Şimdi Ara

PEUGEOT 5008 7' MULTİMEDIA DVD PROJESİ (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
155
Cevap
6
Favori
24.612
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: digiman22003

Merhaba Arkadaşlar,

Ben de yeni double DIN Necvox DVA 9956 HD cihaz takdırdım.
    Size bir şey sormak istiyorum.

Önde bir şey dinlerken veya seyrederken aracın hoperlörlerinden ses geliyor.

Arka ekranda da aynı görüntüyü seyrederken de problem yok.

Fakat arka ekranlara başka bir görüntü verdiğimde (örneğin bir film seyrederken) bluetooth kulaklıklardan ses gelmiyor.

Bunun bir bağlantı hatasından kaynaklandığını düşünüyordum. Serviste taktırmadım. (Garantisi bitmiş bir araç olduğu için)

Servise sorduğumda cihazın arkasından bluetooth bağlantısı yapılmamıştır dediler.

Bu konuda sizlerden de aynı problemi yaşayan oldu mu ve nasıl çözüldü?

Takdırdığım yer uzak olduğu için götüremedim daha.

Acaba kendim çözebilirmiyim?

Cihazı çıkarıp arkadan kolayca yapılabilecek bir bağlantımıdır acaba?

Teşekkürler.

Merhaba,

Arka ekranlara sadece VIDEO sinyali çekilmiş ise ses alamamanız doğaldır.

Cihaz arkasında DVD-L ve DVD-R şeklinde iki adet ses sinyal çıkışı olmalı, bu dediğim çıkışlar anfi çıkışından ayrı olarak bulunur ve sadece DVD den gelen sesi taşır.

VIDEO konsolu girişine sadece SARI soket takılı ve KIRMIZI ve BEYAZ girişler boş ise bu şekilde olması doğaldır.

VIDEO KONSOL girişine air resim paylaşırsanız daha net yardımcı olabilirim.

İyi forumlar...

• Merhaba,
    Daha once bahsettiğim arka ekranların ses bağlantı problemini çözebilmek icin teyp arkasındaki orjinal konnektorun pin bilgilerine ihtiyacım var. Rica etsem elinde olan var ise buradan paylasabilir mi? Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Burada bahsettiğim konnektor aracın konnektoru. Teyp in degil.

• Cihazın arkasında bostaki kabloların fotoğrafı ekte. Eksik olan arka kulaklık ses bağlantıları 2-zone r out ve 2-zone l out biliyorum. Fakat problem bunları arabada hangi konnektor ve pin e baglamaliyim?
    Tesekkurler

Cep uygulamasından fotoğraf ekleyemedim. Akşam ekleyeceğim

fotoğraf aşağıdadır.
     PEUGEOT 5008 7' MULTİMEDIA DVD PROJESİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi digiman22003 -- 23 Nisan 2014; 23:21:39 >
  • quote:

Burada bahsettiğim konnektor aracın konnektoru. Teyp in degil.

Araçtan kasıt 5008 ise zaten soketlerimiz dışarıda bulunmakta.

Kırmızı ve beyaz, sağ sol ses; sarı ise video girişidir.

İyi forumlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: 123456mustafa

Şimdi Arkadaşlar buradan bunu indirinhttp://www.ridgecrop.demon.co.uk/download/fat32format.zip
    inen dosyayı C:\ ye atın
    sonra başlattan cmd ye girin ve
    bunuyazın!
    CD /D C:\
    sonra bunu yazın fat32format f: (Tabi burada f benim harddiskimin olduğu yer.Sizin G filan da olabilirir.Bilgisayarımdan bakın)
    bunu yazdıktan sonra da entırlayın. yarşınıza (y\n) çıkacak y ye basın.
    bunu yaptıktan sonra şöyle bişe çıkması lazım. Bu 2-4 dk arasında değişebilir!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    (y/n) :y
    Size : 250GB 488392002 sectors
    512 Bytes Per Sector, Cluster size 32768 bytes
    Volume ID is 1bdb:2c1d
    32 Reserved Sectors, 59604 Sectors per FAT, 2 fats
    7629261 Total clusters
    7629260 Free Clusters
    Formatting drive f:...
    Clearing out 119304 sectors for Reserved sectors, fats and root cluster...
    Wrote 61083648 bytes in 0.988463 seconds, 61796609.106193 bytes/sec
    Initialising reserved sectors and FATs...
    Done

Arkadaşlar bilindiği üzre CYCLONE ve türevi üniteler sadece FAT32 türevi diskleri okuyabilmekteler.

