Şimdi Ara

Peugeot 308 mi Alfa Romeo Guiletta mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
0
Favori
2.760
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mustang2007

Merhabalar bu konu sadece nacizane fikirlerimizi ortaya koymak için açılmıştır yorumlarınızı bekliyorum :)
    Benim için 308 motor olarak da dış tasarım olarak da çok güzel geliyor. Özellikle 1.2 Thp 130 beygir gayet verimli bir motor. Öte yandan içteki gösterge grubu ve küçük direksiyon bu güzel tasarım ve motora yakışmamış gibi

Guiletta
    Senelerdir imajını koruyor ama ne zaman yolda görsem çoğu zaman dönüp bakarım öyle canlı bir araba. Motoru 1.4 Multiair 170 hp ve ben bunu da çok beğeniyorum. Dış tasarımı gayet şık, içindeki yeni kullanılmaya başlanan multimedya ekranı pek hoş durmuyor

Benim fikrim bunlar sevgili kardeşlerim, ağabeylerim ablalarım yorumlarınızı bekliyorum :)

Edit: turboair multiair ile değiştirildi

2004-2011 arasında sıfır alıp 7 sene kullandığım 206'dan bilirim Peugeot markasını. Peugeot'ya Türkiye'de en çok ekmeği yediren modeldir bilirsiniz.

Fransız arabaları klişesi ile girmek istemiyorum ama; kaporta gerçekten zayıftır, virajlarda güvensizdir. Çok kaçar diye bilinir ama Giulietta'nun yanında lafı bile olmaz. Alfa Romeo servisleri milletin ağzında sakız olmuş ama Peugeot servisleri çok iyi öper, hatta halkımızın premium markasını(VW) bile aratabilir bu konuda.

Yaygın servis ağı vardır ama ikinci elde çabuk gider tam bir yalandır. Ölü fiyatına inmeden çabuk satamazsınız. Alfa Romeo gibi meraklı bir kitlesi de yoktur. İkinci elde alınan bir Peugeot'nun bir sonraki adresi Kastamonu, Sivas, Çorum vs. köy yollarıdir.

Ha bu arada yürüyen aksam da çabuk deforme olur. Burada belirttigim gibi bizzat kullanıcı olarak yorumluyorum. Giulietta'nun olumsuz yorumlarına bir dikkat edin; çoğu kulaktan dolma bilgi tekrarı. Bazıları da içine bile oturmamıstir.

Giulietta deyince içi berbat der. Kafada baz fiyat olan var çünkü. Sanki diğer premium c hb arabalar çok üstün. Sorunca onların donanımlı modellerinin içini anlatır. Doblo direksiyon der, 2014'de değişti dersin hem de defalarca. Yine der Doblo direksiyon. Tamam sen git onu al. İzin ver de adam bir galeriye gitsin incelesin, fiyat kıyaslasin. Piyasası ölü, ikinci eli yok der. İkinci elini ucuz alıyorsan daha ne kaybedeceksin?

Auris sayfası; her zamanki gibi Golfle kıyasliyorlar. Aa bir bakıyorum; Auris-Golf diyen kişi aynı paragrafta Giulietta'ya çamur atıyor. Azıcık inceledikten sonra bunların cok büyük oranda Golfcü olduğunu görüyoruz.

A3 Süslü Golf, A180 Süslü Megane, 1 serisi Pabuç, Premium Polo, V40 Çinli, uzaaaaaar gider.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orhan Hoca -- 19 Nisan 2016; 23:12:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Giulietta bana göre butik bir araç.

Astra,golf,focus,megane ya da 308 tercih edecek biri bu aracı tercih etmez. Kulvarları farklı gibi.

Giu'nun hala tasarımı hoş , marka imajı yüksek.

308 ise artık eski 308 değil. Daha golfümsü oldu. Çoğu kesime hitap edebilir , kalite algısı yüksek , başarılı motor ve şanzımanı vs..

Tek eksiği marka imajı ve kötü fiyatları.

Totale bakıldığında 308 giu'dan daha başarılı olabilir.

