Şimdi Ara

:: Peugeot 306 topluluğu, paylaşım ortamı :: (93. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.019
Cevap
35
Favori
532.856
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9192939495
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Slm arkadaslar ben yenin katildim araniza size ikisorum olcak yardimciolursaniz sevinirim 306 grefi 1.6 motor arabamvar araci stop ediyorum ve debriysja basipbirakinca takdiye sesgeliyor arac yurur halinde vites degisimindede basip birakincada ayni sesiyapiyor ikinci sorum direksiyon biraz sert bazen kuturdemegibi ses yapiyor neden acaba simdiden tskler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • beyler 2000 model 306'mın torpidosu ve konsolda ki ön plastik gri panel kırık.. bu parçalar sanayi de yok illa servisten mi almam gerekiyor fikri olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Talbot Lago

beyler 2000 model 306'mın torpidosu ve konsolda ki ön plastik gri panel kırık.. bu parçalar sanayi de yok illa servisten mi almam gerekiyor fikri olan var mı?

Arkadaşım bulamadıysan internete bir bak derim peugeot yedek parça diye yazarsan çok site var ondan sonra servise git derim

• Yaklaşık bir ay önce 98 model 306 aldım 1.8 16 V aracı sabahları çalıştırdığımda ayagımı gazdan çektiğim zaman istop ediyor. Biraz gazda basılı tuttuktan sonra normala dönüyor ve gaza geçiyor araba ısındıgın da kontagı kapatıp tekrar açtığımda bu sıkıntı yok oluyor ne uzun süre araç bekledikten sonra çalıştırdıgımda devir çok düşük istop edecek gibi oluyor bu sorun neden oluyordur. Bir de çok mu yakıyor anlamadım depoyu fulleyip hesaplıyorum yaklasık 32 kurus yakıyor biraz cok geldı bana. Ben devirli çok sakin araç kullanan adamım broadway dan sonra fazla geldi yakıt.
  • Bende 2000 modeli var lpg yok sehir ici 8.5 9 litre benzin yakiyor uzun yolda 7 ye kadar dusuyor sizinde normal gibi lpgde. Broadway baska onlar anlamadigim sekilde az yakiyorlar

• Araca yağ değişimi yaptırdım yağ ne koyacağım hakkında bilgim yoktu ama internette baya bir araştırmanın sonucunda mobil 1 new life 0w-40 karar kıldım gitti gidiyordan 4+1 Litre aldım 135 TL ye hava filtresi yağ filtresi 22 Tl verdim 20 Lirada işçilik yağ değişimi için 177 Liraya yağ değişimini yaptırdım. Siz 306 da ne yağ kullanıyorsunuz?
  • 306 mı aldığım ay bu konuya mesaj atmıştım. o gün bu gündür yazmaya fırsatım olmuyor, yakın zamanda ayrıntılı fotoları ve sorunlarımı paylaşıcam arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: selim_beyler

Araca yağ değişimi yaptırdım yağ ne koyacağım hakkında bilgim yoktu ama internette baya bir araştırmanın sonucunda mobil 1 new life 0w-40 karar kıldım gitti gidiyordan 4+1 Litre aldım 135 TL ye hava filtresi yağ filtresi 22 Tl verdim 20 Lirada işçilik yağ değişimi için 177 Liraya yağ değişimini yaptırdım. Siz 306 da ne yağ kullanıyorsunuz?

Aracimin bakimini yetkili serviste yaptiriyorum 180 lira mobil 1 10 40 4.5 litre konuluyor. Hava ve yakit filtresi degismekte

• slmlar bende 2001 model cin mavisi var satlıktır 100 bınde daha
  • sorun üstüne sorun. Orta susturucunun bitik olduğunu öğrendikten sonra yolda giderken benzin borusu patladı ve sanıyorum kısa bir mesafede olsa çeyrek depodan az benzin kullanmaktan dolayı 1 hafta sonra benzin pompası yandı. halbuki çeyrek depodan az benzinle 200 km gitmiştim. ardından tekrar 10 litre daha benzin alarak giden benzini doldurduk. Ama 1 hafta aradan sonra pompa niye yanar anlamadım. Böyle giderse işimiz iş.
  • arkadaşlar merhabalar öncelkle
    99 model 306 sahibiyim
    arabamda gazla ilgili hiç bi şikayet yok ama benzinde iken hareret 92 derece oldumu araba stop ediyor bidaha benzinde çalışmıyor . 10 dk beklerse soguduktan sonra çalısıyor yine 92 -95 dereece oldumu stop ediyor .lpg de denersem çalışıyor hiç bir sıkıntısı yok ama benzinde 92 derece oldumu stop ediyor 90derece 1 fan kadeesi devreye giriyor 92-95 derece oldumu stop ediyor. 3gündür elektrikçi onu sok bunu sök değiştr. yalama oldu yaaa
    varmı böle sorunu olan yardım edecek arkadaş.
  • arkadaşlar elinde kullanmadığı jant kağaı olan var mı? Bana sadece jant kapağında bulunan plastik somunu lazım. Bizdeki düştü bulamıyorum hiçbir yerden. Elinde olan varsa bana yollayabilir mi? Parası neyse verebilirim.
  • 306 satan var mı ?
  • Konuyu görünce yazasım geldi. Elimden bir sürü araba geçti ama 2000 model peugeot 306 platinium şeytan kırmızısı almıştık sıfır olarak onu unutamam tam 10 sene kullandık onu ama kullandık dememe bakmayın ben üniversitedeydim sadece tatillerde kullanırdım. Babamda ufak bir kasaba da memur olduğu için çok gezemedi çok km göremedi araba. Ama o stock halinin motor sesini hızlanmasını unutamam. O dönemin revaçta arabası astra'lara az nal toplatmamıştım. 2010 yılında 67000 km deyken hiç kazası değişeni yok iken 14000 tl'ye verdik. Hala o arabayı özler dururum. O gıcık 96 -97 model corollaya efsane diyorlar. Asıl efsane bunlardı değerini bilemedi insanlar. Ben de sizin gibi çok şanslıyım bu aracın belli bir dönem hatta burada ki bir çok kişiden uzun dönem sahibi oldum. Benden tavsiye siz siz olun ASLANINIZA SAHİP ÇIKIN çünkü o bir EFSANE.