Yukarıdaki program desteği ile ben 320 GB diskimi FAT32 olarak formatladım ve CYCLONE-2 de sorunsuzca kullanabiliyorum.

Daha önce FAT32 yapabilmek için 25GB lık partlara bölmüştüm ve çok parçalı olarak kullanabiliyordum.

Bu işlem sonrasında 320 GB kapasiteyi tek birim olarak sorunsuzca kullanabiliyorum.

İyi forumlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: melodramm

quote:

İyi forumlar...

Buradan anladığım arkadaki video dağıtım panelinden ön tarafa teybin arkasına taşınmış bir bağlantı yok.
    Yani yeni takılan cihazdan sarı kırmızı ve beyaz kabloları arkadaki dağıtım paneline kadar çekmek gerekiyor o zaman.
    Benimkinde baktım sadece sarı çekilmişti. Ben de kırmızı ve beyazı çektim şimdi çalışıyor.
    Daha önceki mesajlarda sorduğum soruların sebebi servisin dağıtım panelinden teyp arkasına orjinalde çekilmiş bir bağlantı olduğunu söylemesiydi.

Bende aşağıdaki çoklu konnektörde belki bağlantı mevcuttur diye düşünmüştüm.
    Örneğin alttaki konnektör bağlantısı aux girişi için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi digiman22003 -- 23 Nisan 2014; 23:25:03 >

• quote:

quote:

quote:

İyi forumlar...

Buradan anladığım arkadaki video dağıtım panelinden ön tarafa teybin arkasına taşınmış bir bağlantı yok.

Yani yeni takılan cihazdan sarı kırmızı ve beyaz kabloları arkadaki dağıtım paneline kadar çekmek gerekiyor o zaman.

Benimkinde baktım sadece sarı çekilmişti. Ben de kırmızı ve beyazı çektim şimdi çalışıyor.

Daha önceki mesajlarda sorduğum soruların sebebi servisin dağıtım panelinden teyp arkasına orjinalde çekilmiş bir bağlantı olduğunu söylemesiydi.

Bende aşağıdaki çoklu konnektörde belki bağlantı mevcuttur diye düşünmüştüm.

Örneğin alttaki konnektör bağlantısı aux girişi için.

PEUGEOT 5008 7' MULTİMEDIA DVD PROJESİ  PEUGEOT 5008 7' MULTİMEDIA DVD PROJESİ

Aynen dostum.

Yanlış bilgi veren servis size zaman kaybı yaşatmış

İyi forumlar...

• oncelikle herkeze cok tesekkurler cok guzel bir topic olmus ben cyclone 2 almayi dusunuyorum ama kullanicilar bir kac sorum olucak

1. cihazin dokumantik ekrani nasil iyi calisiyormu ornegin samsung tablerler gibi yada telefonlar gibi onceden naxking bir cihazini almistik dokunmatik baya bir kotuydu
    2. bizim araclarda arka ekran problem onde navigasyon calisirken arkaya goruntu aktarimi yapabiliyor mu cihaz
    3. bu cihazi nerde bulabilirim suanda cunki internette aratigimda cyclone 1 cikmakta ben 2 almak istiyorum birde elim marifetlidir bunu ben monte edebirlirmiyim edemessem istanbul veya kocaeli civarinda onerebileceginiz bir yer varmi montaj icin

iyi forumlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: gorkemteke

oncelikle herkeze cok tesekkurler cok guzel bir topic olmus ben cyclone 2 almayi dusunuyorum ama kullanicilar bir kac sorum olucak

1. cihazin dokumantik ekrani nasil iyi calisiyormu ornegin samsung tablerler gibi yada telefonlar gibi onceden naxking bir cihazini almistik dokunmatik baya bir kotuydu
    2. bizim araclarda arka ekran problem onde navigasyon calisirken arkaya goruntu aktarimi yapabiliyor mu cihaz
    3. bu cihazi nerde bulabilirim suanda cunki internette aratigimda cyclone 1 cikmakta ben 2 almak istiyorum birde elim marifetlidir bunu ben monte edebirlirmiyim edemessem istanbul veya kocaeli civarinda onerebileceginiz bir yer varmi montaj icin

iyi forumlar

1- Dokunmatik ekran rezistif olarak geçen nokia 5800 türevi bir donanımdır, NOTE3 türevi bir performans beklenemez.
    2 Arka ekranlara DVD veya TV görüntüsü aktarılabilmektedir. Bu aşamada arkada ufak misafirler DVD izler iken, siz RADYO, MP3 veya USB den FILM izleyebilirsiniz.
    Tüm bunları yaparken de arka planda bıraktığınız NAVIGASYON sistemi gerektiğinde sesi keserek, size yönlendirme yapacaktır.
    3-REGI ELEKTRONIK bu ürünün genel ithalatçısıdır, telefon yada e-mail yolu ile irtibata geçip bayii bilgisine ulaşabilirsiniz.
    Montaj konusu ise el yatkınlığı var ise yaklaşık 3~4 saat süreli bir işlemdir, kendiniz de yapabilirsiniz.

