Şimdi Ara

PEUGEOT 307 1.4 HDI XR (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
66.675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    ben alalı 5 ay falan oldu Allaha şükür bir sorun çıkmadı yani büyük sorun çıkmadı diyeyim. Keyfe keder kendim istediğim için yaptırdıklarım var. dediğin gibi güçlü bir araba değil. ama ben ekonomik olsun istedim. araba temiz vuruğu çırığı yok değişen falan yok o konuda içim rahat tek sıkıntım bu cd işi işte. birde kasislerden geçerken çok fazla taktuk yapıyor. bunun nededeni fransız olmasına bağlıyorum.
  • Arkadaşlar bu peugeot 307 1,4 ü hakkında yorumlarınız nedir.Yakıtı çokmu ? diğer yorumlarınız nedir. 1,6 sına göre 1,4 leri epey ucuz bu kadar fark neden ki ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tusina

Arkadaşlar bu peugeot 307 1,4 ü hakkında yorumlarınız nedir.Yakıtı çokmu ? diğer yorumlarınız nedir. 1,6 sına göre 1,4 leri epey ucuz bu kadar fark neden ki ?

1.4 68 hp çekişi performansı nasıl acaba ? klima açıkken hızlanması vs bilgisi olan var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheHandOfGod

quote:

Orijinalden alıntı: Tusina

Arkadaşlar bu peugeot 307 1,4 ü hakkında yorumlarınız nedir.Yakıtı çokmu ? diğer yorumlarınız nedir. 1,6 sına göre 1,4 leri epey ucuz bu kadar fark neden ki ?

1.4 68 hp çekişi performansı nasıl acaba ? klima açıkken hızlanması vs bilgisi olan var mı ?

Ben bir sene önce bir hortlattım ses cıkmadı 1 sene sonra da sen mi hortlattın :)))
  • Ben de hortlatayim barı
    Acaba bu aracın yakıtı nedir şehir içi özellikleri değerini veriyor mu 5.5 litre dizel diyor ben araç aldım debriyaj sıkıntılı
    Yandan 3 tane mini kazası var ama iki kapıda sökülme takılma veya değişme var orijinal olarak 23 bine aldım sanki yakıt fazla gibi geldi bana 7.5 litre gibi yakıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende de 1.4 hdi var kesinlikle fiyat standırdında konfor bakımından bir numara sayılabilir 2004 model bendeki 1 senedir bende masraf yapmadım genel filtre bakımı yemini iyi verirseniz kaçışı yok denemez kaçar ama yakmaz güzeldir konfordur
  • Mümkün olduğunca objektif bir yorum yazayım ki alacak olanlara faydamız dokunsun.

Not: Kendim 2012 linea 105 hp sahibiyim.

2004 model 112bin km de olan bacanağımın 307 sini ara ara kullanmaktayım.

Artıları:
    1- Yol tutuşu güzel, hızı daha az hissettiriyor ama viraj performansını bilemem.
    2-Bagajına bebek arab sı rahat sığıyor, girip çıkıyor. İlave eşyaya da epey yer kalıyor. (valiz değilde market poşedi şeklinde)
    3-Diz mesafesi gayet yeterli.
    4-Tavan yüksekliği gayet ferah.
    5-Vitesleri çok yumuşak.
    6-Sürücü koltuğu yumuşak ama iyi sayılır.

Eksileri:
    1-105hp linea dan sonra motoru çok zayıf geliyor. Kalkışlarda zamanında gaz vermezseniz arabanın iliği kemiği oynuyor. Ayrıca debriyajı benim alışık olduğuma göre oldukça yukarıda kavrıyor. Motorun tepkileri oldukça zayıf. İvmelenme düşük ve zevk vermiyor ayrıca yorucu oluyor. 1,6 dizel tercih edilmeli bence.
    2-Amortisörler çok sert ve kasistlerde vurma yapıyor.
    3-Kalkışlar ve vites değişimleri sorunsuz olması için biraz devirli kullanmak gerekiyor. 2200 deviri görmeden üst vitese attığınızda titremeler başlıyor.
    4-Frenleri zayıf mı diyeyim yoksa biraz fazla mı abanmak gerekiyor ama zayıf buldum. Adam akıllı abanmadığınızda önde ki araca vurabilirsiniz. Not: Balatalar yeni değişmiş.
    5-Sinyal daha işi bitmeden kendini kapatıyor.
    6-İç malzemesi hafif yumuşak ama suni bir plastiğimsi koku yayıyor.
    7-Otomatik klima yok. Yani mesela yaz kış 23 dereceye sabitleme özelliği yok.
    8-Mevcut müzik ses sitemi yetersiz.

Ayrıca: 2. vites ve sonrasında ayağınızı gazdan kestiğinizde 403 otobüsler gibi şanzumandan bir uğultu geliyor. Tamirci şimdilik açmayalım gittiği yere kadar gitsin demiş o ses için.

Sonuç: Şehir içinde yoğun dur-kalklı trafikte motor zayıflığı nedeni ile yorucu oluyor. Çok trafikle işiniz yoksa, asfaltınız düzgünse, sakin bir sürücü iseniz, daha önce 90hp ve üzeri araç deneyiminiz olmadıysa (olduysa sizi tatmin etmez) ve dizel ekonomik bir araç arıyorsanız alınabilir.

• Merhabalar,

konuyu yeniden hortlatıp bilgi vermek istedim, okuduğum kadrıyla bir karmaşa var ortada ben 2004 1.4 hdi kullanıyorum 2 yıldır araçtan gayet memnunum ve güncel bilgi paylaşmak istiyorum araç yakıtı az yaksın uygun olsun diyen için ideal ancak 90-110 arası kullanımda uzun yolda 20 kuruş yakıyor aynı yolda 130-140 yapınca 30 kuruşa çıkıyor yakıt ben 1 yıl istanbul trafiğinde kullandım aracı esas o trafikte süper oluyo çünkü motoru büyük araba köpek gibi yakıyor benzinlilerde,
    denen araçlar clio 1.5dci(2013)
    honda civic 1.6 i-vtech (2009)
    egea 1.3 2016 model
    dacia duster 1.5 dci
    fiesta 1.4 hdi
    hundai İ20 1.2 benzinli(2014)

bu kadar çok araç kullanma nedenim mühendisim ve şirket aracı çok :)
    şahsi aracım 1.4 hdi 307 model yükseltmek için satıyorum. ilgilenenler için,
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-sahibinden-satilik-yakit-cimrisi-307-1.4-hdi-434471537/detay/

İlan No 434471537

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.