Şimdi Ara

PEUGEOT 301-ANA KONU (231. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5.074
Cevap
54
Favori
638.866
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 229230231232233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sterilsenfoni

Arkadaşlar Merhaba,

2017 Model, 23.000 km'de 301 1.6 Hdi Active aldım.

Torpido gözünde bakım kartı buldum. 17.000 'de bakıma girmiş, sonraki bakım için 37.000'de olacak diye not düşülmüş.

Yağ kontrol çubuğuna bakınca yağın bir diş azaldığını gördüm.

Bu durumda tam emin olmamakla birlikte 6.000 km'de 1 litre yağ eksilttiğini varsayıyorum. Size bu normal bir değer midir ?

Bu konuyla alakalı deneyimi olan arkadaşlar bilgi verebilirler mi ?

Bu arada internette bulduğum kullanma kılavuzunda aşağıdaki gibi bir bilgiye rastladım:

Hayırlı olsun. Peugeotlar 15.000 Km'de bir servise gidiyor.Bakım kartında yazan 20.000 Km sonrası bana hatalı geldi. Bizim şirkette 301 Active'ler düzenli olarak 15.000 km de bir periyodik bakıma giderler.

• Yanıt için teşekkürler. O zaman periyodik bakım süresini 15 bin olarak varsaymak lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sterilsenfoni kullanıcısına yanıt
    MERHABA

ARACINIZDAN MEMNUNMUSUNUZ?
    KISMETSE 2017 47BIN KM DE

PEUGEOT 301 ALMAYI PLANLIYORUM..

VIRAJLARDA 80-90 KM HIZLA SAVRULUR GIBI OLDUGUNU YORUMLAMISLAR..

PERFORMANS OLARAK NEDIR DURUMU?

DEGERLI YORUMLARINIZI YAZAR MISINIZ?

1,6 MOTORA 92 BEYGIR AZ GIBI SANKI ( SEBEBIDE EN AZ YAKIT TUKETIMI SAGLAMAK ICIN İÖİŞ )

• quote:

Orijinalden alıntı: H7K7N

MERHABA

ARACINIZDAN MEMNUNMUSUNUZ?
    KISMETSE 2017 47BIN KM DE

PEUGEOT 301 ALMAYI PLANLIYORUM..

VIRAJLARDA 80-90 KM HIZLA SAVRULUR GIBI OLDUGUNU YORUMLAMISLAR..

PERFORMANS OLARAK NEDIR DURUMU?

DEGERLI YORUMLARINIZI YAZAR MISINIZ?

1,6 MOTORA 92 BEYGIR AZ GIBI SANKI ( SEBEBIDE EN AZ YAKIT TUKETIMI SAGLAMAK ICIN İÖİŞ )

Hayırlısı olsun.

şirkette 2 adet 301 var. Bir tane de 308 Eat6.

Zaman zaman kullandığım bir araç 301.

Öncelikle belirteyim ki, motor ve performans gayet yeterli bir araç. 92 Beygir motor aracı çok kolay hızlandırıyor. Yakıt ekonomisi de zaten malum.

Araç virajlarda sorun yaratmıyor. Benim gördüğüm en büyük sıkıntısı yan rüzgarlardan çok etkilenmesi.

Onun dışında bir çok olumlu özelliği var. Arka koltuk diz mesafesi, bagajı, yakıt ekonomisi, ataklığı ile kendi sınıfı içinde kesinlikle başa oynar.

• IronHasan kullanıcısına yanıt
    COK TSKLER...

AYDINLATICI BIR YORUM OLDU BENIM ICIN

YANI INTERNETTE ILLAKI OLUMSUZ OLUMLU YONLER OLACAK
    FAKAT BU BIR ARAC ICINDE AILEDE BINECEK COCUKDA BINECEK BIZDE BINECEGIZ

AMA SAVRULMA ILE ALAKALI DEDIKLERINIZ KULLANMA TECRUBELERINIZE ISTINADEN DOGRU CEVAPLARDIR..
    ,
    COK TSKLER

• H7K7N kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Objektif olarak yazmak gerekirse, aynı segmentteki diğer tüm araçları incelemiş biri olarak aralarında en alınır durumda olan bu diyebilirim.

Donanım eksikleri var ama kolayca halledilir şeyler. Misal kol dayama, sanayide 150 tl ye yaptırdım. gayet güzel oldu. Karter muhafazası, kaporta altı muhafazası, daha iyi bir hoparlör sistemi vs vs. Bunların hespini yavaş yavaş yapıp aracı daha konforlu hale getirebilirsiniz.

Aslında en başta makyajlı yeni kasa az km'li tertemiz bir renault symbol bulmuştum. Fakat hem donanım yetersizliği hem de teneke hissi veren kasası yüzünden Peugout 301'e yöneldim. Gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki symbol'dan çok daha konforlu ve sağlam bir araç.

Savrulma olayını hiç yaşamadım. Zaten 80-90 bir aracın savrulmasına neden olacak kadar yüksek bir hız aralığı değil. Tabii ki ağır ve yola çok iyi oturan bir araç değil, bu segmentteki araçları her zaman temkinli ve sakin kullanmak lazım. Ama symbol gibi "Allah korusun kaza yapsam bu araç akordiyon gibi katlanır" hissi kesinlikle vermiyor.

