Şimdi Ara

Philips 220XW8FB vs. HP L2245w ???? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
3.776
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: SLaYeR KiNG

bu iki model kıyaslanırsa bana göre hp daha verimli ve daha stabil bir performans sergileyecektir.. philips audiyse.. hp bmw dir bu örnek için.. tercihi sen yap bmw'nin modellerinin %80'i audilerden üstündür kanımca :) ama ben olsam hdmi çıkışından dolayı philipsi alırdım çünkü ilerde mutlaka bişi bağlarsın ps3,xbox360,olmadı hd uydu alıcı yani bunlar için hdmi giriş lazım.. ama dersenki 42" plazmam var ve ya bu konsolları alırsam plazma alırım o zaman hp almalısın

walla ben audi hastasıyım
    bi Audi "R8 LeMans"ım olsa dünyalar benim olabilirdi yada yeni RS serisinden bi RS4 falan ................................

• Langsuyar öncelikle hayırlı olsun bende bugün sipariş verdim yarın gelecek umarım ölü piksel çıkmaz gerçi perfect panel politikası bu üründe de geçerliymiş ama hadi hayırlısı
  • @frmtrky pişman olmicaksın kanımca

ölü pixel değilde bir şey dikkatimi cekti bu monitorde görüntü alanının ortalarına doğru 1 px genişliğinde sanırım yukarıdan aşşağıya bir cizgi war. normal şartlarda gözükmüyor rahatsız edici bi tarafı yok sadece yazıya denk geldiğinde ; harfte dikey cizgi warsa mesela I gibi yada P gibi o gorunmez cizgi harfin gorunuşunu etkiliyor nasıl birşey bende anlamadım ama... sadece text de ortaya cıkıyor. genede çok rahatsız edici bi surum değil ölü pixel cıkmadı şükür

hayırlı olsun sana da frmtrky

• ARKADAŞLAR BENDE Philips ALMAK İSTİYORUM HARİKA FARK ATMIŞ
  • Langsuyar kaça aldın hocam (sorması ayıptır ) bi de bir konuş olmazsa değiştir monitörü şahsen böyle bir durum olsa benim canımı sıkardı neyse 1 kaç saat içinde gelicek monitörüm bende şahsi görüşlerimi yazarım.

EKLEME:Monitör geldi harika görüntüsü var kesinlikle tavsiye ediyorum bu fiyata bu monitör kaçmaz Langsuyar dediğin çizgiler analog bağlantı yapmış olmandan kaynaklanabilir ben altın kaplamalı dvi sub kablo aldım analog ve dvi bağlantı yaptım görüntü fark ediyormu dersen evet derim bi ara ses alamadım hoparlörden onunda yanında ses düğmesi varmış 10 dk kadar ülü piksel varmı yokmu ona baktım şükür bişi çıkmadı. hoparlörün ses çıkışı diğer emsallerine göre çok iyi çızırdatmıyor hiç olmazsa çok temiz ses çıkıyor ve yeterli. düşük çözünürlükte diğer monitörler gibi görüntüyü vasat düzeye getirmiyor sadece ekran çok büyük olduğu için pikseller fazla göze batıyor (800*600 çözünürlükte kullanmayacaksanız ) görüş açısı problemine baya iyi çözüm getirmişler ziraa nerden bakarsanız bakın nerdeyse aynı görünmtüyü alabiliyorsunuz. USB üzerinden bile görüntü alabiliyorsunuz hdmi analog ve dvi çıkışlarının hatta kompozit çıkışının bile olması harika isteyen arkadaşlar olursa çok uygun fiyattan getirtebilirim beğenmediğim tek kötü yanı eğer masanız çok sallanıyorsa bu monitörü masaya zamplamak durumunda kalabilirsiniz biraz zayıf kalmış ayaklık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Free WiLL -- 26 Eylül 2008; 16:46:10 >

• quote:

Orjinalden alıntı: ****ky

Langsuyar kaça aldın hocam (sorması ayıptır ) bi de bir konuş olmazsa değiştir monitörü şahsen böyle bir durum olsa benim canımı sıkardı neyse 1 kaç saat içinde gelicek monitörüm bende şahsi görüşlerimi yazarım.

