Şimdi Ara

Phantom 3 Standard - CX 20 - Quadcopter Incelemesi - DroneBey (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.526
Cevap
24
Favori
28.636
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: senginfb

Bugun rekor ucusumu yaptim, en az 150 metreyi buldum hatta gecmisimdir cunku 3:05 te max noktaya geliyorum.
    6 m/s lik dikey hiz ile cikiyor cx-20, ben yari hiz ile ciksam 200 metreyi de geciyor da okadar cikmamisimdir diye dusunuyorum.
    yukseklik sensoru koymak lazim gercek yuksekligi bulmak icin.
    https://youtu.be/bDvIT9GsV_o

8:30 dakikasinda da headless mode da nasil deli gibi dondurup hakimiyeti kaybetmediginizi anliyorsunuz.
    1-1 modu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Bugun rekor ucusumu yaptim, en az 150 metreyi buldum hatta gecmisimdir cunku 3:05 te max noktaya geliyorum.
    6 m/s lik dikey hiz ile cikiyor cx-20, ben yari hiz ile ciksam 200 metreyi de geciyor da okadar cikmamisimdir diye dusunuyorum.

Saga sola carpmasin diye de sensor takilabilir mi

• Quanum Nova için son aldığım şarj cihazı, receiver da geldi, ufacık birşeymiş. (http://prntscr.com/9p30cn) Cihazı açıp bunu takabilir miyim sizce ya da Ankara'da olup da bu işten anlayan varsa çok iyi olur.
    Quanum Nova (hoobyking), kumanda (gearbest), receiver (banggood) farklı sitelerden aldığım için biraz tedirginim açıkçası.
  • mkeles84 kullanıcısına yanıt
    Benim daha önce paylaştığım fotolar var stock halinin fotolarına göre bağlantıları yapabilirsiniz. Hiç zor değil apm den de aynı kodlu yerden çıkıyor kablolar. isterseniz tango veya viber ile görüntülü konuşarak bağlantıları yapabiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dewr

yapabileceğin en güzel çözüm serhan beyin anlattığı videodaki gibi yolları izleyip kumanda kalibrasyon kısmında hangi kolun neyi kontrol ettiğini görebilirsin. böylece deneyip yanılma ile doğru bağlantıları kontrol edebilirsin. bunu yaparken pervaneleri sökmelisin.

videoyu izleyip birebir uyguladım hiç bir yerinde sorun yaşamadım.Kumanda kalibrasyon kısmında gaz kolu yön tuşları falan hepsi çalışıyor.Sadece değerleri videodakinden biraz daha düşük mesala gaz sonuna kadar açılınca 2000 değilde 1803 lerde kalıyor.Bunun pek sorun olacağını düşünmüyorum açıkçası.Ama son ekrana gelince kumanda kilidini kaldıramıyorum resimdeki kırmızı bölge yeşile dönmüyor.
    Turnigy 9x çok yaygın bir kumanda olduğu için daha önce başına gelen bir arkadaş olmuştur belki diye sormuştum.
    Daha önceden böle bir sorun yaşayıp ta çözümünü bilen arkadaş varsa cevap verebilir.

Bu arada 12.sayfaya gelmişiz.Hayırlı olsun İnşallah paylaşımlar uzar gider.112 ye kadar mesela
     Phantom 3 Standard - CX 20 - Quadcopter Incelemesi - DroneBey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albatros1123 -- 12 Ocak 2016; 11:53:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hebelup

Benim daha önce paylaştığım fotolar var stock halinin fotolarına göre bağlantıları yapabilirsiniz. Hiç zor değil apm den de aynı kodlu yerden çıkıyor kablolar. isterseniz tango veya viber ile görüntülü konuşarak bağlantıları yapabiliriz.

Emre bey mkeles84 ün alıcısına bütün kablolar takılacak heralde sizin alıcıda olduğu gibi.(turnigy de sadece 4 kabloyu takmıştık)
    Tango veya viberle bağlantı yaparsanız bütün kabloların hangi kanala takılacağını not olarak sayfaya ekleyebilirmisiniz.
    Daha sonra alıcı takmak isteyen arkadaşlara da yardımcı olur.

quanum nova 1.kanal recevier1.kanala siyah kabolo üstte
    quanum nova 2,3,4 teki kablo recevier2.kanala kırmızı kabolo üstte
    quanum nova a,b kanalındaki ikili kablo recevier6.kanala siyah kablo üstte
    ....
    gibi mesela

Veya aynı bilgileri mkeles84 arkadaşta verebilir. Hangi kabloları nasıl taktığını.

• evet, oradaki fotoğraflara baktım, receiver'a 3 tane kablo takılacak görünüyor, sağolsunlar hepsini kırmızı-siyah-beyaz renk yapmışlar, hangisi hangisine tam anlaşılmıyor akşam cihazı açana kadar biraz araştıracağım bakalım, olmazsa yine yazarım.
    Receiver'ı aldığım banggood ürün sayfasına bir fotoğraf paylaşmışlar ama bakalım.
    İlgilenen arkadaşlara teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mkeles84 -- 12 Ocak 2016; 13:25:00 >

• Her iki iiş için de yardımcı olmaya çalışırım elimden geldiğince. Anlamadığınız bir yer olursa haber verin yeter.
  • tarantula x6 kumandası quanum nova yı çalıstırır mı?

kaçan x6 dan elımde kalan kumanda var da uyarsa modıfıye falan yapardım
    yoksa satayım gıtsın mı
    1 gun kullandıgım kumanda

yoksa x6 nın dıger parçalarını da alıp x6 mı olustursam?

