Şimdi Ara

PEUGEOT 3008 (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.075
Cevap
114
Favori
1.409.160
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Forumda yeniyim hatta bu ilk mesajım ancak forumla tanışma nedenimde açıkçası PEUGEOT 3008 CROSSOVER. Bende 3008'i sipariş ettim ve gelmesini beklediğim için googleda forumlara bakmak istedim ve buraya ulaştım.Öncelikle mesajımı yazmadan evvel tüm yorumları okudum, ve üye olup yorum yazmak istedim.

Aracın kaporasını verdim, aracın gemiyle gümrüğe ulaşmasını bekliyorum bende.

PEUGEOT 3008 CROSSOVER 1.6 HDİ AUTO6R PREMİUM PACK paketini aldım bende.
    Araçta sadece deri ve alarm opsiyonu almadım, 57.500-TL'ye geliyor.Eski aracım OPEL ASTRA EDİTİON 2001 model araçtı, onu da ucuza gitti ama 16.500-TL'ye aynı bayiye veriyorum.

Bugün test sürüşünü yapıp kaporayı verdim.

Test sürüşü izlenimlerim;
    Arabanın arka kısmı ve iç konsolu herşeyden evvel cezbedici, sadece avrupada sunulan navigasyon sistemi ve onun konsoldaki kumanda mekanizması türkiyede ürün gamında bulunmuyor, o kısım da olsa iyi olurdu bence. :)

Otomatik vites özelliği ilk kez benim gibi bu aracı test ediyorsanız ve otomatik başka araba özellikle taksi kullanmışsanız sanki gazı yemiyor biraz hırpalıyor gibi hissettiriyor vites geçişlerinde.Ancak bu ilk defa kullanımdan kaynaklanan bir durum olduğu kanaatindeyim, araçtan seri spor arabalar gibi ani hızlanmalar beklemek de çok doğru değil.

Yolda sürüş çok keyifli, yolda giderken çevredekilerin gözlerini üzerinizde hissediyorsunuz, test sürüşü yapmadan evvel sokaktaki vatandaşların arabaya yaklaşarak arabayı incelediklerine şahit oldum, araba dikkat çekici otomobilleri takip edenler için.

Ben İnci Siyahını alıyorum, söylediğim gibi sadece deri paket ve immobilizer olduğu için alarm paketini almadım.

Sınıfları farklı olsada PASSAT 1.4 TSİ Comfortline [61.000-TL OV] & 3008 [PREMİUM PACK] arasında tercih yapmam gerekti.Açıkçası aracın yüksekliği ve taksi sınıfında görünmeyen yapısı beni cezbetti ve bunu tercih ettim.

Kısacası arabayı alacağım günü sabırsızlıkla bekliyorum,

Aracın 110 hp ve 1.6 dizel motoruna bakıp, aracın bu 1.4tonu nasıl kaldıracağını merak edenlere de tork değerlerini incelemesini tavsiye ederim nacizane..

Alınca resimleri koymaya çalışıcam,

• Baytar 17,

Aracınızı alalı sanırım baya oldu, hiç sesiniz çıkmıyo.. Bu iyiye işaret demek ki maşallah sorunsuz sessiz keyiflerdesiniz Allah bozmasın

Test sürüşü istedim peugeot dan ancak anadolu yakasında hiç bir yerde Premium pack araç kalmamış, Demek ki yok satıyor

Bu arada Skoda Yeti de beni heyecanlandırdı açıkcası onu da dört gözle bekliyorum, Ama prensim 3008

