Şimdi Ara

Philips 55pus7304 The One Tv (VİDEO-RESİM KURULUM-İNCELEME) (141. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.226
Cevap
39
Favori
202.580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 139140141142143
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İyi günler,cihazı alalı 1 ay oldu güncelleme sonrası cihaz da daha önce olmayan kayan yazılar pürüssüz şekilde kaymıyor titreme yaparak kayıyor tüm kanallarda durum bu komşumun televizyonuna baktım onda sıkıntı yok yayınla ilgiside yokmuş görüntü ve hareket tarzlarını denedim fakat sonuç değişmedi sizce ne yapmalıyım?Cevap için teşekkürler.
  • JusticeLeague kullanıcısına yanıt
    #rez merakla bekliyoruz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: JusticeLeague

Hocam valla müsait bi zamanınızda görüntü ayarlarınızı paylaşırsanız çok sevinirim.
    Aynı dediğiniz gibi yırtılmalar baya baya oluyor.. :/
    Öncelikle bu ayarlar sadece kişisel göz zevke uygun tercihlerdir. Genellikle yaptığım doğal üzerinden yapılan ayarlardır. Ve yapılan sadece standart HD çözünürlük için geçerli. UltraHD-Dolby Vision ayarları daha farklıdır. TV'de yapmış olduğunuz her iki ayarları da saklıyor. Yani daha önce DV'de ayarları nasıl bıraktığıysanız o ayarlara dönüyor. Bu çok güzel bir özellik. Neyse tercihlerim şöyle;

Görüntü Tarzı : Doğal
    Renk : 60
    Kontrast : 85
    Keskinlik : 5
    Parlaklık : 50

Gelişmiş
    Renk
    Renk Geliştirme : Maksimum
    Renk Sıcaklığı : Normal
    Kontrast
    Kontrast Modu : Görüntü Optimizasyonu
    HDR Video Ölçekleme : Açık
    Dinamik Kontrast : Orta
    Video Kontrast : 100
    Işık Sensörü : Kapalı
    Gama : 0
    Keskinlik
    Ultra Resolution : Açık
    Görüntü Tarzları
    Parazit Azaltma : Maksimum
    MPEG Parazit Azaltma: Maksimum
    Hareket Tarzı : Standart

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sesem -- 24 Eylül 2020; 20:28:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: byrmblgl

İyi günler,cihazı alalı 1 ay oldu güncelleme sonrası cihaz da daha önce olmayan kayan yazılar pürüssüz şekilde kaymıyor titreme yaparak kayıyor tüm kanallarda durum bu komşumun televizyonuna baktım onda sıkıntı yok yayınla ilgiside yokmuş görüntü ve hareket tarzlarını denedim fakat sonuç değişmedi sizce ne yapmalıyım?Cevap için teşekkürler.
    aynı problemden şikayetçiyim evimde bu televizyonun yarı fiyatı neredeyse hiçbir özelliği olmayan philips 40PFK4201/12 Modeli var onda yazılar pürüzsüz ve dahada ilginçi maç izlerken top bende takıla takıla gidiyor 40pfk da pürüzsüz çözemedim şu problemi görüntü ayarlarını yapıyorum yine çözüm yok servis de direk alıp götürelim abi 1 haftada getiririz diyor ama kesin cevap vermiyorlar bakmamız lazım deyip susuyorlar

• sesem S kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam çok teşekkürler. Görüntü yırtılmaları aşırı rahatsız ediyor ya ona göre bi ayarlar yapmaya çalışayım bende hocam.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Öncelikle çok teşekkürler ayarlar için. Görüntü yırtılması üzerinde son bir kaç gündür test ediyorum da, Standart en iyisi gibi gözüküyor aksi halde kişisel yaptığım zaman ve maksimuma çektiğimde IPTV izlerken (50 FPS) top havadayken inanılmaz yırtılma oluyor.Futbol izlerken standart iyidir,tv izlerken de maksimum'a çekmek de fayda var çünkü tv kanallarında hafif takılma oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kyazmaci468

aynı problemden şikayetçiyim evimde bu televizyonun yarı fiyatı neredeyse hiçbir özelliği olmayan philips 40PFK4201/12 Modeli var onda yazılar pürüzsüz ve dahada ilginçi maç izlerken top bende takıla takıla gidiyor 40pfk da pürüzsüz çözemedim şu problemi görüntü ayarlarını yapıyorum yine çözüm yok servis de direk alıp götürelim abi 1 haftada getiririz diyor ama kesin cevap vermiyorlar bakmamız lazım deyip susuyorlar

Alıntıları Göster
    Altyazılardaki titremeleri tamamen yok edemezsiniz. Ancak enaza indirme şansınız var. Ayarlarla oynayacaksınız. Daha öncede bu konuda söylemiştim. Titremleri tamamen yok etmek ancak ve ancak panel 100Hz ise mümkün. Başka türlü olmaz. Yazılımla 1200Hz vey 1700Hz dense de maalesef titremeyi kaybetmek mümkün değil.

