Şimdi Ara

PEUGEOT 3008 (599. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12.075
Cevap
114
Favori
1.409.217
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 597598599600601
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet , esasında benimde silecek yönündeki şikayetim, anlatmak istediğim şey tamda bu. Tutarsız bir çalışma mantığı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: seyhat

Evet , esasında benimde silecek yönündeki şikayetim, anlatmak istediğim şey tamda bu. Tutarsız bir çalışma mantığı var.
    2013 yılında silecek yazılımı güncellenmiş ve bu sorun giderilmişti.
    Yetkili serviste yazılım güncellemesi olup olmadığını sorunuz.

Iyi forumlar...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese merhabalar. Peugeot 206+ yı değiştirip annemle ortak kullanacağımız geniş ferah bir araba almayı düşünüyoruz.Bu araç hoşumuza gitti. Bütçemiz nedeniyle 2. el ve eski(2010-11-12-13) model almayı düşünüyoruz. Bir tanıdığımız modelin şanzımanın 2015'te değiştiğini söyledi. Bizim için otomatik vites olması önemli. Aşağı yukarı 80-130bin km arası temiz kazasız bir 2. el alırsak uzun süreli kullanımda çok sorunla karşılaşır mıyız? Bu modeli kullanan varsa ne düşünüyor araç hakkında birazcık bilgi edinebilirsem çok mutlu olurum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sezwave

Herkese merhabalar. Peugeot 206+ yı değiştirip annemle ortak kullanacağımız geniş ferah bir araba almayı düşünüyoruz.Bu araç hoşumuza gitti. Bütçemiz nedeniyle 2. el ve eski(2010-11-12-13) model almayı düşünüyoruz. Bir tanıdığımız modelin şanzımanın 2015'te değiştiğini söyledi. Bizim için otomatik vites olması önemli. Aşağı yukarı 80-130bin km arası temiz kazasız bir 2. el alırsak uzun süreli kullanımda çok sorunla karşılaşır mıyız? Bu modeli kullanan varsa ne düşünüyor araç hakkında birazcık bilgi edinebilirsem çok mutlu olurum.
    Oncelikle kullanım rotanız bu şanzıman için önemli.
    Eger klâsik otomatik şanzıman gibi kullanırsanız, konfor kaybı ve baskı balatanin hızlı tukenmesi sebebi ile sorun yaşayabilirsiniz.
    Ancak şanzımanın çalışma prensibini öğrenirseniz çok keyifli kullanımı vardır.

Iyi forumlar...

• sezwave S kullanıcısına yanıt
    2015 öncesi tek kavramalı yarı otomatik, sonrası tork konvektörlü tam otomatik sanzıman... 3008 Yarı otomatikler biraz 1.ve 2.vites geçişlerinde hissettirir ve alışıncaya kadar yığılma olmaktadır... Kullanım tarzına Alışınca çok hissedilmiyor... Ayrıca ortalama 30 bin km ye bir ?anzıman alıştırması yapılarak... Vites geçişlerinin zamanlaması kısaltılarak, geçiş hissi ve yığılmalar minimuma inmektedir... Bunun yanında bu ?anzıman lar sorunsuz, uzun ömürlü kullanım sunmaktadır... Bu şanzımanlarda Manuel viteste gibi baskı balata bulunmakta olup, baskı balata 150 binde deişmeli, ancak geç kavrama, ivmekenmekte zorlanma gibi durumlar varsa ve biraz zorlanarak kullanılmışsa daha erken değişebilir... Araca alıştığınızda çok keyifli otomatik kullanım olmaktadır... Ben 3008 in 2010-2013-2014 yarı otomatikler ile şu anda 2015 tam otomatik kullanıyorum... Hepsinden de memmundum ve memmunum....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgurdogrul -- 12 Haziran 2020; 11:50:3 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgurdogrul

2015 öncesi tek kavramalı yarı otomatik, sonrası tork konvektörlü tam otomatik sanzıman... 3008 Yarı otomatikler biraz 1.ve 2.vites geçişlerinde hissettirir ve alışıncaya kadar yığılma olmaktadır... Kullanım tarzına Alışınca çok hissedilmiyor... Ayrıca ortalama 30 bin km ye bir ?anzıman alıştırması yapılarak... Vites geçişlerinin zamanlaması kısaltılarak, geçiş hissi ve yığılmalar minimuma inmektedir... Bunun yanında bu ?anzıman lar sorunsuz, uzun ömürlü kullanım sunmaktadır... Bu şanzımanlarda Manuel viteste gibi baskı balata bulunmakta olup, baskı balata 150 binde deişmeli, ancak geç kavrama, ivmekenmekte zorlanma gibi durumlar varsa ve biraz zorlanarak kullanılmışsa daha erken değişebilir... Araca alıştığınızda çok keyifli otomatik kullanım olmaktadır... Ben 3008 in 2010-2013-2014 yarı otomatikler ile şu anda 2015 tam otomatik kullanıyorum... Hepsinden de memmundum ve memmunum....
    Açıklama için teşekkürler.
    Ancak "150.000 km de baskı balata değişmeli" tanımlaması olmamış.
    Zira baskı balata kullanıma göre değişken ömre sahip bir parçadır.