Syg.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ermanitouch -- 24 Eylül 2009; 11:13:53 >
  • emin olun gezmekten yazmaya vakit yok ..araç 3000 km oldu ... iyiki bu arabayı almışım... otomatik vitese de alıştım .bastan vites geçişleri sanki biraz farklı geldi ancak bu tamamen arabaya alışınca problem kalmıyor.genelde yorum yazanlar arac sahibi olmadıkları için 100 km yol yapıp vites geçişleri şöyle böyle diyorlar..ancak su anda vites geçişini hissetmeden araç hizlanıyor..bu araçla giderken gözüm hud a takılıyor bir bakıyorum sürat 170-180 hemen yavaslıyorum ..normalde çok hızlı gitmem ancak aracın sürati hissettirmemesi beni aldatıyor..
  • bu arada erdinç1980 adlı arkadas 57500 rakamından bahsediyor..bu araçta ki olan paketleri yazarsa sevinirim..mesala ayna paketi varmı bu araçta..eger sadece deri ve alarm yok ve diğer tüm paketler var ise bu araç ucuz alınmış veya takas oyunu yapmış bayii. tabiki hayırlı olsun ancak biz o dediği sadece alarm olmayan ve deri olmayan arabayı 58 500 gibi aldık. tabiki cam tavan..
  • dün bursa şançelik bayisine uğradım..3-4 tane köpekbalığı grisi benzinli veya premium düz vites 17 cant 3008 gelmiş..ancak araçların içine oturunca bu aracın içinin boş olunca nasıl olduğunu gördüm..iyi ki dolu dolu bir arac almısım dedim..emin olun aracı sürüş paketi , ayna paketi ve cam tavan çok zengin gösteriyor..zaten bu aracın favori rengide köpekbalığı grisi...bayide en çok bu renk satılıyor diyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baytar17 -- 25 Eylül 2009; 0:25:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: baytar17

bu arada erdinç1980 adlı arkadas 57500 rakamından bahsediyor..bu araçta ki olan paketleri yazarsa sevinirim..mesala ayna paketi varmı bu araçta..eger sadece deri ve alarm yok ve diğer tüm paketler var ise bu araç ucuz alınmış veya takas oyunu yapmış bayii. tabiki hayırlı olsun ancak biz o dediği sadece alarm olmayan ve deri olmayan arabayı 58 500 gibi aldık. tabiki cam tavan..

Aracı bekliyorum henüz gelmedi ancak ÖTV öncesinde yetişeceği bilgisini aldım.

Takası hiç konuşmadan anahtar teslim fiyatı; 57.500TL olarak el sıkıştık bayiyle.

PREMİUM PACK 1.6 HDİ AUTO6R paketinin standartları haricinde;
    opsiyon paketlerden sadece alarm paketi ve deri paketi yok, diğerlerinin tamamı mevcut arabada.

Liste üzerinden hesap yapmadım ama elimde sipariş formum bekliyorum, rakam 57.500-TL.
    Takas kaç olursa olsun toplam ödemem gereken rakam bu.

Bayinin kendi fiyatlamasından kaynaklanan bir durum olabilir belki, insiyatif kullanabiliyorlarmı bilmiyorum bayi olarak ama fiyat bu.

• Bu arada Metalik İnci Siyah'ı da çok güzel görünüyor.Bende inci siyahı sipariş ettim :)
  • QASHQAI 1.6 VISIA 4X2 M/T 44.270 41.649 2.621
    QASHQAI 1.6 TEKNA 4X2 M/T 16" AL. JANT 49.059 46.150 2.909
    QASHQAI 1.6 TEKNA 4X2 M/T 17" AL. JANT 49.867 46.908 2.959
    QASHQAI 1.6 TEKNA 4X2 M/T 17" AL. JANT + CAM TAVAN 51.983 48.897 3.086
    QASHQAI 1.6 TEKNA EXECUTIVE 4X2 M/T (CAM TAVAN) (MP3 SOKETLİ) 56.539 52.682 3.857
    QASHQAI 1.6 PLATINUM 4X2 M/T 58.467 54.990 3.477
    QASHQAI 1.5 DCI VISIA 4X2 M/T 49.867 46.908 2.959
    QASHQAI 1.5 DCI TEKNA 4X2 M/T 16" AL. JANT 54.549 51.308 3.241
    QASHQAI 1.5 DCI TEKNA 4X2 M/T 17" AL. JANT 55.355 52.066 3.289
    QASHQAI 1.5 DCI TEKNA 4X2 M/T 17" AL. JANT + CAM TAVAN 57.472 54.055 3.417
    QASHQAI 1.5 DCI TEKNA EXECUTIVE 4X2 M/T (CAM TAVAN) (MP3 SOKETLİ) 62.028 57.791 4.237
    QASHQAI 1.5 DCI PLATINUM 4X2 M/T 63.788 59.990 3.798
    QASHQAI 2.0 DCI PLATINUM 4X4 AT
  • görüldüğü üzere qaqsqainin nitelik ve nicelik olarak yaklaşabildiği en yakın aracı olan 1.5 dcı platinum un fiyatı 59900 tl.. makyajlı ve ömrünün yarsını tüketmiş ( ortalama model yılnı 8 yıl kabul edersek tabiki ) bir araç için fazla bence..
  • quote:

görüldüğü üzere qaqsqainin nitelik ve nicelik olarak yaklaşabildiği en yakın aracı olan 1.5 dcı platinum un fiyatı 59900 tl.. makyajlı ve ömrünün yarsını tüketmiş ( ortalama model yılnı 8 yıl kabul edersek tabiki ) bir araç için fazla bence..

Yeni piyasaya çıkmış bir aracı pazarlayanların makyajlı ve ömrünün yarsını tüketmiş bir aracı kendisine rakip olarak görmesini anlamaktayım, ama biri bana neden bu kadar korktuğunu da anlatabilir mi?
    Hiç bir başarı başkalarının başarısızlığı ile ölçülemez. Peugeot başarılı olmak istiyorsa diğer markaları kötü göstermeye çalışmaktan vazgeçip, kendi başarılarını göstermelidir. Bu pazarlama taktiği bence yanlış. Evet şu anda bu segmentin lideri ve en çok satanı Qashqai, elbette rakip Qashqai olmalı, ama ikide birde Qashqai kötü, pahalı öyleyse 3008 iyidir demekten vazgeçip, bu aracın üstün özelliklerini saymalıyız. Diğer markalardan bağımsız olarak maliyet/fayda analizi yapmalıyız.
    Mesela ben merak ediyorum: 100.000 Km. sonunda bu aracın toplam maliyeti (ilk satın alma giderleri + yakıt giderleri + bakım giderleri + sigorta giderleri + çıkması muhtemel sorunlar nedeniyle yapılacak giderler + normal bakımlarda değişecek parça giderleri + vb.) nedir? Bu maliyet karşılığjnda bana sağlayacağı fayda ne kadardır ( diğer markaları almadığım için cebimde kalan ve yapmama gerek kalmayan harcalamalar ne kadardır?). Beğeni faktörünün ölçümü olmayacağına göre bu konuda söz söylemek bence fazla subjektiftir ve değerlendirme dışı olmalıdır.
    Peugeot eskiden beridir arazi tecrübesi olan bir firma olmadığına göre bu aracı tasarlarken, kimlerden ne şekilde destek ve yardım almıştır acaba? Aldığı bu destek ve yardımları bu araçta ne kadar kullanabilmiştir ? Yoksa 308 den bir arazi aracı üretip ,tüketiciyi mi kandırmaktadır?
    Bu forumda bence artık senin markan benim markam tartışmasından vazgeçip, işin özüne yönelik konular konuşulmalı.

