Şimdi Ara

==> PEUGEOT 508 Hakkında Herşey <== (497. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
12.609
Cevap
137
Favori
1.298.887
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 495496497498499
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Aynı aracı kullanıyormuşuz, bende 2012 sw sahibiyim.
    Haftasonu istanbul - izmir yaptım, genelde 110-120 arası kullandım ( bir kaç kere top speed denemesi yaptım, ibre 199 u geçmedi )
    5.2 litre ortalama gösterdi bilgisayar, pompa ölçümü 5.7 oldu.Epey fark var, olmamalı.Ayrıca fazla geldi bu yakıt.Bakımları da yeni yapılmış aracın üstelik.
    Aracı ilk aldığımda ankaradan istanbula 4.2 ile gelmiştim.Kış lastiklerinin etkisine yoruyorum ama yinede fazla geldi.

Falken leri bende kovalıyorum, görüştüğüm yerler bu hafta gelecek dedi.Bulduğumuzda buradan paylaşalım.
  • utkuaydin U kullanıcısına yanıt
    Hocam bende de başta fazla yakıyordu ve araç cansızdı. Carbon Clean yaptırdım hem araç canlandı hem de yakıt düştü. Sanki sihirli değnek deydi araca.

Lastikler yakıtta fark ettirir tabi. Dandik lastik 1 litre fazladan yaktırır bence. Seneye tercihim Nokian WR D4 olacak. Petlas W651 de ıslak performansı berbat. Geziyor yolda ıslakta. Ama karda iyi. Erzurumda yaşamıyoruz yani bize Ankaraya daha çok ıslak performansı iyi kış lastiği almak gerek. V desenden şaşmamak gerek :)

Falkenler stoklara girdi ama bizim ebat 215 55 R17 ler girmedi.www.jantankara.com u aradım bu hafta girebilir dedi. 200 TL den alsak tadından yenmez Daha önce falken kullandım çok memnun kaldım.

Birde Dunlop FM800 var düşündüğüm. Hiçbir inceleme göremedim daha o lastik hakkında.

• @Pandemic

Carbon clean mevzusu heralde otomotiv dunyasinda net cevabi bulunamayan bir kac konudan biridir.Yaptirip cok memnun olan, yada basina is alan, yada bi kere yapildimi surekli yapilmasi gerektigini savunan, zararli olacagini soyleyen..Uzayip giden bir konu.
    Ama madem o kadar iyi geldi, bende ilk servis ziyaretinde yaptirayim.

FM 800 bende bi kac yerde duydum cok iyi bir fiyat performans lastigi oldugu yaziyor tipki falken gibi ama onunda stogu yok hemen hicbiyerde.
    Bizim ebat gelir mutlaka, ben gecen hafta sahibinden de ilan buldum ankarada bir lastikcide, yeni geldi abi dedi.firmaya guvenemeyip almadim, yeni stoklari bekliyorum.(ilan kalkmis bu arada)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ottobock

değerli arkadaşlar 04.04.2011 tarihinde satın almış olduğum Peugeot 508 1.6 ehdi auto 6r active sedefli beyaz aracımı 08.04.2016 tarihi itibariyle satmış bulunmaktayım bu süre içerisinde mesajlarıma cevap veren herkese çok teşekkür ederim sağlıcakla kalın

Hayırlı olsun...
  • Merhabalar, 2013 megane 3 aracımı satıp 508 alma düşünceleri içersindeyim.1.6 ve manuel istiyorum.donanım olarak active öneriliyor fakat bazı active donanımlılarda navigasyon ekranı var bazısında yok.
    küçük ekranlı modelllerde usb girişi ve bluetooth var mı?
    active ile acces arasında aşka ne gibi farklar var?
    Bütçem 50-55 arası düzgün bişe alabilirmiyim bilmiyorum.ayrıca malum sitedeki tüm ilanlar nerdeyse 100000 km civarı, 100000 sonrası özellikle manueller sorun çıkartırmı?
  • hayrul52 kullanıcısına yanıt
    İmkanınız varsa active almanı tavsiye ederim,aşağıdaki listede arasındaki farklar mevut bakabilirsin,508 kullanıcıları bu formu da takip ettiysen araçlarından memnun geneli itibariyle.508 hakkında inanın şöyle böyle diyenler kapısından içeriye girmemişlerdir bile,Bu paralara bu dolulukta başka araç bulamazsınız,kaliteli ve en önemlisi bir kaç basit kusuru dışında sorunsuz bir araçtır.
    Kendim için şöyle bir örnek vereyim,hepimiz insanız 3 yıldır 508 zevkle kullanıyorum bazen aklımdan geçiyor değiştirsem ne alayım diye ciddi anlamda kafa yoruyorum,ama alacağım araç 508 den üstün olması için cok ciddi bir rakamı gözden çıkarmam gerekiyor.10-20 bin koyup alacağım bir araba hep eksik kalıyor.

