Şimdi Ara

PES 2013 Tuhaf Sorunlar (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
37.393
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mojna

quote:

Orijinalden alıntı: netlist

PES oynayanlar genelde (söz meclisten dışarı ) pas yapmadan alır adamı tek tek çalımlar ya yukarıdaki boş adama pas atar yada kendi boş kaleye sallar.. Pato, Nani, Ronaldo, Messi vb. hızlı adamları alıyorlar her dakika gözleri onları arıyor arkadaşım azcık pas yapsan hani ne bileyim böyle zevk mi alıyorsun anlamıyorum ki.. FIFA'da paslaşamazsan mümkün değil gol atmak.

Arkadaşa aynen katılıyorum.Fifa'da paslaşmassan hayatta gol atamazsın.Fifa 13 gelmiş geçmiş en iyi futbol SİMÜLASYONUDUR.Pes gibi dandik bebe oyunu değildir.Ne öyle al Messiyi Ronaldo'yu 20 kişiyi çalımla gol at.Hakikaten Fifa varken Pes gibi dandik oyuna nasıl katlanıyorsunuz hiç anlamıyorum.Bir kere PES mantığıyla oynarsan,Messi'yi alıyım da bütün rakibi çalımlıyım dersen kapıverirler topu sonra oturur ağlarsın,Fifa'yı beceremiyorsun diye gider PES gibi dandik bir oyunu oynarsın.

Adama bakarmısınız herif bildiğin Barça gibi paslaşıyor.Şimdi Pesci bebeler ağlamasın da Futbol Simülasyonu dediğin böyle olur !!!!

sen hasta mısın nası laflar onlar ya sana ne herkes istediği oyunu oynar hiç bişi diyemezsin ayrıca koyduğun videoyu nerenle izledin kim paslaşıyor orada ya asıl çalım atıp giden bunlar değil mi ben mi yanlış görüyorum hakkaten rahatsızsın sen

• quote:

Orijinalden alıntı: iMKoP

quote:

quote:

PES oynayanlar genelde (söz meclisten dışarı ) pas yapmadan alır adamı tek tek çalımlar ya yukarıdaki boş adama pas atar yada kendi boş kaleye sallar.. Pato, Nani, Ronaldo, Messi vb. hızlı adamları alıyorlar her dakika gözleri onları arıyor arkadaşım azcık pas yapsan hani ne bileyim böyle zevk mi alıyorsun anlamıyorum ki.. FIFA'da paslaşamazsan mümkün değil gol atmak.

Arkadaşa aynen katılıyorum.Fifa'da paslaşmassan hayatta gol atamazsın.Fifa 13 gelmiş geçmiş en iyi futbol SİMÜLASYONUDUR.Pes gibi dandik bebe oyunu değildir.Ne öyle al Messiyi Ronaldo'yu 20 kişiyi çalımla gol at.Hakikaten Fifa varken Pes gibi dandik oyuna nasıl katlanıyorsunuz hiç anlamıyorum.Bir kere PES mantığıyla oynarsan,Messi'yi alıyım da bütün rakibi çalımlıyım dersen kapıverirler topu sonra oturur ağlarsın,Fifa'yı beceremiyorsun diye gider PES gibi dandik bir oyunu oynarsın.

Adama bakarmısınız herif bildiğin Barça gibi paslaşıyor.Şimdi Pesci bebeler ağlamasın da Futbol Simülasyonu dediğin böyle olur !!!!

sen hasta mısın nası laflar onlar ya sana ne herkes istediği oyunu oynar hiç bişi diyemezsin ayrıca koyduğun videoyu nerenle izledin kim paslaşıyor orada ya asıl çalım atıp giden bunlar değil mi ben mi yanlış görüyorum hakkaten rahatsızsın sen

Hayatında ironi diye bir şey duymadın mı ?

• quote:

quote:

Gözümü açtın eyv. Fifayı artık uzun seneler oynamam bu videodan sonra...

