Şimdi Ara

Philips 55PUS8602 (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.038
Cevap
25
Favori
83.232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ipad pro larda olduğu gibi bunlardada oluyor. Bazı tv lerin aluminyum cercevelilerinde yamukluk var. Philips e özgü değil diğer markalarda da oluyor.
  • cryptdlg kullanıcısına yanıt
    Hocam peki garantiye yollasam değiştirirlermi tv yi acaba

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • By.MaMBoS B kullanıcısına yanıt
    Kullanımı engelleyici bir olay olmadığından değişim kabul edeceklerini zannetmiyorum. Onu elle zorlayıp düzeltip verirler sana.

Kullanımını etkileyen bir sorunu yoksa, macera da aramıyorsan zorlama derim.
    Görüntülerde bozulma yaşanınca farkettim zaten örneğin ekranın ortasındaki görüntü ince uzun oluyor yada normal görüntüsü oluyor sağ ve sol kenarlardaki görüntüler geniş oluyor elle düzeltmeye kalkarlarsa camını kırarlar biraz daha zaman geçsin bakalım serviside bir arayım bilgi alırım

Resimdeki kadar eğrilikten bahsettiğin şekilde görüntüde bir deformasyon olacağını zannetmiyorum.

Senin demene göre Samsung un curved ekranlarına bakanların isyan edip hiç izleyememesi lazım.

Mal sahibi sensin tabiki rahatsızlık duyduğun noktaları dile getirmek servisi aramak sana kalmış.

Ek: Şimdi benim tv ye baktım dırım ne diye orta kisimdan çok hafif bir içbukeylik var jilet gibi düz değil yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cryptdlg -- 20 Şubat 2019; 23:5:56 >
  • Philips yeni bir sisteme geçiyormuş, bizim tv leride ilgilendiriyor.

Şöyle açıklayım, bizim 8602/12 modeli kullandığımız tv ler. Birde ingilterede satılan 8602/05 modeli var aynı tv nin donanımda ufak tefek değişiklikler var.

Önceden de yazmıştım Android 8.0 ingiltere versiyonuna gelmişti 8602/05 e ama bize daha gelmedi. Şöyle bir not düşeyim bizim öncesinde aldığımız birkaç güncelleme de bunlaraa hiç gelmemişti.

Sadede gelirsek bu türk aynı model varklı numaraya sahip modelleri bir arada aynı yazılım güncellemesiyle ortak güncelleme yapacak bir sisteme geçiyorlarmış.

Artık ayrım kalmayacak gibi gözüküyor.

Bu olay 2017 ve 2018 model philips ler için geçerli olacak ve Android 8.0 güncellemesiyle başlayacakmış.

Ayrıca Amazon Prime video servisi uygulamasına Philips 2017 ve 2018 model android tvler için HDR desteği gelmiş. Amazon Prime uygulaması olup kullanan varsa uygulamayı güncellesinler.

Şuan Jack Ryan dizisi UHD HDR olarak izleyebilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cryptdlg -- 4 Mart 2019; 10:31:39 >

Ümarım en kısa sürede şu güncellemeyi alırız ios işletim sisteminde en sevdiğim olay keşke android olayıda ios gibi olsa

• coskunresul C kullanıcısına yanıt
    IOS gibi olamaz çünkü adamlar hem donanımı hem yazılımı kendi yapıyor. Senede çıkardıkları model belli 2-3 onun için optimizasyon ve zamanında yazılımı hepsine çıkarma işi android e göre çok kolay.

Android te Android cihaz üsreten yüze yakın firma vardır. Yazılımı üreten Google. Firma kaynak sistemi alıp kendi cikaracağı cihaza uyumlu hale getirmesi de ona göre zaman alıyor.

Asıl android in yapı olarak Windows gibi olması lazım ama oda işi iyice içinden çıkılamaz duruma getirir.

Google in androdi yerine gelistirdiği yeni Fuchsia belki daha bu konuda istitkarlı ve altyapısı bu tür güncellemelere daha hızlı adapte olacak şekilde olur.

Bu arada Fuchsia için ilk kullananların görüşleri performansın Android e göre daha iyi olduğu yönünde ve android uygulamlarını da sorunsuz çalıştırıyor oluşu büyük bir artı.
  • 65PUS8602 için güncelleme geldi sanırım. şu anda yapıyorum güncellemeyi umarım oreo update dir. tv üstünden güncelleme kontrolü yaptığımda direk geldi.

evet oreo update gelmiş bulunmakta. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi standalone -- 4 Mart 2019; 20:53:36 >
  • standalone S kullanıcısına yanıt
    Bende yüklüyorum genel olarak memnundum ama yeniliği seviyorum inşallah dahada iyleşmiştir

Cihaz sayısı fazla olabilir ama bence en son güncellemeye gereken odaklanma ve ciddiyet maalesef yok 8602/05 neden 12 den önce aldı aradaki zamanda ne yapıldı ne beklendi

Yani öyle cihaz sayısı fazla o yüzden güncellene gecikti bence bu bu işin bahanesi

• arkadaslar bu tvde youtube hdr neden aktif olmuyor? Bildiginiz bir yolu var midir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Philips 55PUS8602

Philips 55PUS8602

Güncelleme gelmiş hayırlı olsun..

