Şimdi Ara

peugeot 1.2 turbo benzin otomatik 308 mi peugeot dizel otomatik 2008 mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
2.234
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

sıfır araç alma arifesindeyim krediyle alıancaktır bu araç.

İkisi farklı segmentler ama kararsız kaldık bir kere. Bütceyide zorladığımız için yakıt konusu da ön plana çıktı.

2008 dizel allure full paket cam tavan yarı otomatik 107 bin tl (tam pazarlık yapılmadı 105'e bırakır diye ümit ediyorum)

308 1.2 turbo motor benzin otomatik eat6 active paket 104 bin TL . pazarlık yapıldı.

308 çok beğendiğim bir araç ama dizel otomatik ve full paketi inanılmaz pahalı. o yüzden ancak benzinli düşük motor active paket olabiliyor. 2008 i gözümüze soktular öyle olunca galeride. test sürüşü yaptım ikiside güzel araç ama 308 daha iyi geldi. Fakat yakıt konusu ve donanımlar beni çok kararsız bırakıyor. Özellikle yakıtta şüphelerim var benzinli bir arabaya.

Sizin öneriniz ne olurdu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi patya -- 27 Şubat 2018; 1:29:13 >

• Ben 308 derdim. 2008 i bilmiyorum ama eat6 bile bu aracı almanıza değer.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 308 c segmenti 2008 b platfomu üstüne kurulu bi araç. 308 tabiki kalite olarak daha başarılı. Yakıt konusunu düşünerek tercihinizi yapın. Yeni active paketler eskisine oranla daha dolu sanki.

• Tabi ki 308 varken 2008 alınmaz.

Sıfır alacaksınız sanırım ama favorimde bir ilan var 110'dan sürekli dülerek 104e geldi. 100e bağlarsınız, makyajlı kasa allure 1.2.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-son-haftayeni-kasa-peugeot-308-1.2-130-hp-230-tork-eat6-sanziman-527000265/detay

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 308 yol tutuşu olsun yalıtımı olsun malzeme kalitesi olsun vites geçişleri olsun kısacası bir araçta olması gereken herşeyde 2008 den daha iyidir.
    2008 in ise yakıt tüketiminde efsane bir model olduğunu unutmayın kaç km yapıyorsunuz bilmiyorum ama yakıt farkı ikisi arasında yılda aşağı yukarı 1500-2000 tl yapar buda size ayda 100-150 tl arası exstra bir maliyet demektir.
    bunun sizin için ne kadar önemli olduğuna göre kararınızı verin derim.
    bu arada eğer 2008 e karar verirseniz bir diğer alternatif daha sunayım 12.000 tl niz cebinizde kalır, tarzı tasarımı hoşunuza gider mi bilmem ama 2008 in aynısıdır
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-citroen-2017-citroen-cactus-1.6-e-hdi-shine-cam-tavanli-529631758/detay

• Ben de 2015 çıkışlı 308 Allure 1.2 130hp EAT6 kullanıyorum. Peugeot uygulamasında geçen ay yakıt tüketimi 8.2, bu ay 8.3. Sırf şehir içi, kısa mesafe, yokuş ve dur-kalk vs. kullanacaksanız bu değer 9-10'u görür. (Ortalama olarak, tekil sürüşlerde 12 bile olur.)

Geçen ay Safranbolu'ya, bu ay da Düzce gittim. Genelde hız sabitleyici kullanırım. (120-130 arası) Uzun yol ortalamalarım uygulamada 6.4 gözüküyor. Ortalama hız ise 85. (Kimi sürüşlerde yoğunluk ile 56.9 km/sa ortalama hız, 6.1 tüketim. Kimisinde 106 km/s ortalama hız, 6.4 tüketim.)

Yakıt olarak belki bi fikir verir size. Bütün veriler Peugeot uygulaması üzerinden. (Uzun yolları, işe geliş gidişlerimi vs. hep etiketliyorum her sürüş sonrası. Sağlam bi istatistik çıkıyor haliyle.)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reis-i Eagles

Ben de 2015 çıkışlı 308 Allure 1.2 130hp EAT6 kullanıyorum. Peugeot uygulamasında geçen ay yakıt tüketimi 8.2, bu ay 8.3. Sırf şehir içi, kısa mesafe, yokuş ve dur-kalk vs. kullanacaksanız bu değer 9-10'u görür. (Ortalama olarak, tekil sürüşlerde 12 bile olur.)

Geçen ay Safranbolu'ya, bu ay da Düzce gittim. Genelde hız sabitleyici kullanırım. (120-130 arası) Uzun yol ortalamalarım uygulamada 6.4 gözüküyor. Ortalama hız ise 85. (Kimi sürüşlerde yoğunluk ile 56.9 km/sa ortalama hız, 6.1 tüketim. Kimisinde 106 km/s ortalama hız, 6.4 tüketim.)

Yakıt olarak belki bi fikir verir size. Bütün veriler Peugeot uygulaması üzerinden. (Uzun yolları, işe geliş gidişlerimi vs. hep etiketliyorum her sürüş sonrası. Sağlam bi istatistik çıkıyor haliyle.)

Seni görmek güzel

• 308 ve 2008 i aynı anda bir süre kullandım

Yakıt sözkonusu ise net 2008.308 bluehdi den 1 lt az yakıyor.Cam tavan biraz küçük olsada ferahlığı var.Arka genişlik aynı sayılır.Ön taraf 308

Konfor yol tutuş stabilite net 308. Bu disiplinlerde 2008 in 208 den pek farkı yok.

O fiyatlarda 308 bluehdi active bulunabilir.Benzinli o fiyatla alınırsa zararı büyük olur.
    2008 in ikinci eli daha hareketli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi icemy -- 27 Şubat 2018; 11:10:38 >
  • YAKIT KADARDA KULLANIM AMACI ÖNEMLİ ASFALTTAN CIKMIYORSANIZ 308 DAHA GÜZEL GİBİ
  • 2008 yarı otomatik ve iyi bir şanzıman değil. Ayrıca B segment kalitesinde bir araç.

308 ise tam otomatik, sorunsuz ve konforlu bir şanzıman, C segment, daha kaliteli malzeme, daha iyi yol tutuş vb. üstün yanlar.

Çok yol yapan biri değilseniz benzin gözünüzü korkutmasın. Vereceğiniz yakıt farkını konfora sayın.
  • çok km yapmıyorsanız 308
    araçtan inmiyorsanız 2008.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.