Titremelerin panelin 100 Hz olmasıyla alakası yok arkadaşım, bende Philips'in 100 hz. olan 55pus7600 modeli var, haber kanallarında dahi kayan yazılarda yer yer titremeler olmakta ve açık/kapalı vs hiç bir ayarla düzelmemekte.Daha önce yine Philips'in 100 Hz olan pfl6907 modelini kullandım.Bu modelde de titremeler vardı, ilerleyen zamanlarda çıkan bir yazılımla düzelmişti ve hiç titreme kalmamıştı.Demek ki Hz. İle değil yazılımla ilgili bir durum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: manolpan

Titremelerin panelin 100 Hz olmasıyla alakası yok arkadaşım, bende Philips'in 100 hz. olan 55pus7600 modeli var, haber kanallarında dahi kayan yazılarda yer yer titremeler olmakta ve açık/kapalı vs hiç bir ayarla düzelmemekte.Daha önce yine Philips'in 100 Hz olan pfl6907 modelini kullandım.Bu modelde de titremeler vardı, ilerleyen zamanlarda çıkan bir yazılımla düzelmişti ve hiç titreme kalmamıştı.Demek ki Hz. İle değil yazılımla ilgili bir durum.
    Titremeler 100Hz'te olmaz iddiam bu. Kaldı ki sizin kullandığınız her iki TV de 55PUS7600 ve PFL6907 gerçek 100Hz değil.1400 Hz-600Hz Perfect Motion Rate adı altında bunu yazılımla örtme çabası. Gerçek 100Hz derken panelin 100Hz olmasından bahsediyorum. İşte 2006 yılının aralık ayında Teknosa'dan aldığım panelin gerçek 100Hz olduğu Philips'in 42PFL7433D/12 modeli.

Neye istinaden 100 Hz olmadığını söylüyorsunuz? 1400 ve 600 Hz şişirme tamam da. 7600 modelinde aktif 3D özelliği vardır ve aktif 3D nin çalışabilmesi için tv nin en az 100 Hz olması gereklidir. (Aynı anda çift görüntü, bir göze en az 50 Hz diğer göze 50 Hz göndermek zorunda.Bu iki 50 Hz lik görüntü için tv nin en az 100 Hz olması gerekir).
    Ayrıca linkteki sayfada ve resimde yazar tv nin gerçekte kaç Hz. olduğu

https://forum.donanimhaber.com/2015-philips-android-tv--101329130

Philips 55pus7304 The One Tv (VİDEO-RESİM KURULUM-İNCELEME)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi manolpan -- 25 Eylül 2020; 22:10:41 >

• quote:

Neye istinaden 100 Hz olmadığını söylüyorsunuz? 1400 ve 600 Hz şişirme tamam da. 7600 modelinde aktif 3D özelliği vardır ve aktif 3D nin çalışabilmesi için tv nin en az 100 Hz olması gereklidir. (Aynı anda çift görüntü, bir göze en az 50 Hz diğer göze 50 Hz göndermek zorunda.Bu iki 50 Hz lik görüntü için tv nin en az 100 Hz olması gerekir).
    Ayrıca linkteki sayfada ve resimde yazar tv nin gerçekte kaç Hz. olduğu

https://forum.donanimhaber.com/2015-philips-android-tv--101329130

Ben söylemiyorum :https://www.philips.com.tr/c-p/55PUS7600_12/7600-series-guecuenue-androidtmden-alan-3-tarafli-ambilight-ve-pixel-precise-ultra-hd-oezellikli-4k-uhd-sueper-ince-tv
    https://www.philips.com.tr/c-p/42PFL6907K_12/6900-series-ambilight-spectra-2-ve-pixel-precise-hd-ile-smart-led-tv

Kaldı ki aktif 3D TV'nin 100Hz olacak diye bir kural yok.

