Şimdi Ara

Phenom x4 955 B.E ve E8400 arasındaki fark hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
285
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar oncelikle hepinize selamlar sizlerden aklima takilan bir soru hakkinda bilgi almak amacli bu basligi aciyorum. Aklima takilan soru su. Benim suan ki sistemim

CPU:Core 2 duo e8400
    Psu: 400w
    Gpu: Msi R7 240
    Ram: ddr2 866 mhz 3 gb
    Anakart: p5-gc mx 1333
    Ben bu sistemi birazcik da olsa yenilemek istiyorum. Işlemci olarak
    AMD Phenom II x4 955 Black Edition ve onu destekleyen ayni zamanda 1600mhz ram destekleyen bir anakart almayi dusunuyorum. Ben phenom u baya onde olur dusunuyordum gerek 4 cekirdeginden gerek onbelleginden olsun. Fakat internette ufak capli bi arastirma yapip cpu karsilastirma sitelerine baktim ve arada pek bi fark yokmus gibi yazmislar. Yani sizinde bu konu hakkinda goruslerinizi gormek istedim. Sizce phenom x4 955 BE nasil bir islemci? E8400 ile arada ne kadar fark olur ramlere dokunulmadiginda. Sistemde sadece islemci ve anakart degisecek olarak dusunursek? Verecegim fiyatin karsiligini alabilir miyim? Yada sizin bu 200-250 tl arasinda anakart+islemci oneriniz var midir? Tesekkurler simdiden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Öyle bir değişiklik yaparsan gereksiz masraf olur, anakart masrafı yapmadan q9550 al
  • Uygun fiyata bulabilirsen arkadaşın önerdiği senin için en uygun olanı. 200 gibi bir fiyat isterlerse seneye çıkacak olan güncel işlemciler ve anakartlar için para biriklemeye başlamanı öneririm. Hem ddr 4 e geçersin hem güncel bir sistemle uzun yıllar idare edersin.
  • İntel ile devam edeceksen değiştirebilirsin ama AMD yapacaksan sistemini, beklemen daha mantıklı bence de. Ya da illa değiştireceğim dersen bende Asus m5a97 anakart ile phenom II 955 var. i5'e geçip satışa çıkaracağım. İkinci elden takip edebilirsin.
  • Anakartiniz c2q cpu lari desteklemiyor eger destekleseydi hic Phenom II'ye falan gecmeyin derdim fakat desteklemedigi icin am2+ veya am3 soket ddr2 destekli anakart alin yaninada p2 x4 940-955-965 artik ne buluyorsaniz takarsiniz. Bosuna am3+'lara fazla para vermeyin cunku Phenom II'lerden takarsaniz bosuna Fx'lere gecmeyeceksiniz bir halta yaramiyor Fx serisi Zen alirsiniz ilerde o da zaten am4 ile gelecek.

Suanda gunumuzdeki oyunlarda phenom II'ler artik yetersiz gelmeye basladi benim onerim en azindan 1155 soket p67-z68-z77 + i7 2600k-2700k-3770k ikilisinden bulup o sekilde devam etmeniz olur.
  • Anadolu A kullanıcısına yanıt
    hocam ram ne kadar ve memnun musun işlemcilerden oyunlardan aldığın performansları falan yazar mısın ona göre göz önünde bulundurarak satın almayı düşünebilirim yoksa dediğiniz gibi diğer sistemlere yoğunlaşırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asisvénia

Anakartiniz c2q cpu lari desteklemiyor eger destekleseydi hic Phenom II'ye falan gecmeyin derdim fakat desteklemedigi icin am2+ veya am3 soket ddr2 destekli anakart alin yaninada p2 x4 940-955-965 artik ne buluyorsaniz takarsiniz. Bosuna am3+'lara fazla para vermeyin cunku Phenom II'lerden takarsaniz bosuna Fx'lere gecmeyeceksiniz bir halta yaramiyor Fx serisi Zen alirsiniz ilerde o da zaten am4 ile gelecek.

Suanda gunumuzdeki oyunlarda phenom II'ler artik yetersiz gelmeye basladi benim onerim en azindan 1155 soket p67-z68-z77 + i7 2600k-2700k-3770k ikilisinden bulup o sekilde devam etmeniz olur.

hocam ram'ide 4 lemek ve mhz i 1600 yapmak istiyorum ramlerden cok sikayetciyim. o yüzden ddr3 bi anakart istiyorum. anakart + p2 955 buldum 200 tl ye onu almayı dusunuyordum sonrasında da ram ekleyecektim 4 lük ama tereddüte düştüm.

• quote:

Orijinalden alıntı: Senmurw

Uygun fiyata bulabilirsen arkadaşın önerdiği senin için en uygun olanı. 200 gibi bir fiyat isterlerse seneye çıkacak olan güncel işlemciler ve anakartlar için para biriklemeye başlamanı öneririm. Hem ddr 4 e geçersin hem güncel bir sistemle uzun yıllar idare edersin.

bütçem fazla olsa komple sistemi yenilerim hocam :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: sercankls

quote:

Orijinalden alıntı: Asisvénia

Anakartiniz c2q cpu lari desteklemiyor eger destekleseydi hic Phenom II'ye falan gecmeyin derdim fakat desteklemedigi icin am2+ veya am3 soket ddr2 destekli anakart alin yaninada p2 x4 940-955-965 artik ne buluyorsaniz takarsiniz. Bosuna am3+'lara fazla para vermeyin cunku Phenom II'lerden takarsaniz bosuna Fx'lere gecmeyeceksiniz bir halta yaramiyor Fx serisi Zen alirsiniz ilerde o da zaten am4 ile gelecek.

hocam ram'ide 4 lemek ve mhz i 1600 yapmak istiyorum ramlerden cok sikayetciyim. o yüzden ddr3 bi anakart istiyorum. anakart + p2 955 buldum 200 tl ye onu almayı dusunuyordum sonrasında da ram ekleyecektim 4 lük ama tereddüte düştüm.

Dediginiz tam anlayamadim eger ddr2 leri cikartip yeni ddr3 ram lerle kullanacaksaniz ddr3 bir anakart + phenom II alabilirsiniz ben size ram masrafi olmasin diye ddr2 bulun dedim suanki ramlerinizi kullanabilesiniz diye.

• Yaklaşık 4-5 yıl oldu bu sistemi kullanalı. Wot oynuyorum genelde, arada bir kasıyor gibi hissediyorum. Fakat ekran kartını bir defa fırınladım. Sistemin sıkışması ondan da olabilir. Ram 4gb. Belki ekran kartını değiştirip ram eklesem, bir de format atsam da iyi olacak ama hazır niyetine girmişken i5'e geçeyim diyorum. Malum sadece oyun oynadığım için interde performans bir tık daha iyi olur. Ama harcayacağım 1000 küsür liraya değer mi emin değilim.
  • Biri çift çekirdek diğeri dört çekirdek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Karşılaştırmaları mevcut, render yapmadığım için çekirdek önemli değil :)
  • Phenom II'le arasinda cok buyuk fark var ve Phenom II 10 kat daha guclu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.