batarya var
    sarj aletı var
    yedek pervane var bolca
    kumanda var
    4 adet yedek motor var sıfır

kasa (3 dolar alt kasa), 4 dolar cıvarı ust kasa
    esc ya da ona benzer bıse 13 dolar cıvarı
    dıslı
    motor kablosu falan lazım

zaten tarantulanın ıcı bombos :)

batarya kapagı
    pervane koruyucu
    ayak
    renklı led ısık plastıgı
    motor ustu plastık koruyucu vb almasak da olur yerıne bıseler uydurulabılır

ne dersınız x6 bırlestırmek kolay mıdır
    ara kabloları nereden bulacagım
    x6 da olup da satılmayan bır parça var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: PUNTO MULTİJET

quote:

Saga sola carpmasin diye de sensor takilabilir mi

boyle bir sensor vardir muhakkak ama quadcopter da kullanilmasi pek uygun degildir. havada ucarken saga sola carpmak biraz zor, ev icinde ucak quadcopterlar ise oldukca kucuk ve sensor onlara agir gelir.
    ver gazi, 50 metre yukarida kimseye carpmaz sadece dikkat et ruzgar carpar :)

• quote:

Orijinalden alıntı: albatros1123

quote:

Orijinalden alıntı: dewr

yapabileceğin en güzel çözüm serhan beyin anlattığı videodaki gibi yolları izleyip kumanda kalibrasyon kısmında hangi kolun neyi kontrol ettiğini görebilirsin. böylece deneyip yanılma ile doğru bağlantıları kontrol edebilirsin. bunu yaparken pervaneleri sökmelisin.

videoyu izleyip birebir uyguladım hiç bir yerinde sorun yaşamadım.Kumanda kalibrasyon kısmında gaz kolu yön tuşları falan hepsi çalışıyor.Sadece değerleri videodakinden biraz daha düşük mesala gaz sonuna kadar açılınca 2000 değilde 1803 lerde kalıyor.Bunun pek sorun olacağını düşünmüyorum açıkçası.Ama son ekrana gelince kumanda kilidini kaldıramıyorum resimdeki kırmızı bölge yeşile dönmüyor.
    Turnigy 9x çok yaygın bir kumanda olduğu için daha önce başına gelen bir arkadaş olmuştur belki diye sormuştum.
    Daha önceden böle bir sorun yaşayıp ta çözümünü bilen arkadaş varsa cevap verebilir.

Bu arada 12.sayfaya gelmişiz.Hayırlı olsun İnşallah paylaşımlar uzar gider.112 ye kadar mesela

cx-20 mission planner a bagliyken initial setup ta firmware var. burada en son firmware i update etmeniz lazim.
    Sonra deneyin tekrar.
    Olmadi mi?
    Sonra config/Tuning ayar;arindan standard paramaters a gelin. burada en ustteki secenekte, sayfanin yukarinda ARMING CHECK var. Bunun DISABLE yapin.
    Sonra write parameter deyin, bilgileri cx-20 ye gonderin ve tekrar deneyin.
    Olmadi mi? son olarak da, mission plannerin anasayfasi yani flight data da, soldaki pusulanin hemen altinda secenekler var, ordan action i secin, ARM/DISARM var, ona basip deneyin.
    Umarim bu yontemlerden biri ise yarar.

• Sivil havacılık drone ve İHA'ları kayıt altına alıyor

http://www.hurriyet.com.tr/sivil-havacilik-drone-ve-ihalari-kayit-altina-aliyor-40039884
  • quote:

Sivil havacılık drone ve İHA'ları kayıt altına alıyor

http://www.hurriyet.com.tr/sivil-havacilik-drone-ve-ihalari-kayit-altina-aliyor-40039884

Kayıt altına alınan her iha için vergide alınır söylemedi demeyin
  • http://www.gearbest.com/fpv-system/pp_226495.html

11,35 dolara bunu almak mantıklı mı
    bırturlu seçemedım

ts832 rc832 ıle
    ts5828 alma arasında kararsız kaldım

ts5828 hafıf 7 gr antensız
    15 dolar tanesı
  • Telemetry miz hayırlı olsun. 915MHz 100mW olanını aldım deneme yapmak için. Azcık mesafe sorunlarından bahsediliyor. Ama maksat anlık işlerimizi yapmak bir de kablolarda kurtulmak.
  • hebelup kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun,

Bununla neler yapılabiliyor
    Çekim mesafesi nedir
    Ne işe yarar

• Kablolar olmadan bilgisayarınızdan quada bağlanmanıza yarıyor. Ayrıca auto mode için rotayı aktarabilir, kablosuz olarak kalibrasyonları yapabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hebelup -- 14 Ocak 2016; 8:52:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hebelup

Telemetry miz hayırlı olsun. 915MHz 100mW olanını aldım deneme yapmak için. Azcık mesafe sorunlarından bahsediliyor. Ama maksat anlık işlerimizi yapmak bir de kablolarda kurtulmak.

bide bunun için kontrol kart var hocam o ne işe yarıyor çözemedim onu.. nereye bağlıyorlar ?

http://www.gearbest.com/development-boards/pp_29651.html?utm_source=youtube&utm_medium=gaolinan&utm_campaign=Dustin%20Dunnill%20MAX7456

banggood dan mı aldınız ?

• Bu ürün telemetry verilerini ekrana aktarmaya yarıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hebelup -- 14 Ocak 2016; 23:47:29 >
  • Rc805 onerir misiniz
    200mW mi

11.35 dolara buldum

• 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.