Montaj anlamında tavsiye debileceğim bir bayii ne yazık ki yok

İyi forumlar...

• cok teşekkur ederım bırde bırsey daha sormak ıstıyorum organızasyon duzenlenıyoru mu duzenlenıyorsa bende katılmak ısterım aranıza
  • quote:

Orijinalden alıntı: gorkemteke

cok teşekkur ederım bırde bırsey daha sormak ıstıyorum organızasyon duzenlenıyoru mu duzenlenıyorsa bende katılmak ısterım aranıza

İzmir de iseniz her zaman bekleriz, İzmir e geldiginzde, yne bekleriz

İyi forumlar...

• plaka 35 ama kocaelideyim araci ordan aldim :)
  • İyi forumlar,bende 508 var,cyclone multimedia sistemli,navigasyon olarak dont panic kullanıyor,ben bu sisteme igo yükleyebilirmiyim,sisteme bir sıkıntı yaratırmı,oluyorsa nasıl yükleyip kullanabilirim.Cevaplayabilirseniz çok teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cross78

İyi forumlar,

bende 508 var, cyclone multimedia sistemli, navigasyon olarak dont panic kullanıyor,

ben bu sisteme igo yükleyebilirmiyim, sisteme bir sıkıntı yaratırmı, oluyorsa nasıl yükleyip kullanabilirim.

Cevaplayabilirseniz çok teşekkür ederim.

Bir sıkıntı yapmaz, ben SD KART içine kopyaladım ve program adresini CYCLONE arabiriminden değiştirdim.

Hepsi bu.

DONT PANIC de halen durmakta, istediğim zaman onu da çalıştırabiliyorum.

İyi forumlar...
  • quote:

quote:

İyi forumlar,

bende 508 var, cyclone multimedia sistemli, navigasyon olarak dont panic kullanıyor,

ben bu sisteme igo yükleyebilirmiyim, sisteme bir sıkıntı yaratırmı, oluyorsa nasıl yükleyip kullanabilirim.

Bir sıkıntı yapmaz, ben SD KART içine kopyaladım ve program adresini CYCLONE arabiriminden değiştirdim.

Hepsi bu.

İyi forumlar...

teşekkürler cevabınız için,tabi önce igo'yu indirmem lazım bulabilirsem,sonrada sizin söylediğiniz şekilde uyguluycam.
    İyi forumlar...

• quote:

quote:

quote:

İyi forumlar,

Hepsi bu.

İyi forumlar...

teşekkürler cevabınız için,tabi önce igo'yu indirmem lazım bulabilirsem,sonrada sizin söylediğiniz şekilde uyguluycam.
    İyi forumlar...

Ozelden e-mail adresinizi atin, ben gondereyim.

İyi forumlar...

• melodramm kullanıcısına yanıt
    sayın melodramm ilgi ve alakan için teşekkür ederim,özelden mailimi attım,
    iyi forumlar...
  • Merhaba, daha önce sayın melodramm'a da sordum ama belki bir deneyimi olan vardır diye burada da sormak istiyorum. 3008 aracıma 2. el cyclone cihaz taktırdım ama cihazda, aracın, yol bilgisayarı, araç parametreleri ve park sensörü görsellerini görüp değiştiremiyorum, forumda okuduğum kadarı ile aracın üst bilgi ekranının sisteme bağlı kalması gerektiği gibi bir bilgi okudum
    ( Arabanın orjinal üst monitörü ise teyibin arkasında bir yere görünmeyecek şekilde gizliyorlar. Komple sökülmesi durumunda araba arıza mesajı veriyormuş.
    O sebeple onu takıl olması gerekiyor. Ancak ona ihtiyaç duyulmadığı için gizlenmiş durumda :)

Bu konuyla ilgili yardımcı olabilecek var mı?

Saygılarımla.
  • CYCLONE-2 TEMA UYGULAMASI

İyi forumlar...

Destek için @cross78 e ayrıca teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melodramm -- 3 Ocak 2015; 22:39:41 >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.