Şimdi Ara

PEUGEOT PARTNER 1.9 D (98-03)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
7.099
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    2003 model beyaz 108.000 km de orjinal tek sürgülü kapılı Partner almak üzereyim (12.000 TL anlaştım)
    Bu araçları kullanırken ;
    - Nelere dikkat etmeli
    - Hangi aralıkta ne bakımı yapılmalı
    - Daha iyi verim ve performans almak için ne yapılmalı vb gibi
    Partner kullanan ve tecrübesi olan arkadaşlarım bilgilerini paylaşabilirmi

• öncelikle merhaba,

aracı aldınız mı bilmiyorum ama dikkat etmeniz gereken 108 km de olması kesin demiyorum ama oynanmıştır.
    bende 2000 partner var tek sürgülü bagaj 2 kapılı herhangi bir bakım gerektirmedi 2 yıldır hiçbir sorunum yok. Sadece yağını değiştirdim aldım alalı. Frenler eskidi yakın bi zamanda onları değiştireceğim sorunsuz bir araba.
    Şimdi diğer yönlerine bakarsak yıllık 330*2 vergisi var.
    Muayene yılda bir ( kamyonet olarak geçiyordur sizinkiside tahminimce)
    Motordan ahım şahım birşey beklemeyin yokuşlarda bile boğulur sinir eder sizi.
  • M_aTRa_X kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam aracı aldık ilk sahibinden olduğu için km ile oynandığını düşünmüyoruz bir ustayada gösterdik motorunun ön takımının gayet iyi olduğunu söyledi
    Kamyonet geçtiği için dediğiniz gibi muayne her yıl olması biraz can sıkıcı ama vergisinin 330x2 olmaması lazım 250 gibi bir rakam olduğunu duyduk
    Motora gelince 2003 yılında 99 model partner almıştık yan sürgülü kapısı olmadığı için 1-2 ay kullanıp satıp sıfır ford coonect aldık 90 hp'lik. Çekiş olarak iki araç arasında pek fark görememiştik boludan ankaraya arkası yüklü bi şekilde iki araçlada gittik geldik ama çok fazla bir fark gözlemleyemedik, sonuçta 1.9 motor var küçük bir motor değil, zaten amacımızdan performans beklemiyoruz, yakıtı ekonemik olsun, sık arıza yapıp masraf çıkarmasın babamın bu araçla haftada yapacağı km en fazla 100'dür. Bakalım aldık inş sıkıntısız bineriz
    Şu linke bir göz atın isterseniz son yorumcu güzel bir bilgi paylaşmış
    http://www.mazdaclubtr.com/33263/peugeot-partner-1-9-d-98-03/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakanemre23 -- 20 Mart 2014; 9:34:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hakanemre23

Merhaba hocam aracı aldık ilk sahibinden olduğu için km ile oynandığını düşünmüyoruz bir ustayada gösterdik motorunun ön takımının gayet iyi olduğunu söyledi
    Kamyonet geçtiği için dediğiniz gibi muayne her yıl olması biraz can sıkıcı ama vergisinin 330x2 olmaması lazım 250 gibi bir rakam olduğunu duyduk
    Motora gelince 2003 yılında 99 model partner almıştık yan sürgülü kapısı olmadığı için 1-2 ay kullanıp satıp sıfır ford coonect aldık 90 hp'lik. Çekiş olarak iki araç arasında pek fark görememiştik boludan ankaraya arkası yüklü bi şekilde iki araçlada gittik geldik ama çok fazla bir fark gözlemleyemedik, sonuçta 1.9 motor var küçük bir motor değil, zaten amacımızdan performans beklemiyoruz, yakıtı ekonemik olsun, sık arıza yapıp masraf çıkarmasın babamın bu araçla haftada yapacağı km en fazla 100'dür. Bakalım aldık inş sıkıntısız bineriz
    Şu linke bir göz atın isterseniz son yorumcu güzel bir bilgi paylaşmış
    http://www.mazdaclubtr.com/33263/peugeot-partner-1-9-d-98-03/

Hocam oncelikle hayirli olsun ariza konusunda uzmez sizi bu arac. Devirli kullanin hic bir sorun yasamazsiniz. Benim aracimda 164 binde sevmedigim yanlarindan biride devir saatinin olmamasi :)
     PEUGEOT PARTNER 1.9 D (98-03)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• M_aTRa_X kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam babam çok bassa 3000 devire çıkar ondada sıkıntı olmaz sanırım.
    Galiba 2001 yada 2002 den sonrasına koymuşlar devir saati bizimkinde var
    99 olan bizim araçta da yoktu devir saati çok önemli bence adamlar hangi mantıkla yaptılarsa devir saati yerine kocaman bir saat koymuşlar. 80 li otomobillere bile koymuşlar devir saati bu 2000 li yılların aracına koymamışlar bu fransızlar :) :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.