Şimdi Ara

^^^^^^PENTAGRAM Fan Club^^^^^^

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
55
Cevap
0
Favori
7.529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri
 • Son Yorum 7 yıl
 • Cevaplayan Üyeler 38
 • Konu Sahibinin Yazdıkları 6
 • Ortalama Mesaj Aralığı 49 gün 16 saat 22 dakika
 • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
 • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
 • Konuya En Çok Yazanlar
 • .:: Death ::. (8 mesaj) Benzodiazepin (6 mesaj) Out Of OrdeR (6 mesaj) Prozium (5 mesaj) Wristcutter (3 mesaj)
 • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
 • Masaüstü (6 mesaj) Mobil (2 mesaj)
 • @
0 oy
Öne Çıkar
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
 • Binbaşı
  1746 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  Pentagram'ın temelleri, Hakan Utangaç, Cenk Ünnü ve Kenan Bozoğlu tarafından 1984 yılında Bursa'da kurulan Thunders' adlı lise grubu ile atılmıştır. 1986 yılında Kenan Bozoğlu'nun ayrılmasının ardından Cenk Ünnü ve Hakan Utangaç Pentagram adı ile çalışmalarına devam etmişlerdir.
  Pentagram'ın temellerinin atıldığı bu dönemde, Hakan Utangaç gitar ve vokal, Cenk Ünnü davul ve Kaan adlı bir arkadaşları da bir süre bas gitar çalmıştır.

  1987 yılında bas gitarda Tarkan Gözübüyük ve solo gitarda Ümit Yılbar'ın katılımıyla Pentagram grubunun ana kadrosu şekillenmiştir.

  Grup, ilk ciddi sahne deneyimini İstanbul Moda'da bir düğün salonunda yaşadı. Buradaki konserde yaklaşık 200 kişilik bir izleyici grubuna seslenildi. Sahneyi, vokalistliğini Gökhan Semiz'in (Grup Vitamin vokalisti) üstlendiği AC/DC tarzında müzik yapan bir grupla paylaşmışlardı. Pentagram'ın bu konserde 5 tane şarkı çalması planlanmıştı. Ancak, henüz beşinci şarkıya gelinmeden masalar, sandalyeler kırıldı. Türkiye ilk kez Trash Speed Metal müzikle tanışıyordu. Bu coşku içinde düğün salonunda kırılmadık masa, sandalye vs. kalmadı. Konser bittikten sonra Pentagram üyeleri, düğün salonundaki hasardan dolayı oluşan zararı da karşılamak zorunda kaldılar. Bu konser daha sonra "Efsane Moda Konseri" olarak hafızalara kazındı. Bu konseri Cenk Ünnü şöyle anlatıyor:

  "O yıllarda şimdiki kadar rock - metal dinleyen insanlar çok çok azdı. Öyle 14 - 15 kişi bir araya gelip beraber müzik dinlerdik, müzik yapmaya çalışırdık genellikle. Bakırköy tayfası, Avcılar tayfası gibi kodlamalar vardı. Üstümüze o zamana göre çok ters sayılacak şeyler giyerdik; bilekliklerimizi kendimiz hazırlardık Mercan'dan piramitler alıp. Çok laf yedik, tepki çektik. Öyle bir dönemdi, hatta kolsuz tişört giymenin bile homoseksüellik sayıldığı yıllardı. Sonra Rambo çıktı da insanlar alıştılar buna. 80'ler güzeldi ama Türkiye için zor yıllardı. Dünyada da heavy metal'in sıçrama yaptığı, enstrümanların kalitesinin arttığı heavy metalin en güzel günlerini yaşadığı dönemlerdi. Türkiye'de, darbe sonrası yasakların olduğu, insanlara yapılan baskıların getirmiş olduğu stres ve zorlukları yaşadık bizler. Öyle bir nesil olarak yetiştik...

  İlk konserimizi Moda'da verdik bir düğün salonunda. O zamanlar eski Vitamin grubunun solisti Gökhan vardı (Allah rahmet eylesin, trafik kazasında öldü.) İşte, onun vokal yaptığı şu an ismini hatırlayamadığım AC/DC tarzında Türkçe sözlü müzik yapan bir gruba konuk olduk. 5 parça çalıp inecektik ama biz daha 5. parçaya gelemeden birden her şey yıkıldı salonda. Sandalyeler, masalar, her şey kırıldı. Türkiye'de verilen ilk speed metal konseriydi ve yaklaşık 150 - 200 kişi koskoca düğün salonunu yıkmıştı. Daha sonra düğün salonun sahibi geldi "ne oluyor" filan dedi. Yine biz ödemek zorunda kaldık kırılanların masraflarını..."

