Şimdi Ara

/// PEUGEOT 308 /// (99. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
12.819
Cevap
56
Favori
1.476.367
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: evren1

Bende aracımı teslim aldım. İlk izlenimlerim çok iyi. Sadece 90 beygir olmasına rağmen performansını çok beğendim. 4. vitesle rahat 120 lere çıkabiliyorsunuz.

İyiki Pejo almışım. Nerdeyse aynı fiyata 2008 Astra 1.3 cdti alcaktım. Bu araç kesinlikle Astra 'ya fark atar. Yalnız motoru biraz gürültülü. İçide çok güzel.

Araç çok konforlu. Ayrıca kapıların otomatik kitlenmesi çok güzel bir ayrıntı. Bagaj hacmi çok geniş. Direksiyondan radyo kumandasında niye ses

açma koymamışlar annamadım. Bütün 308 alan arkadaşlara hayırlı olsun.

308 1.6 Hdi 90HP İnci Siyah

öncelikle hayırlı olsun, kazasız belasız kullanmanız dileğiyle...

fotoğrafları bekliyoruz...

direksiyonan radyo kumanda da ses açma ve kısma tuşları mevcuttur. Tam arkasına gelecek şekilde yerleştirilmiştir. Bir bakın isterseniz tekrar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otmotvmhndsi -- 11 Ocak 2009; 22:48:01 >

• Herkese selamlar ...

Aracım şu an 550 km'de.Tam 1 hafta önce aracı aldığımda Total'den full'lemiştim. Bugün aracımı çalıştırırken depo şeklindeki ışık yandı ve yanında 3 tane su damlası şekli vardı. Kullanım klavuzundan baktığımda ise karşılığı şu şekildeydi : ''Mazotta su algılandığında ortaya çıkar, dizel araçlarda enjeksiyon pompasına zarar verebilir ...'' gibi şeyler yazıyordu. Bunun üzerine yine gün içinde arabayı kullandım fakat ne yapacağımı bilmiyorum ? Yardımcı olabilecek olan var mı ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ali-34

Herkese selamlar ...

Aracım şu an 550 km'de.Tam 1 hafta önce aracı aldığımda Total'den full'lemiştim. Bugün aracımı çalıştırırken depo şeklindeki ışık yandı ve yanında 3 tane su damlası şekli vardı. Kullanım klavuzundan baktığımda ise karşılığı şu şekildeydi : ''Mazotta su algılandığında ortaya çıkar, dizel araçlarda enjeksiyon pompasına zarar verebilir ...'' gibi şeyler yazıyordu. Bunun üzerine yine gün içinde arabayı kullandım fakat ne yapacağımı bilmiyorum ? Yardımcı olabilecek olan var mı ?

Aldığınız euro dizeldi değil mi? Tekrar doldurun depoyu başka bir yerden. Muhtemelen sönecektir.
    Ne kadar doğrudur bilmiyorum ama Türkiye'de en iyi dizeli Petrol Ofisi satıyor diye duymuştum. En iyi benzin de Shell'deymiş... Şehir efsanesi belkide.

• quote:

Orjinalden alıntı: yurdaer

quote:

Orjinalden alıntı: ali-34

Herkese selamlar ...

Aldığınız euro dizeldi değil mi? Tekrar doldurun depoyu başka bir yerden. Muhtemelen sönecektir.
    Ne kadar doğrudur bilmiyorum ama Türkiye'de en iyi dizeli Petrol Ofisi satıyor diye duymuştum. En iyi benzin de Shell'deymiş... Şehir efsanesi belkide.

Euro dizeldi. Üstelik Total'den aldım Avcılar Mepa Otomotiv'in yukarısındaki yer hemen.

• Bence depoyu fulleme. Her zaman biraz pay bırakacaksın hem dolduruken hem bitmeden, tabi bunun senin problemle ilgisi olmayabilir. Bu dediğim durumlarda bir ışık yanıyor havamı ne yapıyor kaputu açınca bir pompa gibi bişey var kılavuzda anlatılan işlemi uyguluyosun. Yalnız dediğin ışığı bende okumuştum gerçekten algılıyomu acaba diyede merak etmiştim. Bence direk o benzinliğe gidip boşalttır dizeli, dizel enjektörü bozarsın garanti dışı diye duymuştum. Araba açık açık uyarıyor ne düzenbaz insanlar var zaten dunya kadar kar edıyosun bide su katıyosun dizele. Ali kardeşim sana bi nazar boncuğu gerek. Aldın alalı garip şeyler yaşıyosun. Geçmiş olsun
  • Hayırlı olsun. Sağlam benzin yakar haberin olsun. Bi de malum kış ciddi ortalamalar yapabilirsin. Stil paket yok mu?
    quote:

Orjinalden alıntı: gecekondu_3rdi

2008 yılının en son 308 ini aldık daha arabayı teslim alamadık 31.12.2008 akşam üzeri saat 16:00 gibi sistemmi ne varmış aracın modeli 308 COMFORT OTOMATİK 1.6 VTi 120hp 5K SİYAH 35.500 TL'ye aldık. Bankadan kredi daha çıkmamış galiba arabayı alalım resimleri koyarım.
    ANKARA / GÖRAL OTO
  • Benim gözümü kış korkutuyordu. Motor çok şükür bir gece yarısı -18C de çalıştı. Ama lastikler beni yolda bıraktı :) Kabak lastikli murat 124 çıktı ben kaldım hafif rampada. Bir de 3 dereceden itibaren buz tehlikesi uyarısı veriyor çok işime yaradı gerçekten gizli buz oluyor yollarda 3 derece önemli. Bu arada yağ kalitesi kışın mı yazın mı daha önemlidir?
  • yeni araç alan arkadaşlar aramıza hoş geldiniz.resimlerinizi bekliyoruz.Buluşma için tekrar bir liste oluşturmak gerekli diye düşünüyorum.yeni katılan arkdaşlar ve eski arkdaşalar yaşadıkları şehirleri ve nerelere gelebileceklerini belirtirlerse seviniriz.
  • Herkese merhabalar.
    Sonunda arabama Cumartesi günü kavuştum, öncelikle söylemek istediğim araba çok ama çok hoşuma gitti. Daha önce Megane ve Stilo kullanmış biri olarak, özellikle motor gücünü diğer kullandığım araçlara göre mükemmel buldum. Yol tutuşuda çok güzel, virajlara artık korkmadan güvenle girebiliyorum.
    Arabayı Ankaradan aldım ve Kastamonuya getirdim. Yakıt tüketimi yol bilgisayarına göre şehirlerarası yolda 75km/h hızla 5.7lt olarak çıktı, bu değer sizce normalmi bana katalok değerine göre, biraz fazla gibi geldi.
    Tek canımı sıkan cruise control un çalışmaması oldu. Galiba yazılımını yüklemeyi unutmuşlar, tekrar ankaraya gittiğimde halledeceklerini söylediler. Bunun dışında ABC otomotivden çok memnun kaldım, çok ilgilendiler, hız sabitleyici, karter koruma, park sensörü ve iç korumayı hediye ettiler. Siyah deri döşeme gerçekten çok hoş duruyor, işçiliği mükemmel, original gibi duruyo, kol dayamayıda kapladılar.
    Arabam yolda çok kirlendiğinden detaylı fotoğrafını, temizlettikten sonra koyarım, herkese slm...

• quote:

Orjinalden alıntı: tgg

Herkese merhabalar.
    Sonunda arabama Cumartesi günü kavuştum, öncelikle söylemek istediğim araba çok ama çok hoşuma gitti. Daha önce Megane ve Stilo kullanmış biri olarak, özellikle motor gücünü diğer kullandığım araçlara göre mükemmel buldum. Yol tutuşuda çok güzel, virajlara artık korkmadan güvenle girebiliyorum.
    Arabayı Ankaradan aldım ve Kastamonuya getirdim. Yakıt tüketimi yol bilgisayarına göre şehirlerarası yolda 75km/h hızla 5.7lt olarak çıktı, bu değer sizce normalmi bana katalok değerine göre, biraz fazla gibi geldi.
    Tek canımı sıkan cruise control un çalışmaması oldu. Galiba yazılımını yüklemeyi unutmuşlar, tekrar ankaraya gittiğimde halledeceklerini söylediler. Bunun dışında ABC otomotivden çok memnun kaldım, çok ilgilendiler, hız sabitleyici, karter koruma, park sensörü ve iç korumayı hediye ettiler. Siyah deri döşeme gerçekten çok hoş duruyor, işçiliği mükemmel, original gibi duruyo, kol dayamayıda kapladılar.
    Arabam yolda çok kirlendiğinden detaylı fotoğrafını, temizlettikten sonra koyarım, herkese slm...

aracınız hayırlı olsun. güle güle kazasız belasız kullanın inşallah.
    deri döşeme resimlerini bekliyoruz biranönce.

