleri önem arz ediyor ben 320 lik mp3 ile test ettim performansı gayet güzel ama gerçek performansını 16 bit 24 bit flac ve wav parçalarda gösteriyor tabi flac ve wav kalitesini farkını anlamak için iyi bir player veya ses kartı gerekli yoksa 320 lik mp3 ten farkı pek olmuyor en azından ben algılayamıyorum
    ben kulaklığı sony b-172 mp3 pleyer ile test ettim eq kesinlikle kullanmadım sony mp3 ün sesi hafif parlak ama dinlenmeyecek kadar değil onun haricinde ipad 4 ve laptopta kullandım en iyi sesi laptop ve ipad 4 te aldım besleme ve kısık sesteki detay konusundada gayet iyiydiler benim müzik tarzım geniştir türkçe ve yabancı pop amerikan rap blues jazz soft rock r&b gibi türlerde test ettim hepsinde gayet güzel sonuç verdi ama daha çok ben blues jazz ve rock performansını beğendim kısaca tüm detayları net bir şekilde bozmadan birbirini örtmeden çok rahat bir şekilde veriyor.
    BASLAR:
    kulaklığın basları başta çok ilginç gelmişti çünkü normalde baslar titretir ya bu kulaklıkta titremiyor ama bas yok gibi gelmesin bunda basları duyuyorsunuz ** titretme gibi bir olayı yok zaten bas severler extra bass olan modellere yönelmeli bas sesler tiz ve midleri baskılamadan gayet güzel duyuluyor
    MİDLER :
    bu kulaklıkta vokal dinlemek çok ayrı bir keyif veriyor mid sesler gerçekten çok başarılı zaten kutu üstündede yazdığını belitmiştim birde bateri sesleri varya onları flac ve wav parçalarda en ince ayrıntısına kadar duyabiliyorsunuz
    TİZLER:
    tizler ise çok şahane ne çok parlak ne çok sönük gayet yeterli çözünürlükte zaten birazda parça kayıt kaliteleride çok etkiliyor tizler bas ve midlerin altında ezilmiyor tane tane duyuluyor hiç bir ses karışması olayı yok
    SAHNESİ :
    sahne olarak orta seviye diyebilirim zaten her parçada sahne oluşumu olmuyor ama jazz soft blues ve rock parçalarda çosuyor diyebilirim sahne olarak appler ipad 4 diğer kullandığım playerlardan 1 tık daha iyiydi kulaklıkta sağ sol ayrımıda çok rahat bir şekilde yapılabiliyor.
    TEKNİK ÖZELLİKLER VE SON YORUM :
    teknik olarak 32 ohm empedansa sahip 40 mm sürücüleri var 30mw maksimum güç kaldırabiliyor 102 db hassasiyeti var 1.2 metre mikrofunlu düz bir kablosu var 3 renk seçeneği var ben kahveringisi aldım beyazı ve mor rengide var
    BİTİŞ:
    evet arkadaşlar ilk incelememi yaptım eksik yerler için kusuruma bakmayın elimden geldiğince normal bir kullanıcı olarak incelemeye çalıştım bu kulaklık kısaca tüm detayları duymak isteyen hi-fi dünyasını merak eden giriş yapmak isteyen fazla bütçesi olmayan kişilere ve öğrencilere hitap ediyor halen teknosalarda 60-70 lira arası satılıyor bence bedava benden söylemesi rakibi ise o paraya yok malzeme kalitesi ve sesi olsun

NOT: İNCELEME TAMEMEN BANA AİTTİR ELİMDEN GELDİĞİNCE FAZLA DETAYLARA İNMEDEN ANLATMAYA ÇALIŞTIM UMARIM ALACAK VE MERAK EDEN ARKADAŞLARA YARDIMCI OLUR EKSİK TARAFLARI VARSA VEYA MERAK ETTİĞİNİZ BİR YER BİR ŞEY OLURSA SORUN BİLGİM VE TECRÜBEM DAHİLNDE CEVAPLARIM

Philips Citiscape Downtown İncelemesi Philips Citiscape Downtown İncelemesi Philips Citiscape Downtown İncelemesi Philips Citiscape Downtown İncelemesi Philips Citiscape Downtown İncelemesi Philips Citiscape Downtown İncelemesi Philips Citiscape Downtown İncelemesi Philips Citiscape Downtown İncelemesi
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• fiyatına göre iyi bir kulaklıktır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.