Şimdi Ara

Philips 55pus7304 The One Tv (VİDEO-RESİM KURULUM-İNCELEME) (36. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.226
Cevap
39
Favori
202.581
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Nefer1963

Hocam biraz daha verip 55 alın kesinlikle pişman olmazsınız bende 50 alacaktım 55 e döndüm :)

Alıntıları Göster
    50 ile 55 arasindaki fark sadece ekran boyutu mu?
    Yoksa teknik özellik olarak fark var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kanatlandırmayan_Redbull kullanıcısına yanıt
    Panel farkı var 50 va panel 55 ips panel

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kanatlandırmayan_Redbull

50 ile 55 arasindaki fark sadece ekran boyutu mu?
    Yoksa teknik özellik olarak fark var mı?

Alıntıları Göster
    50-va
    55-ips
  • sesem S kullanıcısına yanıt
    Emin değilim akşam bir kontrol edeyim. Fabrika ayarlarına dönünce de komple uygulamaları falan siler herhalde değil mi?
  • hakan_special H kullanıcısına yanıt
    Evet mevcut kurulum esnasında soruyor.
  • Bu yuzden o uygulamalardaki bilgilere dayanarak yorum yapmak dogru degil bence

Merhaba

Evet media playeri gelistirirlerse daha iyi olur. Kodi veya mxplayer oynaticilari gayet iyi alternatif olarak kullanilabilir.

• Merhaba arkadaşlar aldığım tvde(55pus7304) ışık testi yaptım 52 saniyelik sorun yok ancak kanal değiştirirken siyah ekranın sol tarafında ve üst tarafında grimsi bişeyler var ekranın ortası,altı ve sağ tarafı siyah bu neden kaynaklanıyor acaba sorun mu var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nefer1963 -- 2 Aralık 2019; 22:57:14 >
  • teşekkür ederim son bir sorumda daha olacak bizim burada elektrik kesintisi çok sık oluyor hatta o yüzden panasonic plazma tivimin power kartı ile y-sus kartı arızalandı panasonic televizyonum elektrik kesintilerinde elektrik geldiğinde otomatik açılıyordu bence bozulmasında bununda çok etkisi oldu philips tvlerde elektrik kesintilerinde otomatik açılıyor mu yoksa stand by konumunda mı kalıyor yada şöyle yapabilirmisiniz philips televizyonunuz açıkken fişi çekip taktığınızda otomatik açılacak mı teşekkür ederim
  • Yeni yazılım güncellemesi ciddi değişikler içeriyor fakat daha usb yada UI'dan güncelleme yayınlanmış değil.Ayrıca 11.11 deki bir önceki üretim firmware'i internet'e düşerse(dosya boyutları 2GB oluyor)muhtemelen NVM dosyasınıda içeriyordur.Bunu yüklersek renk sorunların servise gerek kalmadan çözüleceğini düşünüyorum.

TPM191E _ 001.002.173.004 – Date: 2019/12/02
    - Improvements for Dolby Atmos in Netflix
    - Improvements for Dolby Vision
    - Improvements for TV shop mode
    - Improvement for varying Picture brightness in TXT mode
    - Improvements for Youtube and Netflix
    - Many more minor improvements
    TPM191E _ 001.001.114.005 – Date: 2019/11/11
    - Improved manufacturing firmware
  • Bu güzel haber 02.12.2019 tarihli olmasına rağmen yayımlanmış değil.
  • Güncelleme çıktı ve yükledim.
    İlk farkettiğim Netflix'te daha Dolby Atmos olan filmlerde sadece Dolby Vision ibaresi çıkıyordu. Yeni güncellemeyle Dolby Vision.Dolby Atmos şeklinde gözüküyor.
    Ses seçeneklerinde de İngilizce(Atmos) olarak gözüküyor.
    İlk izlenimler bunlar.
    Sizde soundbar yok dimi? Soundbar olmadan cihazın üstündeki kendi hoparlorü üzerinden atmos çıkması gerekiyor.Daha önce bu konuyla ilgili yazmıştım eğer düzelmiş ise çok güzel haber.Atmos ile netflix'teki ses bit'i 768Kbit'e çıkması gerekiyor.Stereo için 192 / 5.1 için bu oran max 256Kbit.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FrtNrn

Sizde soundbar yok dimi? Soundbar olmadan cihazın üstündeki kendi hoparlorü üzerinden atmos çıkması gerekiyor.Daha önce bu konuyla ilgili yazmıştım eğer düzelmiş ise çok güzel haber.Atmos ile netflix'teki ses bit'i 768Kbit'e çıkması gerekiyor.Stereo için 192 / 5.1 için bu oran max 256Kbit.
    Sound bar kullanmıyorum. TV 55PUS7504/62. İlk farkettiğim bu oldu
  • Şöyle de bir durum var...https://www.youtube.com/watch?v=Ce3b_5asbDk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sesem -- 3 Aralık 2019; 16:24:25 >
    Şimdi denedim. Eğer tv açıkken fişi çekerseniz taktığınızda açılıyor. Ama tv yi kumandadan kapatıp fişi çekerseniz açılmıyor. Benim önceki samsung televizyonumun teledünya sinyal dalgalanmasından dolayı ana kartı yandı. Tv fişten çekiliydi. Akım korumalı priz kullanmak en doğrusu.

Bende teknosa dan aldım. Herhangi bir sorun yok. Teknosayı bağlamaz bu durum. Philips in çözmesi lazım.

Güncelleme var mı diye baktım. Güncelliyoruz bakalım hayırlısı:)

• andreoni kullanıcısına yanıt
    hocam açılmazsa daha iyi olurdu benim komşumda ki vestel o durumda açılmıyor panasonic tv philips tv gibi açılıyordu bu yüzden bozuldu. Akım korumalı prizi prizde bir tane 2 li uzatma olmayan direk prize takılan hatta uydudan gelen kablo için giriş çıkışı olan tunçmatik akım korumalı priz vardı daha sonra eve internet çektiğimde modem için bir priz ihtiyacı doğunca 3 lü uzatma olmayan tunçmatik akım korumalı priz aldım onuda ikili tunçmatik akım korumalı priz üzerine taktım iki tane akım korumalı priz üzerinden televizyona uydu alıcısına modeme elektrik geliyordu ona rağmen televizyonum bozuldu sonraki araştırmalarımda öğrendim ki akım korumalı prizler sadece çok yüksek şimşek etkisinde elektrik geldiğinde işe yarıyor düşük geldiğinde yada biraz yüksek geldiğinde bir şey yapamıyor bence alınmasına bile gerek yok onun yerine 1 kva lık voltaj regülatörü almak en doğrusuymuş en azında baktığım regülatör Giri­ş voltaj aralığı: 130 VAC / 260 VAC - Çıkış voltaj hassasiyeti: 220 VAC ±%2 arasında dengeleyerek veriyor 130 volt altında 260 voltun üzerinde elektrik geldiğinde elektriği direk kesiyor buradan herkese benim olduğum yerdeki gibi sürekli elektrik kesintisi yaşanan yada voltaj dalgalanması olan yerlerde bulunan arkadaşlara tavsiyem evde bulunan hassas cihazlar için 1 kVA Röleli Voltaj Regülatörü almalarıdır teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakan_special -- 4 Aralık 2019; 11:29:12 >

Kumandadan kapatmayı unutmamak lazım o zaman.

• Arkadaşlar bu tvde akşamları kanal geçişlerinde ekran komple siyah mı yoksa kenarlarda felan grimsi renk var mı sizdede? Ona göre iade edeceğim

• 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.