Şimdi Ara

PEUGEOT 208 SAHİPLERİ (60. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
7.790
Cevap
95
Favori
620.883
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: programmer_onur

quote:

Orijinalden alıntı: karayel52

quote:

Beyler hazır mevsimi iken sorayım: Klima hakkında ne düşünüyorsunuz? Bende tek bölgeli manuel 6 fan kademeli versiyon var. Hava 35+ C iken açıyorum, en soğuğa kıvırıyorum ama Toyota'lar kadar soğutmuyor gibime geliyor. Pek tatminkâr gelmedi bana?

Haklısın kliması etkili bir soğuk vermiyor sevise de defalarca sordum ama problem yok dediler. Zaten klimanın fazlası zararlı Fransızlar bizleri düşünmüşler :)

Bugün bir kez daha bu durumdan şikayetçi oldum diyebilirim. Yav, Allah'ın kliması, üç beş kapasite neyse daha güçlü bir gaz tankı ve kompresör koysalardı ya...Dışarısı 35 derece, Bursa'dayım, fanı 5'e aldım, derece en soğukta (en üstte), yemin ederim vantilatör gibi geliyor soğutması. Acaba arıza veya gaz kaçağı mı var diye kendime sordum ama sizde farkettiğinize göre sanırım genel bir yetersizlik. Bu haliyle Adana, Diyarbakır, Mersin, Şanlıurfa'da bu aracla yola çıkana Allah sabır versin klima bakımından.

Not: Dış havayı kapatma düğmesine basarsanız ve sağ ön yolcu ızgarasını kapatıp sürücü tarafına yönlendirirseniz az miktar daha soğuyor normal olarak.

onur ben malatya da kullanıyorum arabanın derecesinin 47 gösterdiği zaman bile klima soğutuyor...zaten 35 li derecelerde hemen farkediliyor serinleme...yalnız şunu belirtiyim araçta 5 kişi olduğunda daha geç soğutuyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: jek55

ben tam tersini hissediyorum.şimdiye kadar en fazla 3. seviyeye getirdim klimayı.1'de ble çok soğutuyo bence.ızgaralardaki dugmelerı kontol et bence

Çok ilginç hocam, tüm yönlendirme kanatlarını, düğmeleri kontrol ettim. Bana son derece vasat geldi klima. Servise bir ara göstereyim ama bu soğutma işi biraz göreceli olduğu için muhtemelen işin içinden sıyrılmak için "bu soğutma normal" diyeceklerdir. Sonra uğraş bakalım. Dış havayı kesince ve seviye 5'e getirince biraz daha fazla soğutuyor ama bana yetersiz geldi. Daha yeni 1 ay önce 3000 km periyodik bakımından geçti üstelik. Bir müddet daha gözlemleyeyim hazır havalar sıcakken madem.
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    onur gaz kaçağı flan olabilir yada gaz eksiktir..klimayı açtıktan sonra ızgaralara tırnaklarını sok bir dene..benım 2.seviyede bile baya usuyo tırnaklar :)
  • quote:

onur gaz kaçağı flan olabilir yada gaz eksiktir..klimayı açtıktan sonra ızgaralara tırnaklarını sok bir dene..benım 2.seviyede bile baya usuyo tırnaklar :)

Havalar bugün bozdu, soğudu yine hocam. Yakında yine cehennem sıcakları gelince deneyeyim :) Klima ve iç aydınlatmanın vasatlığı dışında aracımı seviyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Havalar bugün bozdu, soğudu yine hocam. Yakında yine cehennem sıcakları gelince deneyeyim :) Klima ve iç aydınlatmanın vasatlığı dışında aracımı seviyorum.

Yeni otomobillerin klima sisteminde gaz kaçağı gibi problemler olmaz. Bizim sikayetimiz otomobilin iç havasının etkili sogumamasi havalandimalardan soğuk geliyor tabiki ama mesela arabayı güneşte bıraktık bir kaç saat açtık klimayi soğuma yani içerdeki isi düşmesi biraz geç oluyor.

• karayel52 K kullanıcısına yanıt
    aynen hocam bende doblo var klimalı olmasına rağmen soğutmuyor bizde haliyle camlar açık gidiyoruz
    iç aydınlatmayı hiç sorma ben çözüm olarakhttp://www.tekzen.com.tr/pushlight3leddairelp_6803_/833618 bunu alıp çakmaklıgın ordaki konsolo yapıştırdım gayet ii oldu :D ..bir de tavan cırtbant alıp aynısından yapıştırcam
  • quote:

iç aydınlatmayı hiç sorma ben çözüm olarakhttp://www.tekzen.com.tr/pushlight3leddairelp_6803_/833618 bunu alıp çakmaklıgın ordaki konsolo yapıştırdım gayet ii oldu :D ..bir de tavan cırtbant alıp aynısından yapıştırcam

Hocam bana birde çakmak çoğaltıcı lazım o zaman, zira daimi olarak navigasyon aletim bağlı o yuvaya. İlaveten sigortayı attırmaktan korkuyorum ekleme yaparak :D

• Arkadaşlar bisiklet taşıyıcı alanınız oldu mu? Ankarada mustafa kemal mahallesinde beyaz 208 görüm. Ama ne model olduğunu anlayamadığım

Ben bagaj kapısına monteli istiyorum. Tavana monteli hoşuma gitmedi.