Iyi forumlar...

• melodramm kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum size... Sadece servis bakım tablosu baskı balata için değişim periyodu bu şekilde... Tabiki baskı balata sizinde belirttiğiniz üzere kullanım ile ilgili... 50 binde de değişenini 200 binde değişmeyenide gördüm... Iyi formlar...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Aracı 95 bin de aldım ve 300 km sonra baskı balatası bitti?
    Experde her şeyi temiz çıkmıştı(en azında öyle yazıyordu raporda !).

esasında ilk 100 km de hiç bir şey hissetmemiştim ama sonraki km lerde vites aralıklarındaki beklemelerin yığılmaların aracın robotik şanzumanıyla ilgili olduğunu sanmıştım meğer baskı balata can çekişmeye başlamış :))

Yani ya benden önceki hor kullandı yada ben 100 km de yedim baskıyı -ki bu kulağa mantıklı gelmiyor.
  • quote:

Aracı 95 bin de aldım ve 300 km sonra baskı balatası bitti?
    Experde her şeyi temiz çıkmıştı(en azında öyle yazıyordu raporda !).

esasında ilk 100 km de hiç bir şey hissetmemiştim ama sonraki km lerde vites aralıklarındaki beklemelerin yığılmaların aracın robotik şanzumanıyla ilgili olduğunu sanmıştım meğer baskı balata can çekişmeye başlamış :))

Yani ya benden önceki hor kullandı yada ben 100 km de yedim baskıyı -ki bu kulağa mantıklı gelmiyor.
    Exper dediğiniz kurum standardı olmayan bir işletme.
    Ayrıca baskı balata durumu açılıp bakılmadan anlaşılamaz.
    Bu yıllardır bu şekilde.
    Zaten expertiz raporlarındaki küçük yazıları okusaydınız eldeki raporun ne kadar kısa bir süre için geçerli olduğunu ve experin kapasitesini anlardınız.

Exper boya değişen gibi detayları daha kolay yakalamak ile beraber, motor şanzımanda çok garip bir durum olmadıktan sonra düzgün analiz yapamaz.
    Güzel ülkemde hiçbirşeyin standardı olmadığı gibi expertiz firmalarının da standardı bulunmamaktadır.

Iyi forumlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: ozgurdogrul

Katılıyorum size... Sadece servis bakım tablosu baskı balata için değişim periyodu bu şekilde... Tabiki baskı balata sizinde belirttiğiniz üzere kullanım ile ilgili... 50 binde de değişenini 200 binde değişmeyenide gördüm... Iyi formlar...
    270.000 km de baski balata değişen Robotize şanzımanlı aracımız mevcut.

Iyi forumlar...

• Cevaplar için teşekkür ederim. Evet ne yazık ki özellikle 2. el araç alırken çok dikkatli ve titiz olmak gerekiyor. Malesef ülkemizde insanlara (elbette hepsi değil) bu konularda güvenmek zor olabiliyor. Biraz daha araştırdıktan sonra umarım sedef beyaz ile buraya dönerim =)

İyi forumlar
  • melodramm kullanıcısına yanıt
    Bunu kendime dert edindiğim için yada ekspertizlerin görev ve sorumluluklarının yada sorumsuzluklarinin sorgulanması amacıyla yazmadım. :)
    Baskı balata konusunda da öyle sanıyorum buradaki bir çok kişi hatalı kullanımların daha çabuk yıpranmasına neden olduğunu bilir.
    Ayrıca bazı ufak testlerlede şanzumanı sokmeden o anki durumu hakkında aşağı yukarı bilgi edinilebilir.
    Ekspertizler de benzeri testler yaparak olası durumu hakkında sözlü yada yazılı beyanda bulunurlar.

Ben sadece mevzu baskı balata olduğu için başımdan geçen bir konuyu yazdım sadece.

• quote:

Bunu kendime dert edindiğim için yada ekspertizlerin görev ve sorumluluklarının yada sorumsuzluklarinin sorgulanması amacıyla yazmadım. :)
    Baskı balata konusunda da öyle sanıyorum buradaki bir çok kişi hatalı kullanımların daha çabuk yıpranmasına neden olduğunu bilir.
    Ayrıca bazı ufak testlerlede şanzumanı sokmeden o anki durumu hakkında aşağı yukarı bilgi edinilebilir.
    Ekspertizler de benzeri testler yaparak olası durumu hakkında sözlü yada yazılı beyanda bulunurlar.

Ben sadece mevzu baskı balata olduğu için başımdan geçen bir konuyu yazdım sadece.
    Mutlaka ancak.
    Yakın arkadşım da aynı durumu Istanbuldan aldığı aracı balikesir e getirirken yolda kalarak yaşadı.
    Satıcıyı aradi ve masrafı yari yarıya paylaştılar.
    100 km de baski balata bitmez, ancak kaçırmaya başlayan bir baskı balata 100 km de yolda bırakacak hale gelebilir.

