Şimdi Ara

Peugeot 308 Classic Edition Ve Plus Geldi. Güncelleme... (210. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.302
Cevap
70
Favori
222.356
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 208209210211212
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • vs-fb kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle böyle bir durum yok .

• turkeril kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,iyi forumlar

http://www.alpine.com.tr/fileadmin/user_upload/manuals//car_audio_manuals/IM_SXE-1725S_EN.pdf

Sizce montaj icin uygunmudur ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ekrem742

Merhabalar,iyi forumlar
    http://www.alpine.com.tr/fileadmin/user_upload/manuals//car_audio_manuals/IM_SXE-1725S_EN.pdf

Sizce montaj icin uygunmudur ?

Merhaba Ekrem bey, ben de bugün tam bu konuyu yazacaktım. Uygun diye tahmine diyorum ama kendi hoparlörümü monte ettirebilsem daha kesin konuşabilirim.

Bugün bir oto-multimedya işi yapan yere linkini yukarıda verdiğim Alpine'leri monte ettirmek için gittim. Kapı döşemesine zarar vermeden sökmek için tam emin olamadığı için yapmadı adam. Aslında başladı, kapının içteki tutamacının üst kapağını söktü. Biarz da en alttan zorladı falan. Sonra kırmayalım bunu dedi, youtube'dan kapı sökme videosu aradık. T9 kasa için bulamadık. Bi link buldum ama sökme fotoları silinmiş malesef. (http://www.peugeotforums.com/forums/308-2014-122/308-t9-door-trim-removal-procedure-208690/)

Ardından ankaradaki bir servisi aradık, servisteki eleman ustaya uğraşmayın bir aparatı var, o olmadan kırarsınız tarzı bi şey demiş. Bizimki de vazgeçti o yüzden.

Siz bu konuda bilgi sağlayabilirseniz yarın tekrar gidip söktürebilirim.

Linkini verdiğim konunun 7. sayfasında şu fotolar var ama ilk sayfasındaki sökme fotoları silinmiş malesef.

Sıradaki foto çok enteresan. Orjinal hoparlörün neden bu kadar pasif kaldığını da gösteriyor:

Sonraki sayfadan dikkat çekici bir mesaj: I only replaced the speakers and left the tweeters as standard. However the bass and sound quality has improved ten fold

Yani: Sadece hoparlörleri değiştirip tweeterlara dokunmadım. BAss ve ses kalitesi 10 kat arttı!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turkeril -- 17 Ocak 2018; 22:13:44 >

• Ekleme:

"Yeah mate. Both back and front speakers are 16.5cm. And the mounting depth is 7cm max front and 6cm max rear "

Türkçesi: Evet dostum, hem ön hem arka aporlolar! 16.5 cm çapında. Ve montaj derinliği max. 7cm ön, 6cm arka için.
    Yarın servisteki ustaya soracagim detay veririm size

• quote:

Yarın servisteki ustaya soracagim detay veririm size

Tamam çok memnun olurum 😊

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurKoEren

Kesinlikle böyle bir durum yok .

Ben servisin yalancısıyım. Ama bence de olmaz.
  • 2016 classic ed. plus'ın ön kapı hoparlörlerini değiştirdim.
    İlk fırsatta nasıl değiştirilir, nasıl fark etti, yazacağım. Muhtemelen yarın akşam ya da cumartesi 😊

• 2017 model 308 lerde mirror link desteği gelmiş, Peugeot sitesinde yeni 308 özellikleri arasında da geçiyor mirror link. 2017 model ve üzeri 308 lerin SMEG ekranları bizimkinden farklı mı? Eğer değilse bir umut olabilir bizim araçlar için de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okttay -- 25 Ocak 2018; 22:57:52 >
  • okttay kullanıcısına yanıt
    Makyajlıda ki ekranın dokunmatiği ve işletim sistemi tamamen farklı .

merakla bekliyoruz,amfi bağladınız mı ?
  • quote:

merakla bekliyoruz,amfi bağladınız mı ?

Hayır sadece Alpine hoparlörler bağlandı. Dün ve bugün yolda olduğumdan yazamadım, bir yandan da denemiş oldum yeterince. Bu akşam yazarım aksilik olmazsa.

• Hoparlör değişimini anlattım. Buyrun:
    http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=131085164

• bugün izmit haldızlar'da 45.000 km bakımını yaptırdım, 600,50 TL tuttu. buraya not düşmüş olalım, bakıma girecek olan arkadaşların işine yarar belki.

bir sorum olacak, servis her ne kadar 'yıkatmayın' dese de motor bölmem fazlasıyla kirli. uzun yolda tuza maruz kalması da cabası haliyle kışın. motoru yıkatan var mı?
  • Ben yıkattım. Hem de serviste. Aynen dışını yıkar gibi; köpük+su. Hiçbir şey olmadı. Daha önce de11 yıl 307 HDİ motorunu senede en az 3 kere yıkadım.
  • Arkadaşlar bugün Peugeot genel merkezden aradılar. Bizim seride, gergi kasnakları ile ilgili bir sıkıntı varmış. Aracı servise götürmek gerekiyormuş. Bununla ilgili bir mektup da gönderecekleri iyi söylediler. Başka aranan oldu mu acaba?

• SkyPrince S kullanıcısına yanıt
    burda yok da facebook grubunda epey aranan oldu değişim yapılmış

• Bugun bende arandim 1 ssatlik bir islem. Yetkili servisi arayip plaka yada sesi verin gereken yapilvaktir dendi

• SkyPrince S kullanıcısına yanıt
    Aynı şekilde beni de aradılar...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 208209210211212
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.