• Bugün aracı inceleme fırsatım oldu. inci siyahı premium pack. Deri koltuk hariç her opsiyon vardı. test sürüşü için pzt günü randevulaştık, mıcırlı yol, bozuk zemin ve otoban.. rotada hepsi var.. Onun dışında araç beklentilerim ve izlenimlerim ile %90 örtüştü.. Yani test sürüşü yapmadan aracın içi dışı, kokpiti malzeme kalitesi çok iyi. Yalnız aracın arka koltukları ve o bölge, aracın büyüklüğüne bakıldığında (ve bunun yarattığı beklentiyle tabiki) bana biraz dar geldi. Aslında dar değil ama daha geniş bekliyordum. Cam tavan test sürüşü yapmamamıza rağmen çok keyifli olur fikri uyandırdı.Ben aracın sürücü koltuğunu biraz geri aldım ( öyle rahat ediyorum) sonra dokunmadan arkaya geçtim, oturdum dizlerim koltuğa deymedi, ancak boyum 1,78. boyum 180 üstü olsyadı ve tam dik oturmasa dizlerim öne değerdi. Bunun dışında yolcu tarafı torpido gözü kullanışsız küçük, ancak araçta bir çok saklama alanı olduğundan önemsemiyorum. Yalnız araç hakkında ST ile konuşurken şanzumandan bahsettik. en şirketimizin Corolla larının robotize şanzumanlarının İst. trafiğinde defalarca bozulduğunu sürekli servise gittiğini ve bu yüzden araçları trafikte manuele almak zorunda kaldığımızı söylediğimde, ford toyota ve opelin bu şanzumanları geri çektiğini söyledi ve garibime giden şu cümleyi kullandı.. " biz de şanzumanın ömrü için şehir içinde manuel kullanılmasını tavsiye ediyoruz .."

Bu konuşmadan 2 fikre kapıldım

1. İst trafiğinde vitesleri manuel değiştireceksem neden AT bir araba alayım?
    2. Şzuman arıza yaparsa " kullanıcı hatası, biz şehir içinde manuel kullanım tavsiye ediyoruz "deyip garantiye sokmayıp tüketiciye yıkmaya çalışırlar mı?

Test sürüşünü yaptıktan sonra diğer izlenimlerimi de paylaşacağım. Oto firmaları harıl harıl yeni fiyatlandırma üzerinde çalışıyorlar. Şu an çoğunda fiyatlar belli değil hafta başı belli olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ermanitouch -- 1 Ekim 2009; 14:02:00 >

• speaker arkadaşım sende benim gibi nissan skystar 4*2 aracın camını 7 tekrar söylüyorum YEDİ AY bekleseydin ve camsız bu aracı ne yapayım diye sorduğunda servis kuru bir yerde dursun diyorsa ben o arabanın fiyat fayda ilişkisine başlarım hiç kusura bakma . bu arada nissanın yedek parça fiyatlandırmasında mercedesle başabaş gittiğinden de habersizsin sanırım..al sana fiyat fayda ilşkisi..
  • quote:

speaker arkadaşım sende benim gibi nissan skystar 4*2 aracın camını 7 tekrar söylüyorum YEDİ AY bekleseydin ve camsız bu aracı ne yapayım diye sorduğunda servis kuru bir yerde dursun diyorsa ben o arabanın fiyat fayda ilişkisine başlarım hiç kusura bakma . bu arada nissanın yedek parça fiyatlandırmasında mercedesle başabaş gittiğinden de habersizsin sanırım..al sana fiyat fayda ilşkisi..

Yani kısaca, pazarda elma satan tezgahtar gibi yan tezgahın domatesleri çürük olduğuna göre benim elmalarım iyidir diyorsunuz.
    1. Örnek verdiğiniz araç başka bir model ve segmentte konumuzla ilgisi yok.
    2. Anlattığınız olay servis ile ilgili, aracın kalitesi veya kalitesizliği konusunda bilgi vermiyor. Sadece, sizinle yeterince ilgilenmeyen servisle ilgili özel bir sorun.
    3. Eğer Qashqai'nin yedek parçaları mercedes ile başabaş ise (olmadığını ben araştırdım), hiç kimse Nissan'dan yedek parça almaz. Gider Renaultt'tan alır, daha ucuza getirir. (Qashqai'nin motor ve şanzıman donanımının Renault'tan alındığını sanırım biliyorsunuzdur.) Hiç kimse markanın servisinide kullanmak zorunda olmadığına göre Sanayi Bakanlığı'ndan yetkili başka bir servisi kullanarak gerekli dersi vermiş olur. Yeterki biz tüketiciler hakkımıza sahip çıkalım.
    4. Bu anlattıklarınızın hiç birinde 3008 ve Peugeot hakkında olumlu ve üstün nitelikleri anlatan bir söz okuyamadım. Her halde zımmen baştan söylediğim sözü söyleyerek bizlerin ikna olmasını bekliyorsunuz.
    5. 2009 yılında bu segmentte en çok alım yapan binlerce kişiyide birşey bilmemekle suçladığınızında farkındasınız sanırım.
    6. Yukarıdakilerden sakın Qashqai sahibi yada satıcısı olduğum anlaşılmasın. Önceki mesajımda söylediklerimi yeniden tekrar edersem :"Bu forumda bence artık senin markan benim markam tartışmasından vazgeçip, işin özüne yönelik konular konuşulmalı" düşüncemi hala koruyorum. Bende diğer arkadaşlar gibi yeni bir araç almak için araştırma yapmaktaym. Ancak forumdaki kavgalar yüzünden bir fikrim hala oluşamadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: speaker