• Hayatında bir kere FIFA oynamamış insanlar gelip FIFA'yı videolara bakarak eleştiriyor.. Ne kadar boş ne kadar saçma.. Hem PES hem FIFA oynamış biri gelip PES daha iyi demez.. PES oynayabilir alışkanlıktır veya ona benzer birşeydir daha iyi demez dememeli allah çarpar. Burada gameboy'luk yapmıyorum gerçekleri söylüyorum.
  • quote:

Hayatında bir kere FIFA oynamamış insanlar gelip FIFA'yı videolara bakarak eleştiriyor.. Ne kadar boş ne kadar saçma.. Hem PES hem FIFA oynamış biri gelip PES daha iyi demez.. PES oynayabilir alışkanlıktır veya ona benzer birşeydir daha iyi demez dememeli allah çarpar. Burada gameboy'luk yapmıyorum gerçekleri söylüyorum.

Merak etme her iki oyunu da oynadım.Oynamadığım oyun hakkında yorum yapmam.Hatta Pes'i 2 haftadır oynamamışımdır.Fifa'yı ise canım istedikce oynuyorum.Hiç olmazsa Pes'den daha az sinir eden olaylar oluyor,hatta bazen hiç olmuyor.İkisini karşılaştırmaya kalkarsak birbirlerine oranla artı ve eksi yönleri var.Fifa'nın artı yönleri Pes'e göre daha fazladır ve daha oynanabilir bi oyundur.Fakat bu,Fifa mükemmel bir oyun demek değildir.

Milletin ağzında bir laf,al Messi'yi 50 kişiyi çalımla.Pes'i böyle kötülemeye kalkıyorlar.Peki Fifa'da nasıl diyince Fifa Simülasyondur orada Pes'deki gibi oynayamazsın diyorlar.İşte videolar ortada.Hadi diyin ki Pes'in animasyonlari kötü Fifa'nın ki iyi,Pes'in atmosferi kötü Fifa'nın ki iyi.Karşılaştıracaksanız böyle karşılaştırın.Pes Arcade de sanki Fifa'nın arcade yönü yokmuş gibi konuşursanız tabiki dalga geçerim.

• yahu ben bu fifacılara çok gıcık olmaya başladım.ben ister pes oynarım ister fifa oynarım size ne? sizin derdiniz nedir? birazcık saygı duymasını öğrenin artık
  • quote:

quote:

Hayatında bir kere FIFA oynamamış insanlar gelip FIFA'yı videolara bakarak eleştiriyor.. Ne kadar boş ne kadar saçma.. Hem PES hem FIFA oynamış biri gelip PES daha iyi demez.. PES oynayabilir alışkanlıktır veya ona benzer birşeydir daha iyi demez dememeli allah çarpar. Burada gameboy'luk yapmıyorum gerçekleri söylüyorum.

Merak etme her iki oyunu da oynadım.Oynamadığım oyun hakkında yorum yapmam.Hatta Pes'i 2 haftadır oynamamışımdır.Fifa'yı ise canım istedikce oynuyorum.Hiç olmazsa Pes'den daha az sinir eden olaylar oluyor,hatta bazen hiç olmuyor.İkisini karşılaştırmaya kalkarsak birbirlerine oranla artı ve eksi yönleri var.Fifa'nın artı yönleri Pes'e göre daha fazladır ve daha oynanabilir bi oyundur.Fakat bu,Fifa mükemmel bir oyun demek değildir.

Milletin ağzında bir laf,al Messi'yi 50 kişiyi çalımla.Pes'i böyle kötülemeye kalkıyorlar.Peki Fifa'da nasıl diyince Fifa Simülasyondur orada Pes'deki gibi oynayamazsın diyorlar.İşte videolar ortada.Hadi diyin ki Pes'in animasyonlari kötü Fifa'nın ki iyi,Pes'in atmosferi kötü Fifa'nın ki iyi.Karşılaştıracaksanız böyle karşılaştırın.Pes Arcade de sanki Fifa'nın arcade yönü yokmuş gibi konuşursanız tabiki dalga geçerim.

quote:

quote:

Valla ben hiç görmedim PES'te paslaşarak gitmeye çalışan birini.. Benim arkadaş ortamım bozuk herhalde.. O gösterdiğin videoda en azından millet skills kullanarak birşeyler yapmaya çalışıyor bir emek harcıyor alıp Ronaldo'yu / Messi'yi hızlı koşarak tek tek geçmiyor.. FIFA belki mükemmel değil ama PES'in yanında gayette mükemmel.. PES'in artıları bana kalırsa; Grafikleri biraz daha iyi özellikle yüz konusunda.. Şampiyonlar Ligi & Avrupa Ligi modu ve Become a Legend modu.. Bu üç olayda artık olmasa PES'in yüzüne bakmam.. Bu iki mod ve yüz grafikleri FIFA'da olsa PES oynayanların %70'i FIFA oynar.. FIFA'da da var become a legend modu ama dandik bence.. PES'in eksilerini yukarıda saydım zaten.. Bunlara artı olarak kafa vuruşları inanılmaz zor yani kafa golü 2-3 tane atmışımdır o kadar maç yaptım 2013'te.. Üstüne birde lig modunu kaldırmış PES illa ki Master Lig oynayacaksın.. Saçmalığın böylesi.. Geçen senelerde Internacioal Ligi kaldırmıştı şimdi hepten kaldırdı.. Amacı neyse..

