Şimdi Ara

Peugeot 308 Classic Edition Ve Plus Geldi. Güncelleme... (204. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.302
Cevap
70
Favori
222.397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 202203204205206
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    aynada pek bir fark yok gibi ama kapıya bağlantı kısmı ile ilgili olabilir bence gelişme.

başka fotoğraflara baktığımda sanki üst kenarı biraz dışarıda gibi bir gölge var. o havaya engel oluyor veya altına hava alıyor olabilir.
    Peugeot 308 Classic Edition Ve Plus Geldi. Güncelleme...
  • C.E.P aracımı 8 aydır kullanıyorum klima açıkken gelen ses benim aracım dada var. Ancak bahsedilen diğer sorunlarla karşılaşmadım. Klimada ki vinlama sesi yalnızca Bizim C. E. P. lara has bir sorun olmadığını düşünüyorum. Çünkü forumpeugeot ve diğer bazı forum sitelerinede 2014 2015 308 lerde benzer sorundan bahşedilmiş ve klima ayağının değiştirilmesi ile sorunun çözüldüğü belirtilmiş. Bence bu sorunlardan yola çıkılarak araçların ayıplı olduğu sonucunu çıkarmak yanlış. Sonucta diger 308 lerle ayni fabrikada uretiliyor. Bütün marka ve modellerde benzer sorunlar yaşanabilir. Önemli olan sorunların cozulebilmesidir .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mstdl M kullanıcısına yanıt
    Ayıplı , sorunlu olduğuna ben de kesinlikle katılmıyorum. Bu sesi burada okuyup, bende de var mı diye bakmasam önemsemezdim bile ben. Bu başlıklardaki amacımız, pozitif ya da negatif deneyimlerin paylaşılarak araçların daha keyifli hale getirilmesi. Ayrıca bir nevi hobi gibi. Aracıyla ekstra ilgilenen arkadaşların bilgi paylaşım alanı.
    Bu bahsettiğimiz -problem bile demeyeceğim- meseleler basit durumlar. Çoğu kişi farkında bile değil.
  • Bu klima ayağı olayının bir bültenle tüm araçlarda düzeltilmesi gerekir. Aracın dizel motorundan daha fazla ses üretiyor, klimayı açmayı psikolojik olarak istemiyor insan. İşin enteresan tarafı Göral'da bunu belirtmeme rağmen teste çıkıp sorun göremedik demeleri. Çok ayıp. Şimdi 450 km tepip mepa'ya mı gideyim illa?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu klima ayağı parca fiyatını bilen var mi ? Servise tekrar derdimi anlatmak istemiyorum arabayı bırakmaktan yoruldum

• yunus88 Y kullanıcısına yanıt
    Klima vınlama sesisini video olarak koyabilir misiniz? Masallah benim aracımda hiçbir sorun yok. Çok memnunum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mvd23 -- 16 Haziran 2017; 22:58:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hondaaaa

Klima vınlama sesisini video olarak koyabilir misiniz? Masallah benim aracımda hiçbir sorun yok. Çok memnunum

Musait olunca koyarim

• Arkadaşlar bayram tatilinde sağ lastiğin yanına motor çarptı ve göçük oluştu. Ankara'da bildiğiniz, güvenilir bu işi halledebilecek yer tavsiyeniz var mı acaba ?

Bir de aracın 15bin bakımı geldi , Ankara'da hangi servisi tavsiye edersiniz ?
  • Gecmis olsun. Boyada catlama sikinti yoksa turkocagindan ovecler 2. Caddeye girisin ordaki toyotanin yaninda gocuk timi var. Boyasiz mucizeler yaratiyorlar sifir hata ile. Bundan onceki aracim leondu. Camurlugunu kopek isirmis ufak ufak birsuru dis izi vardi. Hepsini dumduz duzelttiler. Tavsiye ederim.