508 SEDAN
    ACCESS
    • Ön, Yan, Perde Hava Yastıkları
    • Arka Park Sensörü
    • 16’ Alüminyum Alasım Jantlar
    • ESP ,EBD,AFU, Hill Assist,
    • Hız Sınırlama / Sabitleme sistemi
    • elektrikli Ön ve Arka Camlar
    • Çift Bölgeli Otomatik Klima
    • Ön Sis Farları
    • Direksiyondan Kumanda Edilebilen Radyo CD /MP3
    • Bluetooth Telefon Kiti
    • Elektrikli ve Isıtmalı Yan Aynalar
    • Yol Bilgisayarı
    • Çok Fonksiyonlu Deri Direksiyon Simidi
    Opsiyonlar:
    •Sedefli Metalik Boya (0MM6)
    •Metalik Boya (0MM0)
    •Görüs Paketi (NB08)
    o Yağmur sensörlü otomatik silecekler, otomatik yanan farlar,
    kendiliğinden kararan iç dikiz aynası
    •17 inch Alüminyum Alasım Jantlar ( Stil 04)

ACTIVE
    Access +
    • Ön ve Arka Park Sensörü
    • Elektrikli katlanan yan aynalar
    • Görüs Paketi
    • Elektrikli koltuklar
    Opsiyonlar:
    •Sedefli Metalik Boya (0MM6)
    •Metalik Boya (0MM0)
    •Head up Ekranı (WLMQ)
    •Sunroof (TC07) : Temmuz üretimi ile birlikte
    •Dört Bölgeli Otomatik Klima( RT05)
    •Navigasyon( WLMU)
    •Navigasyon, SOS (WLMV) : Sadece ilk seride-250 adet araçta-
    •Yarı Deri Elektrikli Ön Koltuklar (OP3F)
    •17 inch Alüminyum Alasım Jantlar ( Stil 04) (ZH84)

•17 inch Alüminyum Alasım Jantlar (Stil 09),Krom Çerçeveli Yan Camlar
    (ZH1B)

• görüş paketi xenon oluyor sanırım.En azından active almakta fayda var ancak access de boş değilmiş :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayrul52 -- 12 Nisan 2016; 15:17:49 >
  • hayrul52 kullanıcısına yanıt
    Active de bi-xenon ve gündüz led farlar opsiyol.görüş paketi yağmur ve far sansorleri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bozo810 -- 12 Nisan 2016; 19:42:47 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar head up display sorununu çözemedim ayda bir kapanıyor, daha doğrusu ilk çalıştırınca açılıyor peşinden hemen kapanıyor düğmelerden açılmıyor ama serviste bilgisayara bağlayınca açılıyor :) servis değişelim dedi ama bozuk olsa hiç açılmaması gerekmez mi bilgisayarla bile aklım almadı, var mı böyle bir sorunu olan daha önceden de yazmıştım konu ile ilgili ama kimsenin sesi çıkmamıştı sanırım sadece ben yaşıyorum bu sorunu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: teach55

Arkadaslar head up display sorununu çözemedim ayda bir kapanıyor, daha doğrusu ilk çalıştırınca açılıyor peşinden hemen kapanıyor düğmelerden açılmıyor ama serviste bilgisayara bağlayınca açılıyor :) servis değişelim dedi ama bozuk olsa hiç açılmaması gerekmez mi bilgisayarla bile aklım almadı, var mı böyle bir sorunu olan daha önceden de yazmıştım konu ile ilgili ama kimsenin sesi çıkmamıştı sanırım sadece ben yaşıyorum bu sorunu.

servisin öpesi gelmiştir
  • Ya açıkcası servislere güvenemiyorum nasıl güveneyim arkadaş alta yazıyorum;

1- Emniyet kemeri yada airbag arizası ışıgı yanıyodu çözüm olarak sinyal kolunu değiştireceğiz dediler(850 tl) değiştirmedim,sonra bi gün yolda giderken direksiyonun içinden sesler geldi sanki bir şeyi makaraya sarıyormussun gibi sorun kalmadı.
    2-Aracı ikinci el aldım araç motor arıza ışıgı yaktı servise goturdum enjektorlerin bozuk değişelim dediler(3500 tl) bende hatayı silin dedim yakıtı sadece opetten almaya başladım bi daha ne lamba yaktı ne başka birşey sonra serviste tekrar kontrol ettirdim sorunsuz çıktı.
    3-Aksiyonerin(kaç para unuttum bi rakam soylemişlerdi) bozuk diyen servis gene peugeot un flash yayını ile aksiyoner uzerindeki bir kablonun bu hataya neden oldugunu soyleyip kablonun yerini değiştirdi sorun halloldu.
    4-Şuan servisin mantığı ile haraket etseydim 6-7 bin lira yı çöpe atmıştım, buda bende bir güven sorunu oluşturdu.Burda amacım servisleri kötülemek değilde sorunun neden kaynaklandığını bile araştırıp öğrenmeden parça değiştirme zihniyeti.

