Şimdi Ara

Peugeot LPG'de 118km'de 13Litre Normalmi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • LPG sistemine yeni geçtim LPG tankını fulledim, 118km sonra tekrar fulledim 13litre doldu.

118km de 13litre normalmi? yaklaşık 38TL ödedim.

Bana çok geldi ama?

Araç: Peugeot 307SW Otomatik Vites 1.6

• quote:

Orijinalden alıntı: exests

LPG sistemine yeni geçtim LPG tankını fulledim, 118km sonra tekrar fulledim 13litre doldu.

Bana çok geldi ama?

118 km uzun yol gittiğinizi farzederek söylüyorum yakıt tüketiminiz çok fazla.
  • aynı istasyon ve pompadan mı dolum yaptınız, farklı yerlerin basıncı farklı olabiliyor, mesela ikinci sefer dolum yaptığınız istasyondaki pompanın basıncı daha güçlü ise ilk dolup yaptığınız yere göre daha fazla gaz basmış olabilir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: toggy06

aynı istasyon ve pompadan mı dolum yaptınız, farklı yerlerin basıncı farklı olabiliyor, mesela ikinci sefer dolum yaptığınız istasyondaki pompanın basıncı daha güçlü ise ilk dolup yaptığınız yere göre daha fazla gaz basmış olabilir...

aynı dolum istasyonu ve özellikle aynı pompadan dolum yaptım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lord66

quote:

Orijinalden alıntı: exests

LPG sistemine yeni geçtim LPG tankını fulledim, 118km sonra tekrar fulledim 13litre doldu.

Bana çok geldi ama?

118 km uzun yol gittiğinizi farzederek söylüyorum yakıt tüketiminiz çok fazla.

evet bana da çok çok fazla geldi tüketim.. nedeni nedir acaba? lpg de ilk günlerim ne yapmalıyım
    takan servise geri götürsem mi?
  • Arkadaşım sisteme yeni geçmişsin hele bir parçalar alışsın gittikçe düşecektir. Bunun daha 1000 km ayarı var. Artı ilk alınan sıfır araçta fazla yakar gittikçe düşer. Ben 3 kez taktırdım 2 kez taktırmıştım ve hepsi ilk başta fazla yaktılar ve sonra gittikçe normal değerini buldular.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.