• Kalite ve konfor anlamında 308 daha iyi bir otomobil. Yol tutuş ve tasarım ise Giu derim. İkiside farklı zevklere hitap eden araçlar. 2.el piyasası Alfa nin iyi değil ama Peugeot nun da öyle über süper olduğunu düşünmüyorum. Bu arada Giu yu premium markalarla kıyaslamak bana komik geliyor. O iç malzeme kalitesi ve işçiliğiyle rakip olamaz o araclara.

• Orhan Hoca kullanıcısına yanıt
    105 beygir gücü çok düşük kalıyor bana göre.2016 modellerinde 120 beygir olacak.Belki o düşünülebilir.Yaklaşık 2 aydır kullanıyorum.Ortalama tüketim 6.3lt.Çoğu uzun yol.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hogcada -- 19 Nisan 2016; 23:28:25 >
  • Ben yaklaşık üç aydır tamamen şehiriçi kullanıyorum, 6.8 lt. Çok dikkatli kullanarak 5-6 arasında oluyor. Şehir dışında dikkatli kullanarak 4 lt yapılır.

Benzinli ile bu değerler mumla aranır ama. Yani size göre beklentilerinize uygun olmadığı için daha ters olan benzinliyi öneriyorsunuz.

• Orhan Hoca kullanıcısına yanıt
    Alcak olsam 1.4 170 hp alırdım ne kadar yakıyor bu motor?

• Mustang2007 kullanıcısına yanıt
    İstanbul için 9-10 lt. sıklıkla yazılan rakamlar. Tabii n modu ağırlıklı. d ağırlıklı için 11-12'ye çıkabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: 207m

Kalite ve konfor anlamında 308 daha iyi bir otomobil. Yol tutuş ve tasarım ise Giu derim. İkiside farklı zevklere hitap eden araçlar. 2.el piyasası Alfa nin iyi değil ama Peugeot nun da öyle über süper olduğunu düşünmüyorum. Bu arada Giu yu premium markalarla kıyaslamak bana komik geliyor. O iç malzeme kalitesi ve işçiliğiyle rakip olamaz o araclara.

Giunun malzeme kalitesin laf edenlerin once a serisine oturup oynar başlıklı kokpit kepazeligi izlemesi lazim,bmw nin donanim ekletmeden resmen komedi oldugunu görmesi lazim.ondan sonra giuya komik momik dersiniz.giunun ic mekan kalitesinden daha iyi olan modeller a3 ve v40.volvo kalitenin dibi zaten

• Geçen sene bende çok düşünmüştüm guiletta almayıda yok alınmaz o araç ne kadar performanslıda olsa bir yere kadar.Dış tasarıma bakıyorsun harika içe bakıyorsun çöp 2. el için araç alınmaz ama 2. elide düşünmek zorundasın araçta binevi yatırımdır.
  • Bu ne kdar saçma bir karşılaştırma olmuş böyle yahu? Peugeot ile Alfa bir mi? Alınabilecek fiyat aralığında olduğu için Alfa türkiyeye binlerce kez teşekkür edin. Böyle komik karşılaştırmalar da yapmayın rica ediyorum. V40 ile aurisi-golfü falan da kıyaslıyor musunuz çok merak ettim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gesi bağları

Bu ne kdar saçma bir karşılaştırma olmuş böyle yahu? Peugeot ile Alfa bir mi? Alınabilecek fiyat aralığında olduğu için Alfa türkiyeye binlerce kez teşekkür edin. Böyle komik karşılaştırmalar da yapmayın rica ediyorum. V40 ile aurisi-golfü falan da kıyaslıyor musunuz çok merak ettim.

Yukarıda ben de kullanmış biri olarak Peugeot 308'in Alfa Romeo Giulietta'nın dengi olamayacağını anlattım. Ama her zamanki gibi Pabuç ve Tosbaga sevdalısı arkadaşlar boş bırakmadılar

• quote:

Orijinalden alıntı: dkerem2

Guinin içi bence çok kötü bravonun daha iyi. Güç dıştan tip olarak çok iyi ama içi bence vasat.