quote:

Orijinalden alıntı: LeonRe4

yahu ben bu fifacılara çok gıcık olmaya başladım.ben ister pes oynarım ister fifa oynarım size ne? sizin derdiniz nedir? birazcık saygı duymasını öğrenin artık
    Al işte ben diyorum gameboy'luk yapmıyorum adam diyor FIFA'cı. Oyunların eksi yönlerini gösterince/tartışınca saygısızlık mı oluyor? Oynayın ben oynamayın demiyorum ki.

• Kafayı yedirticek yeni bir tuhaflıkla karşınızdayım.. Become a Legend mod'unda hakemler o kadar çok çifte standartlı ki bana yapılan nerdeyse hiç bir müdahale faul olmuyor ama ben gider aynısını (evet yanlış duymadınız aynısnı) yaparsam çat hemen sarı kart veya duruma göre kırmızı kart.. Yani ne diyim ki ben.. Adamlar omuz atıyor çifte kayıyor yandan kayıyor benim adam secdeye yatıyor hiç bir düdük sesi yok.. Allahından bul b.a.l. hakemi.. Bir diğer b.a.l. saçmalığı ise önünüze pas istediğinizde adam her defasında arkana atıyor pası.. Arkadaşım ne diyim ki sana.. Ben dönüp ona atsam kaleciyle karşı kalacak posziyona soksam adam son derece yavaş bir ayak içi vuruşla her defasında kalecinin çok az yanına atıyor doğal olarak kaleci bu anormal derecedeki kolay topu kurtarıyor.. Şansa artık kaleci sektirirse adamın önünde kalıp tamamlıyor.. Koşma desen adamlar nerdeyse hiç koşmuyor.. Tamam anladık hiç biriniz bir C.Ronaldo değilsiniz olmanızıda beklemiyorum ama her defasındada aynı şey yapılır mı be yapay zeka? Tabi bunun tam terside var ama onlar genelde karşı tarafın yapay zekası oluyor.. Random isimli bir adam C.Ronaldo'ya dönüşüyor bir anda.. Yani Konami o kadar saçmalamış ki zor olsun diye insanı bazen oyundan o kadar soğutuyor ki silip tekrar yükleyip sonra bir daha silesi geliyor insanın..

• Hocam pes 12 iyiydi bence fakat pes 13de iyice saçmaladılar simdi oyunu bilmiyordun diye laf atanlar cıkar ama biliyorum oyunu hatta ordusporla barcayı yendim superstarla yani kendimce iyiyim fakat su pes 13de kafayı yicem ronaldoyu geç ana ligde oynuyorum benden gücsüz takımlarla mac yapıyorum zorluk en iyi oyuncu hiçbir adamı geçemiyorum adamın hızı mükemmel ama yine o adam geliyor yetişiyor bana hadi onuda geçtim adam geçilmiyor onuda geçtim topla gidiyorsun arkadan kayıyor şıp diye alıyor topu biri bana nasıl adam geçtigini vs anlatabilirmi harbi kafayı yicem
  • Bende ağır pesciydim ama artık Fifa oynuyor tavsiye ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pes 2011 den sonrası yalan.

4 numara ve frikik hariç (yapayla oynadıklarımda o bölgeden hiç frikik kazanamadılar) herşeye katılıyorum.

Fifa da pes te bitti, saçma sapan oyunu zorlaştırıcam diye içine ettiler ikiside. (fifa oynamıyorum ama 2 yıldır pesin halini görünce fifa 13 ü yükledim, ama inanınki oyunun pc de kalma süresi yükleme işleminden kısa sürdü).

