Şimdi Ara

Pentax K-5 IIS aldım lens seçimi için yardım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
796
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar amazon'dan cuma günü ilk dslr makinemi aldım. Pentax K-5 IIS - 750 dolar (arkadaşa kargoladım) lens seçimi konusunda yardımlarınızı bekliyorum.
    ne çekeceksin derseniz? manzara ve portre çekimlerine daha yakınım ama genel olarak da kendimi tartıp denemek istiyorum.
    alacağım lenslerin fiyatları uygun olsun istiyorum zira şimdilik yüksek bütçem yok, ufaktan başlarım sonrası gelir.
    aklımdan geçen lensler ve fiyatları şunlar;

Pentax SMCP-A 50mm f/2.0 - 40 dolar (ikinci el)
    PENTAX DA 18-55mm f/3.5-5.6 WR - bu lensin 2 versiyonu mevcut, eskisinin 2. eli 40-50 dolara varken yenisinin 2.eli 100 dolar, arasındaki fark nedir?
    Pentax SMCP-M 50mm f2 - 20 dolar
    Pentax SMCPFA 100-300mm - 100 dolar
    sizcesi nedir?
    tavsiyeleriniz nelerdir?
    bunun dışında trigger, filtre, hafıza kartı vs dışında hangi ekipmanları almalıyım?
    edit: canon lens için adaptör varmış mesela, onu da düşünüyorum ama hangisini almalıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mremre -- 2 Aralık 2013; 22:10:33 >

• Lens Hakkında bilgim yok hocam. Hayırlı olsun Demek İstedim Sadece. :)
  • crimsonica kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ederim sağolun :)
  • Bence başta 18-55 alın. Para kalırsa 50mm alın yanına.

18-55 ile hem manzara hemde portre çekersiniz. Ama 50mm ile daha kaliteli portreler çekilebilir.
  • 18-55 in AL2 versiyonunu al. Çok kaliteli lenstir. Tüm lensleri değiştirdim ama AL2 ilk aldığım gündendir duruyor. O aralıkta çok başarılı lens.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.