Şimdi Ara

PHILIPS 47PFL6198K/12 DVB-S AMB. FHD SMART 3D LED LCD TV + 6 Gözlük (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
615
Cevap
10
Favori
77.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

bende yeni evleniyorum son 15 gün

philips tv alacağım büyük ihtimal kullanacağım alanlar şu şekilde,

oyun konsolu, hd yayın, internetten dizi, 3d film, usb veya medya oynat. film vb. önereceğiniz televizyonları bekliyorum...

Ambilight özelliğinden dolayı istiyorum aslında en çok 47'' - 46'' ekran olursa sevinirim. 42'' açıkçası düşünmüyorum.
  • Arkadaşlar bende 55pfl6198k tv aldım yavaşlığını saymazsak genel olarak memnunum fakat 1tb harici disk bağlıyorum tanıyor sorun yok ama 3d film açtığımda yan yana 2 olarak görüyorum ama tv den 3d yaptığımda görüntü gidiyor hdd kapanıyor tekrar açılıyor kısacası garip şeyler oluyor sebebi ve çözümü nedir bilen arkadaşlardan rica ediyorum.......
  • Burada yardım olur mu bilmiyorum 6000 serisine yazmıştım birşey çıkmadı.

Arkadaşlar 2 gün önce 42pfl6198k_12 aldık daha hâlâ kurcalıyoruz.
    Şu an için aklıma takılan dlna özelliğini neden verimli kullanamadığımız.
    Bir de tvye ağdaki dosyaları gösteremiyorum, paylaşım açık olduğu halde görünmüyor.
    Telefonda müzik açıyorum ilk müziği çok rahat şekilde dlna ile gönderiyorum, ikincisini açmaya çalıştığımda tvye ortam sunucusu kurulumu diye uyarı geliyor. Arama yapıyor onu da bulamıyor tabi.
    Babam da s3 kullanıyor, onun telefon hiç bağlanmıyor. Bağlarken kesildiği yazıyor.
    Yardım ederseniz sevnirim.

Bilgisayarda bir resime sağ tıkladığımda şans eseri play to kısmını görüp oraya geldiğimde tvyi gördüm. Media player açıldı. Bilgisayardan bazı dosyaları felan oynatmaya başladım. Ama mkv dosyaları oynamıyor mu nedir bilmiyorum, onda sorun vardı.
    Telefondan da art arda müzik attığımda kesilme veya sunucu arama gibi şey olmuyor.
    Demek ki bilgisarda media playerin açık olması lazımmış.

Bir de görüntü kalitesiyle ilgili önerisi olan var mı?

• bende bugün PHILIPS 42PFL5028K/12 servisi bekleyeyimmi kendim kurayımmı bi sıkıntı olurmu kendim kursam müşteri hizmetlerini aradım kurulum için şuna basın dedi bastım kendinizde şöyle böyle kurabilirsiniz servis kursun istiyorsanız şu tuşa basın dedi ne yapayım yarın arasam gelirlermi aynı gün yoksa kurup öylemi çağırayım
  • selam arkadaslar bayadır forumu yorumları takıp edıyorum.herkes bısıyler sallıyor yazıor vs. vs.
    bende 42pfl6008k model tv aldım ve 1 aydır kullanıyorum.tvden genel olarak cok memnunum.oncelikle
    sunu belirteyım.philipsin 6000 serilerinin hepsi aynı goruntu kalitesi ve ozelliklere sahip.ustunde yazanlara sakın ola bakmayın.bunlar tamemen satıs politikası.mesela kımı 500 hz kımı 700 hz yazıo gıdın maazadainceleyın ınan goruntu akıcılığında hıc bı fark goremeyeceksınız.6 serisi modellerde sadece cerceve farkı ve magazalara ozel uretildiği için farklı modeller var.sonucta hepsı aynı panel. panel lg değil tp vision firmasına ait.