Güncelleme den sonra Google Store dan program update lerini kontrol edin diye uyarmışlar.

Sitede yazılım tarihi eski görünüyor fakat dosyası indirin yeni firm eklenmiş.

Philips 55PUS8602

Yazılım için -->https://www.philips.com.tr/c-p/55PUS8602_12/8600-series-guecuenue-android-tvden-alan-3-tarafli-ambilight-ve-p5-perfect-goeruentue-motoruna-sahip-4k-quantum-dot-led/destek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cryptdlg -- 5 Mart 2019; 13:1:7 >

• Arkadaşlar güncellemeden sonra harici medya oynatıcılar flash belleğimi ve harici diskimi görmüyorlar programların izinleri verilmiş silip tekrar yükledim durum aynı bu arada tv nin kendi oynatıcısında sıkıntı yok varmı benim gibi sorun yaşayan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi By.MaMBoS -- 5 Mart 2019; 21:4:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: By.MaMBoS

Arkadaşlar güncellemeden sonra harici medya oynatıcılar flash belleğimi ve harici diskimi görmüyorlar programların izinleri verilmiş silip tekrar yükledim durum aynı bu arada tv nin kendi oynatıcısında sıkıntı yok varmı benim gibi sorun yaşayan
    Kodi de bağlı diski görüyor ama içine giremiyorum diskin "Yol bulunamadı veya geçersiz" diye uyarı veriyor.

Düzeltme bekliycez bu gidişle.
    Aynı sorun bende de var, NTFS formatlı harici diskleri Kodi, VLC, MXPlayer gibi programlar artık açmıyorlar.
    Harici diskin FAT32 formatlı olması gerekiyor ki, 4GB dosya sınırından dolayı kullanışlı değil. Philips'in kendi oynatıcısı NTFS harici diskleri açıyor ama çok kullanışsız ve herşeyi düzgün oynatmıyor.
    Eski yazılıma geri yüklemeyi denedim, ama tv izin vermiyor. Eski yazılımın yüklemenin bir yolu varsa, bilgilendiren olursa çok sevinirim.
  • NHLKZY N kullanıcısına yanıt
    Eski yazılımı geri yüklemek için baya baya root işlemi yapman gerek. Aynı telefonlardaki gibi custom firm işi gibi.

Zaten o becerilse eski yazılıma dönmek yerine bu sorunu çok daha basit işlemlerle kendimiz de hallederiz.

Ben sorunun düzeltileceiğini düşünüyorum.

Biraz Google ladim konu hakkında aynı şey Mi box in Android 8 update inden sonra milletin başına gelmiş. Kodi nin forumunda konu tartışılmış.

Bu arada mi box fix yayınlayıp olayı düzeltmiş sonradan.

Ne yapmış adam özet geçeyim.

Android market ten ES file Explorer i kurup onun içinden harici diske ulaşmayı deniyor.
    Diske ulaşamayıp. programı kapatıp. Programı tv den siliyor.
    Sonra Tekrar bu video da VLC ye girmiş onu kullandığı için bu sefer VLC hardiski görmüş.

Yalnız şöyle bir nokta var adamın disx eXFAT formatında. NTFS için bu işlem yermi kesin bir açıklama yok.
    Ama denemekten zarar gelmez.

Biri şöyle bir yol bulmuş onda işe yaramış bir denemek lazım. Akşam evde denerim bende sonucu yazarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cryptdlg -- 6 Mart 2019; 11:1:8 >

• İşin ilginç tarafı tv nin kendi oynatıcısı görüyor. aklıma dosya izinleri geldi belki güncellemeden sonra değişmiştir diye baktığımda dosya okuma izinlerinde sıkıntı yok. İnşallah yakın zamanda düzeltirler

Bug gibi birsey o kesin. Android 8 e geçen diğer bazı cihazlarda da aynı sorun olmuş. Büyük olasık google dan gelen kit te bu sorun vardı, bunlar onun üstünden kendilerine uyarladılar.

Eskiden philips in tv leri için resmi forumu vardı, saolsun philips geçen sene onu kapattığı için ulaşmak biraz zor olacak. Konu hakkında Twitter dan yüklenmek lazım orjinal yabanci hesabına.
    Hocam redditte şöyle bir konu buldum genel bir sorun bu ama ordada bir çözüme ulaşamamışlar inşallah kısa zamanda çözülür sıkıntımız.
    Philips 55PUS8602

• 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.