  Bu dönemde, Pentagram, ilk albümlerini çıkarmak için çalışmalara başlamıştı. Açık Hava Tiyatrosu'nda verdikleri konser sonrası, solo gitarist Ümit Yılbar grupla yollarını ayırdı. Yeni bir solo gitarist arayışına giren grup, Ümit Yılbar'dan boşalan yere, solo tekniği çok gelişmiş olan Murat Net'i getirdi. Kadro tamamlandıktan sonra, albüm kayıtlarına başladılar. Albümün kayıt aşaması yaklaşık 10 ay sürdü. 1990 yılında, NEPA Müzik etiketiyle Pentagram albümü müzik piyasasındaki yerini aldı. Grup, yurtdışında da adından söz ettirebilmeyi hedefliyordu; bu nedenle albümdeki şarkıların tamamı İngilizce sözlüydü. Albümün kapak tasarımı ise yarışma sonucu belirlenmişti. Yarışmaya katılan 120 adet kapak resminin arasından, Tunç Örer isimli katılımcının eseri olan bir suluboya çalışma, kapak resmi olarak seçilmişti. Albümde; Intro (Wreck), Rotten Dogs, Mephistopheles, Metal Not Dead, Los Magandos, Asharoth, Bloody Gilliotine, Powerstage, Dimensions Of Death, Pentagram ve Deceptive Bells şarkıları yer alıyordu. Özellikle, Rotten Dogs ve Powerstage şarkıları hit oldu. Powerstage şarkısı, Pentagram severlere ithaf edilmişti ve kurulan hayran kulübüne "Powerstage" adı verilmişti. Albüm satışları çok iyi gitmeye başladı. İlk olarak 5.000 adet basılan albüme olan yoğun talepten dolayı albümün ikinci basımı da yapıldı. Yaklaşık 30.000 adet satan albüm, metal müzik tarzında bir rekora imza atmıştı.

  Grup, bu ilk albümle birlikte birçok konsere çıktı. Bu konserler de çok başarılı geçiyordu. Konser kayıtlarından oluşan bir albüm çıkarma fikri oluştu ve çok geçmeden bu fikir, meyvesini de verdi. Konser kayıtlarından oluşan "Live At The Trail" albümü yayınlandı. Bu albümde, vokalistliğe Bartu Topbaş ve solo gitardan ayrılan Murat Net'in yerine de, yine bu işte ustalaşmış bir isim olan Demir Demirkan'ın geldiğini görüyoruz. Albüm kapağında, Pentagram logosunun altında dikenli teller ve Mosh işareti yapan Pentagram severlerin resmi vardı. Bu albümde ise; Trail Blazer (enstrümantal), Rotten Dogs, Peace Sells (Megadeth cover'ı), Mephistopheles, Brain On The Wall (Los Magandos isimli şarkının devamı niteliğinde), Rotten Dogs (Kolombiya'da bir rock programının yayınında Pentagram anlatılıyor ve sonrasında Rotten Dogs çalıyor), Anarchy in the UK (Sex Pistols cover'ı), Powerstage şarkıları yer alıyordu.

  Pentagram, birçok konser verdikten sonra, 1992 yılında Nuclear Blast firması etiketiyle Trail Blazer albümüyle müzik piyasasındaki yerini aldı. Grup, bu albümün hazırlıklarına başlamadan tekrar kadro değişikliğine gitti ve İsveç'e giden Bartu'nun yerine vokalist olarak Ogün Sanlısoy getirildi. İlk albümde olduğu gibi, bu albümde de şarkıların hepsi İngilizce sözlüydü. Bu albümle birlikte grup kendi stillerini müzik piyasasına iyice benimsetmeye başlamıştı. Albümün kapak tasarımı bu sefer daha sadeydi. Tasarımda sadece alışılmış Pentagram logosu ve albüm ismi yer alıyordu. Albümde; Secret Misile, Living On Lies, Trail Blazer (enstrümantal), Vita Es Morte, Fly Forever, Time Bomb, Over The Line, The Planet, Brain On The Wall, No One Wins The Fight, Vita Es Morte (Live) ve Powerstage (Live) şarkıları yer alıyordu. Bu albümde işlenen genel tema, anti-militarizm; dünyadaki kötü gidişe ve savaşlara karşı isyan etme fikriydi. Yeni albümle birlikte yine birçok konsere çıktılar.

  1995 yılında Demir Demirkan gruptan ayrılarak ABD'ye gitti. Sonrasında ise vokalistliği yürüten Ogün Sanlısoy, solo albüm çalışmaları yapmak istediği için gruptan ayrıldı. Vokale Sawdust ve Cherooke gruplarında solistlik yapmakta olan Murat İlkan getirildi. Bu sırada, 2 senelik bir ayrılığın ardından Demir Demirkan gruba geri döndü.

  Pentagram, yeni bir albüm çıkartmak istiyordu ve bunun için Türkiye'de faaliyet gösteren Raks Müzik firmasıyla iki adet albüm hazırlamak için anlaşma imzalandı. Raks Müzik stüdyosunda albüm hazırlıklarına başlandı. Hazırlanan albümün mix'lerini Charles Turkmen yaptı. Steve Smart isimli bir başka yapımcı ise Avustralya'da albümün son hazırlıklarını tamamladı. 1997 yılına geldiklerinde, yeni albümleri olan "Anatolia" piyasaya sürüldü. Albüm, 13 şarkıdan oluşuyordu ve grup, tarihinlerinde bir ilke imza atarak bu albümde 3 tane Türkçe sözlü şarkıya yer vermişti. Uzun süredir müzik piyasasının içinde olan grup, bu albümle satış rekorları kırdı. Bu albümde, kendi metal sound'larının üzerinde Anadolu ezgileri de göze çarpıyordu. Albümde; 1000 In The Eastland, Anatolia (İngilizce versiyon), Dark Is The Sunlight, Gündüz Gece (Aşık Veysel cover), Stand To Fall, Give Me Something To Kill The Pain, Welcome The End, Anatolia (Türkçe versiyon), On The Run, Time (Enstrümantal), Behind The Veil, Fall Of Hero ve Sonsuz şarkıları yer alıyordu. Bu albümle birlikte, ilk kez Pentagram dinleyicisiyle tanışan Murat İlkan, başarılı vokaliyle dikkat çekti ve kendini sevdirdi.