Yahu cevap verdiğim için bile kendime kızıyorum ama neyse artık.

Giulietta'nın içini bravoyla da kıyasladınız ya bu foruma denilenler boş değilmiş gerçekten tebrik ederim

Bravo :

http://imgur.com/oaqbwVR

Giulietta

http://imgur.com/M8XlG76

http://imgur.com/PZ3839P

Bir gün sürmeyi bırak içine oturursan gel tekrar muhabbet edelim dostum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jr09 -- 20 Nisan 2016; 20:43:34 >

• 2008model bravo ile 2016 model guiyimi karşılaştırıyorsun?

• quote:

Orijinalden alıntı: Orhan Hoca

quote:

Orijinalden alıntı: Mustang2007

Merhabalar bu konu sadece nacizane fikirlerimizi ortaya koymak için açılmıştır yorumlarınızı bekliyorum :)
    Benim için 308 motor olarak da dış tasarım olarak da çok güzel geliyor. Özellikle 1.2 Thp 130 beygir gayet verimli bir motor. Öte yandan içteki gösterge grubu ve küçük direksiyon bu güzel tasarım ve motora yakışmamış gibi

Guiletta
    Senelerdir imajını koruyor ama ne zaman yolda görsem çoğu zaman dönüp bakarım öyle canlı bir araba. Motoru 1.4 Multiair 170 hp ve ben bunu da çok beğeniyorum. Dış tasarımı gayet şık, içindeki yeni kullanılmaya başlanan multimedya ekranı pek hoş durmuyor

Benim fikrim bunlar sevgili kardeşlerim, ağabeylerim ablalarım yorumlarınızı bekliyorum :)

Edit: turboair multiair ile değiştirildi

2004-2011 arasında sıfır alıp 7 sene kullandığım 206'dan bilirim Peugeot markasını. Peugeot'ya Türkiye'de en çok ekmeği yediren modeldir bilirsiniz.

Fransız arabaları klişesi ile girmek istemiyorum ama; kaporta gerçekten zayıftır, virajlarda güvensizdir. Çok kaçar diye bilinir ama Giulietta'nun yanında lafı bile olmaz. Alfa Romeo servisleri milletin ağzında sakız olmuş ama Peugeot servisleri çok iyi öper, hatta halkımızın premium markasını(VW) bile aratabilir bu konuda.

Yaygın servis ağı vardır ama ikinci elde çabuk gider tam bir yalandır. Ölü fiyatına inmeden çabuk satamazsınız. Alfa Romeo gibi meraklı bir kitlesi de yoktur. İkinci elde alınan bir Peugeot'nun bir sonraki adresi Kastamonu, Sivas, Çorum vs. köy yollarıdir.

Ha bu arada yürüyen aksam da çabuk deforme olur. Burada belirttigim gibi bizzat kullanıcı olarak yorumluyorum. Giulietta'nun olumsuz yorumlarına bir dikkat edin; çoğu kulaktan dolma bilgi tekrarı. Bazıları da içine bile oturmamıstir.

Giulietta deyince içi berbat der. Kafada baz fiyat olan var çünkü. Sanki diğer premium c hb arabalar çok üstün. Sorunca onların donanımlı modellerinin içini anlatır. Doblo direksiyon der, 2014'de değişti dersin hem de defalarca. Yine der Doblo direksiyon. Tamam sen git onu al. İzin ver de adam bir galeriye gitsin incelesin, fiyat kıyaslasin. Piyasası ölü, ikinci eli yok der. İkinci elini ucuz alıyorsan daha ne kaybedeceksin?

Auris sayfası; her zamanki gibi Golfle kıyasliyorlar. Aa bir bakıyorum; Auris-Golf diyen kişi aynı paragrafta Giulietta'ya çamur atıyor. Azıcık inceledikten sonra bunların cok büyük oranda Golfcü olduğunu görüyoruz.

A3 Süslü Golf, A180 Süslü Megane, 1 serisi Pabuç, Premium Polo, V40 Çinli, uzaaaaaar gider.

