Şimdi Ara

PES 2014 (PS3 ANA KONU) (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.364
Cevap
32
Favori
392.041
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

konami masal anlatmayı sever

atmosferi en iyi sesler ve görsellikle verebilirsiniz

ev sahibi deplasman olayı oyunda adaleti bozacaktır

bir nevi momentum etkisi yaratır

online da sıkıntı çıkarır bu

derine inelim derken batmamak lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkermurat -- 14 Mart 2013; 17:02:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: orkunbjk

Edge dergisinden detaylar.
    http://winningelevenblog.com/blog/edge-unveil-new-pes-engine/
    Çeviriye zamanı olan cengaver aranıyor.

Ana hususlar

‘Barycentre’ Physics and Ball Control
    Contact and Physicality
    Squad Emulator

PES 2014  (PS3 ANA KONU)

Edge dergisine gösterilen herşey ps3 üzerinden gösterilmiş ama ps4'te hazırmış. Oyun akıcılığı ve animasyonların Fifa 13'ten daha iyi durumda olduğunu söylüyorlar. Yeni motor ile yaptıkları Old Trafford sahası ile gerçeğini yan yana koymuşlar dergi çalışanları ayırt edememiş. Saha atmosferi baitan aşağı yenilenmiş. Artık taraftarlar oyuna etki edicek. Faul'lerde kaçan pozisyonlarda,çalım ve iyi paslarda seyircilerin tepkileri oyuncuyu mental yönden olumlu veya olumsuz etkilicek. Vücut kontrolü eklenmiş özellikle çalım atarken üst vücut kontrolünü biz yapıcakmışız omuz koyma,ittirme gibi şeyler. Forma tamamen ayrı bir şekilde yapılmış sallanma,çekme vs... gibi detaylar var. Oyuncuların topa bağlı hareketleri yerine tamamen topsuz özgür hareket imkanı demişler. Pes 2013'te player id'si yapılan 40 oyuncu varmış bunda çok daha fazla olucakmış
  • Her sene aynı terane hep bir sürü yenilik açıklanıyor ama oyun tam anlamıyla futbola tepki olarak yapılmış çöp olarak geliyor.
    Bu senede yine başladılar gaz vermeye tek ümidim yeni oyun motoru ile yapıldığı için belki bir şeyler değişir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekostros

quote:

Ana hususlar

Contact and Physicality
    Squad Emulator

PES 2014  (PS3 ANA KONU)

Edge dergisine gösterilen herşey ps3 üzerinden gösterilmiş ama ps4'te hazırmış. Oyun akıcılığı ve animasyonların Fifa 13'ten daha iyi durumda olduğunu söylüyorlar. Yeni motor ile yaptıkları Old Trafford sahası ile gerçeğini yan yana koymuşlar dergi çalışanları ayırt edememiş. Saha atmosferi baitan aşağı yenilenmiş. Artık taraftarlar oyuna etki edicek. Faul'lerde kaçan pozisyonlarda,çalım ve iyi paslarda seyircilerin tepkileri oyuncuyu mental yönden olumlu veya olumsuz etkilicek. Vücut kontrolü eklenmiş özellikle çalım atarken üst vücut kontrolünü biz yapıcakmışız omuz koyma,ittirme gibi şeyler. Forma tamamen ayrı bir şekilde yapılmış sallanma,çekme vs... gibi detaylar var. Oyuncuların topa bağlı hareketleri yerine tamamen topsuz özgür hareket imkanı demişler. Pes 2013'te player id'si yapılan 40 oyuncu varmış bunda çok daha fazla olucakmış

Eline sağlık @ekostros

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • heyecanlansakmı napsak bilemedimki

oynamadan emin olamayacağız

ama ben az buçuk heyecanlanacak gibi oldum sanki

az biraz
  • valla ben heyecanlandim

en kotu ihtimalle yeni bir engine var, mutlaka bir degisiklik olacak

simdi oyunu batirdilar, bundan daha kotu yapma ihtimalleri varmi?

bence cok yok

kaldiki yabanci forumlarda konami atak halinde, oradan cikmis insanlari bunyesine katti..oyuncularla daha cok iletisim halinde olacak gibi

gameplay videosu icin sabirsizlaniyorum acikcasi.
  • quote:

quote:

quote:

Ana hususlar

Contact and Physicality
    Squad Emulator

PES 2014  (PS3 ANA KONU)