quote:

speaker arkadaşım sende benim gibi nissan skystar 4*2 aracın camını 7 tekrar söylüyorum YEDİ AY bekleseydin ve camsız bu aracı ne yapayım diye sorduğunda servis kuru bir yerde dursun diyorsa ben o arabanın fiyat fayda ilişkisine başlarım hiç kusura bakma . bu arada nissanın yedek parça fiyatlandırmasında mercedesle başabaş gittiğinden de habersizsin sanırım..al sana fiyat fayda ilşkisi..

Yani kısaca, pazarda elma satan tezgahtar gibi yan tezgahın domatesleri çürük olduğuna göre benim elmalarım iyidir diyorsunuz.
    1. Örnek verdiğiniz araç başka bir model ve segmentte konumuzla ilgisi yok.
    2. Anlattığınız olay servis ile ilgili, aracın kalitesi veya kalitesizliği konusunda bilgi vermiyor. Sadece, sizinle yeterince ilgilenmeyen servisle ilgili özel bir sorun.
    3. Eğer Qashqai'nin yedek parçaları mercedes ile başabaş ise (olmadığını ben araştırdım), hiç kimse Nissan'dan yedek parça almaz. Gider Renaultt'tan alır, daha ucuza getirir. (Qashqai'nin motor ve şanzıman donanımının Renault'tan alındığını sanırım biliyorsunuzdur.) Hiç kimse markanın servisinide kullanmak zorunda olmadığına göre Sanayi Bakanlığı'ndan yetkili başka bir servisi kullanarak gerekli dersi vermiş olur. Yeterki biz tüketiciler hakkımıza sahip çıkalım.
    4. Bu anlattıklarınızın hiç birinde 3008 ve Peugeot hakkında olumlu ve üstün nitelikleri anlatan bir söz okuyamadım. Her halde zımmen baştan söylediğim sözü söyleyerek bizlerin ikna olmasını bekliyorsunuz.
    5. 2009 yılında bu segmentte en çok alım yapan binlerce kişiyide birşey bilmemekle suçladığınızında farkındasınız sanırım.
    6. Yukarıdakilerden sakın Qashqai sahibi yada satıcısı olduğum anlaşılmasın. Önceki mesajımda söylediklerimi yeniden tekrar edersem :"Bu forumda bence artık senin markan benim markam tartışmasından vazgeçip, işin özüne yönelik konular konuşulmalı" düşüncemi hala koruyorum. Bende diğer arkadaşlar gibi yeni bir araç almak için araştırma yapmaktaym. Ancak forumdaki kavgalar yüzünden bir fikrim hala oluşamadı.

Ben 3008 i test sürüşü yapılmadan fikir sahibi olunabilecek konularda gayet beğendim. Ancak önemli olan tabiki test sürüşü. Quaqaiyi de çok ciddi olalark düşünebildim. Ancak manuel şanzuman almamaya yemin ettim, o yüzden küçük motorlara AT getirmezler ise düşünemeyeceğim. Bunun dışında Ben Peugeotnun Nissan dan Nissan ın Peugeot dan daha iyi marka ve servis imajı olduğunu zannetmiyorum. Benim için birbirine yakın düzeydeler

