Şimdi Ara

Peugeot 5008 Almayı Düşünüyorum. Fikirlerinizi Rica Edebilirmiyim... (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
302
Cevap
3
Favori
88.091
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ilk başta dediğim gibi size fanatiklik bir şey kazandırmaz, ama eminim buraya farklı bir araçta yazsam siz yine bildiğinizi söyleyip ona buna tokat atmayı düşüneceksiniz,
    bu nedenle size 5008 siniz ile sorunsuz ve sakin kullanımlı bir hayat diliyorum, çünkü tokat atma çabanız bu gidişle başınıza iş açacak sonuçta sizde bizde üzüleceğiz gerek yok

sevgiler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sedat E

ilk başta dediğim gibi size fanatiklik bir şey kazandırmaz, ama eminim buraya farklı bir araçta yazsam siz yine bildiğinizi söyleyip ona buna tokat atmayı düşüneceksiniz,
    bu nedenle size 5008 siniz ile sorunsuz ve sakin kullanımlı bir hayat diliyorum, çünkü tokat atma çabanız bu gidişle başınıza iş açacak sonuçta sizde bizde üzüleceğiz gerek yok

sevgiler

Benim tokatlama gibi bi çabam olmadı size karşı , siz " sadece şunu diyebilirim siz yolda hiç 1.8 verso ile kapışmadınız denk gelmedi sanırım" dediğiniz için bende cavap vermek istedim ve biraz da araçların Teknik verilerine inme durumunda kaldım. Yani Toyota Teknik verilerden dolayı sizi üzdüyse ve diyecek birşey bırakmadıysa Toyota adına ben özür dilerim. Zaten en düşük yakıtı tüketme sevdam olduğu için arkadaşlarımda bilirler 85 km sabit hıza aracımı sabitlerim o nedenle sakin kullanım temenniniz de endişe etmeyin o konuda üzülecek bir durum yok. Çok nadir gaza basarım :D Eğer farklı araç yazarsanız teknik veriler ışığında az çok size fikrimi beyan edebilirim. Zaten araçlarımızın ağırlıkları aynı olduğu için bunu hesaba katmadan söyledim. Neyse umarım yeni aracınızı aldığınızda sizde araba hakkında ki bilgilerinizi paylaşırsınız. İyi akşamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hewes -- 26 Ekim 2011; 18:05:51 >

• Arkadaşlar 5008 e uyumlu tv,dvd,navigasyon , geri görüş kamerası özellikleri olan bir cihaz bulabilir miyim , fiyatlar hakkında bir bilginiz ya da hiç taktıran var mı varsa resim koyabilir beni yönlendirebilirse çok sevinirim.Birde eşime ford fusion almıştım manuel vitesti kullanamadı şimdi ona citroen c4 otomatik dizel almayı düşünüyorum epey baktım sahibinden.com a ama temiz bir iki tane var onların fiyatıda bana göre çok yüksek 40 bin fiyat yazan var eski kasa bir de...Bir de Oyak ın Renault kampanyasından megan dizel otomatik almayı düşünüyoruz ödeme koşulları da uygunmuş , nasıl yapsam kararsızım akıla ihtiyacım var ...
  • Peugeot servislerinin garantili taktıkları Fly Audio var. Şu şekilde gözüküyor bunlar benim aracıma ait değil ama bilgisayarıma indirdiğim resimler onları ekliyorum.

Cihaz bu ve bu şekilde gözüküyor.

Peugeot 5008 Almayı Düşünüyorum. Fikirlerinizi Rica Edebilirmiyim...

Geri görüş kamerasıda burada kablosuz wirelesslı olarak takılıyor.

Ürünün detayıda bu

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-peugeot-5008-multimedia-dvd-navigasyon-bluetooth-arac-kiti-full-49835901/detay/?

eğer 5008'in kendi konusuna bu dileklerinizi yazarsanız eminim cevap bulabilirsiniz çünkü buraya fly audiolu 5008 sahipleri uğramıyor. linki

http://forum.donanimhaber.com/m_36846767/mpage_35/f_/key_//tm.htm#53987162

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hewes -- 27 Ekim 2011; 1:39:05 >

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hewes -- 27 Ekim 2011; 2:50:46 >

• Merhaba arkadaşlar. Aracımız ile ilgili yayınlanan elektronil otomobil dergisi olan e-otodergisinin aracımız ile ilgili yayınladığı tüm bölümleri sizin için araştırdım buradan yorumları okuyup inceleyebilirsiniz. Birde Scenic ile bir karşılaştırmada yapılmıştır.

