Şimdi Ara

==> PEUGEOT 508 Hakkında Herşey <== (498. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
12.606
Cevap
137
Favori
1.295.654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 496497498499500
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2015 model 508 lerde düşük lastik basınç sistemi mevcut mudur? Birde sol far kolunun ucundaki düğme ne için arkadaşlar, sağ taraftaki yol bilgisiyarını sıfırlıyor tamamda soldakini bir özelliği yok sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: @immortal

Pirelli cinturato P7 kullanan var mı aranızda? 235/45R18 almayı düşünüyorum ama 2. el çok birkaç gün kullanılmış lastik ve fiyatı sıfırının yarı fiyatından bile az.

kaliteli lastiktir hocam. Islak ve kurusu çok iyidir. Düşünmeden alınır. Yanakları sağlamsa direk alın.
  • hakanhknn H kullanıcısına yanıt
    bence hiç girmeyin o işlere. aracınızın orjinalliğini bozmayın derim.
    ne kadar randumanlı olacak?
    görüntü nasıl olacak, eğreti duracak mı?
    takdırdığınız cihaz, aracın başka aksanlarına zarar verecek mi?
    takan kişi işinin ehli mi?
    vs. vs.
    bunlar hep soru işaretleri.
    sitede taktıran ve memnun olan arkadaşlarımız vardı. geriye doğru sabırla okuma yapmanız gerekecek, onlar ne diyordu falan.
  • Pandemic kullanıcısına yanıt
    Dün aradım, satıcı lastikleri birisine satmış. Hayırlısı olsun. Şimdi sıfır falken leri bekliyorum, bulamazsam kumho ku31 lerden taktıracağım.
  • @immortal @ kullanıcısına yanıt
    Ben falkenleri beklerim haziran bile olsa
  • @Pandemic

Falken hemen hemen tum ebatlar da stoklara girdi.
    Bi tek bizimki girmedi :)

Ben sanirim 235 50 17 alacagim daha fazla beklemeyip.Onceki sayfada bu olcuyu kullanan arkadas memnun oldugunu yazmisti
    Ne dersin ?
  • utkuaydin U kullanıcısına yanıt
    Orjinal ebattan vazgeçmem hocam. O ebat bence çok zor bulunur. Sanırım girmeyecek stoklara 215 55 17. Olmadı lassa alacam.
  • 235 50 17 stoklarda var hocam, yeni girdi.hepsiburada da falan bile var, rakamda uygun
    Iki hafta daha bekleyecegim baktim 215 55 17 yok alacagim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fren disklerini tornalatırsanız geçer.bende yeni balata taktırdığımda başıma gelmişti.

• quote:

Orijinalden alıntı: utkuaydin

235 50 17 stoklarda var hocam, yeni girdi.hepsiburada da falan bile var, rakamda uygun
    Iki hafta daha bekleyecegim baktim 215 55 17 yok alacagim

Bence takın 235 leri keyfinize bakın. Ben şahsen bu ebattan gayet memnunum ki allure lardaki lastiklerde zaten 235 lik. Yani aracın yoracak bir ebata çıkmış olmuyorsunuz. Yine standartın içinde bir ölçü.

• utkuaydin U kullanıcısına yanıt
    2015 üretim hocam... Tazeleri almak daha iyi bence.

Hani desek ki 1 sene eskiler 150 TL olsa alınır da :D

235 taban için yorum yapamayacağım ama.

Direksiyon ağırlaşabilir, daha çok ses alır gibi. Taban büyüdüğü için yakıt sarfiyatı artabilir. Daha iyi fren tutar.

Yani sizin bileceğiniz bir iş
  • An itibarı ile yazlık lastiğe karar vermiş bulunmaktayım. Ölçüleri 245/45R18 seçtim ki orjinal 235 tabanlı lastiğe göre yanak yaklaşık yarım cm kadar artıyor. 508 aracında bu ölçüleri kullanan bir lastikçi ile sohbet ettim, sürtme vs hiçbir sorun yaşamadığını iletti. Bunun da teyidini aldıktan sonra siparişi geçtim. Nexen markasının N'fera SU1 modelinde karar kıldım. Islakta B, tüketimde C etiketli, gürültü seviyesi 72 dB, hız ve yük değeri 100Y. Okuduğum yorumlarda genel olarak tutuştan ödün vermeyen konforlu bir lastik olduğundan bahsetmişler. Ya falkenleri bekleyecektim ki Türkiye fabrikasındaki üretimi bekliyorlarmış ya da benzer fiyat aralığında alternatif bir lastik alacaktım, bunda karar kıldım. Muhtemelen Çarşamba günü taktıracağım, ilk yorumlarımı sizlerle paylaşırım.