  Albümün ardından grup, çeşitli konserlere çıktı. Bu konserlerden en çok ses getireni olan "Açık Hava Konseri"ni albüm haline getirdiler. 1999 yılında çıkan bu canlı performans albümünün adı konserdeki coşkulu Pentagram hayranlarının hep birlikte “Popçular Dışarı” diye ettikleri tezahüratlardan alan "Popçular Dışarı" oldu. Bu albüm, Pentagram'ın söylemiyle, Türkiye'de 4. bir kuvvet haline gelen "medya"ya ithaf ediliyordu. Albümün kapağına da, bolluk ve bereketi simgeleyen "Bereket Tanrısı" heykelinin bir resmi konulmuştu. Bu live albümde; Intro, Before The Veil, Behind The Veil, Welcome The End, No One Wins The Fight, G.S.T.K.P., Vita Es Morte, Gündüz Gece, Black Magic (Slayer cover), Rotten Dogs, 999 (Enstrümantal), 1000 In The Eastland ve Anatolia (Türkçe versiyon) şarkıları yer alıyordu.

  Bu albüm çıktıktan sonra, solo işler yapmak isteyen Demir Demirkan gruptan ayrıldı. Demir Demirkan'ın ayrılmasıyla oluşan boşluğu, aynı zamanda grubun gitar teknisyenliğini de yapmakta olan Onur Pamukçu doldurdu. Bu kadroyla değişik konserlere çıkan grup, 1999 yılında Kemancı Rock Bar'da konser vermeyi planlamıştı; fakat konsere birkaç gün kala ülkemizin yaşadığı deprem felaketi nedeniyle konser iptal edildi. Bir süre duraklama dönemine giren grup, yaşanan deprem nedeniyle ülkemize gelen, içinde ABD Başkanı Bill Clinton ve birçok devlet başkanının bulunduğu bir seyirci topluluğuna karşı 12 Kasım 1999'da Lütfü Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda "Gündüz Gece" parçasını çalarak devlet başkanlarını, tabir-i câizse coşturmuştu.

  Ancak, o günlerde, Pentagram adına olumlu sayılabilecek bu gelişmelerin yanı sıra, Türkiye gündeminden kaynaklanan olumsuzluklar da yaşanmaktaydı. Yine o dönemlerde, ülke gündemini işgal eden satanizm olaylarından, "Pentagram" isminden ve toplumdaki önyargılardan dolayı en fazla etkilenen ve haksız suçlamalara hedef olan da Pentagram grubu oldu.

  Tam da bu sıralarda EP çıkartmaya karar verildi. Askerlik görevlerini tamamlayan grup elemanları, 2000 yılında Noise Record müzik şirketiyle 4 albümlük bir anlaşma imzaladı. Türkiye'de çıkacak olan albümleri için ise Böcek Yapım'ı tercih ettiler. Grup, EP'yi çıkartmak için hazırlıklara başladı. Çıkartacakları EP'yi albüme dönüştürme fikri oluştu ve sonrasında ise 2 albüm çıkarmak istediler. Bu albümlerden biri Türkçe sözlü, diğeri ise İngilizce sözlü olacaktı. Bu arada gruba, Metin Türkcan katıldı. 2000 yılında prodüktör Charles Turkmen'le birlikte albüm hazırlıklarına başlandı. Albümün kayıtları Yunanistan'da bulunan Sierra Studios'ta yapılırken bir yandan da albüm, İstanbul'da bulunan grubun kendi stüdyosunda son şeklini alıyordu. 2001 yılının sonlarına doğru "Unspoken" isimli yeni albümleri müzik piyasasındaki yerini aldı. Yurt dışına da gönderilecek olan bu albüm için, ilk albümden bu yana, grubun adı olan Pentagram üzerinde de çeşitli değişiklikler yapıldı. Çünkü, yurt dışında da aynı isimli bir grup vardı ve bundan dolayı, bir karışıklığın oluşmasına meydan vermemek için, önce grubun ismi "The Pentagram" olarak değiştirildi, ancak daha sonra bu yeterli görülmeyip sadece yurtdışında kullanılmak üzere "Mezarkabul" (mezarkabul kelimesinin anlamı, "bir imamın ölünün üzerine attığı bir avuç toprak"tır.) adı seçildi. Bundan sonra, Türkiye'de Pentagram, yurt dışında ise Mezarkabul adıyla yer anılacaklardı. Albüm; We Come From Now Here, In Esir Like An Eagle, Unspoken, Lions In A Cage, For The One Unchancing, Mezarkabul (Enstrümantal), Take My Time, Pain, Puratu, This Too Will Pass ve For Those Who Died Alone (Enstrümantal) şarkılarından oluşuyordu. 2002 yılında ise, daha önceden karar verdikleri Türkçe sözlü albüm, Böcek Yapım ile "Bir" adı altında albüm raflarındaki yerini aldı. Albümde; Tigris (Enstrümantal), Bir, Şeytan Bunun Neresinde, Bu Alemi Gören Sensin (Aşık Veysel Cover), Mezarkabul (Enstrümantal), Sır, Kam (enstrümantal), Ölümlü ve F.T.W.D.A. (Enstrümantal) şarkıları yer alıyordu. Tamamen Türkçe sözlü olan bu albümle birlikte grup yine bir ilke imza attı. Yeni albümle birlikte çeşitli konserlere ve televizyon programlarına çıkan grup, bir süre sonra derin bir sessizliğe girerek Pentagram hayranlarını üzdü. Piyasada ve Pentagram severler arasında, "grup dağıldı" diye çeşitli söylentiler yayılıyordu. Grup üyelerinin hiçbirinden net bir açıklama da gelmediği için birçok hayran grubun dağıldığını düşünüyordu.