gelelım tvnın goruntu kalıtesıne .tvının goruntu kalıtesı sımdıye kadar gorduğum tvler arasındakı en doğal ve net gır goruntu sunuyor. cok tatmın edıcı ve ınanılmaz doğal.3d mukammel ve tv goruntusu gercekten akıcı.sd ve hd yayınlardada cok basarılı.ayrıca bır not duseyım.goruntu akıcılıpında bazen tıtreme sorunu yasayan arkadaslar var bu gayet doğal cunku ulkemızdekı yayım frekansı suanda 50 hz ve kanaldan kanala farklılıklar gosterıyuor bu durum.kımı kanalda tıtytreme yokken kımı kanalda olabılıyor. ve usbden fılm vıdeo ızlerken fılmden fılma fark edıo.tvde dts desteği malesef yok.baya bı arastırdım ve philipsle gorustum 7000 - 8000 serilerıne guncellemeyle dts desteği gelmiş fakat 6000 serilerine henuz boyle bısıy yok malesef.ama tek bır programla bunu bılgısayarda hallede bılıyorum(popcorn audio converter)internette acıklaması var.o yuzden bunları hıc sorun etmıyorum.bunun dısında smart tv ve wıfı mıracastı henuz kullanmadım o yuzden herangı bır tecrubem yok ama tecrube edındıkce bunları sızlerle paylasacağım.ambilight mukemmel bısıy zaten ınsan ambilightı kullandıktan sonra en kıral full hd tvler bıle tatmın etmıyor artık.genel olarak tvden cok memnunun ufak tefek aksaklık ve sorunlar plıpsın sureklı guncelledığı yazılımlarla gıderılecektır.onun dısında tvyı goruntu ıcın aldım ve goruntu gercekten amblightla bırlıkte mukemmel.

birkac resim

PHILIPS 47PFL6198K/12 DVB-S AMB. FHD SMART 3D LED LCD TV + 6 Gözlük PHILIPS 47PFL6198K/12 DVB-S AMB. FHD SMART 3D LED LCD TV + 6 Gözlük PHILIPS 47PFL6198K/12 DVB-S AMB. FHD SMART 3D LED LCD TV + 6 Gözlük

• tvden birkac resim
     PHILIPS 47PFL6198K/12 DVB-S AMB. FHD SMART 3D LED LCD TV + 6 Gözlük PHILIPS 47PFL6198K/12 DVB-S AMB. FHD SMART 3D LED LCD TV + 6 Gözlük PHILIPS 47PFL6198K/12 DVB-S AMB. FHD SMART 3D LED LCD TV + 6 Gözlük

• Ortaya karışık 42pfl6198 fotoğrafları.

PHILIPS 47PFL6198K/12 DVB-S AMB. FHD SMART 3D LED LCD TV + 6 Gözlük

• quote:

Orijinalden alıntı: postaci07

selam arkadaslar bayadır forumu yorumları takıp edıyorum.herkes bısıyler sallıyor yazıor vs. vs.
    bende 42pfl6008k model tv aldım ve 1 aydır kullanıyorum.tvden genel olarak cok memnunum.oncelikle
    sunu belirteyım.philipsin 6000 serilerinin hepsi aynı goruntu kalitesi ve ozelliklere sahip.ustunde yazanlara sakın ola bakmayın.bunlar tamemen satıs politikası.mesela kımı 500 hz kımı 700 hz yazıo gıdın maazadainceleyın ınan goruntu akıcılığında hıc bı fark goremeyeceksınız.6 serisi modellerde sadece cerceve farkı ve magazalara ozel uretildiği için farklı modeller var.sonucta hepsı aynı panel. panel lg değil tp vision firmasına ait.