EKLEME:Monitör geldi harika görüntüsü var kesinlikle tavsiye ediyorum bu fiyata bu monitör kaçmaz Langsuyar dediğin çizgiler analog bağlantı yapmış olmandan kaynaklanabilir ben altın kaplamalı dvi sub kablo aldım analog ve dvi bağlantı yaptım görüntü fark ediyormu dersen evet derim bi ara ses alamadım hoparlörden onunda yanında ses düğmesi varmış 10 dk kadar ülü piksel varmı yokmu ona baktım şükür bişi çıkmadı. hoparlörün ses çıkışı diğer emsallerine göre çok iyi çızırdatmıyor hiç olmazsa çok temiz ses çıkıyor ve yeterli. düşük çözünürlükte diğer monitörler gibi görüntüyü vasat düzeye getirmiyor sadece ekran çok büyük olduğu için pikseller fazla göze batıyor (800*600 çözünürlükte kullanmayacaksanız ) görüş açısı problemine baya iyi çözüm getirmişler ziraa nerden bakarsanız bakın nerdeyse aynı görünmtüyü alabiliyorsunuz. USB üzerinden bile görüntü alabiliyorsunuz hdmi analog ve dvi çıkışlarının hatta kompozit çıkışının bile olması harika isteyen arkadaşlar olursa çok uygun fiyattan getirtebilirim beğenmediğim tek kötü yanı eğer masanız çok sallanıyorsa bu monitörü masaya zamplamak durumunda kalabilirsiniz biraz zayıf kalmış ayaklık

evet ayaklık konusunda öyle benimde dediğim gibi malzeme kalitesi olarak biraz zayıf ama görüntü kalitesi mükemmele yakın.... (tekrarlıyorum malzeme kalitesinde HP ötesi yok )
    595 ytl ye aldım nakit fiyatı..
    bilmiyorum ya dediğim gibi gözle görülür bişey değil dikkatli bakınca görülen bi durum ama ilerde çok sinir ederse beni garanti kapsamında götürürüm diye düsünüyorum lakin su sıralar uğraşacak vaktim de cok fazla yok :)

edit: dvi konusunda işyerindeki sürekli kullandığımız "dvi - dvi" kablolardan aldım ama dediğin mantıklı baska kablolarla da bi denerim belki kablo tırt dır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Langsuyar -- 27 Eylül 2008; 18:15:04 >

• bende bugün teknosadan 539 ylt ye 12 taksitle aldım ürün pazartesi elime geçecek sanada hayırlı olsun diyorum bende merakla bekliyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: CaLibRé

bende bugün teknosadan 539 ylt ye 12 taksitle aldım ürün pazartesi elime geçecek sanada hayırlı olsun diyorum bende merakla bekliyorum

539 ytl ye hemde 12 taksitle alabildiysen süper diyorum ....

ben 595 e peşin olarak bayii fiyatından aldım (gerci ben doların cıktığı zaman aldım malesef :)... piyasa fiyatı ortalama 630 ytl civarı idi yanlış hatırlamıyorsam ??
  • valla ben fiyat vermiyim o zaman ben daha ucuza aldım ama Langsuyar hocam sen baya pahalı almışsın üstelik peşin zaten doların en yüksek olduğu zamanla şimdiki arasında 5 kuruşluk fark var CaLibRé sanada hayırlı olsun bu arada malzeme okadar kötü değil sadece ayaklık zayıf
  • nabalım bu işler kadir kısmet buna da şükür
  • Bende bu monitörden aldım ve HDMI ile bağlantı kurdum fakat 32 değilde 16 bit mişcesine kötü bi görüntü veriyo.Kabloyu ve monitörü vatandan aldım.Bunu HDMI ile bağlamı deneyen var mı HDMI için ayrı bi ayar falan gerekiyor mu ????
  • quote:

Orjinalden alıntı: Langsuyar

Herkese tesekkür ediyorum. yorumlarından dolayı bu threadler inşallah monitörü almayı düsünenlere de yardımcı olur. şimdi resimleri yayınlıyorum. 2. monitör işyerinde kullandığımız LP serisinden HP LP2065...
     Philips 220XW8FB vs. HP L2245w ????

boyut olarak baya büyük geliyor insanın gözüne ve dış kaplaması parlak siyah ve gayet şık philips in. fakat itiraf etmeliyim ki HP ye göre çok çok daha kırılgan ve zayıf bir monitör philips... philips in ayağı sağa sola dönmüyormuş ! hayal kırıklığı oldu benim için sadece öne geriye yatabilio. HP nin ayakları çok çok başarılı sağa sola öne geriye ve yukar aşşağı gidebilme mevcut hp de. Ve ve sölemeden geçemicem kullanılan MALZEME KALİTESİ olarak HP ye rakip bile olamaz philips

bu resimde görüldüğü üzere philipsin renkleri mükemmel canlı hatta biraz fazla parlak bir monitör alışana kadar gözlerim bi garip oldu ama kısıldığı zaman ayarı gayet güzel oluyor. yandaki hp S-IPS panelli bir monitör fakat philips daha yeni teknolojiye sahip LP2065 modelinden ve görüntü tartışmasız daha iyi

philips in genele yaptığı katkı

bu resimde çok açık şekilde renk farkları gözüküyor. resmin büyük halini koymaya bile gerek yok

aynı şekilde philips te renkler cok daha canlı ve güzel... birde crysis oynarken görmelisiniz ... ( onun resmini cekmeyi unuttum )

constantine filminden bir kare... philips te film izlemek büyük zewk...

aynı film karesi HP monitörde... ( 2-3 yıldır adam gibi film izle(ye)miyormuşum meğer... )

Sonuç Olarak:
    Philips i aldığıma gayet memnunum. ama görüntü dışındaki hiçbir konuda Hp nin eline su dökemez ! ( tabi bunu LP2065 modeli için söylüyorum. keşke LP2275w modelini test etme şansım olsaydı )

:)) Hayırlı olsun Monitörün Memnun kalmana sevindim renk canlılığı birazda kaplamasından dolayı.Başarılı ürün güle güle kullan. S-IPS panelli HP ye gelince onuda bendeki 200P7 ile kapıştırmak lazım :)) Bendekide baya canlı renklerde. Ama artık büyük panele geçmem lazım ekran kartını değiştirince bunuda satıcam. Sendeki ürünün veya bütün parlak ekranların tek kötü yanı arkada ışık varsa yansıma yapıyor olması.

Bu arada görüş açılarına baktınmı aşağıdan bakınca üstte kararma oluyormu yandan fazla olmaz. Tekrar hayırlı olsun.

• ekranı aldım

şuan kullanılabilecek en düşük sistemde kullanıyorum ve gerçekten çok net bir görüntüsü var . merak edersiniz şimdi sistemide yazıyım bari

pIII 866 mhz
    128 mb ram
    tnt 32 ekran kartı
  • hangisini aldın peki?

birde arkadaşlar bu özelliğin yüksek olmasımı iyidir az olmasımı iyi?
    Video Nokta Hizi: 205 MHz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SHARINGAN -- 2 Ekim 2008; 15:33:55 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: BLADE66

hangisini aldın peki?

birde arkadaşlar bu özelliğin yüksek olmasımı iyidir az olmasımı iyi?
    Video Nokta Hizi: 205 MHz

yüksek olması iyidir .
    philips i aldım
  • Phillips çok iyidir bu konuda zaten resimlerden de belli. Daha önceki karşılaştırmalarda da en çok phillips önerildi
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.