  Grup elemanları bu arada farklı işlerle yaşamlarını devam ettiriyorlardı. Cenk Ünnü, kendisine ait olan Pena Müzik Evi'ni işletiyordu. Hakan Utangaç, piyasadaki pek çok müzisyenin video klip yönetmenliğini üstleniyor, grafik tasarımla ilgileniyor; diğer üç elemansa müzik piyasasında kişisel çalışmalarıyla yollarına devam ediyorlardı. Tarkan Gözübüyük, prodüktör olarak; Murat İlkan, Cem Köksal'a vokalist olarak ve Metin Türkcan ise; hem Şebnem Ferah'ın, hem de Ogün Sanlısoy'un solo gitaristliğini üstlenerek müzik piyasasındaydılar. Grup adına ise bir gelişme göze çarpmıyor ve haddinden fazla uzun süren bu sessizlik, Pentagram hayranlarını iyice üzüyordu.

  2006 yılının sonlarına doğru, Kasım ve Aralık aylarında verilmesi planlanan üç konser için, Pentagram tekrar stüdyoya kapanarak provalara başladı. En şaşırtıcı gelişme ise, eski bir Pentagram üyesi olan Demir Demirkan'ın yeniden gruba dahil olması ve provalara da diğer üyelerle birlikte katılmasıydı. Ama gruba tekrar döneceği düşünülen Demir Demirkan'ın grupta kalmayacağı açıklandı.

  Grup Üyeleri
  ----------------


  Hakan Utangaç : Gitar & Vokal
  1965 yilinda Istanbul'da dogdu. Aksaray Orucgazi ilk ve orta okulunun ardindan Pertevniyal Lisesi'ni bitirdi. Marmara Universitesi Sinema ve Televizyon bolumunden mezun oldu. 1986 da Cenk Unnu ile beraber Pentagram'i kurdu. Grupla beraber sayisiz konser ve 6 album çalismasina imza atti.


  Tarkan Gozubuyuk: Bass Gitar & Vokal
  1970 yilinda Erzurum'da dogdu. Iki yasinda Ailesi ile birlikte Bursa'ya tasindi. Ozel I.E. Ana-Ilkokulu ve Bursa Anadolu Lisesi'ni bitirdi. Bilkent Universitesi Turizm ve Otelcilik Bolumunde uç yil, Bilkent Konservatuvari Jazz Bolumunde dort yil okudu. Su anda Anadolu Universitesi Halkla iliskiler bolumu ogrencisi. 1987 yilindan beri Pentagram uyesi. Grupla beraber sayisiz konser ve 6 album calismasi yapti. 1995 te Ozlem Tekin, 1996 da Sebnem Ferah, 1997 de Askin Nur Yengi albumlerinde muzik yonetmenligi yapti.


  Murat Ilkan: Lead Vocal
  1971'de Izmir Karsiyaka'da dogdu. Ilkokulu Hakimiyeti Milliye (Ulusal Egemenlik) Ilkokulunda, Ortaokulu Izmir Fatih Kolejinde bitirdi. Bu sure icinde Izmir Devlet Konservatuari San Bolumune devam etti. 1986'da Istanbul'a tasindi. Kadikoy Kenan Evren Lisesi'ni bitirdi... Sefik Sekeroglu, Adnan Polge, Belkis Aran ve Aysegul Sabuncu'dan ozel san dersleri aldi. Klasik Bati Muzgði ve Klasik Turk Muzigi korolarinda yer aldi, konserler verdi. 1987'de SAWDUST grubunu kurdu. Toplulukla konserler verdi. TRT Altin Anten ve Kusadasi Altin Guvercin yarismalarinda dereceler aldi. Cherokee adli grupla dort yil cesitli kluplerde calisti. 1995'te Pentagram'a katildi. 1996'da grubun ucuncu albumu Anatolia'yi ve 2001'de grubun dort, bes ve altinci albumleri olan Popcular Disari (Konser), Unspoken ve Bir adli albumleri seslendirdi.


  Metin Turkcan: Gitar & Vokal
  1971 Karabuk'te dogdu. Ilk ve orta okulu Karabuk'te, orta 3. sinifi Kadikoy Anadolu'da okudu. Istanbul Universitesi Dericilik 2. siniftan ayrildi. 86'da Metafor grubunu kurdu.


  Cenk Ünnü: Davul & Vokal
  1967'de Istanbul'da dogdu. Aksaray Oruvgazi ilk ve ortaokulu ardindan Pertevnihal Lisesi'ni bitirdi. Istanbul Universitesi Antropoloji bolumunden mezun oldu. 1986'da Hakan Utangac ile beraber Pentagram'i kurdu. Grupla beraber sayisiz konser ve 6 album calismasi yapti.