gelelım tvnın goruntu kalıtesıne .tvının goruntu kalıtesı sımdıye kadar gorduğum tvler arasındakı en doğal ve net gır goruntu sunuyor. cok tatmın edıcı ve ınanılmaz doğal.3d mukammel ve tv goruntusu gercekten akıcı.sd ve hd yayınlardada cok basarılı.ayrıca bır not duseyım.goruntu akıcılıpında bazen tıtreme sorunu yasayan arkadaslar var bu gayet doğal cunku ulkemızdekı yayım frekansı suanda 50 hz ve kanaldan kanala farklılıklar gosterıyuor bu durum.kımı kanalda tıtytreme yokken kımı kanalda olabılıyor. ve usbden fılm vıdeo ızlerken fılmden fılma fark edıo.tvde dts desteği malesef yok.baya bı arastırdım ve philipsle gorustum 7000 - 8000 serilerıne guncellemeyle dts desteği gelmiş fakat 6000 serilerine henuz boyle bısıy yok malesef.ama tek bır programla bunu bılgısayarda hallede bılıyorum(popcorn audio converter)internette acıklaması var.o yuzden bunları hıc sorun etmıyorum.bunun dısında smart tv ve wıfı mıracastı henuz kullanmadım o yuzden herangı bır tecrubem yok ama tecrube edındıkce bunları sızlerle paylasacağım.ambilight mukemmel bısıy zaten ınsan ambilightı kullandıktan sonra en kıral full hd tvler bıle tatmın etmıyor artık.genel olarak tvden cok memnunun ufak tefek aksaklık ve sorunlar plıpsın sureklı guncelledığı yazılımlarla gıderılecektır.onun dısında tvyı goruntu ıcın aldım ve goruntu gercekten amblightla bırlıkte mukemmel.

birkac resim

türkçe altyazı ve dts olayı 7-8 serisine temmuzda geldi ..6x serisine hale gelmemiş ise gerçekten ayıptır ..umarım dts olayı donanimsal değildir de adam gibi düzeltilir ..türkçe altyazılarda bir sıkıntı var mı peki ..

• postaci07 P kullanıcısına yanıt
    6 ve 7 serisi Paneller Lg
  • quote:

Orijinalden alıntı: 666azazel

6 ve 7 serisi Paneller Lg

LG değil TP vision firması yapıo iyi arastır
  • 47 6198 mi 42 7008 mi alsam kararsiz kaldim ..Panel hızı ikisinde de 100 hz emin siniz değil mi ...bir dts ve türkçe altyazı 6 serisinde duzeltildi mi , son güncelleme ile kanallar & menu dolaşma hızı ve smarttv 'sinde iyileşmeler oldu mu ..Bir de digiturkwebtv 'si olan bir arkadaş 6198 serisinde smarttv üzerinden deneme firsati oldu mu ? (maç izlerken diyorum)

@666azazel senin her 2 seride de 100 hz oldugunu dedigini animsiyorum dostum ama emin olmak istedim simdi 200 tl eksik verecem diye 50 hz'lik tv almayalim da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi streamin -- 16 Eylül 2013; 1:10:01 >
  • postaci07 P kullanıcısına yanıt
    evet iyi araştırdım lg panel 7008 sayfasında paylaşmıştım lg panel resmini

kimden duydun bilmiyorum ama satıcıların yada firmaların bilgisi yok

http://www.hdfever.fr/forum/viewtopic.php?f=6&t=3327&sid=6b8b763957a9f613970ff4858ef01dff

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 666azazel -- 16 Eylül 2013; 4:12:10 >
  • streamin S kullanıcısına yanıt
    100 hz olarak açıklandı ikiside

farklar

6 serisi 2 amb , ---------------------------------
    7 serisi 3 amb , dts , isf kalibrasyon , kamera

diğer şeyler aynı
    PFL6008, PFL7008, PFL8008, PFL9708 -> Sigma HiDTV Pro-Fusion SoC - MIPS24KE@1000 + 700 MHz (1700 MHz)
    PFL3208, PFL4008, PFL4208, PFL4508, PFL5008 -> Mediatek - MTK5580 (предполагам 500~1000@MHz)

http://forum.setcombg.com/%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D1%80%D0%B8-%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8/36934-philips-lcd-tv-faq-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%8A%D1%80%D0%B2%D0%B0-%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0-%D0%BE%D0%B1%D1%81%D1%8A%D0%B6%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BC%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%82-3-a.html

http://58pfl9955.files.wordpress.com/2013/08/image8.png
    http://58pfl9955.wordpress.com/2013/02/24/philips-2013-bersicht-der-2013er-tv-serien-und-tv-modelle/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 666azazel -- 16 Eylül 2013; 4:09:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: lipitor45

Selam arkadaşlar bugün itibari ile philips 47pfl6198k/12 sahibi oldum ilk olarak söylemem gerekirse bir çok led tv denedim bundan daha güzel görüntü kalitesi veren görmedim. kısaca anlatmak gerekirse menüler arası geçiş biraz yavaş tek dezavantajı bu. + olarak DTS videoları çok başarılı bir şekilde oynatıyor o sorunu gidermişler. sormak istediğiniz bişey varsa seve seve cevap yazarım.

