Şimdi Ara

Phenom 965'ten i5e geçme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.052
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • CS go ve pubg oynuyorum. r7 265 ekran kartım var pubgde çok sorun çıkartıyor sabit 60 civari fps gezmesine ragmen donmalar takılmalar hat safada bi anda 40 lı fpslere düşüyor.

3. nesil bir i5 e geçmek performansta ne kadar etkili olur? 3470 veya i5 3570 gibi.

• Msi Afterburner gibi bir programla oyun sirasinda ekran karti %100 kullaniliyor mu ona bakin. Kullaniliyorsa işlemci değişmenin pek bir manası olmaz ama sanmıyorm öyle olacağını. 3. nesil alacaksanız bence i7 3770 den başka bakmayın. Zaten çok eski işlemci alıyorsunuz bari iyisini alın uzun süre gitsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkvelioglu -- 30 Nisan 2018; 8:14:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nkvelioglu

Msi Afterburner gibi bir programla oyun sirasinda ekran karti %100 kullaniliyor mu ona bakin. Kullaniliyorsa işlemci değişmenin pek bir manası olmaz ama sanmıyorm öyle olacağını. 3. nesil alacaksanız bence i7 3770 den başka bakmayın. Zaten çok eski işlemci alıyorsunuz bari iyisini alın uzun süre gitsin.
    ekran kartı genelde %85 ve 100 civarlarında çalışıyor hocam ama ani donmalar yedigim zamanlar ekran kartı %80lere düşüyor. Cidden fps etkilemezmi 2 işlemci arasında

İslemci de %90da çalışıyor yoğun yerlerde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wyn35Tra -- 30 Nisan 2018; 8:34:33 >
  • Wyn35Tra kullanıcısına yanıt
    Etkiler illa ki i5 olsa da etkiler sorunu da muhtemelen çözer. Ben çok eski nesil alacağınız için iyisini alın alabiliyorsanız diyorum. Bir dahaki yükseltmenizde yeni nesile geçersiniz o zamana kadar uzun süre götürsün diye. İstiyorsaniz ramler ddr3 ise raminizi destekleyen son nesil olan 4. nesle de bakabilirsiniz. i5 4460 gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkvelioglu -- 30 Nisan 2018; 8:37:20 >
  • quote:

Etkiler illa ki i5 olsa da etkiler sorunu da muhtemelen çözer. Ben çok eski nesil alacağınız için iyisini alın alabiliyorsanız diyorum. Bir dahaki yükseltmenizde yeni nesile geçersiniz o zamana kadar uzun süre götürsün diye. İstiyorsaniz ramler ddr3 ise raminizi destekleyen son nesil olan 4. nesle de bakabilirsiniz. i5 4460 gibi.
    anakart 2/3 nesil destekliyor hocam elimdeki.

O programla tekrar pubg denemesi yaptımda. GPU 85-95 arasi sürekli degişiyor. İşlemci ise genelde 80 - 90 da çalışıyor. Değerler ne yapmamı istiyor hocam :D
    Ben anakart da alacaksınız diye düşünmüştüm. Elde varsa 3. nesilde ben almışken iyisini almanızı tavsiye ederim. Hatta overclock destekliyorsa 3770k. Fazlalık olur ama ömrü uzun olur. cs go tek çekirdek performansına muhtaç bir oyun. Phenom un problem çıkartması normal. Ama dediğiniz kasmalar yoğun sis altında oluyorsa o ekran kartındandır. Pubg oynamadigimdan bilmiyorum o oyun problemli zaten ekran kartı da olabilir. r7 370 ile problemsiz oynayan arkadaşım var. 270 ile 370 aynı gibi ama 265 ne kadar daha kötüdür bilmem. Arkadaşın işlemcisi 3930k ama. Zamanının i7 sinin de ötesi gibi bir şey. Ama 3770k dan pek bir farkı yoktur oyun performansı olarak. Her türlü phenom değişilmesi lazım artık çok yetersiz bir işlemci. Elde ram ve anakart da varken bir işlemci almamak yazık olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkvelioglu -- 30 Nisan 2018; 9:0:55 >
  • quote:

Ben anakart da alacaksınız diye düşünmüştüm. Elde varsa 3. nesilde ben almışken iyisini almanızı tavsiye ederim. Hatta overclock destekliyorsa 3770k. Fazlalık olur ama ömrü uzun olur. cs go tek çekirdek performansına muhtaç bir oyun. Phenom un problem çıkartması normal. Ama dediğiniz kasmalar yoğun sis altında oluyorsa o ekran kartındandır. Pubg oynamadigimdan bilmiyorum o oyun problemli zaten ekran kartı da olabilir. r7 370 ile problemsiz oynayan arkadaşım var. 270 ile 370 aynı gibi ama 265 ne kadar daha kötüdür bilmem. Arkadaşın işlemcisi 3930k ama. Zamanının i7 sinin de ötesi gibi bir şey. Ama 3770k dan pek bir farkı yoktur oyun performansı olarak. Her türlü phenom değişilmesi lazım artık çok yetersiz bir işlemci. Elde ram ve anakart da varken bir işlemci almamak yazık olur.
    phenom cok eski doğru hocam ama her isimi görüyor pubgde ki performansı da güzeldi ama oyuna güncellemeler geldikçe sorun yasamaya baslar oldum. Oyle 10/20 fps artış gormeyeceksem hic bulasmiyayim bu ise hocam o zaman. Kalabalık yerlerde değil bom bos çöl haritasında bile ani düşüşler yiyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

gpu kullaniminin dustugu yerlerdeki eksiği kapatacaktır. Üstünü beklemeyin ekran kartinin kapasitesi belli. Ama ileride ekran kartı yükseltirseniz çok faydasını görürsünüz şimdi işlemciyi değiştirmenin. 3770 e gtx 1060, overclocklu 3770k ya gtx 1070 takıp sorunsuz kullanabilirsiniz. i5 e de 1060 takilabilir ama tam olarak besleyemez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkvelioglu -- 30 Nisan 2018; 10:41:51 >
  • Çok etkisi olmaz, ekran kartı değiştirmen gerekecek fakat Phenom da eskidi artık. Maalesef hem işlemci hem de ekran kartı değiştirmelisin. Anladığım kadarıyla pek beklentin yok, ileride ekran kartı alacaksan geçebilirsin i5'e, o zaman fark yaratır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: neutumn