  Pentagram'ın resmi web sitesi
  http://www.thepentagram.net/  |
  |
 • Binbaşı
  1746 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  Şarkı Sözleri


  TRAIL BLAZER ALBÜMÜ


  SECRET MISSILE

  I tell it sarrow that Europe is erased from
  The world map within the nucler explotions that
  Still goes on at the remaining parts of Asia
  Shows that milions of people will die world health
  Organization is insufficient and the United Nations
  Organization can't take the control to stop the war
  Clouds of nuclear remnants and acid are still
  Raining by that destroying forests and all living
  Beings the human race is vanishing and the same
  Is the world... god save us ... please...

  There is no reason to live alife in this century
  People dig eachothers graves peace disappears from coast to coast
  Traces of nuclear remain will lead the way to our racers dissolution

  send in course to end it all
  Locked to it's target secret missile
  Send in course
  Secret missile

  No escape the crime's epidemic all will and with a big explotion
  Disarmamed fakes everyone soon we will end up dead
  Annihilated is the embrio prematurial death of a week existence
  Technologital shelter saver a few from this mess

  Chorus

  Becomes primitive and mentally moulded soon urged by brutal instnct
  Misantropy end vengeance a cause by this war that've been
  If this beings have a change to live they'll live in artificialition
  The trenches are full with corpses cheated innocent bodies lie

  Chorus

  Mangled organs in minefields the battle was to die
  The vanishing of our planet, you may hear the cries
  With those insatiables leading us we won't die by our wanted fate
  Surreptitious suspicious plans destroyed my life in hate

  Chorus

  Warpain, explotions, suffer and death

  I turned my face and looked back to mother earth in sorrow
  Said it was a mistake to start a war there'll be nothing left tomorrow
  There was no reason to live a life in this century
  People dug eachothers graves now my souls in a fury

  Chorus

  LIVIN ON LIES

  Right is the search for the wrong
  Which's the real
  It's all for the mind
  But you live for the feel

  Nothingness is the meaning of life
  There's no you and no us
  Look deep in the mirror
  You'll see it in your eyes

  Chorus

  Dream the same thing everynight
  Hear the darkness over loud
  No more silence,never free
  Will things be better, I can not see

  Within the rightside
  Within the wrongside
  You know the life is true
  When there's nothing left to say
  The truth will chalange you

  You're living on lies!
  Wrong is to cry for the
  Vision of time
  Urless we handle
  Then who'll stop the crime

  Nothingness is the meaning of life
  When your hopes fade away
  Trapped in this nightmare
  You can't break away

  Chorus

  Right is to know what you
  Choose for your life
  It's all for the dream
  And the dream is the life

  Everything is the meaning of life
  Unless you close your eyes
  You'de not sale for any price
  Make no compromise

  Dream something different tonight
  Play this music over loud
  See you'll need no surgery
  More things better,you will see

  Within the rightside
  Within the wrongside
  You know the life is true
  When there's nothing left to say
  The truth will chalange you

  TRAIL BLAZER

  VİTA ES MORTE

  That the man lives in fear
  The future seems not so clear
  Only one press on the button
  Eternal life is what'll share
  The feeling of lise gets so boring
  Like a hell it s torturing
  Tell me one good reason before
  I decide to end my living
  Their systems seems to be suffering
  A fuckin reality based on fear
  Oppressing people to obey
  The only way to stop you feel real

  Lick of death tastes yoy
  Kiss of hell takes you away
  Through the lights of eden

  Light of god warns you
  The fear of death leaves you
  To raise your soul to heaven

  Vita es morte morte es vite
  No difference the way is one
  Life is death death is life
  Die live and born

  There's no grohnd for contribution
  Their political pollution
  Never listen to what they say cause
  They're leading us to a mortal solution

  Thousands of people starving
  Many other rich junk feeding
  It s not my way of living
  Always takin never giving

  FLY FOREVER

  From the vision of the pain
  Troygt the corners of the wood
  Times you lived your life

  Bleddin from it's vains of nails
  Lived the pain that never ends
  The tree of death

  Since you were from the dirth
  And raised too high
  Of what life is worth

  When you ease your brain
  See your dreams over
  Fence your eager to fly forever

  Reaching trough the gun
  Role the trigger run
  That's no reason to fly
  Forever fly

  Few minutes of fallin drops
  To dry the streams of your blood
  You leave your god

  As the mountain on which I close my eyes
  To embrace the future of my last

  Chorus

  TIME BOMB

  You're lost in the middle
  Fellin so hopeless and searching for restless peace
  Runnin,runnin,you go insane at all
  Realize you'll never find again,I know

  You know I'm the reason you cry
  You fear is what makes me stand
  The world is turnin to a time bomb
  You're chained and you don't understand

  TIME BOMB, TIME BOMB

  No one will ever win the game of war
  You look,but never see the other side of wall
  The world is helpless in the race against the time
  And time is foolin all the man kind ever more

  Chorus

  Pain,Sorrow,don't you feel? Cries fear,don't you hear?... No!!!
  Darkness comin down alone
  You can't deny it
  Warpain covering the world
  You can't clean it
  Roses fall down from the guns
  I can't believe it
  Now I see your ugly face
  But I can't stand it

  OVER THE LINE

  You realize your future
  Children gone insane
  Devil never ending pain

  You'll never be immortal
  Of never be unborn
  I'm the one to send you alone
  Over, over the line

  Nightmares full of fear
  One touch, you disappear
  Diggin your own grave,
  Do you think you're brave?