Tv den çok memnunum forever philips (ambilight spectra 2) :D

DTS sorunu nasıl giderilmiş acaba merak ettim ? ben tv yi 4 ay önce aldım o zamandan beri güncelleme yapmıyorum . güncellemeyle alakalı olabilir mi acaba ?

• Arkadaşlar nasıl yaptım bilmiyorum ama ya benim kumanda bozuldu yada TV bozuldu :) herhangi bir medya oynatırken ses kısma tuşuna basılı tutunca teleteks e geçiyor. yada tv moduna alıyor kendini. bu tür sorun başına gelen varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hannibal_sk1986

quote:

Selam arkadaşlar bugün itibari ile philips 47pfl6198k/12 sahibi oldum ilk olarak söylemem gerekirse bir çok led tv denedim bundan daha güzel görüntü kalitesi veren görmedim. kısaca anlatmak gerekirse menüler arası geçiş biraz yavaş tek dezavantajı bu. + olarak DTS videoları çok başarılı bir şekilde oynatıyor o sorunu gidermişler. sormak istediğiniz bişey varsa seve seve cevap yazarım.

Tv den çok memnunum forever philips (ambilight spectra 2) :D

DTS sorunu nasıl giderilmiş acaba merak ettim ? ben tv yi 4 ay önce aldım o zamandan beri güncelleme yapmıyorum . güncellemeyle alakalı olabilir mi acaba ?

bir güncelleme yapip dts ve türkçe altyazı desteğini gelip gelmedigini inceleyebilir misiniz ? keza ona göre media player alıcam harici ..

http://download.p4c.philips.com/files/4/47pfl6198k_12/47pfl6198k_12_fin_eng.pdf kurulum talimatı

http://download.p4c.philips.com/files/4/47pfl6198k_12/47pfl6198k_12_fus_eng.zip temmuz 11 'indeki en son güncelleme budur..

• verdiğiniz yazılımı indirmiştim ama daha tv ye kurmadım. menünün komple ingilizce olacağı söyleniyo açıkcası bende cesaret edemedim. acaba yazılımı eski haline fabrika ayarlarından getirebilir miyiz ?? neyse akşam ben bi deneyim
  • multilanguage olmali siz de türkçeyi seçebilmelisiniz ancak emin olmadıgım için yorum yapamiyorum dostum .
  • quote:

Arkadaşlar nasıl yaptım bilmiyorum ama ya benim kumanda bozuldu yada TV bozuldu :) herhangi bir medya oynatırken ses kısma tuşuna basılı tutunca teleteks e geçiyor. yada tv moduna alıyor kendini. bu tür sorun başına gelen varmı

merhabalar bendede tv nin kendi kendine kapanması sorunu var . arada sırada çok kurcalarsam tv yi yani menülerde fazla gezdiğimde kitlenmeler oluyo . birde hdmı dan ps3 e geçiş yaparken ufak bi patlama sesi geliyor. ( ampul patlaması gibi) tv nin görüntüsü gerçekten çok iyi ama ben pek kullanışlı bulmuyorum. Açıkçası geçen gün aldığım LG 32 ln 575s çok daha kullanışlı menü geçişleri hızlı smart tv uygulaması daha keyifli ve benim için önemli olan bir özellik tv den online film izleyebiliyorsunuz . flash player destekli bir tv olduğu söyleniyor.Ya ben bu Philips i geri verip LG almak istiyorum . acaba hangi koşullarda tv yi geri verebilirim. bi fikri olan var mı ? TV yi 4 ay önce Teknosadan aldım .

• Türkçe dil seçeneği yok 6-7 dil seçeneği var
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.