Eline sağlık @ekostros

Hem player ID'si olan oyuncu sayısı, hem de dolayısıyla çalım çeşitliliği de artacak muhtemelen...
    Ayrıca oyuncu player ID'si dışında takım ID'sinden de bahsetmiş; yani takımların bir bütün olarak gerçek hayattaki tepkileri oynayış tarzı (kısaca takım yapay zekası sanırım) vs.. de oyunda olacakmış...
    Bir de manager oyunlarındaki gibi ayrıntılı takım üzerinde ve ayrıca tek tek oyuncular üzerinde de taktik verebilme gibi geniş varyasyonlar olucakmış ( mesela ronaldo sol kanattan yardırıyorsa, sizin sağ bekinize hiç hücuma çıkmadan sadece bölgesinde kalması direktifi verebilcez; önceden takım ileri çıktıkça o da yerini boşaltabiliyodu mesela)...
    Maç atmosferinden arkadaş bahsetmiş zaten; hiç görmediğimiz bir maç içi atmosfer bizi bekliyor sanırım... ayrıca bu gelişmelerden muhtemelen spikerler ve seyirciler de gelişim anlamında nasibini alacaktır mutlaka...
    Ayrıca gerçek kar yağışı, kişisel ayarlanabilir kamera, oldukça derin içerikli düzenleme modu da cabası ve tabi 11-e 11 online da olcaktı sanırım, bu özellikler açıklanmıştı önceden...
    Sanırım konami bizi bu sene bayağı bayağı şaşırtacak:)...
  • Şimdi asıl mesele bu kadar şeyi Ps3'te mi, Ps4'te mi göreceğiz.
  • PES 2014 Oynanışta Devrim Yaratıyor!

PES 2014 ile ilgili bilgiler geçtiğimiz günlerde yavaş yavaş gelmeye başlamıştı. Bugün itibariyle, EDGE Magazine dergisinde sadece PES 2014 ile ilgili sayfalar dolusu bilgi geldi. Yeni grafik motoru, yeni fiziksel gerçekçilik ve yep yeni oynanış dinamiklerinin ön plana çıktığı bilgilerin detayları şu şekilde...

PES 2014 Detayları
    Öne çıkan özellikler:

-Güç düzeyleri farklı olan oyuncuların mücadeleleri daha gerçekçi olacak.

-Yenilenen fizik sistemi ve kontroller sayesinde, yavaş ve güçlü oyuncularla, daha kısa ama seri rakipleri arasında daha gerçekçi mücadeleler yaşanacak.
    -Oyuncu hareketleri, topa bağlı kalmaksızın yapılabilecek. Böylece, top oyuncuya gelmeden, bir vücut hareketiyle rakibin dengesini bozabilecek.
    -Artık, seyirci farktörü oyunu etkileyebilecek. Örneğin, brezilya liginde rakibe bacak arası yaptığınızda taraftarlar çılgınca bağıracak.
    -Takımların formasyon ayarları, maçın kaderine doğrudan etki edecek.
    -Takımınızdaki bazı kilit oyuncular, diğer oyuncularınızı motive edebilecek.

-Yeni grafik motoru "barycentre"(kütle merkezi) diye anılan bir sistem kullanıyor. Bu sistem sayesinde, oyuncuların vücutlarının farklı bölümleri farklı hareket edecek ve gerçekçi olacak.
    -PES takımı, oyuncu yüzlerinde "foto-gerçeklik" olarak bilinen bir sistem kullanacak. Bu sistem sayesinde, daha detaylı ve gerçekçi yüzler olacak.
    -Formalar oyuncu modellerinden bağımsız olacak ve oyuncunun üzerinde daha gerçekçi duracak. Örneğin, oyuncunun vücudundan sarkması ve sallanmsı daha gerçekçi duracak.

İşte Detaylar:

1. Barycentre(kütle merkezi) Fiziği ve Top Kontrolü

Bir forvet oyuncusu vücut ağırlığını bir yöne doğru atarak ve diğer ayağı ile topu ters yöne atarak defansın dengesini bozabilecek ve kendisine şut veya pas için boş alan yaratabilecek.

Oyuncuların belirli denge merkezleri olacak. Bu dengeler yer çekimi, kütle merkezi gibi unsurlarla hesaplanacak.

FIFA 13'denDaha doğal ve akıcı animasyonlar, geçişler olacak.

Siz oyuncuyu kontrol edeceksiniz, fizik motoru da animasyonları, tersi değil. Yep yeni oynanış tarzının sizlere ne hissettireceğini anlatmak zor. Futbol oyunları kontollerinde devrim olacak.