  I rule you blind
  I read your mind
  I can hear you cry,when your fly!
  Over, Over the line

  You better pray before you die!
  Flying in your dreams
  Pleasure into lies
  Sex no satisfachion
  Terror in your eyes

  A soul will never rest
  Closer to his death
  You're ready for your last walk alone!
  Over, Over the line

  THE PLANET

  - Attention Nr. 75 your mission is to geeet close the planet and try to connect
  - Go it
  - Platform 5,gate 29 get ready to fly - Got it
  - Countdown to exit: 10.9.8.7.6.5.4.3.2...1.0
  - Hello base this is Nr. 75 an we just aaarrived the land
  We wanna get some information before we start to land
  - Ok.'75 this is Captain Zenix...We justtt recieved the information
  There's life present on the land and now we know that this strange
  place's called EARTH
  - You said there's life down there,is ittt right harmonize?
  People of this planet,is there favious in their eye?
  - Hold on '75 wait on the line.This peoppple dosen't seem so friendly
  No act unlles you get a sing.It's dangerous,This people're full of hate
  - Listen base, I found a cahnnel of a huuuman radio station
  I'm waitin for the last order,and ready for communications
  - This command I do in sorrow;Just breakkk off all connections
  All units,turn back to base.Last order,we leave this planet of death

  HOLIDAYS IN THE SUN

  BRAIN ON THE WALL

  - Uffff...
  - I'm getting bored
  - Hmmmmm...
  - I'm hunery
  - I need a human Brain
  - Bea little patiend,he'll come in a feww minutes
  - .................Brain
  - ???????
  - Hmmmmmm
  - Here he comes
  - Gooooooooo!!!

  Your brains are fat your ideas are flat
  I look inside your mind and see it's black
  You're killin the people by your wicket thoughts
  And I really wish I could see

  Brain,brain on the wall
  Brain,brain on the wall

  You think you'll be a part of my history
  But you can't be a part of my shit
  You're having fun while the other people cry
  And I really want your

  Chorus-Solo-Chorus

  NO ONE WINS THE FIGHT

  When the night is gettin' closer, darkness comin' down
  Dreams turn into nightmares, your body leaves the ground
  Cryin' for mercy but people around you are blind
  You loose your mind

  Welcome to my termination, I'm the voice of war
  No one cares about but I open my door
  Future will be your decition
  When you'll just do what I order

  Kill! Fire! Destroy! Do just what I say
  Deff! Blind! Obey! And never, never say no!

  You're suffering your pride
  No one wins the fight

  Don't you ever think about it, what've done to you
  If you can not fight,against, you'll watch them killin' you
  You've born for nothing, you can't even choose your side
  Which way is left, which way is right

  Close my friend & feel me breath
  Forget that fucking tools
  fucking lies & fucking sights &
  fucked up fucking rules
  Tired of this circulation, years & you'll search the reason

  Kill! Fire! Destroy! Do just what I say
  Deff! Blind! Obey! And never say no!

  Devil in your mind,Dishumanized
  You're suffering your pride
  No one wins the fight!

  You hear but never understand.You look but never see
  Hatered blinded your eyes forever...Sun will take this light
  And stars will fall down from the sky...When the dark ages begin,
  You'll open your eyes and turn back to me
  Then I'll give you the peace


  ANATOLİA ALBÜMÜ

  ANATOLIA

  Won't you believe in the darkness I'm mournin
  Blaze in the night is the sign of the warnin
  You don't remember the pride you believed in
  Now you're to reap the reward for deceivin

  Won't you leave me alone in silence
  I've been greevin for all this violence
  Rain is my sorrow,wind is my sadness
  Can't you see me with all your blindness

  Anatolia, Anatolia
  We were only receivin but we always believin
  Anatolia, Anatolia
  May be we'll change and always will save
  And promise to never leave

  Can you believe in the grief of a mourner
  Blood in my veins feeds the seeds of a slaughter

  Won't you leave me alone in silence
  I've been greevin for all this violence
  Rain is my sorrow,wind is my sadness
  Can't you see me with all your blindness

  Anatolia, Anatolia
  We were only receivin but we always believin
  Anatolia, Anatolia
  May be we'll change and always will save
  And promise to never leave

  1000 IN THE EASTLAND

  Cold in the night my mind is freezin
  Why do they fool me how disgracin
  Mmeaningless war, no one can leave it
  Why do they live on people bleedin

  Hiding this truth, we kill the peace, man
  Pray for these thousands in the eastland

  Lie on the ground, I'll still be thinkin
  How they accept this life in true sin
  Unreal is the peace, that we still believe in
  İ hear this sound of madness growin

  Fighting with hatred feeds the rich men
  Pray for these thousands in the eastland


  DARK IS THE SUNLIGHT

  Why revelations?, Why earth corruptions
  Why salvations?, Why eliminations
  Side by side, day by day
  Search for the reason
  Light by light, Islay my mind
  There is no solution

  Dark is the sunlight, we cast the right together
  Dark is the sunlight, or I'm blind forever
  Dark is the sunlight, we spent the light together
  Dark is the sunlight, or I'm blind forever

  Why unification?, Why segriation ?
  Why communication?, Why termination ?
  Goin side by side, day by day
  Search for the reason
  Light by light, I slay my mind
  There's no solution

  Dark is the sunlight, we cast the right together
  Dark is the sunlight, or I'm blind forever
  Dark is the sunlight, we spent the light together
  Dark is the sunlight, or I'm blind forever

  GüNDüZ GECE
  Söz: Aşık Veysel

  Uzun ince bir yoldayım
  Gidiyorum gündüz gece
  Bilmiyorum ne haldeyim
  Gidiyorum gündüz gece