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Nexen/N-Fera-SU1.htm

http://int.nexentire.com/product/prod_view.asp?prod_id=P49
  • herkese merhaba,

bugun itibariyle evin 2. arabasini da aldik.
    ilki 2013 model 308. digeri 1999 406 idi, 406 yi satip bugun 2014 makyajli kasa 508 aldik.

access oldu, tek eksiklik gorebildigim kadariyla, elektrik koltuklar bir de katlanabilir aynalar.
    start-stop, hill holder, dokunmatik ekran hepsi var.

simdi soruma geceyim, otomatik katlanir ayna yaptirayim diyorum servis harici, onerebileceginiz yer var midir?

simdiden tesekkurler
  • quote:

An itibarı ile yazlık lastiğe karar vermiş bulunmaktayım. Ölçüleri 245/45R18 seçtim ki orjinal 235 tabanlı lastiğe göre yanak yaklaşık yarım cm kadar artıyor. 508 aracında bu ölçüleri kullanan bir lastikçi ile sohbet ettim, sürtme vs hiçbir sorun yaşamadığını iletti. Bunun da teyidini aldıktan sonra siparişi geçtim. Nexen markasının N'fera SU1 modelinde karar kıldım. Islakta B, tüketimde C etiketli, gürültü seviyesi 72 dB, hız ve yük değeri 100Y. Okuduğum yorumlarda genel olarak tutuştan ödün vermeyen konforlu bir lastik olduğundan bahsetmişler. Ya falkenleri bekleyecektim ki Türkiye fabrikasındaki üretimi bekliyorlarmış ya da benzer fiyat aralığında alternatif bir lastik alacaktım, bunda karar kıldım. Muhtemelen Çarşamba günü taktıracağım, ilk yorumlarımı sizlerle paylaşırım.

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Nexen/N-Fera-SU1.htm

http://int.nexentire.com/product/prod_view.asp?prod_id=P49

Nexen'i önceki aracımda kışlık olarak kullandım. Yazlıkları nasıldır bilmiyorum ama kışlıkta zamanla oluşan balans problemi ve seste çok artış sıkıntısı çekmiştim ömrü dolmadan söküp elden çıkardım. Bütün lastikleri aynı olacak değildir tabi ki, hayırlı olsun. Falken ile ilgili de İstanbul'da benim aldığım bayiye dilerseniz sorarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gulersem

herkese merhaba,

bugun itibariyle evin 2. arabasini da aldik.
    ilki 2013 model 308. digeri 1999 406 idi, 406 yi satip bugun 2014 makyajli kasa 508 aldik.

access oldu, tek eksiklik gorebildigim kadariyla, elektrik koltuklar bir de katlanabilir aynalar.
    start-stop, hill holder, dokunmatik ekran hepsi var.

simdi soruma geceyim, otomatik katlanir ayna yaptirayim diyorum servis harici, onerebileceginiz yer var midir?

simdiden tesekkurler

Bana soracak alırsanız baştan donanımsız alıp, sonradan donanımları ekletmek daha maliyetli bir iş. Otomatik katlanan ayna ile ilgili de olmaması büyük eksiklik olmasa gerek.
  • tahas T kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Oncelikle sizinle ayni fikirdeyim. ikinci olarak araci cok uyguna aldim makyajli kasa olmasina ragmen. yoksa aldigim fiyata ancak 2012 model access 508 alabiliyordum ki makyajli kasa degildi.

ayna meselesine gelince 2013 308 im de katlanabilir ayna var ve cok memnunum, cok kullanisli geliyor bana.

o yuzden harici de olsa yaptirmak istiyorum.
  • tahas T kullanıcısına yanıt
    Bu lastikleri bayağı araştırdım. Performans serisi lastikler ve üst sınıf araçlara fabrika çıkış takışmış lastikler. Y hız etiketini sağlaması için de sanıyorum lastiğin kendi balansına firmanın güvenmesi gerekir ki zaten testler yapıyorlar bununla ilgili. Bakalım, fiyata göre uygun mu deneyip göreceğiz artık :).
  • quote:

Orijinalden alıntı: gulersem

Merhaba,

Oncelikle sizinle ayni fikirdeyim. ikinci olarak araci cok uyguna aldim makyajli kasa olmasina ragmen. yoksa aldigim fiyata ancak 2012 model access 508 alabiliyordum ki makyajli kasa degildi.

ayna meselesine gelince 2013 308 im de katlanabilir ayna var ve cok memnunum, cok kullanisli geliyor bana.

o yuzden harici de olsa yaptirmak istiyorum.

Tercih meselesi tabi. Montajının çok komplike olacağını zannetmiyorum. Belki çıkma bile bulup taktırabilirsiniz. Bu arada aracınız hayırlı olsun.

• quote:

Bu lastikleri bayağı araştırdım. Performans serisi lastikler ve üst sınıf araçlara fabrika çıkış takışmış lastikler. Y hız etiketini sağlaması için de sanıyorum lastiğin kendi balansına firmanın güvenmesi gerekir ki zaten testler yapıyorlar bununla ilgili. Bakalım, fiyata göre uygun mu deneyip göreceğiz artık :).

Tabiki benim tecrübemin aksine çok iyide çıkabilir. Markaların modelleri arasında da farklar var sonuçta. Hayırlısı olsun, bizlerlede paylaşırsınız yorumları.

• @immortal @ kullanıcısına yanıt
    1- Hocam orjinal ebattan şaşmayın derim.
    2- Zaten Konforu az olan 18 le daha da gürültü artıracaksınız.
    3- 100Y ise lastik XL dir. XL ile konforu iyice azaltacaksınız. Odun gibi lastiktir XL ler.
    4- XL lastiğin yarattığı sertlikle süspansiyonlar daha da yıpranacak. Zaten sert olan süspansiyonlar odun ötesi olacaklar.
    5- Yakıt artışı olacak. Fren mesafesi daha iyi olabilir. Islakta biraz daha dikkatli olmanız gerekecek.

Ben almam bizzat.
  • 
Sayfa: önceki 496497498499500
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.