Asıl site şudur:http://www.e-otodergi.com/ar%C5%9Fiv/2010_y%C4%B1l%C4%B1

Ancak kısadan direk şuradan indirebilirsin.

Şu sayıda Peugeot 5008 110HP'lik eski motoru var ama pek fark eden birşey yok araç aynı.

http://www.e-otodergi.com/e-otodergi_arsiv/e-otodergi_subat2010_sayi20.zip

Şu Peugeot'un ilk lansman tanıtımı

http://www.e-otodergi.com/e-otodergi_arsiv/e-otodergi_haziran2009_sayi12.zip

Grand Scenic ile Peugoet 5008 karşılaştırması :D

http://www.e-otodergi.com/e-otodergi_arsiv/e-otodergi_nisan2010_sayi22.zip

• fransız = boşa harcanan para vw passat st alın çok daha iyi araç tabi 2. el dizel otomatık olanı
  • Arkadaşlar 2010 yılında İngilterede en iyi MPV ödülüne layık görülen Peugeot 5008, 2011 yılındada İrlenda'da en iyi aile otomobili ödülüne layık görüldü.

http://www.peugeot.ie/configurator/index.cfm?fuseaction=pt2.Microsite&modelID=2534&bodyid=4240

• Eveeeeeet dün geceden beri aradığım o meşur resmi buldum arkadaşlar. Yurtdışında bu benzerlikten ötürü baya bi forumlarda patlama olmuş siz ne diyeceksiniz. Muhteşem benzerlik ve İşte karşınızdaaa

Audi R8 Spyder ön konsol ve Peugoet 5008 ön konsol

• şimdi size grand cmax ve 5008 karşılaştırması yapayım

5008 direksiyon tipsiz orta konsolu çirkin hiç böyle bir araca yakışmıyor cmax bunlar çok daha güzel
    5008 koltukları ticarilerde kullanılan koltuklara benziyor cmax koltuğu kalite hissi çok daha iyi
    5008 7 kişi iken bagajı daha büyük cmaxte yok denecek kadar az
    5008 yalıtımı bence cmax kadar iyi değil
    motorlar aşşağı yukarı aynı
    5008 de otomatikleştirilmiş vites var bu artı
    ikisininde kalitesi hissi iç malzeme olarak birbirine yakın.
    5008 de bence saçma sapan video sistemi var tarihi eser gibi ona 1900 fark verene kadar 2 tane androidli orta yollu tablet alınsa binlira karlı olunur
    5008 de özel bir ekran var hızı gösteren bu artı
    cmaxte otomatik park sistemi xenon farotomatik bagaj kapağı anahtarsız giriş gibi sistemler ,orta kayan kapı led iç aydınlatma bunlar artı

bu arada cmax çıktıktan sonra 5008 satışları kesildi tr de mpv lideri cmax

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yunusssss -- 1 Kasım 2011; 0:53:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yunusssss

şimdi size grand cmax ve 5008 karşılaştırması yapayım

5008 direksiyon tipsiz orta konsolu çirkin hiç böyle bir araca yakışmıyor cmax bunlar çok daha güzel
    5008 koltukları ticarilerde kullanılan koltuklara benziyor cmax koltuğu kalite hissi çok daha iyi
    5008 7 kişi iken bagajı daha büyük cmaxte yok denecek kadar az
    5008 yalıtımı bence cmax kadar iyi değil
    motorlar aşşağı yukarı aynı
    5008 de otomatikleştirilmiş vites var bu artı
    ikisininde kalitesi hissi iç malzeme olarak birbirine yakın.
    5008 de bence saçma sapan video sistemi var tarihi eser gibi ona 1900 fark verene kadar 2 tane androidli orta yollu tablet alınsa binlira karlı olunur
    5008 de özel bir ekran var hızı gösteren bu artı
    cmaxte otomatik park sistemi xenon farotomatik bagaj kapağı anahtarsız giriş gibi sistemler ,orta kayan kapı led iç aydınlatma bunlar artı

bu arada cmax çıktıktan sonra 5008 satışları kesildi tr de mpv lideri cmax

Bence kayar kapı doblo ve fiorino modellerini acayip anımsatıyor. Şöyle hayal ediyorum, İzmir'de Altınyunusta ki mezuniyetime gittiğimde arka kapılardan inenlerin kayar kapıdan inmesini hiç tercih etmezdim, ve hayalim kabus olarak karizma yerlerde olacaktır. Yada bi disko girişinde aracı kapının önüne çektiğimde arkadaşlarla birlikte ben hiç kayar kapıdan inmek istemezdim. Bu araçta tek sevmediğim yön bu.