  Dünyaya geldiğim anda
  Yürüdüm aynı zamanda
  İki kapılı bir handa
  Gidiyorum gündüz gece

  STAND TO FALL

  Embraced many as friends
  Devoted to beauties
  Nothing I found that I seek
  All I want, land gives me
  Carries me on it's back
  Waits for me with open arms

  Take my hand and follow me
  I'll take you to a different world
  Pleasure holds the pain inside
  Where we exist but deny

  Here we stand to fall
  Here we stand to fall, again

  Skies are nothing but air
  From the land I get a prayer
  Oh ,where would I sleep but the land

  Take my hand and follow me
  I'll take you to a different world
  Pleasure holds the pain inside
  Where we exist but deny

  Here we stand to fall
  Here we stand to fall, again

  GIVE ME SOMETHING TO KILL THE PAIN

  Dry me bleedin eyes, internally
  I'm longin for my distant sanity
  Here I'm all alone and still faithfully
  Holdin on my private misery

  Why must we live
  In this drain that we hate
  Life is hell for the dreamer
  Who's seeking this shade

  Give Me Something To Kill The Pain
  There is no tomorrow and no today
  My soul is not for eternity
  And I know I will fade away, In memories

  Cold and crystalized, the world around me
  As the daylight brings insanity
  I turn my face regretfully
  How I act is always away
  From how it has to be

  Why must we live
  In this drain that we hate
  Life is hell for the dreamer
  Who's seeking this shade

  Give Me Something To Kill The Pain
  There is no tomorrow and no today
  My soul is not for eternity
  And I know I will fade away, In memories

  WELCOME THE END

  I, hallow the man who knows the reason
  I, hold on to life without religion
  Poor man to ask questions again
  Why play the game, who can explain
  Boring the life, Don't you feel the same

  Suicide, again and again
  Suicide, for me just the same
  Suicide, again and again
  Suicide, freed from the chains

  I, dark clouds above in every reason
  Poor minds to breed answers again
  Still drive the game, You can't explain
  Longin for death, I'm not insane

  Suicide, again and again
  Suicide, for me just the same
  Suicide, again and again
  Suicide, freed from the chains

  All hope is gone, no one to blame
  End of the game, why try explain
  Welcome the end, Don't fear the pain

  Suicide, again and again
  Suicide, for me just the same
  Suicide, again and again
  Suicide, freed from the chains

  ANATOLIA

  Sonsuz karanlık bu yaslı günümde
  Yad insanoğlu bu durmaz sözünde
  Nerden bilinmez bu kin gözlerinde
  Yansır bu korkum sararmıs yüzümde
  Halim bilmez, derdim sormaz
  Zor anımda, sahip çıkmaz
  Böyle sansız mertlik olmaz
  Bu ihanet cezasız kalmaz

  Anatolia, Anatolia
  Sevgim seninle bu zor günlerinde
  Anatolia, Anatolia
  Kalemi kır cezamı kes onurumu geri ver

  Be hey anla derdim bu son çığlığımda
  Yorgun bu toprak ölüm cok yakında

  Doğduğun yer, bu eski dünya
  Doyduğun yer, bu yaşlı dünya
  Bir gün gelmiş, gülmez olmuş
  İsmi artık anılmaz olmuş

  Anatolia, Anatolia
  Sevgim seninle bu zor günlerinde
  Anatolia, Anatolia
  Kalemi kır cezamı kes onurumu geri ver

  ON THE RUN

  Here I am, standin' tall
  With my shield down under the sun
  Heat of the life, burns my heart
  Where have I come, what have I done
  Chain me down, if you can
  Feel like river, tears down it's bend

  On the run I'm still on the run
  On the run from what I become
  Terrified, of my fears
  Visions I made up my mind
  All alone, by my will
  Sentenced my self to hide inside
  Let me out, if you can
  Or the world has come to an end

  On the run I'm still on the run
  On the run from what I become
  On the run I'm still on the run
  Run like hell till I drop dead down

  TIME (Ins.)


  BEHIND THE VEIL

  Secret shadows behind the veil
  What you see'll be shinin through
  Before the darkness I've seen
  The light around you
  If you want I'll be there
  Before and ever, I read your soul
  You can't be lying all this years
  You don't remember
  And always keep the silence
  Light in the shadows has words to say

  I see the life is over sold
  Therefore I need someone true
  I was in depth to you
  Black shadows life behind the veil
  Who dares to change the life someday
  All you need is sometime

  They told you to work things over
  That you never feel, You belong
  I gotta make you see,
  You can do it just your way
  Freedom will bring another day

  I see the life is over sold
  Therefore I need someone true
  I was in depth to you
  Black shadows, life behind the veil
  Who dares to change the life someday
  All you need is sometime

  Now you deny Human for sale
  Go, Better break these chains
  Never live your life in chase
  Black shadows life behind the veil
  Who dares to change the life someday
  All you need is time

  FALL OF A HERO

  All in all, Can't take no more
  My back's against the wall
  All the things I had come fallin down
  Crushin down the wall
  I left a cryin angel undone
  For a fistful of hopes
  Still remembers my cold love
  Every time she moans

  My heart is ripped out,
  Chained on my boots
  Look deep inside mey soul with pain,
  Witness the fall of a hero
  I lived the fall and I tasted all
  Witness the fall of a hero
  Don't wanna live anymore

