Şimdi Ara

PETLAS AL TÜRKİYE KAZANSIN (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
848
Cevap
5
Favori
137.721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tenekekutu

İşin tamamen şirketin iyi niyetine kalmış durumda,balon kullanıcı hatası olarak kabul edilir ki genelde de öyledir.Hangi eksper olursa olsun ilk karar hep bu olur,eksperin kararını şirket politikası yumşatır ancak.Tabi çukurlu ülkemiz yollarında düşmeyeceğizde ne yapacağız dersen ona da haklısın derim.

Ama bastır yine de ekspere, çingenlik yap yani biraz, eğer kendinden emin isen 70 yanak lastik öyle kolay kolay balon yapmaz yani düştüğün çukur ya esaslı bir çukur olacak ya da lastik havaların aşırı derece de yüksek olmalı en son ihtimalde hatalı üretilmiş lastik.

sağol kaptan bakalım yarın gelicek hatalı kullanıcı derse elimde belge ile diğer bir başka firmadan gerekirse eksper raporu ile ya da lastikçiye giderek onun yazılı beyanı ile tüketici mahkemesine başvurucam

hak aramaya aramaya sonu böle oldu ne kadarsa ücreti başvuru yapıcam gerekirse 4 lastik parasından fazla olsun öderim haksızsam helal olsun yoksa söke söke alıcam lastiği

20 günde ne çukuru ne yolu 2 dakkada gitti lastik

ucuz etin yahnisi işte olucak ayıp olucak.

burdan bana bu konuda yardımcı olucak da varsa yardımlarını bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayastefanos2007 -- 25 Mart 2013; 22:59:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ayastefanos2007

beyler ;

1 ay evel araçıma 175 70 r13 4 adet lastil aldım yetkili petlas bayinden ,20.gün yolcu tarafı ceviz büyüklüğünde bombe yaptı servise gittim kullanıcı hatası dedi ve eksper çağardı ben ankarayı aradım onlarda eksper görsün dedi lakin büyük ihtimal kullanıcı hatası deyip bana kitleyecekler.

20 günde nasıl bir kullanıcı hatası ile ben bunu kesinlikle kabul etmiyorum eksper yarın görücek ve negatif bir sonuç cıkarsa ne yaparım ve bana bu konuda yardımcı olucak var mı

başka bir eksperden mesela lassadan yardım alabilir miyim ?kaza vs yapmadım istanbulda her yer çukur vs olabilir nasıl bu kullanıcı hatası olur anlamıyorum 20 günde ne kullanıcı hatası olucak yazık petlasa güvendik yolda mı kaldık acaba?

eksper kararı bayi hatası cıktı lastik içinde yanak kısmında yırtık çatlama gördü takma hatası dedi.heralde uzun zaman sonra kullanıcı hatası olmayan bir lastik cıktı tutanakla beraber değiştirdim.

hakkınız arayın bu şirketlerin ana bayisi -fabrikası ve yetkilisi ile görüşmek gerekir.

sorunum çözüldü

• Selamlar bugün 205 50R 17 İmperium siparişi verdik.Önlere takmayı planlıyorum.GT radıal ile arasında çok kaldım ama petlas aldım.Umarım memnun kalırız.
    Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr112 -- 19 Nisan 2013; 14:58:11 >
  • imperium ile elegant arasındaki fark nedir arkadaşlar
  • Merhabalar
    190/65/14 yanilmiyorsam olcusunde 2 hafta once 4 adetini 420 tl ye taktirdim.daha evvel pirelli p3000 vardi sert bir lastikti iceri yol sesini cok veriyordu.suanda cok konforlu oldu aracim hem ses azaldi hemde cukurlar ve tumseklerden daha yumusak geciyor o hissi veriyor.ayrica yakitimda azaldi biraz gerci havalarin isinmasininda etkisi var ama 100 tl ye 300_320 km giderken simdi 380 km gidiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: akcabey

imperium ile elegant arasındaki fark nedir arkadaşlar

Ben de merak ediyorum fark nedir
  • quote:

Orijinalden alıntı: infra_dark

quote:

Orijinalden alıntı: akcabey

imperium ile elegant arasındaki fark nedir arkadaşlar

Ben de merak ediyorum fark nedir

İmpreium hız lastiğidir h gurubu yani genellikle fiyatı biraz daha yüksek olur elegantta t grubu lastiktik fiyatı daha ucuz olur mesela 14 13 15 jant gruplarında lassa bridgestone michelin pirelli de pek impreium yani h grubuna rastlayamazsınız özellikle 13,14 jantta işte elegantta lassa michelin bridgestone gibi 13,14 jantta t grubu lastiğidir t grubu lastiklerin yol tutuşu pek iyi değildir 100 km ve üzerinde direksiyon titremesi yapabilir genellikle yük içindir o lastikler h gurubu öyle değildir yoka yapışır mükkembel yol tutuşu sağlar titreme sorunu olmaz zaten impreium michelin ayarında lastiktir üretici firma abdül kadir özcanlar 3 sene önce michelin kalıplarını satın aldılar michelin ayarında hatta daha iyi lastik üretiyorlar diğer markalara göre bridgestone michelin lassa pirelliye göre 50 lira daha ucuzdur boşyere fazla para vermeyim petlas alın bunları nerdenmi biliyorum babam petlas anabayi sorularınız olursa içtenlikle cevaplarım iyi günler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mckanrap -- 13 Temmuz 2013; 21:27:56 >

• 205 55 16 ebatlarında sessiz konforlu ve güvenli hangi lastiği tavsiye edersiniz ?
    (Opel Zafira B Cosmo)
  • elegant yerine imperium mu almak daha iyi olur?
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Dün 4 adet 185 65 14 elegant aldım.4x110=440 TL memnun kalacağıma inanıyorum. Aynı tür diğer markalarla arasında 40-50 TL gibi bir fark var.2 yıldır kullanan arkadaşlarım da vardı memnun olduklarını iletince hiç düşünmeden aldım.
  • Aynen Petlas lastikleri kaliteli ve ekonomik , alın Türkiye kazansın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cLk

elegant yerine imperium mu almak daha iyi olur?

imperium alın hocam biz 25 yıldır bu sektördeyiz petlas dunlop starmaxx falken toyo hankook goodyear makssis bayiliklerimiz var benim tavsiyem size ve diğer bütün arkadaşlara imperium alın yukarda anlatmıştım h ve t grubu arasındaki farkı ve aynı zamanda imperium pt 515 in desene elegant pt311 göre daha güzel ve daha dayanaklı hem dayanaklı hemde iyi performans istiyorsanız kesinlikle imperium pt 515 alın lastik aldıktan sonra herkes mutlaka öndüzen balansını yaptırsın hem lastik performansı açısında hemde lastiği içten yemesin araba yardımcı olabiliceğim konular varsa herkes soru sorabilir yardımcı olurum
  • mckanrap M kullanıcısına yanıt
    pejo 3008 aracıma Pt 515 modelınin 225 50 17 dusunuyorum peşin ve taksıtlı fiyatı nedır acaba.
    Uzerinde fabrıka lastıgı Michelın tanesı 400 lira.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MAJAY

pejo 3008 aracıma Pt 515 modelınin 225 50 17 dusunuyorum peşin ve taksıtlı fiyatı nedır acaba.
    Uzerinde fabrıka lastıgı Michelın tanesı 400 lira.

225/50R17 ımperıum pt 515 rainforced yanak(yani güçlendirilmiş yanak)98W hocam valla ben 210 liraya satıyorum ama şimdi başka yerlerde 250-300 lira arası bir fiyat çekerler öyle tahmin ediyorum
  • mckanrap M kullanıcısına yanıt
    Dükkanınız hangi şehirde lastik ihtiyacım olursa sizden temin etmek isterim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mumenu

adanada :)
  • quote:

siz hangi şehirdesiniz hocam
  • @mckanrap

hocam rf rainforced değil run flat demektir. patladığında yol alabilen lastiktir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: noktanınsâbiti

@mckanrap

hocam rf rainforced değil run flat demektir. patladığında yol alabilen lastiktir.

hocam valla bize rf nin rainforced olduğunu söylüyorlar satış temsilcileri experler müdürleri filan rainforced(güçlendirilmiş yanak) diyorlar rf başka firmalarda run flat de diyebilir bilemiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: mckanrap

quote:

siz hangi şehirdesiniz hocam

Samsun

• 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.