Şimdi Ara

Pes2013 Nvidia ekran kartı sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
2
Favori
41.005
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Pes 2012 de yaşadığım sorunun aynısını 2013'de de yaşamaya devam ediyorum.

Pes'in settings.exe den bakınca ne yazık ki Nvidia gt 540m ekran kartımı görmüyor. Diğer onborard Intel(R) HD Graphics 3000 ekran kartımı görüyor.

Nvidia denetim masasından settings.exe ve pes2013.exe yi ekliyorum, oyuna ters tıklayıp grafik menüsünden nvidia ile çalıştır desem bile olmuyor. Yani mutlaka oyun ekram kartımı settings.exe üzerinden görmesi gerekiyor fakat görmüyor.

pes 2012 de bunu yaşadım 2013 ü bekledim yine aynı sorun yardımcı olana çok teşekkür ederim şimdiden.

• pes 12'de yaşamıyordum aynı pc ile pes 13'te yaşamaya bşaladım. Yardım edebilecek yok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Trident682

pes 12'de yaşamıyordum aynı pc ile pes 13'te yaşamaya bşaladım. Yardım edebilecek yok mu?

Ekran kartı driverini güncellemeniz gerekiyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Saiph

quote:

pes 12'de yaşamıyordum aynı pc ile pes 13'te yaşamaya bşaladım. Yardım edebilecek yok mu?

Ekran kartı driverini güncellemeniz gerekiyor..

Alıntıları Göster
    Driver güncelleyeceksiniz öncelikle ve sonrasında nVidia Optimus özelliğini devre dışı bırakmalısınız, yine olmazsa nVidia menüsünde o oyuna özel atama yapın öyle deneyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: krstarica

Driver güncelleyeceksiniz öncelikle ve sonrasında nVidia Optimus özelliğini devre dışı bırakmalısınız, yine olmazsa nVidia menüsünde o oyuna özel atama yapın öyle deneyin.

zaten güncel 306.23 yüklü. Oyuna özel atamayıda yaptım. Nvidia'dan optimus özelliğini nasıl devre dışı bırakabilirim ?
  • quote:

quote:

zaten güncel 306.23 yüklü. Oyuna özel atamayıda yaptım. Nvidia'dan optimus özelliğini nasıl devre dışı bırakabilirim ?

Nvidia gt 540m ekran kartında imkansızlaşıyor. Bios güncellemek falan gerekebilir. Ekran kartı driveri güncelse 285 sürümü kurmanız tavsiyemdir..
  • quote:

quote:

quote:

Nvidia gt 540m ekran kartında imkansızlaşıyor. Bios güncellemek falan gerekebilir. Ekran kartı driveri güncelse 285 sürümü kurmanız tavsiyemdir..

Alıntıları Göster
    Kullandığın pc lenovo mu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Bilecan

CASPER , Toshiba veya bir çok modelde Optimus teknolojisi var
  • quote:

quote:

Alıntıları Göster
    dell kullanıyorum. N5110 i7'li. Ekran kartı nvidia ge force gt525m 1 gb. Sorun hala devam ediyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Yunus MF

quote:

servise genelde lenovo geliyor bu sorun yüzünden alt köşede ekran kartı düğmesi var onu aktif ettiğimiz zaman sorun düzeliyor

• quote:

quote:

quote:

servise genelde lenovo geliyor bu sorun yüzünden alt köşede ekran kartı düğmesi var onu aktif ettiğimiz zaman sorun düzeliyor

Laptop altında İnteli kapatmak için düğmemi var diyorsunuz ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

evet.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

evet.

Alıntıları Göster
    Sadece Lenova modellerinde var sanırsam..

• quote:

zaten bütün sıkıntılar her yerde okudum kadarıyla optimus teknolojisi yüzünden. onu nasıl devre dışı bırakabilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rgnkR

quote:

zaten bütün sıkıntılar her yerde okudum kadarıyla optimus teknolojisi yüzünden. onu nasıl devre dışı bırakabilirim?

Alıntıları Göster
    bu arada iyi mi yaptım bilmiyorum fakat intel hd grafik driverlarını sildim, nvidiaya da temiz kurulum yaptım. pes 2013 ekran kartımı gördü. fakat şimdi de kasma sorunu var. nvidia tercihlerinden yüksek performans denemeleri yaptım fakat henüz verim alamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: rgnkR

bu arada iyi mi yaptım bilmiyorum fakat intel hd grafik driverlarını sildim, nvidiaya da temiz kurulum yaptım. pes 2013 ekran kartımı gördü. fakat şimdi de kasma sorunu var. nvidia tercihlerinden yüksek performans denemeleri yaptım fakat henüz verim alamadım.

Alıntıları Göster
    aynı sorun bende de var çözüm bulan var mı??
  • quote:

Orijinalden alıntı: macromax

aynı sorun bende de var çözüm bulan var mı??

Alıntıları Göster
    dell kullananlar bu sorunu yaşıyorsa hiç indirmiyim pes 12 orjinal almıştım gene çalıştıramadım öle gitti
  • quote:

Orijinalden alıntı: yellow canary01

dell kullananlar bu sorunu yaşıyorsa hiç indirmiyim pes 12 orjinal almıştım gene çalıştıramadım öle gitti

Alıntıları Göster
    aynen arkadaşlar. 306.23 sürümü yüklü ve sağ tıklayınca settings'e falan,high ayarda yapamıyorum.görmüyor yani. pes 2012de yapabiliyordum onu. 285... li sürümü de yükledim aynı. directx c++ ve frame falan yüklü hep güncel,ama yine yok. delireceğim neredeyse.çözen arkadaş varsa yardım etsin lütfen.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rebel Wind

aynen arkadaşlar. 306.23 sürümü yüklü ve sağ tıklayınca settings'e falan,high ayarda yapamıyorum.görmüyor yani. pes 2012de yapabiliyordum onu. 285... li sürümü de yükledim aynı. directx c++ ve frame falan yüklü hep güncel,ama yine yok. delireceğim neredeyse.çözen arkadaş varsa yardım etsin lütfen.

anlat anlat bn oldum kardesim pes klasorundeki setting e sag tik yap grafik islemci sec ve yuksek performansliyi sec sonra acilan ekran geliyoya hani klavye ayari felan baska ayar yapma cikarken kesinlikle carpi ile cikma ekrandaki kaydet veya tamam a bas cik oyuna gir hallour nvidia denetim masasindan istedigin kadar ayarlasanda olmaz oyuna girince pesxxxx.exe ve settings baslar gt540m li notebook bndede var ben boyle cozdum ve kesindir

• quote:

Sadece Lenova modellerinde var sanırsam..

lenova ile alakasi yok oyun korsan oldugu icin boyledir yoksa butun nvidialarda olur
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.