2- Temas ve Fiziksellik

KONAMI, daha önceki PES serilerinde bunların zayıf olduğunu ancak PES 2014 ile bu zayıflıkların giderileceğini dile getirdi. Artık oyuncular boş alan için daha çok mücadele edecek.(topsuz alanda bile)

Kornerlerde kafa vuracak oyuncular ya da kendinden daha zayıf rakibine üstünlük kuracak oyuncular topsuz alanda dahi fiziksel temas içinde olup mücadele edebilecekler.

Rakibin formasına asılabilecek(Formalar oyuncuya yapışık gibi olmayacak ve çekmelere karşı gerçekçi hareket edecekler. Sünme gibi) ve hatta boş alan yaratmak için dirsekle müdahele edebileceksiniz.

Seri ve çevik oyuncular topla yapacakları kıvrak hareketlerle ya da topsuz olarak yapacakları bazı vücut çalımları ile rakibi dengesiz bırakabilecek. Hızlanabilecekleri alanlar yaratmak için topu çok ileri doğru atabilecekler.(Önceki serilerde vücut çalımları daha çok, estetik bir görüntüden ibaretti. Şimdi ise taktiksel birer silahlar-diyor KONAMI)

3-Takım Ayarları

Formasyon ayarları hala başarı için önemli bir rol oynuyor fakat artık "oyun alanları" sizin kontrolünüzde olacak. Böylece kilit oyuncularınız kritik alanlarda belirgin görevlere odaklanabilecekler.Mesela, takımınızın ön yani forvet bölgesini, derin defans yapan rakiplerin arasında pozisyon takip etme ve boşluk arama konularında odaklanmalarını sağlayabileceksiniz. Teoride, favori takımlarınızın oyun şablonunu çok kısa süre içerisinde farkedebileceksiniz. Savunma ve kondisyon konularına vurgu yaparsanız, zayıf takımların etkili stratejiler oluşturduğunu görürsünüz.Örneğin Celtic takımı şampiyonlar liginde Barcelonayı yendiğinde, savunma derinliği taktiğini çok iyi kullanmıştı. Ayrıca kendi seyircisi önünde oynama avantajını iyi değerlendirmişti. Bunları artık PES 2014 oyununda görebileceğiz.

ALINTI:http://www.turkcespiker.com/iste-pes-2014-detaylari?s=2ef9fe8040e5e5d046e0187aae5b602f
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gny*

Şimdi asıl mesele bu kadar şeyi Ps3'te mi, Ps4'te mi göreceğiz.

Moruk edge dergisine gösterilen herşey ps3 üzerinden gösterilmiş ama aynı motor Ps4 içinde hazır hale getirilmiş yalnız ps4'te grafikler neye benzicek kimse bilmiyor.Birde yazıda şöyle bir detay var anlatılan özellikler Pes 2014 diye anlatılmamış " çıkıcak yeni Pes serilerinde" diye anlatmışlar. Belki bazı şeyler Pes 2015'e kalıcak, belkide Pes 2014'ün ps4 versiyonunda olan bir kaç fazla özellik ps3'te olmaz. Ben oyun akıcılığı ve animasyonları merak ettim edge dergisi çalışanları Fifa 13'ten daha iyi diyor , oyunculardan en çok gelen feedback'te ilk sırada animasyon,ikinci sırada saha atmosferi varmış o nedenle bu ikisine önem vermişler baya.
  • quote:

quote:

Şimdi asıl mesele bu kadar şeyi Ps3'te mi, Ps4'te mi göreceğiz.

Moruk edge dergisine gösterilen herşey ps3 üzerinden gösterilmiş ama aynı motor Ps4 içinde hazır hale getirilmiş yalnız ps4'te grafikler neye benzicek kimse bilmiyor.Birde yazıda şöyle bir detay var anlatılan özellikler Pes 2014 diye anlatılmamış " çıkıcak yeni Pes serilerinde" diye anlatmışlar. Belki bazı şeyler Pes 2015'e kalıcak, belkide Pes 2014'ün ps4 versiyonunda olan bir kaç fazla özellik ps3'te olmaz. Ben oyun akıcılığı ve animasyonları merak ettim edge dergisi çalışanları Fifa 13'ten daha iyi diyor , oyunculardan en çok gelen feedback'te ilk sırada animasyon,ikinci sırada saha atmosferi varmış o nedenle bu ikisine önem vermişler baya.

Valla yılardır onlar olacak bunlar olacak, bu sefer süper über geliyor, hiç böylesini görmediniz v.s deyip duruyorlar.
    Oynamaya başlayınca gene hüsran oluyor bizlere.