Thule marka bizim araba için üretmemiş galiba halen. Özellikle arka spoiler dan dolayı güvenip bir tane alamadım.

Alan varsa yardımlarınızı bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xProdrivex -- 31 Ağustos 2014; 20:21:39 >
  • xProdrivex X kullanıcısına yanıt
    Hocam bende bagaja takılandan gördüm spoileride vardı 208 in ama güzel oturtmuşlardı. Bizim 208 lerde port bagaj takmak için üst fitillerde yer goremedim belki başka bir şekilde takmışlardır. Demin yanlışlıkla 1. Sayfayı okuyordum Ankara'da filo kuralım fikri gelmiş hocam, ne oldu filo işi :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar direksiyonun solundaki far yakma kolunun solundaki yandan basılan oval düğme ne işe yarıyor? 1 saattir kitapçığı karıştırıyorum ama yazmıyor :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 1 Eylül 2014; 18:46:12 >
    ekrandaki boyutlar arası geçiş onur :D
  • Arkadaşlar Selam,

2014 208 Active 1.2 PureTech 82hp ETG5 ESP modelini alacağım...

aracın normal donanım harici;

- SMEG dokunmatik ekran
    - Arka Park Sensörü
    - 15" Aliminyum Alaşım Jant

eklettim..

Trafik Sigortası, vergisi, onu bunu her şey dahil 49,000 TL fiyat aldım.

Fiyat konusunda ki fikirlerinizi almak isterim...

Teşekkürler
  • 49.800 e allure alsanız ya? @bozgurel
  • fordmustanggt2005 F kullanıcısına yanıt
    otomatik modelini alıyorum... dediğiniz rakama var mı? çok araştırdım ama!!!

Bu arada o dediğiniz rakam peşin fiyatı sanırım.. ben vadeli alacağım.. Active 47,300 allure 50,300... ben 49,000 a fiyat aldım.
  • Anladım, 49.000 fiyat olarak normal, 1000 lira ekran+700 lira jantlar, park sensörü hediye.
    Ama smeg ekranda navigasyon olacak değil mi,yani yeni tip, değilse almayın tavsiye etmem.
    Bu arada ben olsam yine de allure paket için zorlardım. Fiyat farkı az çünkü.
    208 ALLURE 1.2 PureTech 82 hp ETG5 ESP 50.300 TL 50.300 TL 49.800 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fordmustanggt2005 -- 3 Eylül 2014; 17:45:36 >
  • quote:

Yok hocam sol far kolundaki yan düğme. Bir işe yaramıyor. Tamamen boş ve işlevsiz. 208 İngiltere forumunda da birkaç kişi sormuş, yanıtlar aynı. Biriside sesli komut için demiş ama ek yazılım gerektiriyormuş.

• quote:

quote:

Yok hocam sol far kolundaki yan düğme. Bir işe yaramıyor. Tamamen boş ve işlevsiz. 208 İngiltere forumunda da birkaç kişi sormuş, yanıtlar aynı. Biriside sesli komut için demiş ama ek yazılım gerektiriyormuş.

Access ve active de işlevi yok.allure da işlev koymuş olabilirler.yağmur far sensörü gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: icemy

quote:

quote:

Access ve active de işlevi yok.allure da işlev koymuş olabilirler.yağmur far sensörü gibi

Evet boşta duruyor, işlevi yok.

Bu arada benim sürücü tarafındaki paspasın sol çıtçıtı tam oturmuyor nedense, paspasın altında ve üstüne halka şeklinde klips var ve yerdeki çıkıntıya monte olması lazım ama gevşek kaldığından hep çıkıyor. Sanırım oturtma halkasındaki klipste kesim hatası var. Peugeot! Halıfleks paspas. Sizde böyle bir sorun var mı veya kauçuk/lastik paspas ile mi değiştirsem?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: icemy

quote:

quote:

Evet boşta duruyor, işlevi yok.

Bu arada benim sürücü tarafındaki paspasın sol çıtçıtı tam oturmuyor nedense, paspasın altında ve üstüne halka şeklinde klips var ve yerdeki çıkıntıya monte olması lazım ama gevşek kaldığından hep çıkıyor. Sanırım oturtma halkasındaki klipste kesim hatası var. Peugeot! Halıfleks paspas. Sizde böyle bir sorun var mı veya kauçuk/lastik paspas ile mi değiştirsem?

Ben kauçuk aldım ama oturmuyor.basit salakça hatalar

• 
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.