Iyi forumlar...

• peugeot 3008deki bu spor ve iri görünümünü çok seviyorum
  • Merhaba herkese,

2010 model Peugeot 3008 1.6 HDi Premium Pack aracım var. İki konu var :

1- öndeki araç ile mesafe uyarısı alamıyorum. 70 km hıza çıkınca sistemin çalıştığını gösteren 2 çizgi çıkıyor ekranda ama öndeki araca ne kadar yaklaşırsam yaklaşayım ayarladığım saniyenin yanıp sönerek uyarı vermesi gerekiyor diye biliyorum ama bir türlü bu uyarıyı alamadım.

2- teyp üzerinde bulunan yol bilgisayarı ekranı sıcak havalarda hiç görünmüyor. klimanın soğukluğunu ekrana vurunca yazıların ışıkları ortaya çıkıyor. Tamiri yapan bir yer var mı yoksa değiştirmek mi lazım.

3- aracımın yazılımını güncelleme yaptırabileceğim neresini tavsiye edebilirsiniz. Ne kadara yazılım güncellemesi yapılıyor.
    (istanbul anadolu yakası, Gebze civarı)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Harmeyster

Merhaba herkese,

2010 model Peugeot 3008 1.6 HDi Premium Pack aracım var. İki konu var :

1- öndeki araç ile mesafe uyarısı alamıyorum. 70 km hıza çıkınca sistemin çalıştığını gösteren 2 çizgi çıkıyor ekranda ama öndeki araca ne kadar yaklaşırsam yaklaşayım ayarladığım saniyenin yanıp sönerek uyarı vermesi gerekiyor diye biliyorum ama bir türlü bu uyarıyı alamadım.

2- teyp üzerinde bulunan yol bilgisayarı ekranı sıcak havalarda hiç görünmüyor. klimanın soğukluğunu ekrana vurunca yazıların ışıkları ortaya çıkıyor. Tamiri yapan bir yer var mı yoksa değiştirmek mi lazım.

3- aracımın yazılımını güncelleme yaptırabileceğim neresini tavsiye edebilirsiniz. Ne kadara yazılım güncellemesi yapılıyor.
    (istanbul anadolu yakası, Gebze civarı)
    1- Mesafe takip sistemini devreye almalisiniz
    2- teyp ekranının tamiri mümkün değil yeni ekran ise fiyati ile şok etkisi yapıyor.
    Multimedia öneririm. Bu hafta sonu ekran problemi yaşayan bir arkadaşa multimedia montajı yapacağım.
    3-ekran guncellemesinden kasit nedir ?

Iyi forumlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: melodramm

1- Mesafe takip sistemini devreye almalisiniz
    2- teyp ekranının tamiri mümkün değil yeni ekran ise fiyati ile şok etkisi yapıyor.
    Multimedia öneririm. Bu hafta sonu ekran problemi yaşayan bir arkadaşa multimedia montajı yapacağım.
    3-ekran guncellemesinden kasit nedir ?

Iyi forumlar...

Alıntıları Göster
    1- takip sistemi devreye almada, sistemi açma tuşuna basıyorum, saniyeyi ayarlıyorum. Başka bir şey var mı yapmam gereken?
    2- evet fiyatı yüksek, çıkmacılara bakayım ben.
    3- ekran güncelleme değil, yazılım güncelleme, arac beyninde olan yazılımdan bahsetmek istedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Harmeyster

1- takip sistemi devreye almada, sistemi açma tuşuna basıyorum, saniyeyi ayarlıyorum. Başka bir şey var mı yapmam gereken?
    2- evet fiyatı yüksek, çıkmacılara bakayım ben.
    3- ekran güncelleme değil, yazılım güncelleme, arac beyninde olan yazılımdan bahsetmek istedim.

Alıntıları Göster
    Ciddi bir güncelleme gelmedi.
    2013 yilinda sileceklerin otomatik modda saçmalama sorunu için bir guncelleme gelmişti.
    Bu arada radar sistemi sadece görsel uyari verir ve sn cinsinden mesafeyi yazar.
    Radar donanımının kalibrasyon ihtiyacı olabilir.
    Araç önden darbe aldığında genelde radar takılıp geçiliyor.
    Ancak sesli uyari vermez ve sürüşe müdahele etmez.

Iyi forumlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melodramm -- 25 Haziran 2020; 9:43:12 >

• peugeot 3008i ben genelde geniş ailelerde gördüm patronumda da var şu aralar geniş ailelerin göz bebeği sanırım bu araç :D
  • Merhaba arkadaşlar malesef 3008 aracımda az önce vana işareti çıktı motor arızası verdi , şuan hataydayim tanıdık bir tamirci vs de yok, bu sorun neden kaynaklanır bir süre böyle binsem kendi kendine düzelir mi ki? Tavsiyesi olan var mıdır
    Aracım 90 binde 2015 model

• 
Sayfa: önceki 597598599600601
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.