Bu kadar yeniliği Ps3'te yapabilecekler mi, ben pek sanmıyorum. Umuyorum PS3 versiyonu 13'ün az biraz geliştirilmiş hali olmaz.

Yazılıp çizilenlere bakıldğında efsane bir Pes geliyor gibi duruyor ama Konami ne yapar eder gene soğutur milleti.
    Oynamadan pek bir şey anlamayacağız gibi...
  • quote:

Bu kadar yeniliği Ps3'te yapabilecekler mi, ben pek sanmıyorum. Umuyorum PS3 versiyonu 13'ün az biraz geliştirilmiş hali olmaz.

Bahsedilen yenilikler PS4 versiyonu için olabilir. PES yapımcısı Kei Masuda, taktik değişiklikleri akıllı telefonlar üzerinden yapılabileceğinden bahsetmişti.
    Bu özellik PS4 ile geleceğine göre, PES2014 PS4 için de geliştiriliyor olabilir.
    Bu durumda PES2014, Ekim'de PS3'e çıkar, Kasım'da da PS4'e çıkabilir.
  • Allah Allah içim depreşti bi an önce test etmek istiyorum
  • kesinlikle hem ps3 hemde ps4 icin yapiliyor pes2014

ama ben sahsen ikisi arasinda bu sene icin cok buyuk farklar beklemiyorum

konami yine cakalligini yapar, hemen hemen ayni oyunu ps4 icin cikartir
  • quote:

quote:

Bahsedilen yenilikler PS4 versiyonu için olabilir. PES yapımcısı Kei Masuda, taktik değişiklikleri akıllı telefonlar üzerinden yapılabileceğinden bahsetmişti.
    Bu özellik PS4 ile geleceğine göre, PES2014 PS4 için de geliştiriliyor olabilir.
    Bu durumda PES2014, Ekim'de PS3'e çıkar, Kasım'da da PS4'e çıkabilir.

Çıkabilir değil zaten çıkacak; hem ps3, hem de ps4'e...Ea sports fifa 14'ün hem ps3, hem de ps4 için çıkacağını açıkladı; konami de bundan geri kalmaz...
    Oyun özellikleri açısından çok fark olacağını sanmıyorum ama grafikler açısından ps4 daha avantajlı olabilir...
    Ayrıca adamlar yaklaşık 1,5-2 yıldır bu fox engine teknolojisi ile yapılacak pes 2014 üzerinde çalışıyorlar; pes 2013 zaman kazanmak için yapılan geçiştirme bir oyun olarak düşünün ve tüm eski pes serilerini çöpe atın; artık yepyeni ve bambaşka bir oyun olacak... kullandıkları eski oyun motoru birçok özelliğe izin vermiyordu ve yetersiz kalıyordu... Eee Konami ne demişti geçen aylarda; ''yeni nesille birlikte tacımızı geri alacağız''... Japonlar söz verdi mi tutar!! ....
  • Bu yilki e3 cok fena geliyor

ekimde cok uzak sayilmaz

renk vermemeye calisiyorum

ama cok fena gaza geldim

fakat edge isin icine ingiltere girince pek tarafsiz olamiyormus

ve konaminin yeni studyosu ingilterede

ama bizi kandirmiyorlardir diye umit ediyorum

yeni oyun tamamen yeni ellere teslim edilmisti

yani 2013 u hazirlayan ekip degil bu da bir dipnot

dergi calisanlarina oynanis videosu gosterdilermi dostlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkermurat -- 15 Mart 2013; 13:25:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gelsin her türlü pes akar
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkermurat

Bu yilki e3 cok fena geliyor

ekimde cok uzak sayilmaz

ama cok fena gaza geldim

Dergi çalışanları, FİFA-13'e GÖRE oyun daha akıcı ve animasyonlar daha iyi dediklerine göre görmüş olmaları gerek...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkermurat

Bu yilki e3 cok fena geliyor

ekimde cok uzak sayilmaz

ama cok fena gaza geldim

PES2014'ü gene aynı Japonya ekibi yapıyor. İngiltere ekibinin rolü, oyunu geliştirmeden çok destek olmak.
    PES 2014'den ümitli olmamız için en önemli sebep, PS2'den beri aynı oyun motorunu kullananan PES serisinin artık yep yeni bir oyun motoruyla geliştiriliyor olması.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orkunbjk -- 15 Mart 2013; 15:16:59 >
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.