Çok etkisi olmaz, ekran kartı değiştirmen gerekecek fakat Phenom da eskidi artık. Maalesef hem işlemci hem de ekran kartı değiştirmelisin. Anladığım kadarıyla pek beklentin yok, ileride ekran kartı alacaksan geçebilirsin i5'e, o zaman fark yaratır.
    Hocam benim anlamadığım phenom 965le i5 3570 arasında 5fps bile oynamıcak mı ayni performansı mı vericekler
    En fazla 5-10 FPS fark eder, iyi bir ekran kartın olsa bu fark daha da artar. Bu ekran kartı için en fazla bu kadar FPS değerinde iyileşme görülür ancak, şunu da unutmamak gerek; LOL ve CS gibi oyunlarda zaten yüksek FPS oranları alındığı için FPS aralığı geniştir. Bu yüzden 10-20 FPS arasında bir değişim de yaşanabilir, denemediğim için kesin bir yargıda bulunamam. Anlaşılacak bir örnek verirsek, GTA V için 5-7 FPS fark eder en çok.

• R3 1200 ve Gigabyte A320 bile çok daha mantıklı bir seçim olacaktır 3570K ve eskimiş Z77 anakartlar yerine. Tavsiyem 2. Jenerasyon Ryzen 3'leri bekleyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: neutumn

En fazla 5-10 FPS fark eder, iyi bir ekran kartın olsa bu fark daha da artar. Bu ekran kartı için en fazla bu kadar FPS değerinde iyileşme görülür ancak, şunu da unutmamak gerek; LOL ve CS gibi oyunlarda zaten yüksek FPS oranları alındığı için FPS aralığı geniştir. Bu yüzden 10-20 FPS arasında bir değişim de yaşanabilir, denemediğim için kesin bir yargıda bulunamam. Anlaşılacak bir örnek verirsek, GTA V için 5-7 FPS fark eder en çok.
    iyi de hocam ben suanki ekran kartımın performansından çok memnunum. Pubg 1080p düşük ayarlarda 60fps oynatıyor. Ama GPU YÜKÜ %80 hatta anlık %70 lere düşünce fps drop yiyorum. bu sorunu işlemci güncelleyerek çözebilir miyim onun peşindeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elsa

R3 1200 ve Gigabyte A320 bile çok daha mantıklı bir seçim olacaktır 3570K ve eskimiş Z77 anakartlar yerine. Tavsiyem 2. Jenerasyon Ryzen 3'leri bekleyin.
    Hocam bahsettigin ürünleri almak 700 800 tl. Ben i5 e geçersem 300tl ödücem sadece.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wyn35Tra

Hocam bahsettigin ürünleri almak 700 800 tl. Ben i5 e geçersem 300tl ödücem sadece.

Alıntıları Göster
    Anakart+işlemci 300e var mı yoksa sizde anakart var mı hali hazırda

• quote:

Orijinalden alıntı: Elsa

Anakart+işlemci 300e var mı yoksa sizde anakart var mı hali hazırda

Alıntıları Göster
    asus h61 anakart var hocam elimde 2. 3. nesil işlemcileri destekleyen
    i7 2600 u 350 400 tl ye bulabilirsiniz. fps drop un sebebi işlemcinin yetmemesi i5 yerine i7 2 . nesil almanızı i5 2400 kullanıcısı olarak tavsiye ederim. 3 nesil i5 e 200 tl den fazla vermeyin. yeni nesil e upgrade etmeye bütçe yetmiyorsa ram i 16 yapın bi de 1050 veya rx 560 4gb bulabilirseniz 8gb ddr4 lü r3 lü sistemden daha performanslı sisteminz olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hib.96

i7 2600 u 350 400 tl ye bulabilirsiniz. fps drop un sebebi işlemcinin yetmemesi i5 yerine i7 2 . nesil almanızı i5 2400 kullanıcısı olarak tavsiye ederim. 3 nesil i5 e 200 tl den fazla vermeyin. yeni nesil e upgrade etmeye bütçe yetmiyorsa ram i 16 yapın bi de 1050 veya rx 560 4gb bulabilirseniz 8gb ddr4 lü r3 lü sistemden daha performanslı sisteminz olur.
    Yeni nesil için para yeterli degil suan hacım. Phenom 965 bile beni memnun ederken tek sorun pubg de drop yiyor oluşumken i5 3570 beni 1 yıl daha memnun edicektir diye düşündüm ben.
  • Hocam özel mesaj atamıyorum burdan yazayım dedim. Elimde 3. nesil destekleyen anakart oldugu için zaten 3570 aldım yoksa daha güncel birşeylere geçerdim :)
    İ5 3570 işinizi görür. Amd Phenom veya fx lerin tek çekirdek performansi günümüzde hala tek çekirdek performansi isteyen oyunlar var.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.