Sanki knight oynuyoruz combo yapıcaz, çalım atmak, top kapmak için.
  • Bir de kart saçmalığı var. Ulan daha ilk dakikadaki faule sarı kart veriyor. Gerçekte böyle değil, hakem önce uyarır, sonra kart gösterir. Daha ilk dakikadan kart yiyorum saçma sapan pozisyonlarda.
    He bi de şu var: Adama Allah ne verdiyse gir, hakem avantaja bırakırsa kart falan göstermiyor.
    Ama kazayla top bizim oyuncuya gelirse affetmiyor.
  • slm arkadaşlar ben pes 2013 cü arkadaştan aldım oda netten indirmiş online oyanaymıyorum güncelleme istiyor ne yapmam lazım güncelleme yüklesem olurmu acba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yalovalı_ozan

slm arkadaşlar ben pes 2013 cü arkadaştan aldım oda netten indirmiş online oyanaymıyorum güncelleme istiyor ne yapmam lazım güncelleme yüklesem olurmu acba ?

İnternetten indirdiyse korsandır ve korsan oyunla online oynayamazsın.
  • peki güncelleme yapabilimiyim
  • Frikik konusu doğru ama diğerlerine katılmıyorum
  • bence en saçma hata faul yapıyoruz avantaja bırakıyor bizim adam gidip topu alıyor illa.kadroyu ayarlıyorum kendi kendine değişiklik yapıyor oyun sisteminin bozuyor sinir oldum iyice.bunca yıldan sonra fifaya geçecem böyle giderse
  • Benimde en sevmediğim konu (süperstar oynuyorum) rakip ataga cıktıgında uzunpas atacak maglum adamı tutuyorum sonra atıyor topu almak icin adamın önüne geciyorum sonra bi bakıyorum top ayaklarının arasından gecmis. Deli oluyorum abi ona ya oyunu bırakma sebebim
  • Oyuncuların topu beklemesi büyük bir sorun , karşındaki kişi fark eder , hızlı koşarsa topu direk alıyor.Ayrıca çok fazla direğe çarpıyor
  • quote:

Eskiden Fifa oynayan bir kişi olarak birkaç gün bu oyunu oynayıp bıraktım ve bu oyunu denemeden sürmüşler mi diye düşündüm. Bu kadar saçmalık olamaz. Nette aradığımda da fazla eleştiri göremedim, bu konu dışında. Gerçekten bu oyunun yerden yere vurulmaması çok ilginç. Siz, yazacaklarımın bazısını yazmışsınız, ama ben de tekrar vurgulayayım.

- Oyunda avantaj kuralı saçmalığı var. Pası veren adamı yere indir. Pas ulaşsın, oyun devam etsin. Fakat adam tek başına kalsın. Faulü yapana da sonradan kart falan yok! Keşke hiç avantaj kuralı olmayasaydı, bu nasıl bir hata anlamak mümkün değil. Bu oyunu yaptıktan sonra hiç oynamamışlar mı?

PES ile Fifa karşılaştırması yapanlar oyunu sadece bu durumdan silip atabilirler. Bu 2013 oyunu için akıl almaz bir saçmalık. PES geriye gidiyor sanırım.

- Atak sırasında adamlar hakikaten de kaçmıyor. Şimdi "şu tuşa basmak lazım" diyenler olacaktır da neden böyle bir ihtiyaç duyayım? Adamlar ben bir şey demediğim sürece boş boş bekleyecekler mi? Kaçacaklarını anlamaları için çok bariz bir durum olması gerekiyor genelde. Ayrıca koşu yolu pası tuşları istenildiği gibi işlevini yerine getiremeyebiliyor. Eğer bir tuşa basmak gerekiyorsa bu adamları "kaçırmamak" için olmalıdır. Çünkü garip olan durum budur.

- En üst modda frikik = gol durumu, oyunu bilmeyen olarak yanlış bir şey yapmıyorsam hakikaten de mevcut.

- Oyunu çok fazla oynamadığımdan bu maddede çok iddialı değilim: Karşı takım oyuncusu kırmızı kart görmüyor, sanırım. Oynayanlara da sordum. Karşı takıma kırmızı kart verildiğini söyleyen olmadı. Demek ki çok aşırı düşük olasılıklı yani gerçek dışı bir durum.

- Kaleciler bariz gol şansını engellediğinde sarı kart görüyor. Hiç hakem kurallarına bakmamışlar sanırım. (Bu PES'e özel bir eleştiri değil; diğerlerinde de böyle hatalar mevcut.)

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.