• Arkadaşlar, merhaba. Ben de foruma bugün dahil oldum ancak son zamanlarda forumu takip ediyordum. 31.12.2008' de Mepa İkitelli' den 37250' e metalik gri (atom grisi istememe rağmen o anda Türkiye' de olmadığı için) auto6R comfort + stil + elektrik paketi satın aldım. 200-250 km henüz yaptım.
    1999' de sıfır benziinli 206, 2002 sonunda 307 1,4 XR HDI satın almıştım. 307' yi 160000 km kullandım, hiçbir sorunla karşılaşmadım. Buna rağmen Peugeot dışında bir araç almayı düşünüyordum, ancak motor gücü, yarı otomotaik şanzıman, bagaj büyüklüğü, fiyat ve forumdaki sizlerin görüşlerine dayanarak 308 satın aldım.

Araçla ilgili ilk izlenimlerim, Kol dayama araçta gerçekten gerekiyor. Ama anladığım kadarıla çözümü şu an için pek mümkün değil. Donanım olarak USB girişi, bluetooth olmayışı bence olumsuz. Gövde yanındaki ve tampondaki siyah çıtalar güzel durmuyor, servise boyar mısınız dedim, pek tavsiye etmediler ve garanti vermediler.Yaptırmadım. Araçta gündüz farını aktif hale getirebiliyorsunuz refakatçi aydınlatma sistemi gibi bu da donanım listesine yer almıyor.Park sensoru hediye ettiler ama gövde renginde olsun istedim, tamam dediler sonra sadece orjinal olarak gelen araçlarda oluyormuş dediler.

Torpido 307' ye göre daha dar ve kilidi bulunmuyor. EL frenini daha ergonomik yerleştirebilirlerdi diye düşünüyorum.Torpidodaki jacklardan iphonemu veya başka bir MP3 çalar nasıl bağlarım bilmiyorum. Bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardımını bekliyorum.

• arkadaşlar benim de bir sorunum oldu bugün.garajdan çıkarken geri vitese taktım sensör arkada engel hiçbir şey olmamasına rağmen mütemadiyen öttü.vitesten çıkarıp yeniden denedim yine aynı sorun oldu.indim sensörleri elimle temizledim(ki zaten hiç de kirlenmemişti) ondan sonra normale döndü.dün de aynı sorun olmuştu yine aynı şekilde halletmiştim.bunun nedeni ne olabilir?yarın servise götüreceğim.canımı sıktılar ya taktıkları mal mı dandik nedir anlamadım.
  • yeni 308 alan arkadaşların hepsinin araçları hayırlı olsun.
    gerçekten çok uygun fiyatlara almışlar, ben geçen sene paketsiz comfortu 37500e (o zamanki kurdan 22000 euro) almıştım sadece park sensörü hediye etmişlerdi.
    şimdi 37250 (17750 euro) auto6r+stil paket+elektrik paket alan arkadaşlar var.

bu fiyatlara 308 almayanın aklına şaşarım.
    hepiniz güle güle kullanın arkadaşlar.
    allah nazardan saklasın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: stormatme

arkadaşlar benim de bir sorunum oldu bugün.garajdan çıkarken geri vitese taktım sensör arkada engel hiçbir şey olmamasına rağmen mütemadiyen öttü.vitesten çıkarıp yeniden denedim yine aynı sorun oldu.indim sensörleri elimle temizledim(ki zaten hiç de kirlenmemişti) ondan sonra normale döndü.dün de aynı sorun olmuştu yine aynı şekilde halletmiştim.bunun nedeni ne olabilir?yarın servise götüreceğim.canımı sıktılar ya taktıkları mal mı dandik nedir anlamadım.

sensörlerden birinin arasına minik taş, vs. kaçmış olabilir. iyice bi incele bi kere benimde başıma gelmişti.
  • quote:

Orjinalden alıntı: aeroeng

Arkadaşlar, merhaba. Ben de foruma bugün dahil oldum ancak son zamanlarda forumu takip ediyordum. 31.12.2008' de Mepa İkitelli' den 37250' e metalik gri (atom grisi istememe rağmen o anda Türkiye' de olmadığı için) auto6R comfort + stil + elektrik paketi satın aldım. 200-250 km henüz yaptım.
    1999' de sıfır benziinli 206, 2002 sonunda 307 1,4 XR HDI satın almıştım. 307' yi 160000 km kullandım, hiçbir sorunla karşılaşmadım. Buna rağmen Peugeot dışında bir araç almayı düşünüyordum, ancak motor gücü, yarı otomotaik şanzıman, bagaj büyüklüğü, fiyat ve forumdaki sizlerin görüşlerine dayanarak 308 satın aldım.