Ve evet dediğin gibi Arkadaki ekranlar aracın lükslük görünümünü arttırmaktan başka pek işe yaramıyor ancak TV bağlantısı için uğraşıyorum.

Bence head-up ekranı çok büyük kolaylık.

Xenon far olmaması gerçekten dejavantaj bencede.

Anahtarsız giriş sistemide güzel,

Ama şu otomatik park sistemi benim açımdan tam acemi işi çünkü ben araba park etmeyi çok severim ve araba park etmesini biliyorsan zaten 5008 senin için bütün kolaylıkları sağlıyor, park edeceğin mesafeyi ölçerek manevra zorluğunu belirterek sana bir cevap veriyor"araç buraya sığar, manevra olarak zor yada buraya sığmaz şeklinde. Bence otomatik park dediğin ne vitesi nede gazı freni kullanmaktır. Araç sadece direksiyonu döndürüp, sen gene gaza frene ve vitesleri kullanıyorsan bence bu yeterli değil.

Ve direksiyonu çok çirkin yanlız konsol çok çok güzeldir :D

CMAX koltuğunu tam hatırlayamadım ancak ilk defa ticari benzetmesi oldu bunada katılmıyorum.

Valla yalıtıma birşey diyemeyeceğim, çünkü benim aracın içinde ne takur tukur yol sesini alıyor nede motor sesini alıyor, Haa tabi yüksek devirlerde motor sesi duyuluyor şöyle 4.000devirlerde herhalde CMAX'de o sesidemi almıyo ondan mı dedin böyle birşeyi anlamadım.

Bence CMAX'a göre en büyük artıları Peugeot 5008'in : Otomatik şanzıman , Head-up ekranı, kayar kapısı olmaması, Direksiyonlarda F1 vites kulakçıkları bunlar tamamen sürücünün rahat etmesini sağlayan özellikler. Ve yol boyunca bu rahatlığı sağlıyor. Ancak anahtarsız çalışma , otomatik park, otomatik bagaj kapağı falan filan bence işin başka bir boyutu ve anlık kullanımlar bence. Ama Ford daki bu özelliklermi yoksa Peugeot 5008'de ki özelliklerinimi tercih edersin dersen. Bence 5008. Haa eğer CMAX'de olmayan ama 5008 de olan özellikleri CMAX'a koy ve Sadece Cmax'da olan özellikleri çıkartırsan ve birde kayar kapısısız olması şart, o araba dahada patlardı. :D

• Haa birde CMAX'de cam tavan perdesi tersine açılıyor. :D Şimdi ben 5008'le giderken cam tavan sonuna kadar açık olduğunda arkada oturan varsa genelde rahatsız oluyorlar hemen onların üstünü kapatım kendi üstümü açık bırakabiliyorum ama bunu CMAX'de yapmak mümkün değil.
  • Kendi çekimimdir arkadaşlar.

• kayar kapı bence avantaj çünkü insanlar kapıları çat çut kladırıma felan vuruyor kapılar hasat oluyor tecrübe ile sabit mesale ön kapımda şimdi ufdak tefek sürtmelerden dolayı alt kısımlar izler oldu bile koltuklar arkadaşım berlingo var onun koltuklarına benzittim ondan ticari gibi deidim.takur tukur sesi şahsen ben hiç duymadım.park sistemi güzel bir kaç kez denedim benden çok daha iyi manevra yapıyor ve tek seferde rahat sokabiliyor aracı.park sensörleri bir düğme ile açılıp ön ve arka sensörler sıkışık yerlerde daha kolay geçmenizi sağlayabiliyor.teybi olduğu yer çirkin bence avrupa versiyonu olsa güzel ama tr de ki çirkin onu demek istesim.head up ekranı bazı testlerde denyenler yerinden çıkmadığını söylemişlerdi bunu hatırlıyorum.anahtarsız çalıştırma sistemi bence her araca lazım.otomatik bagaj kapağı şuanda olmazsa olmazım havalı oluyor çünkü ve insanlar bagajı çat çuk kapatamıyor.tasarım olarak şuanda 5008 çok güzel ona diyecek lafım yok.ama zafira gelince hepsi sönük kalacak bunuda biliyorum.otomatik vitese gelince artık çift kavramalılar moda çünkü biraz aptal bir vites olarak görülüyor bunlar ama 5008 bu aptal viteslerin en iyisi.yarın bir gün power shift vites gelirse 5008 elinde pek fazla bişeyi kalmaz.birde fordların bu ülkede fransızlara göre bariz bir üstünlüğü var ikinci elde daha avantajlı.zaten millet sizin düşündüğünüzü düşünseydi cmax bu kadar satamazdı.xenon fara gelince sağa sola dönerken döndünüzün tarafı aydınlatan bir sistem de var bu çok rahatlık.led iç aydınlatmayada diyecek yok ve pejoya göre daha geç dökülen bir araç.

