Şimdi Ara

Phenom İİ X2 bulunamıyor ??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
738
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar bir şey dikkatimi çekti neden amd'nin phenom ii x3 720 işlemcisi her yerde bulunurken phenom ii x2 550 b.e hiç bir yerde bulunamıyor.işlemciyi kodlarını görerek almam gerekiyor bugün bir cok bilgisayar market dolaştım ancak hiçbirinde yok ayrıca 790 gx chipsetli anakartlarda mevcut değil msi var sadece ona da o kadar para vermek istemiyorum açıkçası.şimdiden teşekkürler.

• karaborsa olmuş 2 ay önce aldığım işlemciden bir tane daha almak istediğim zaman bulamadım
  • Athlon II X3 ve X4 ün yeni üyeleri yakında piyasaya çıkıyor bu yüzden phenom II x2 serisi bana göre gereksiz AMD de bu düşüncede olacakki bu modelleri piyasadan kaldıracak gibi.
  • amd'nin bir dusuncesi filan yok sene sonu tr'de bilgisayar parcasi bulunmaz kitler harcama yukseltmek icin bilgisyar yeniler.piyasada mal kalmayinca fiyatlar ucar her sey karaborsaya duser bu bilinen bir sey.yilbasindan sonra ne isterseniz bulursunuz yeni parti mallarla.
  • Phenom II X2'ler daha bir kaç yıl piyasadan kalkmaz... Şu an piyasada ram ve dvd-rw da yok tedarik etmek çok zor bulursanda fiyatlar karaborsa 40$ civarında satılıyor şu an oem 2gb 800 mhz ramler, 2ay önce 19$'a alıyorduk, yıl sonunda ürün sıkıntısı hep oluyor ülkemizde... Önümüzdeki aylarda raflar dolacaktır ve phenom II X2 ler en az 1-2 yıl daha satışta olacaktır... Athlon II geldi diye hemen stoğu eritip phenomII X yi kaldıramazlar... En kısa emeklilik süreci 2 yıl bir işlemci için..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BiLgiSeaRcheR -- 15 Ekim 2009; 16:15:58 >
  • haklısınız beyler ancak bayağı yer gezdim özellikle phenom ii x2 550 bulmak imkansız zaten fiyatları tartıştık biraz vatandaki elemanla o da su anda amd cpu alınmaz diyor.intelede o kadar para vermeyi düşünmüyorum açıkçası.
  • cekirdek acma isi icin istiyorsun 550'de acma sansi yuksek 720'de daha az bu yuzden 720 istemiyorsun bir de koduna bakarak almak istiyorsun su donemde.kolay gelsin diyim.

msi 790gx cekirdek aciyor agustostan beri ve actiginda tam aciyor yalniz ddr2 modellerinden bahsediyorum su an piyasada hep ddr3 g65 msi 790gx'ler var onlari bilmiyorum onlar da aciyordur muhtemelen.ddr3 sistem mi dusunuyorsun?eger oyleyse asus evo 785 oneririm cekirdek aciyor guzel bir kart kardesim aldi 181 lira.ddr2 dusunuyorsan GIGABYTE GA-MA790GP-UD4H onerebilirim ama pahali 271 lira.evo daha ucuz gerci ddr2 olsun ddr3 olsun ramler de pahali intel amd ne kursan bu donemde pahali olacak i5 filan toplasan evlat acisi formatinda ramleri 280 duzgun anakartlari 300 liradan basliyor alet zaten 370 liradan basliyor.cekirdek isini yaparsan cok karli cikarsin ama acilmazsa kotu olur 720 isini bir daha dusun bence cunku acman gerekmiyor 790gx de gerekmiyor.gigabyte 770 ud3 rev2.0 sb710 modeli de son biosu ile cekirdek aciyormus ddr2'de.

• @45 acp hocam cevapların için teşekkürler.790 gx chipsetli mobo almak istememin nedeni ; ekran kartları şu anda fiyat olarak bana göre cıkabilecekleri en üst seviyeye çıkmış durumdalar.neden bilmiyorum yurtdışında fiyatlar düşerken tr'de yükseliş trendi içinde ayrıca 790gx chipsetinde bulunan hd 3300 yapılan testlerde bir igp olarak cok güzel performans göstermiş.bunun için tercih etmek istiyorum.720 tercih etmememin sebebi çekirdek mevzusu değil bu işlemci şu an arz/talep/fiyat olarak doygunluğa erişmiş durumda bu da bize istatiksel olarak bu ürünün fiyatının düşmeyeceğini aksine yükselebileceğini gösteriyor.zaten intelin c2d işlemcileri performans bakımından phenom serisini geçemezken veya geride kalırken o paraları haketmiyor bana göre.biraz uzun oldu ama şu anda bana göre f/p olarak phenom ii x2 550 b.e mükemmel durumda ancak onu da bulamazsam sanırım athlon serisi beni bekliyor.ayrıca sistemin ddr3 olması daha güzel olur ileriye dönüklük acısından.