Yine bizzat hala kullanılanhttps://www.philips.com.tr/c-p/46PFL5507K_12/5500-series-pixel-plus-hd-ile-smart-led-tv aktif 3D tv'dir ancak 100Hz değildir.

• Respawningviking kullanıcısına yanıt
    Üstad merhaba son yazılım sonrası bende aynı problemi yaşıyorum downgrade işlemi yapmak istiyorum bunu nasıl yapabilirim?yardımcı olabilirmisin?
  • Arkadaşlar 50pus7304 kullanıyorum. Prime video deneme süresine başladım hdr logolu içeriklerde de hdr devreye girmiyor. Netflixte veya hdd içeriklerde sağ altta hdr veya dolby vision yazısı çıkıyor. Amazonda primeda direk açılıyor. Televizyonda o anki yayının kalitesini görebileceğim bir menü var mı? Başka prime kullanıcısı varsa hdr alabilen var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deathcallsdeath

Arkadaşlar 50pus7304 kullanıyorum. Prime video deneme süresine başladım hdr logolu içeriklerde de hdr devreye girmiyor. Netflixte veya hdd içeriklerde sağ altta hdr veya dolby vision yazısı çıkıyor. Amazonda primeda direk açılıyor. Televizyonda o anki yayının kalitesini görebileceğim bir menü var mı? Başka prime kullanıcısı varsa hdr alabilen var mı?
    Prime Video'da 55PUS7504'te de HDR uyarısı gelmiyor. Ancak LG'nin 49UH850V modeli de mevcut bende onda HDR uyarısı geliyor. Bu da demektir kim tvlerin özelliğinden. Sanırım yazılımla halledilebilir.
    Philips kendi sitesinde yazar mı tv nin native 100 Hz olduğunu, kime satacak yoksa.Bunu inceleme-test yerleri yazar söyler vs. 3D tv falan kullanmadığın veya tam araştırmadığın belli.Yıllardır bu forum dahil bu gibi konularda çok bilgi yazıldı çizildi. Her neyse seninle laf yarıştıracak değilim, bildiğin gibi devam et, kolay gelsin.
  • quote:

Philips kendi sitesinde yazar mı tv nin native 100 Hz olduğunu, kime satacak yoksa.Bunu inceleme-test yerleri yazar söyler vs. 3D tv falan kullanmadığın veya tam araştırmadığın belli.Yıllardır bu forum dahil bu gibi konularda çok bilgi yazıldı çizildi. Her neyse seninle laf yarıştıracak değilim, bildiğin gibi devam et, kolay gelsin.
    Bu son cevabım olacak. Kesinlikle polimiğe girecek değilim. 3D TV kullanmadığın belli, demişsin yazdıklarımı iyi okumadığınız belli. Hayatımda kaç defa tv elimden geçti şu an kullandığım 3 adet 3D TV var.
    -- Philips 46PFL5507K/12 aktif 3D
    -- LG 49UH850V pasif 3D
    --LG 32LA660S pasif 3D
    Bu yazdıklarımın hiç biri 100Hz değil.
    Ben bu deneyimlerimi kullanarak tecrübe edindim.
    Bundan sonra istediğinizi yazabilirsiniz.
  • Nonstop92 kullanıcısına yanıt
    Bende ps4 pro kullanıyorum, hiç bir sorun yok, hdmi kablonuzu kontrol etmenizde fayda var.
  • merhaba.
    Son güncelleme sonrasında görüntü berbat oldu benim de.
    Kırmızılar o kadar kötü görünüyor ki bakılacak gibi değil. Başka renklerde de sorun var.
    güncelleme geri alınamıyor mu ? downgrade imkanı var mı?
  • arkadaşlar selam, bu tvden yeni aldım. önceden de forumu okuduğumdam kurulurken arkasına baktım 350 yazıyordu. dedim hocam bunun panel yazılımı güncelleniyormuş. adam boş boş baktı bana, kendi yükler güncellemeleri bu dedi falan ben de uğraşmadım. bunu kendimiz yükleyemiyor muyuz? illa servis mi gelmesi lazım? yoksa sonradan değişti online güncelleme üzerinden mi geliyor gerçekten panel yazılımı? teşekkürler.
  • Arkadaslar tv yi kapatinca 2 3 dakika sonra ambilight isiklari bi sag bi sol bi ust yakip sonra hicbisey yokmus gibi kapali durmaua devam ediyor gece ayni odada yatinca bi an korktum bunu gecede tekrarliyor sebebi ne olabilir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 139140141142143
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.