• porter777 P kullanıcısına yanıt
    maalesef oyalık bir göçük o yüzden söylediğiniz yer kaportacıya gitmemi stavsiye etti. bildiğiniz bir kaportacı var mı peki arkadaşlar ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yorulmaz16

Merhaba arkadaşlar,

Benim aracımda da bir takım sıkıntılar var,

1- Debriyajdan gelen gıcırtı ( Muhtemelen yay )
    2- Sağ aynanın açılırken ve kapanırken ses yapması özellikle kapalı garajlarda çok belirginleşiyor.
    3- En büyük sıkıntı gibi görünen 1. viteste iken 2000 deviri geçinde sürtünme sesi ve vuvv vuvvv vuuvvv şeklinde kesik kesik gelen ses. 1 den 2 geçerkende biraz kemikli ve sanki biyere sürtüyor gibi his vermesi. Bir çok araçta aynı sıkıntılar mevcut gibi görünüyor bu da bence ayıplı bir araç satılmış izlenimi uyandırıyor. Ucuz etin yahnisi misali..

Aracım şu anda 9000 km de servise kadar gitmeyi düşünmüyorum hem sesi biraz daha analiz etmek için hemde başka ne gibi sıkıntılar çıkacak onu görmek açısından.

Bugün birşey dikkatimi çekti evden çıktım sürtünme sesinden eser yok ama yaklaşık 5 km gittikten sonra lambalarda kalkış yaptım sürtünme sesi gelmeye başladı. Sizlerde de bu şekilde mi ??

Eğer bu arada servise giden bir arkadaşımız olursa bu konu ile ilgili çözüm bulunur umarım bizleri bilgilendirirse sevinirim.

Arkadaşlar merhaba,

Aracımda yukarda yazan sorunlar için servise gittim ve tümü halloldu. 1. ve 2. Viteste 2000 devri geçince gelen ses aks ara yatağının değişmesi ile çözüldü. Şu anda araçta hiçbir sıkıntı yok Allaha şükür.

Debriyaj ve ayna yağlandı onlarda halloldu . Aynı sıkıntıları olan arkadaşlara umarım yardımcı olmuş olurum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yorulmaz16 -- 1 Temmuz 2017; 12:32:26 >

• yorulmaz16 Y kullanıcısına yanıt
    problemlerinizin çözülmüş olmasına hem sizin, hem de kendi adıma sevindim.

kafamda büyük bir soru işareti olarak duruyordu bu sorun

• yorulmaz16 Y kullanıcısına yanıt
    ben de çok sevindim, bu sürtünme sesi arabadan soğutacaktı beni.

referans gösterebilmemiz açısından soruyorum, hangi servis bu işlemi yaptı?
  • verso5 V kullanıcısına yanıt
    Servis sorusunu ben de soracaktım. İlk bakımda göral'ın şikayetlerimi sallama biçimi aklıma geldikçe kıl oluyorum.

2000 devir civarı gelen gırr gır ses var, motor bölmesinde bi rulman sesi gibi.. demiştim.

Bir de klima çalıştığında gelen bir uğultu sesi var demiştim.

Akşam arabayı teslim alırken söylenen ise "teste çıkıldı ve bir sorun görülmedi"...

Yani "senin sadece bakımını yapar paranı alırım, başka şeyle beni uğraştırma" politikası.

• turkeril kullanıcısına yanıt
    hocam an itibariyle servislerin eli mahkum, şu işlemler düzene sokulacak: (zira duyulmayacak gibi değil bu sesler)

1-) sağ önden gelen sürtünme sesi

2-) klimadan gelen uğultu, vonlama, arka planda çalışan elektrik süpürgesi vb vb vb. sesi.

2'si içinde an itibariyle teşhis konuldu gibi, 'klima ayağı' ve 'aks ara yatağı'. 30.000 km bakımını beklemeden bu sorunlar çözdürmeyi düşünüyorum, ancak bu sefer dediğiniz gibi 'biz sesi duyamadık' kısmını çekemeyeceğim. optimum bir servis bulup, öncesinde telefonla görüşüp netlik sağlamak gerekecek sanırım.

yorulmaz16 arkadaşımızın cevabına göre servis konusunda daha sağlıklı hareket ederiz diye düşünüyorum.
  • verso5 V kullanıcısına yanıt
    Ben de beklemeyi düşünmüyorum şu an 19 bin km oldu. Bi ara Mepa'ya gidip çözdüreceğim sorunları.