• Hewes video amatörce olmuş :D sesini yükselt biraz videoların.. paylaşıma devam .. bu adamın sevgilisi veya eşi bu arabayaa kesin oparesyon yapar kıskançlıktan
  • quote:

Orijinalden alıntı: jonjonbaba

Hewes video amatörce olmuş :D sesini yükselt biraz videoların.. paylaşıma devam .. bu adamın sevgilisi veya eşi bu arabayaa kesin oparesyon yapar kıskançlıktan

:D Aynen oyle dandik oldu ama genede fikir veriyor
  • Bu forumda bir şey dikkatimi çekiyor,herkes araçları kötülüyor,o alınmaz bu alınmaz deniyor,aynı imkanlar o yersiz eleştirileri yapanlarda olsa ne alacaklar çok merak ediyorum...sonuçta herkesin zevki farklıdır ve herkesin arabası kendine göre en iyisidir...ben de aynı sizin gibi ikilemde kalmıştım,gittim bayide inceledim ve 5008 de 3008 de çok hoşuma gitti fakat ani bir kararla farklı bir araca yöneldim ,nasipse bayramdan sonra alıcam...Araç başkasının zevkine göre değil sadece kendi zevkine göre alınır diye düşünüyorum...Hangisi hoşuna gittiyse ve kafana yattıysa onu al,burada dedikleri gibi yok Fransız arabası alınmaz ,yok o alınmaz bu alınmaz...Ne alırsan al iyi günlerde ve kazasız belasız kullan ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: yunusssss

kayar kapı bence avantaj çünkü insanlar kapıları çat çut kladırıma felan vuruyor kapılar hasat oluyor tecrübe ile sabit mesale ön kapımda şimdi ufdak tefek sürtmelerden dolayı alt kısımlar izler oldu bile koltuklar arkadaşım berlingo var onun koltuklarına benzittim ondan ticari gibi deidim.takur tukur sesi şahsen ben hiç duymadım.park sistemi güzel bir kaç kez denedim benden çok daha iyi manevra yapıyor ve tek seferde rahat sokabiliyor aracı.park sensörleri bir düğme ile açılıp ön ve arka sensörler sıkışık yerlerde daha kolay geçmenizi sağlayabiliyor.teybi olduğu yer çirkin bence avrupa versiyonu olsa güzel ama tr de ki çirkin onu demek istesim.head up ekranı bazı testlerde denyenler yerinden çıkmadığını söylemişlerdi bunu hatırlıyorum.anahtarsız çalıştırma sistemi bence her araca lazım.otomatik bagaj kapağı şuanda olmazsa olmazım havalı oluyor çünkü ve insanlar bagajı çat çuk kapatamıyor.tasarım olarak şuanda 5008 çok güzel ona diyecek lafım yok.ama zafira gelince hepsi sönük kalacak bunuda biliyorum.otomatik vitese gelince artık çift kavramalılar moda çünkü biraz aptal bir vites olarak görülüyor bunlar ama 5008 bu aptal viteslerin en iyisi.yarın bir gün power shift vites gelirse 5008 elinde pek fazla bişeyi kalmaz.birde fordların bu ülkede fransızlara göre bariz bir üstünlüğü var ikinci elde daha avantajlı.zaten millet sizin düşündüğünüzü düşünseydi cmax bu kadar satamazdı.xenon fara gelince sağa sola dönerken döndünüzün tarafı aydınlatan bir sistem de var bu çok rahatlık.led iç aydınlatmayada diyecek yok ve pejoya göre daha geç dökülen bir araç.

c-max 5 kişilik ve 7 kişilik 2 versiyonu olduğu için satış rakamı 5008 den fazla..5008 in sadece 7 kişilik versiyonu var bence satış rakamları açıklanırken buna da dikkat edilmeli 5008 in de 5 kişilik versiyonu olsaydı satış rakamları farklı olurdu;)

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.