• teach55 T kullanıcısına yanıt
    aynı sorun bendede olmaya başladı bazen bakıyorum kayboluyor

• access ve active donanım paketinde olan küçük turuncu ekranlı teybin usb desteği var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: teach55

Ya açıkcası servislere güvenemiyorum nasıl güveneyim arkadaş alta yazıyorum;

1- Emniyet kemeri yada airbag arizası ışıgı yanıyodu çözüm olarak sinyal kolunu değiştireceğiz dediler(850 tl) değiştirmedim,sonra bi gün yolda giderken direksiyonun içinden sesler geldi sanki bir şeyi makaraya sarıyormussun gibi sorun kalmadı.
    2-Aracı ikinci el aldım araç motor arıza ışıgı yaktı servise goturdum enjektorlerin bozuk değişelim dediler(3500 tl) bende hatayı silin dedim yakıtı sadece opetten almaya başladım bi daha ne lamba yaktı ne başka birşey sonra serviste tekrar kontrol ettirdim sorunsuz çıktı.
    3-Aksiyonerin(kaç para unuttum bi rakam soylemişlerdi) bozuk diyen servis gene peugeot un flash yayını ile aksiyoner uzerindeki bir kablonun bu hataya neden oldugunu soyleyip kablonun yerini değiştirdi sorun halloldu.
    4-Şuan servisin mantığı ile haraket etseydim 6-7 bin lira yı çöpe atmıştım, buda bende bir güven sorunu oluşturdu.Burda amacım servisleri kötülemek değilde sorunun neden kaynaklandığını bile araştırıp öğrenmeden parça değiştirme zihniyeti.

Hocam servislerin işi gücü milleti söğüşlemektir. Saçma sapan garanti adı altında milleti dolandırmaktadırlar bence.

Daha ne taktıkları hangi yağı kullandıklarını bile bilemezsin. Ben ilk aracımı aldığımda soğudum bu servislerden ve zerre de gitmem bu gereksizlere.

Para>Herşey bu politika ile çalışırlar. Kötünün iyisini bulabilirsin sadece.

ABC Peugeot tan uzak durun özellikle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pandemic -- 12 Nisan 2016; 22:51:36 >

• Pandemic kullanıcısına yanıt
    USB ve AUX desteği var Access te Fotograftaki aracım Access radyoda USB işaretini görebilirsin foto çekildiği anda USB den müzik çalıyordu Bluetooth telefon destegğide var görüşme yapabilirsin Ayrıca Harici MP3 çalar AUX girişide var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cetinkar -- 12 Nisan 2016; 23:15:07 >
  • Arkadaşlar herkese merhaba.2012 508 active sahibiyim. Aracımda navigasyon multimedia sistemi yok.sonradan taktıran oldumu hiç bisürü marka var nette kullanan tavsiye eden varmı.sorun çıkarabilirmi sizce

• quote:

Orijinalden alıntı: austun1975

İyi günler.2015 mayıs ayında 2. el olarak aldığım 2012 aralık çıkışlı e-hdi allure aracımda son 1 aydır havayastıkları ile ilgili uyarı alıyorum.Bu uyarı her zaman olmuyor.Bazen ilk çalıştırmada bazende sürüş sırasında ortaya çıkıyor.Ekrandaki yazı 3 saniye sonra kayboluyor.Fakat havayastığı uyarı ışığı bazen kayboluyor bazende sürüş sırasında sönmüyor.Bu uyarı yağmurlu havalarda daha fazla ortaya çıkıyor.Herhalde bir kablo yada soket te temassızlık var.Bulunduğum ilçede servis yok , haftaya İzmir'e gideceğim servise uğrayıp göstereceğim.Fakat bu tür sorunlarda en büyük problem servise vardığınızda sorunun tekrar ortaya çıkmaması ve tespit edilememesi.(benzer bir sorun önceki aracım vw passatta yağmurlu havalarda ön park sensör soketinde oluyordu , servise hatayı gösterinceye kadar göbeğim çatlamıştı)Serviste sizi sorun yok diye hemen postalıyor.Koltuk altlarındaki kabloları kabaca kontrol ettim fakat sorun görmedim.Bu sorunu içinizde yaşayan var mı?

Yukarıdaki sorun sinyal kolu değişimi ile çözüldü arkadaşlar.Araç 3 gün serviste kaldı.3 gün boyunca ikame olarak verilen 301 i kullanmak zorunda kaldım.508 ile 301 arasında bırakın sınıf farkını bence marka farkı bile var.

• Pirelli cinturato P7 kullanan var mı aranızda? 235/45R18 almayı düşünüyorum ama 2. el çok birkaç gün kullanılmış lastik ve fiyatı sıfırının yarı fiyatından bile az.
  • hakanhknn H kullanıcısına yanıt
    508 deki navigasyon hakkında soranlar için yazıyorum.
    araçtaki sistem, istediğiniz serviste güncelleyin fark etmez, çok kullanışlı olmayacaktır. maalesef tükkiyeye gelen arabaların çoğu böyle.
    en güzeli akıllı telefona bir route 66 indirmek ve onu kullanmak. bana da arkadaşlar tavsiye etmişti, gayet memnunum.
    arabanızdaki navigasyona sakın güvenmeyin, en olmayacak yerde sizi yarı yolda bırakır. benden söylemesi
  • araca sonradan takılanlar hakkında bilginiz varmı
  • 
Sayfa: önceki 495496497498499
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.