• Orijinalden alıntı: baytar17

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apolloapollo -- 7 Ekim 2009; 18:26:47 >
  • Yanlış anlaşılmasın körükle bir yere gittiğim yok.Söz hoşuma gitti sadece.Speaker arkadaşım sana şunu söyleyebilirim.Tam bir forum insanısın.Sen bu forumda kalmaya devam et.Tespitlerin süper.Herkes için faydalı olacağı düşüncesindeyim.
    Şunuda belirtmeden ayrılmayayım.Söylenenler gibi 100 km araç kullanıp vites geçişleri''yok şöyle yok böyle'' muhabbeti yapmadım.Daha kötüsü 5 km kullanıp yazdım buraya.Hala bu düşüncem değişmedi.Auto6R şanzıman bana hitap etmiyor.Hele de alışmak için 3000km yapmak gerekiyorsa.
  • Arkadaşlar 3008 PREMIUM PACK AUTO6R in ötv artışından sonraki ful paket fiyatı 66.150 tl olmuş. Eğer Peugeot bu rakamları gözden geçirmezse bu fiyata bu araç alınır mı bilemem ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayancıklı

Arkadaşlar 3008 PREMIUM PACK AUTO6R in ötv artışından sonraki ful paket fiyatı 66.150 tl olmuş. Eğer Peugeot bu rakamları gözden geçirmezse bu fiyata bu araç alınır mı bilemem ?

Günlerdir ses çıkmıyordu bundanmış
  • Arkadaşlar merhaba bende yeni PREMIUM PACK AUTO6R 3008 aldım ve forumu takip etmeye başladım faydalı konularda emeği geçenlere teşekkür ediyorum.
    Alarm ve deri paketi yok.sonradan alarm ve ön park sensörü yaptıran arkadaş varmı? bildiğim kadarıyla servis harici yapılan işlemlerde garantide sorun çıkıyor, bu konuda bilgisi olan yazarsa sevinirim
  • 3008 Fiyat Listesi
    Versiyon Anahtar Teslim Liste Fiyatı Ekim Ayı Kampanyalı Fiyatı Blue Lion Özel Kampanyalı Fiyatı
    PREMIUM VTi - 1.6 VTi 120 hp - 5 İLERİ MANUEL 50.102 45.500 - Hesapla
    PREMIUM AUTO6R - 1.6 HDi 110 hp - AUTO6R 57.653 56.650 55.650 Hesapla
    PREMIUM PACK AUTO6R - 1.6 HDi 110 hp - AUTO6R 61.094 60.100 59.100 Hesapla

Yukarıda belirtilen fiyatlar 2010 model araçlarımız için geçerlidir. Fiyatlar TL cinsindendir. 01 Ekim 2009 tarihinden itibaren geçerli yeni ÖTV oranları uygulanmış fiyatlardır.

Opsiyon Versiyon Anahtar Teslim Liste Fiyatı
    17" Alüminyum jantlar PREMIUM VTi
    PREMIUM AUTO6R
    1.000
    Alarm Paketi PREMIUM PACK AUTO6R
    400
    Ayna Paketi PREMIUM PACK AUTO6R
    400
    Cielo Paketi PREMIUM PACK AUTO6R
    1.000
    Deri Paketi PREMIUM PACK AUTO6R
    2.500
    Grip Control Paketi PREMIUM PACK AUTO6R
    700
    Metalik Boya PREMIUM VTi
    PREMIUM AUTO6R
    PREMIUM PACK AUTO6R
    850
    Sürüş Paketi PREMIUM PACK AUTO6R
    1.200

Yukarıda yer alan tüm fiyatlar Peugeot Otomotiv Pazarlama A.Ş. tarafından tavsiye edilen fiyatlardır. Bu fiyatlar bilgi için olup satın alım anındaki fiyatlar geçerlidir. Peugeot Otomotiv Pazarlama A.Ş. ön bildirimde bulunmaksızın araçların fiyat ve özelliklerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Araçların fiyat ve özellikleri hakkında daha fazla bilgi için bir Peugeot yetkili satıcısına danışınız.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.