Şimdi Ara

PHARMATON Kullanmaya Başladım...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
1.928
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bir çok kişide gördüğüm belki de çağımızın rahatsızlığı diyebileceğimiz sıkıntıyı ben de yaşıyorum.
    Gün içinde yorgunluk/halsizlik hissi, birden bastıran uyku halleri, özellikle yemekten sonra gelen ağırlık çökmesi, işe odaklanamama vb durumlar.
    Pharmaton kullanmaya karar verdim. (30 kapsül 49.90 TL eczanede)

* İnternetten ucuz diye almayın, sadece eczanelerde satılır diyor ve internette sahte olma ihtimali var.

1. gün: Bugün başladım. Sabah kahvaltı ile birlikte 1 adet aldım.
    Saat 11:00 henüz bir etkisi yok.
    Saat 17:00 pek bir etkisi yok. Hafif yorgunluk ve ara ara uyku hali devam ediyor.

2. gün: Bugün yine sabah kahvaltısı ile beraber aldım. Gün içerisinde hiç bir etkisini görmedim. Hatta öğleden sonra uyku hali oldu. (3. ve sonraki günlerden umutluyum)

3. gün: Durum stabil.

4. gün: Bugün daha dinç hissediyorum kendimi.

5. gün: Bugün de dünkü gibi ilk 3 güne göre daha iyiyim.

6. gün: Bu sabah dinç uyandım. Şuan da bir sıkıntı yok. Edit: Akşama doğru uyku hali

7. gün: 19 Eylül 2017 - Bu sabah kahvaltıdan sonra aldım. Şuan için iyi ve zindeyim.
    Edit: (21:20) Akşam üzeri yine uyku bastırdı. Evde olduğum için uykuya yenik düştüm. 1 saat civarı uyumuşum.

8. gün: 20 Eylül 2017 - Bugün sabah almayı unuttum, kapsül de evde kaldı. Akşam üzeri alacağım. Şuan için bir sıkıntı yok, henüz öğle yemeği yemedim :)

9. gün: 21 Eylül 2017 - Masa başında çalışmadım, gün boyu aktiftim o yüzden pek uyku hali ve yorgunluk hissi olmadı.

10. gün: 22 Eylül 2017 - Masa başında çalışmadım, gün boyu aktiftim o yüzden pek uyku hali ve yorgunluk hissi olmadı.

11. gün: 23 Eylül 2017 - Masa başında çalışmadım, gün boyu aktiftim o yüzden pek uyku hali ve yorgunluk hissi olmadı.

12. gün: 24 Eylül 2017 - Masa başında çalışmadım, gün boyu aktiftim o yüzden pek uyku hali ve yorgunluk hissi olmadı.

13. gün: 25 Eylül 2017 - Tüm gün evdeydim. Geceden uykusuz olduğum için gün içinde 2 kez uyudum.

14. gün: 26 Eylül 2017 - Bugün de 3-4 saatlik uykuyla güne başladım. Saat: 11:30 , Şuana kadar günüm çok kötü geçiyor. Yanımda yastık olsa uyumam 2 dakikamı almaz.

15. gün: 27 Eylül 2017 - Bence bu Pharmaton hiç bir işe yaramıyor...

16. gün: 28 Eylül 2017 -

SON EDİT: Fark ettiyseniz başlığı bir süre sonra güncel tutamadım. Çünkü 1 Aya yakın kullandım. Hiç bir faydasını görmedim.
    Kötülemek istemiyorum ama bünyeden bünyeye değişiyor olabilir. Bir daha da satın almadım.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

GÜNCEL EDİT: Özellikle yemeklerden sonra gelen ağırlık ve uyku hissini biraz araştırdım. Sadece pharmaton kullanmak pek işe yaramayacak gibi.
    Baş düşmanımız ''Glisemik İndeksi Yüksek Gıdalar''
    Evet glisemik indeksi yüksek gıdalar (glikoz-şeker) en yükseği olarak kabul edilir.
    Örneğin kahvaltıda yediğimiz, beyaz ekmek, reçel, bal vb şeyler vücuda girdikten sonra aniden şeker yükseliyor. Şeker yükselince insülin hormonu salgılanıyor onu baskılamak için. İnsülin hormonu salgılanınca şeker hızlı bir şekilde düşüyor. Bu durumda uyku hali başlıyor.
    Ama glisemik indeksi düşük gıdalar tüketildiğinde bu durum azalıyor veya ortadan kalkıyor.

Bu belirtiler sizde de varsa sabah aç karnına kan verip ''açlık kan şekeri''ni ölçtürerek sizde ''insülin direnci'' olup olmadığını da öğrenebilirsiniz. İnsülin Direnci olan kişiler bu durumdan cok etkilenir. ''DOKTORUNUZA DANIŞIN''

ÖNEMLİ NOT:

Bu başlık tavsiye amaçlı değildir. Gözlemlenen etkiler kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.
    Kullandığınız ilaçlar, kronik rahatsızlıklar durumu etkiler.