206 dan yola çıkarak peugeot nun geneli hakkında yorum yapmak komik olmuş. Bugün 206 için bir çok kişi sizin tecrübenizi doğrularken, yeni nesiller gayet övgü alıyor.

• Yol tutus konusunda 308 hicte kotu degil. Yani o bildiginiz fransizlar gibi hic degil.

Ben test ettigimde cok cok begenmistim. Gercekten dusunecegim bir arac olabilir. Cok hafif olmasi yol tutusa hissedilir bicimde katki sagliyor.

Alfa romeo marka algisi olarak daha iyi noktada tabii ki. Sportif his, tasarim(hala) daha iyi bence. Tasarim anlaminda tek kotu yani yerden biraz fazla yuksek olmasi. Gosterge paneli haricinde ic tasarimi da pek guzel gozukmuyor.

Ama konfor, malzeme kalitesi, yalitim gibi konularda 308 kesinlikle daha iyi. ic mekan tasarimi cok modern, oldukca farkli gozukuyor.

Onun harici, iki aracin da surus pozisyonu cok kotu bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cbascan -- 20 Nisan 2016; 23:35:07 >
  • Alfa guzel mi cirkin mi karar veremedim. Bazen gözüme guzel geliyor bazen cirkin. Artik biraz eskidigini dusunuyorum. Iyidir kotudur birsey diyemem. Ancak tercih edecek olsam 308i secerdim. Ayrica o alfanin direksiyon ne cirkindir oyle ya

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • tahas T kullanıcısına yanıt
    Yeni nesiller derken 301'i unuttunuz sanırım.

• shadowgeist kullanıcısına yanıt
    A ve 1 serisinin de malzeme kalitesi o kadar iyi değil haklısın ama bir Giu kadar da kötü değiller kusura bakma. Bu segmentte dediğin gibi A3 V40 başı çeker. Golf ise A ve 1 den daha iyi hatta A3 ve V40 in yanına rahatlıkla yazarım Golf u.

• quote:

Orijinalden alıntı: 207m

Kalite ve konfor anlamında 308 daha iyi bir otomobil. Yol tutuş ve tasarım ise Giu derim. İkiside farklı zevklere hitap eden araçlar. 2.el piyasası Alfa nin iyi değil ama Peugeot nun da öyle über süper olduğunu düşünmüyorum. Bu arada Giu yu premium markalarla kıyaslamak bana komik geliyor. O iç malzeme kalitesi ve işçiliğiyle rakip olamaz o araclara.

Giu'nun premium'luğu kalitesinde değil, Alfa'da tasarım estetik alıyorsun, bunu iyi sürüş dinamikleri ile harmanlıyorlar. Her premium üretici aynı konularda kafa kafaya rekabet edecek diye bir kaide yok, Giu kullandığım bir otomobil, kötü değil iç mekan kalitesi, bazı parçaları ucuz kaçıyor sadece. Tabi şunu da belirteyim, Giu'nun tasarımına falan hasta olmayan adama illa önermenin de anlamı yok, 308 daha iyi bir otomobil, daha modern herşeyden önce, 4 yıl var aralarında, 308'i de kullandım, hem kullanımı gerçekten keyifli, hem kalitesi, konforu detayları falan ciddi başarılı araba. Kendim Alfa alırım ayrı, ama benden tavsiye isteyen adama gelip Alfa diye, klas marka diye 308 yerine falan önermem, o premium bu değil, rakip değiller falan diye ezbere konuşmanın anlamı yok, o kadar basit değil bu işler.

• 308 yurt dışında satıldığı gibi buraya da bağımsız süspansiyonla gelse yol tutuşta giu falan bırakmaz 100 kg civarı ağırlık avantajını ve oldukça modern bir şasiye sahip olduğunu kavrayamadınız sanırım.

1.4 multiair ile 1.2 thpyi karşılaştıran arkadaşlar bu aracın TRde 1.6 thp motorla da satıldığını unuttular heralde.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-sahibinden-2014-lav-kirmizisi-peugeot-308-thp-allure-156-hp-283560400/detay
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.