• quote:

Orijinalden alıntı: .45 ACP

cekirdek acma isi icin istiyorsun 550'de acma sansi yuksek 720'de daha az bu yuzden 720 istemiyorsun bir de koduna bakarak almak istiyorsun su donemde.kolay gelsin diyim.

msi 790gx cekirdek aciyor agustostan beri ve actiginda tam aciyor yalniz ddr2 modellerinden bahsediyorum su an piyasada hep ddr3 g65 msi 790gx'ler var onlari bilmiyorum onlar da aciyordur muhtemelen.ddr3 sistem mi dusunuyorsun?eger oyleyse asus evo 785 oneririm cekirdek aciyor guzel bir kart kardesim aldi 181 lira.ddr2 dusunuyorsan GIGABYTE GA-MA790GP-UD4H onerebilirim ama pahali 271 lira.evo daha ucuz gerci ddr2 olsun ddr3 olsun ramler de pahali intel amd ne kursan bu donemde pahali olacak i5 filan toplasan evlat acisi formatinda ramleri 280 duzgun anakartlari 300 liradan basliyor alet zaten 370 liradan basliyor.cekirdek isini yaparsan cok karli cikarsin ama acilmazsa kotu olur 720 isini bir daha dusun bence cunku acman gerekmiyor 790gx de gerekmiyor.gigabyte 770 ud3 rev2.0 sb710 modeli de son biosu ile cekirdek aciyormus ddr2'de.

Hocam Gigabyte 785 G DDR 2 olan anakarttan 3 tane deneme fırsatı buldum ikisinde phenom II 550 wardı ikiside 4 çekirdek açıldı üstelik Bios güncellemeden diğerinde ise Athlon II 250 wardı onunda 3600 mhz de Sorunsuz çalıştırdı ama uzun stabile testi yapmadım 10 dk dan sonra kapattım 4 çekirdekleride 3400 mhzde çalıştırdım yine bi 10 dk kadar stabile testi yaptıktan sorna eski hallerine aldım Gigabyte 785 G bence gayet tatminkar sonuçlar veriyor ama 4 çekirdek kullanmak isteyen muhakkak Bir Soğutucu alması gerektiğini düşünüyorum 2 çekirdek iken 34-37 derece iken 4 çekirdek aktif edildiğinde 42-46 arası geziniyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: .45 ACP

amd'nin bir dusuncesi filan yok sene sonu tr'de bilgisayar parcasi bulunmaz kitler harcama yukseltmek icin bilgisyar yeniler.piyasada mal kalmayinca fiyatlar ucar her sey karaborsaya duser bu bilinen bir sey.yilbasindan sonra ne isterseniz bulursunuz yeni parti mallarla.

dogru diyorsun da, bide piyasanin 4'de 1,5'u kadar AMD islemcisi var... gerisi Intel... Intel'i o kadar pompaladilar ki piyasaya.. AMD islemcileri giris yapamiyor... bir de boyle bir durum var...
  • benim saticimin artik isini bilmesi lazim yani eskisi gibi degil amd kullanmak marjinal bir olay degil bu sene phenomII'ler ile beraber intel kullanicilari bile aldi bu aletlerden netten kolay bir sekilde bulunabiliyor su siralar bulunmayabilir kosullar sebebiyle ama saticilarin dagiticilarin zannetmiyorum amd yerine intel yigalim amd getirmeyelim dediklerini.onlar da istiyordur sinir oluyordur talep var cunku ama su aylar kosullar boyle ben tek ornek verdim baska seyler de var vergiden dusme yilbasi alis veris cilginligi vs. eskiden dedigin oluyordu yalniz ben athlon sistem toplamak istemistim gene yilbasi zamani ve konya'da tek bilgisayarci satiyor amd.iki hafta ugrastim bir asus anakart bulamadim butun amd isteyen konya'lilar o dukkana hucum edince dekgetiremedim dogrusu.sonra kardesim isyani basti delirttin beni diye p4 sistem toplatti.o alet de beni delirtti hava sogutma uzmani oldum oyle isiniyordu yani.artik boyle seyler olmaz kullanici inada bindirirse yurt disindan bile alir islemciye bisi olmaz ram gibi garantisi onemli degil.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.