KULLANMADAN ÖNCE DOKTORUNUZA DANIŞIN.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ofamof -- 26 Mart 2018; 13:30:39 >

• bir gelişme var mı dostum
  • Hocam ilk 3 güne göre daha iyiyim. Ama tam olarak istediğim performansı göstermedi henüz.
    Günü aktif geçirme, iş yerinde odaklanma vb konularda etkisini göremedim.
    Bakalım kutu bitene kadar kullanacağım zaten 30 kapsül. Her gün de yazıyorum buraya.
    30. gün sonunda hissedilir bir fark olmazsa yeniden almam :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ofamof

Hocam ilk 3 güne göre daha iyiyim. Ama tam olarak istediğim performansı göstermedi henüz.
    Bakalım kutu bitene kadar kullanacağım zaten 30 kapsül. Her gün de yazıyorum buraya.

gün gün takip edeceğim, inan bana işten geldiğim zaman uyumamak için kendimi zor tutuyorum :)
  • unutkanlıgın nasıl hocam .birşey ogrenmeye kolay yardımcı oluyormu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ensclate

quote:

Hocam ilk 3 güne göre daha iyiyim. Ama tam olarak istediğim performansı göstermedi henüz.

gün gün takip edeceğim, inan bana işten geldiğim zaman uyumamak için kendimi zor tutuyorum :)

Fiziksel olarak ağır bir işte mi çalışıyorsun hocam ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9600_G_T

unutkanlıgın nasıl hocam .birşey ogrenmeye kolay yardımcı oluyormu

Unutkanlık genel olarak az da olsa vardı, yakın geçmiş çabuk siliniyor hafızamdan. Ona bir etki etmedi. Ya da ben daha farkına varmadım.
    Öğrenme konusunda bir sıkıntım yok.
  • quote:

quote:

quote:

tam tersi masa başı eticarette çalışıyorum , bazen bilgisayara bakarken gözlerim kapanacak gibi oluyor, lavaboda elimi yüzümü yıkıyorum yada zift gibi kahve içiyorum.

ama bende sinüzit ve burun etide vardı onları aldırdım dinlenmedeyim şuan, belki bu süreçten sonra daha kaliteli bir yaşam sürebilirim diye umudum var :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

tam tersi masa başı eticarette çalışıyorum , bazen bilgisayara bakarken gözlerim kapanacak gibi oluyor, lavaboda elimi yüzümü yıkıyorum yada zift gibi kahve içiyorum.

ama bende sinüzit ve burun etide vardı onları aldırdım dinlenmedeyim şuan, belki bu süreçten sonra daha kaliteli bir yaşam sürebilirim diye umudum var :)

Bende de sinüzit var. Onun bir etkisi oluyor muymuş _?

Bir de masa başı iş yerine daha aktif/mobil bir işimiz olsa bu kadar problem çekmeyiz.

Gün içinde dışardaysam ve gezip tozuyorsam genelde bu sorunu yaşamıyorum. (Çok ağır bir yemek yemezsem)

• Bu halsizliğin belirtileri kansızlık, folik asit eksikliği olabilir veya stresli yaşam. Onun haricinde bu konularda sıkıntınız yoksa yinede vitamin ve mineral desteği olarak vm 2000 i tek geçerim.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bende de sinüzit var. Onun bir etkisi oluyor muymuş _?

Bir de masa başı iş yerine daha aktif/mobil bir işimiz olsa bu kadar problem çekmeyiz.

Gün içinde dışardaysam ve gezip tozuyorsam genelde bu sorunu yaşamıyorum. (Çok ağır bir yemek yemezsem)

Şöyle etkisi olabiliyor, gece yatarken düzgün nefes alamadığımız için uykumuzu tam alamıyor ve dinlenmiş olarak kalkamıyoruz.

ben kanımada baktırmıştım tüm değerleri normaldi. tek sorunum burnumdaki etler ve sinüzitim.

onlardanda kurtuldum. bakalım iyileşince nasıl hissedeceğim :)

• Geçmiş olsun hocam. Umarım kısa sürede sağlığınıza kavuşursunuz.
    İyi haberlerinizi bekliyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: RiorraW

Bu halsizliğin belirtileri kansızlık, folik asit eksikliği olabilir veya stresli yaşam. Onun haricinde bu konularda sıkıntınız yoksa yinede vitamin ve mineral desteği olarak vm 2000 i tek geçerim.

VM 200 ve Pharmaton ikisini de denediniz mi ?
  • ofamof kullanıcısına yanıt
    İkisinide kullandım en iyisi vm 2000 açık ara
  • beyler bu pharmatonu internetten almak güvenli mi, sahte gelme olasılığı var mı? veya sahteyse nasıl anlaşılır?

vitaminler sitesinden almayı düşünüyodum bi girdim pharmatonun sayfasına, altta biri çok kötü şeyler yazmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kedi10 -- 21 Mart 2018; 11:40:40 >
  • kedi10 kullanıcısına yanıt
    Eczaneden alın hocam.
  • quote:

Eczaneden alın hocam.

eczanelerde pahalı ama, oysaki nette çok daha ucuz
    ayrıcana eczaneler de bu sitelerden getirme ihtimalleri yok mu?

mesela şu sitelerin güzelliğine baksana, ekşide falan yorumlarıda çok güzel

https://www.vitaminler.com
    https://www.supplementler.com
    https://www.fitbull.com/

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.