SAYGILAR.

• quote:

Orijinalden alıntı: gorkemchem

Konuyu görünce yazasım geldi. Elimden bir sürü araba geçti ama 2000 model peugeot 306 platinium şeytan kırmızısı almıştık sıfır olarak onu unutamam tam 10 sene kullandık onu ama kullandık dememe bakmayın ben üniversitedeydim sadece tatillerde kullanırdım. Babamda ufak bir kasaba da memur olduğu için çok gezemedi çok km göremedi araba. Ama o stock halinin motor sesini hızlanmasını unutamam. O dönemin revaçta arabası astra'lara az nal toplatmamıştım. 2010 yılında 67000 km deyken hiç kazası değişeni yok iken 14000 tl'ye verdik. Hala o arabayı özler dururum. O gıcık 96 -97 model corollaya efsane diyorlar. Asıl efsane bunlardı değerini bilemedi insanlar. Ben de sizin gibi çok şanslıyım bu aracın belli bir dönem hatta burada ki bir çok kişiden uzun dönem sahibi oldum. Benden tavsiye siz siz olun ASLANINIZA SAHİP ÇIKIN çünkü o bir EFSANE.

SAYGILAR.

Bende 5 senedir 306 XT 1.8 16v sedan sahıbıyım ve cok memnunum. ınanırmısın halen daha ılk gunku kadar olmasada keyıfle zevkle kullanıyorum. aracımın bugune kadar cesıtlı eksıklerını gıderdım, bazılarını kendım tespıt ettım cozdum bazılarını usta yoluyla hallettım. bugune kadar 90.000 km yol yapmısım ve aracım suanda 184.000 de. aldıgım zaman atıker lpg sıstemı taktım. lpg sıstemımde bugune kadar tıkır tıkır calısıyor hem yakıtı makul hemde cekısı cok guzel. aracımı bılen takıp edenler var. ama onemlı olan su kı 306 nın dılınden anlamak ve ıhtıyacına gore mudahale etmek lazım. bırde ıs bılen ustalar ıle calısmak lazım. yoksa cok sık arıza yasamanız olası...

genel olarak 306 cok keyıflı ve yakısıklı bır tasarım olarak cok kısı tarafından begenılıyor. aracımı degıstırmeyıde dusunmuyorum daha yapacagımız cok yol var :)

• Öncelikle merhabalar. Ben Ankara da ikamet ediyorum daha önce 2001 ve 2011 model golf aracım vardı. Ev almak için 2011 i elden çıkarttık. Eşimin de işe girmesiyle birlikte otomatik araç arayışına düştük. Aslında gayet kararsızım. Herkes honda al sorun yaşama diyor ama kmlerin yüksek olması ve biraz fazla spor durması sebebiyle pek sıcak bakmıyorum. Aslında pug dan da pek hazzatimiyorum ( babamın partner tepee sinden ötürü) ama 306 biraz daha araaba gibi oturaklı geliyor. Güncel yakıt tüketimi hakkında bilgi verebilirmisiniz. Otomatik bi 306 xr alsam pişman olurmuyum? Ne dersiniz? Yorumlarınız benim için önemli lütfen esirgemeyin. İmla ve yazım kuralları için özür dilerim

• makusla06 kullanıcısına yanıt
    Tanıdığım eşi için almıştı 1.6 XR donanımlısını. Oldukça rahat ve kolay kullanımı olan bir otomobil. Bayanlar için ideal, sürüşü de güzel, lpg ile istenilen yakıt değerlerine ulaşılıyor,

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar merhaba, aracımı satıyorum ilgilenen varsa mesaj atabilir.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-dusuk-km-de-temiz-ve-bakimli-180327906/detay/
  • quote:

Orijinalden alıntı: iback

Tanıdığım eşi için almıştı 1.6 XR donanımlısını. Oldukça rahat ve kolay kullanımı olan bir otomobil. Bayanlar için ideal, sürüşü de güzel, lpg ile istenilen yakıt değerlerine ulaşılıyor,

Teşekkür ederim. Fiyatlar biraz yüksek şuan için
  • quote:

Orijinalden alıntı: Talbot Lago

arkadaşlar merhaba, aracımı satıyorum ilgilenen varsa mesaj atabilir.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-dusuk-km-de-temiz-ve-bakimli-180327906/detay/

pm attım
  • 
Sayfa: önceki 9192939495
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.