Bu arada bir şeyden de şüpheleniyorum. Servis sonrası bir 312'li numaradan arandım ve servise kaç puan vereceğim soruldu. 6 dedim ve sebeplerini anlattım. Ama beyefendi 6 puan memnuniyetsizlik demek dedi. İstersez bir gün gelin sorunları halledelim dedi. Ben de zaten şehir dışından geldiğimi, bu sorunları istanbul bayilerinin direk çözdüğünü, tekrar gelmeyeceğimi söyledim. Neyse kapattı. Ardından genel merkezden puanlama için aranmayı bekledim bir kaç gün ama aranmadım. Acaba göral düşük puan vereceğinden dolayı benim servis ziyaretimi sümen altı mı etti??? Bu konuya da bir eğileceğim önünüzdeki haftalarda.

• Açıkcası benimde şüphelerim vardı araçla ilgili soğuma derecesine bende gelmiştim 15 bin bakımını bekleyemedim sağolsun Bursa Baykarda servis şefi arkadaşım test sürüşüne çıktığımızda aks olabilir dedi ve aynende ondan dolayıymış sabah bıraktım aracı akşam aldım aynı gün halloldu anlıycağınız..

• Bayramdan önce İzmir kahyaoğullarında 1700-1800 devirlerde düşük viteste gelen klima sesini konuşmuştuk. Bir arkadaşa parça getirtiyorlardı, bilmiyorum forumda var mı o arkadaş..
    Bugün tekrar konuştum, parça takıldı/takılıyor dedi, hallolursa bana tekrar bilgi vereceklerini, benim araç için de getirteceklerini söyledi. Ayrıca Pug Türkiye ye bilgi vereceklerini, büyük ihtimalle bununla alakalı bülten yayınlanacağını söyledi. Kendi tahmini mi bilemiyorum.
  • bugün yol üstünde Ankara göral'a uğradım.

herhangi bir şeyin ayaküstü/randevusuz çözülmesini beklediğimden değil, sadece bu sorunlar hakkında bilgileri var mı/bülten var mı sormak istedim. istanbul baykaralar'da malum bir çözüm bulamamıştım öncesinde.

debriyaj pedalı ile ilgili forumda konuşulmayan bir bilgi öğrendim sayılır, yağlama sonrası da gıcırtılar devam ettiği için değişim kararı verilmiş arkadaşlar. servis teknik şefi yağlama sonrası geri dönen arabalara (ki ben de öyleyim mesela) yeni pedal, yay vb. parça siparişi verilip değişim yapıldığını söyledi, bilginiz olsun.

klima ve sağ önden gelen ses konusunda göral'daki hem servis danışmanı hem atölye şefi şu an herhangi bir bülten bn. ya da kendilerine gelen bir sorun olmadığını iletti. haliyle çözüm için pek bir fikirleri yok. (gerçi turkeril arkadaşımızdı sanıyorum göral'a iletmişti bu sorunları)

istanbul dönüşü 1-2 servis ile görüşeceğim. olmadı bursa'daki servis ile temasa geçip oraya dahi götürmeyi düşünüyorum. istanbuldaki baykaralar, izmit'teki haldız, ankara'daki göral konuya şimdilik uzak kısacası, sağolsunlar hepsi gayet ilgililer ama bu 2 sorun ile ilgili benim gördüğüm ya uğraşmak gerekecek ya da bülten beklenecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi verso5 -- 7 Temmuz 2017; 16:29:51 >

• Arkadaşlar bakım yaptıranlar fiyat bilgisi paylaşabilir mi? ve bakımlarda herhangi bir yazılım güncellemesi oldu mu?

• 
Sayfa: önceki 202203204205206
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.