Performansı gayet yeterli, motor ivmelenmesini beğendim.

Bence her türlü alınır bu araç.

• sterilsenfoni kullanıcısına yanıt
    COK TSKLER...

Yorumunuz ıcın...

bılgılendırme iyi oldu benım acımdan...
  • Arkadaşlar merhaba bende 2017 1.2 Puretech 82 HP alarak aranıza katıldım aracı ilk sahibinden 35 bin km de aldım ..

Araç bir kaç aydır bende ilk aldığımda talihsiz bir olay yaşadım araçla köpeğe vurdum ön tampon çamurluk içindeki davlumbaz vs birkaç parça serviste değişti şimdi ilk aldığımda olmayan sesler araçtan geliyormuş gibi hissediyorum şuan bir çukurdan geçtiğimde sağ ön taraftan lak lak ses geliyor servise götürdüm gösterdim herşeye baktık bişey yok abi dediler aracı aldığımda hiç böyle sesler gelmiyordu sizce neden olabilir serviste detaylı olarak bakıldı fakat herşey normal denildi yada aldığımdada böyleydide ben mi dikkat etmedim bilemiyorum ki bu araçların ön takımları amortisörleri vs nasıl sizin araçlarda da bu varmı bir çukurdan yada kasisden geçerken çok hissediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Renovatio90 -- 12 Mart 2019; 14:11:39 >
  • Bu arabanın ikinci ellerinde neden otomatik vites hiç yok

• adnan mersedes A kullanıcısına yanıt
    6 tane gözüküyor malum sitede

https://www.sahibinden.com/peugeot-301/otomatik,yari-otomatik

• Renovatio90 kullanıcısına yanıt
    Bu arabalarda amortisörler genelde sıkıntılı Benim aracın da garantiden değişmişti. Bundan önce peugeot 2008 vardı onun da değişmişti. Aracınızın amortisörleri daha önce serviste değişmiş mi bi sorun. Değişmediyse amortisörden ses geliyor diye servise verin genelde değiştiriyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karinca48 -- 20 Mart 2019; 10:2:24 >
  • çok yaratıcı

PEUGEOT 301-ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karinca48 -- 20 Mart 2019; 19:29:41 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Götürdüm hocam kontrol ettiler amortisörlerde bişey yok dediler anlamadım

• 2014 peugeot 301 yeni aldım 77 binde..bakim tablosu olan varmi..kitapçıkta yok aldığım kişi kayıp etmiş

• Arkadaşlar merhaba,

uzun araştırmalar yaptım, 2000 honda civic, 2008 honda city, 2010 reno symbolden sonra 2013-2014 civarı pejo 301de karar kıldım.

merak ettiğim şey max 34-35 bin tlye temiz 2013-2014 pejo 301 bulunabilir mi 150 bin km altında ve hasar kayıtsız (veya düşük hasar kayıtlı).

cevaplarsanız sevinirim. boşa umutlanma o paraya alacağın her araçta bir bit yeniği vardır diyorsanız mutlaka kısa zamanda beni bilgilendirirseniz sevinirim. arabalardan pek anlamam o yüzden soruyorum. herkese hayırlı forumlar.

• Ben sordun servise 250 lira dedi. Başka satan bildiğiniz yer var mı

• Bende 2014 301 dizel aldım bakalım. 57000 km'de araba ve herhangi bir darbe yada değişeni yok. Arabada arka diz mesafesi inanılmaz, bagaj da büyük. Direksiyonda derinlik ayarı olmamasını yadırgadım sadece.

• quote:

Orijinalden alıntı: norton772

Bende 2014 301 dizel aldım bakalım. 57000 km'de araba ve herhangi bir darbe yada değişeni yok. Arabada arka diz mesafesi inanılmaz, bagaj da büyük. Direksiyonda derinlik ayarı olmamasını yadırgadım sadece.
    hayırlı olsun kazasız belasız ne kadar verdiniz hangi paket

• quote:

Orijinalden alıntı: karinca48

hayırlı olsun kazasız belasız ne kadar verdiniz hangi paket

Alıntıları Göster
    Orta paket, 50 bin tl.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi norton772 -- 12 Nisan 2019; 21:37:41 >
  • Peugeot’da, tüm modellerde geçerli Fiks Menü Paketleri avantajlı fiyatlar ile Peugeot kullanıcılarına sunuluyor. 13 Nisan ve 29 Haziran tarihleri arasında devam edecek olan Peugeot Bakım ve Onarım Kampanyası kapsamında Fiks Menü Paketlerinde %20 indirim ve Peugeot 3+Fiks Menü Paketlerinde %30 indirim sizleri bekliyor. Ayrıca bu kampanyaya ek olarak, Michelin veya Continental lastik alışverişlerinde 150 TL değerinde indirim kuponu tüm Peugeot kullanıcılarına sunuluyor.

Bakım zamanı iyi oldu bu haber

http://www.otomobilgazetesi.com/haber/peugeotdan-bakim-ve-onarim-kampanyasi-h6905.html

• 
Sayfa: önceki 229230231232233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.