Şimdi Ara

Pentium G4560 İşlemci Anakart öneri ve yardim..!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
872
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Pentium G serisi islemci almayi dusunusuyorum G4560 7.nesil islemci olarak geciyor. İ3 performansina esit sayilabilecek performansa sahipmis.fiyat olarakta uygun.
    Toplamak istedigim,
    Anakart --> Asus Z170-K soket 1151 (G4560 islemci icin genelde Msi H110 M modeli kullaniliyor galiba fiyat uygun oldugundan galiba)
    İslemci --> Pentium G4560
    Ram --> ddr4 4G

Anakarti ileriye dönük olsun diye ilerleyen zamanda i5 islemciye gecerim dusuncesiyle biraz yuksek model tuttum.

G serisi islemciyi kullanan ve bilgisi olan arladaslar eksisi artisi nedir olmasi gereken nedir fikirleri paylasirsa pcyi toplamayi dusunuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miragle -- 21 Kasım 2017; 15:8:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ilerleyen zamanda k işlemci düşünmüyorsanız en uygun 1151 pin anakart işinizi görecektir

• m2 ssd desteği olan en ucuz anakartı al oc yapmıcaksan
  • H110 çipsetli bir anakarta da i7 takılabiliyor. Eğer OC yapmayacaksanız Z serisi anakart almak gereksiz masraf.

Kaby Lake güncellemesi yapılmış bir H110M anakart + G450 + en az 8GB DDR4 bellek işinizi görecektir.
  • Bence 8.nesil işlemci al.
  • Yorumlar ve bilgiler icin tskler.

Genelde pc de oyun oynamiyorum ps4 ve xbox kullaniyorum asus gerek destegi ve belkide senelerdir kullandigimdan msi veya gigabyte dusunmuyorum.

Bugun İslemciyi ve anakarti cok uygun fiyata buldum.ddr4 ramler yuksek fiyat geldi bana.4gb dusunuyorum ama uygun denk gelirse arkadasin dedigi gibi 8gb cok daha guzel olur.

Ddr4 4gb veya 8gb rn uygun nerden bulabilirim.?

Peki bu durumda,

Asus z170k anakart

G4560 islemci

ddr4 8gb birbirleriyle cakisma veya uyumsuzluk sorunu yasarmiyim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.