Araçla ilgili ilk izlenimlerim, Kol dayama araçta gerçekten gerekiyor. Ama anladığım kadarıla çözümü şu an için pek mümkün değil. Donanım olarak USB girişi, bluetooth olmayışı bence olumsuz. Gövde yanındaki ve tampondaki siyah çıtalar güzel durmuyor, servise boyar mısınız dedim, pek tavsiye etmediler ve garanti vermediler.Yaptırmadım. Araçta gündüz farını aktif hale getirebiliyorsunuz refakatçi aydınlatma sistemi gibi bu da donanım listesine yer almıyor.Park sensoru hediye ettiler ama gövde renginde olsun istedim, tamam dediler sonra sadece orjinal olarak gelen araçlarda oluyormuş dediler.

Torpido 307' ye göre daha dar ve kilidi bulunmuyor. EL frenini daha ergonomik yerleştirebilirlerdi diye düşünüyorum.Torpidodaki jacklardan iphonemu veya başka bir MP3 çalar nasıl bağlarım bilmiyorum. Bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardımını bekliyorum.

fallow me home özelliği diyede geçen özellik comfortlarda katolokta belirtilmemesine rağmen pratikte var.

Aracı stop ettikten 1 dk içinde selektör yapar gbi far kolunu 1 kere kendinize çekip bıraktığınızda, 30 sn süresince tüm farlar açık kalıyor...Sonra otomatik sönüyor.

Bu arada @tgg;

kol dayamayıda kaplamışlar diye bir cümle okudum senin mesajında.
    Kol dayama da mı yapmışlar aracına ???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otmotvmhndsi -- 12 Ocak 2009; 18:05:16 >

• kol dayamayı uygun birtane taktırmış berker.tgg aracın dışını biliyoruz da biz şu deri döşeme ve daha da önemlisi kol dayamanın resimlerini sabırsızlıkla bekliyoruz.kirli temiz vs önemli degil bizim için.ıns muh;fiyatlar öle dostum baksana 37 bine auto6r b sınıfı araç alınmaz böyle bişi varken açıkçası.2 haftadır 207 kullanıyorum.özledim aracımı.cıkma far bulundu mercek takılacak xenonlar yolda.mtec xenon kit düşünüyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: stormatme

arkadaşlar benim de bir sorunum oldu bugün.garajdan çıkarken geri vitese taktım sensör arkada engel hiçbir şey olmamasına rağmen mütemadiyen öttü.vitesten çıkarıp yeniden denedim yine aynı sorun oldu.indim sensörleri elimle temizledim(ki zaten hiç de kirlenmemişti) ondan sonra normale döndü.dün de aynı sorun olmuştu yine aynı şekilde halletmiştim.bunun nedeni ne olabilir?yarın servise götüreceğim.canımı sıktılar ya taktıkları mal mı dandik nedir anlamadım.

Resimdeki garaja girip çıkıyorsan aracın garajın duavarına yakın olduğu için park sensörü uyarı verir.Park sensöründe sorun yok.
  • Herkese merhabalar...
    308 orjinal 205-55-16 continental lastikler hakkında değerlendirmeleriniz nelerdir. Ben açıkçası lastikleri başarısız buldum, henüz 18500 km yapmama karşın özellikle önde kullandığım lastikler nerdeyse bitmiş durumda. Sert hamurlu olmasına rağmen lastiklerin bu kadar çabuk aşınmasına bi anlam veremedim. Bir de özellikle ön lastiklerde iç taraf ve dış tarafta dengesiz aşınma var, nerdeyse yarı yarıya.. Bu durumu sadece lastiklere mi bağlamak gerekir?
  • quote:

Orjinalden alıntı: duvall

Herkese merhabalar...
    308 orjinal 205-55-16 continental lastikler hakkında değerlendirmeleriniz nelerdir. Ben açıkçası lastikleri başarısız buldum, henüz 18500 km yapmama karşın özellikle önde kullandığım lastikler nerdeyse bitmiş durumda. Sert hamurlu olmasına rağmen lastiklerin bu kadar çabuk aşınmasına bi anlam veremedim. Bir de özellikle ön lastiklerde iç taraf ve dış tarafta dengesiz aşınma var, nerdeyse yarı yarıya.. Bu durumu sadece lastiklere mi bağlamak gerekir?

Bende memnun değilim.Çabuk aşınıyor ve alakasız yerlerden aşınıyor.Diğer lastik markaları,continental marka lastiklerin yarısı kadar ses yapıyor.
    Keşke bütün 308'lere michelin marka lastik olsaymış..
  • Bende memnun değilim contilerden.

Özellikle şu günlerde ankarada zorluyor. Kışın çok çabuk sertleşiyor, yokuş aşşağı veya düz yolda farketmiyor ani frenlerde abs devreye giriyor. Çabuk kızaklanıyor. Aşınma durumunu şimdilik bilemiyorum
  • 
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.