  With my barehands, I tried, I won,
  The fight against the sand
  When the clock turns around
  For me give father
  For I fucked up again
  Tell me where the magic's gone,
  Where is the power of mind
  Dreams make the future
  But the past never lies

  My pride is pulled down,
  It's a good cause for a laugh
  Look deep inside my soul with pain,
  Witness the fall of a hero
  I lived the fall and I tasted all
  Witness the fall of a hero
  Don't wanna live anymore

  SONSUZLUK

  Sanırsın, daglarda yol olmaz
  Usanırsın, kalbinde güc kalmaz
  Uzanırsın, uyursun, yarın olmaz

  Zor gunlerin ardında huzur olmaz ki
  Her zaman umutlar yon bulmaz
  Yarın olsa da, beklenen gun olmaz

  Sözlerim gercektir, yüregim kardestir
  Her zaman
  Umudum sonsuzdur, uğrasım bitmez
  Hicbir zaman

  Geliyor geciyor hayat, dönüyor durmuyor dünya
  Geliyor geciyor zaman, dönüyor durmuyor dünya

  Sanırsın yalnızlık tek dostun
  Aldanırsın, kacmakla bitmiyor
  Hicbir zaman, Yalnızlıgın

  Sözlerim gercektir, yüregim kardestir her zaman
  Umudum sonsuzdur, uğrasım bitmez hicbir zaman

  Geliyor, geciyor hayat, dönüyor durmuyor dünya
  Geliyor geciyor zaman, dönüyor durmuyor dünya


  [mage]http://img267.imageshack.us/img267/6198/pentagramunspokenis7.jpg[/simage]
  UNSPOKEN ALBÜMÜ


  WE COME FROM NOWHERE

  Welcome to the strange place called "right here and now"
  It's magic, a mistery that no one knows why and how
  The truth is plain and simple but can not be divulged
  And every word that´s spoken here is no more than a lie
  So try to hear and try to see the truth behind these lies
  With the ears of your ears and the eyes of your eyes ...

  IN ESİR LIKE AN EAGLE

  Long is the night you sleep with dreams of desperation
  Poor is the mind you have when used in calculation
  And worse the life you’ll get when cheated by desires
  It’s hard to leave your chains of shining gold and artful diamonds

  I’ve seen this child inside you,
  Hiding and fearing the cold
  I feel your pain inside me
  And bring you cure from the old

  No mind no devotion In life no possession
  Inside no religion Like a lion in the jungle
  Now is the only time, here is the only place
  Meant to be flying in esir like an eagle

  Strong is the armour that you’ve built to save you from your past
  And cool is the mask you wear that serves you to fulfil your lust
  But know the games you play are made of lies and false illusions
  You better leave them now ’cause all will turn to dust in your hands

  I’ve seen this child inside you,
  Hiding and fearing the cold
  I feel your pain inside me
  And bring you cure from the old

  No mind no devotion In life no possession
  Inside no religion Like a lion in the jungle
  Now is the only time, here is the only place
  Meant to be flying in esir like an eagle

  UNSPOKEN

  There’s nothing to do
  There’s only to be
  There’s nothing to show
  There’s only to see

  Now here, nowhere
  The truth is unspoken

  You are alone
  You’ve got something to prove
  You are alone
  You’ve got something to lose

  Now here, nowhere
  The truth is unspoken

  There’s nothing to do
  There’s only to be
  There’s nothing to lose
  There’s only to feel
  All one, alone
  The truth is unspoken


  LIONS IN A CAGE

  Wish that I had been born long before
  My brother’s got me up against the wall
  Of my siblings I’m the lucky one
  Left alive here where there is no sun
  I was put here AT the age of four
  Fifty odd years spent behind a door
  One more day and I will be The king
  People will believe it, They’ll believe in anything

  See the lions in THE cage, See the victims of the rage
  Lions, lions in a cage, fifty years behind a wall
  Lions, lions in a cage, see those lions in The cage

  Thirteen yards of dusty dungeon floor
  Is the longest path I’ve walked before
  They took me out into the glaring sun
  And still they tell me I’m the lucky one
  Single out the weak link in the chain
  A generation damaged in the brain
  I’ll lift my head up high and see the sun
  And then when it’s my turn, I’ll make sure that I spare no one

  See the lions in The cage, See the victims of the rage
  Lions, lions in a cage, fifty years behind a wall
  Lions, lions in a cage, see those lions in The cage

  Whose hands are these? They reach in and take my own life
  with my hands... But I’ve killed my brothers, too. When I had to.
  I have no doubt. I have no soul. Whose hands are these?
  Who took away the light? Who has the right? Who gives a damn!
  "Do what you will" shall be the whole of the law!

  FOR THE ONE UNCHANGING

  In the lights of Eden, it’s me you’re feeling
  In the cold December, still it’s me you’ll face
  In all the lies I’ve told you, it’s truth you shall find
  In all the names I’ve given you, it’s me you’ll understand

  Now the waiting is over and it’s vain to deny
  Be relieved from desires, be awake, Open your eyes

  Time is flowing and the world is turning
  Words now spoken for the one unchanging
  In all the pain I’ve shown you, there’s hope you shall see
  With all the fear I’ve given you, it’s love you’ll understand

  Now the waiting is over and it’s vain to deny
  Be relieved from desires, wake up! Open your sleepless eyes

  Dark thoughts in your mind will bring you tears
  Like the dark clouds in the sky bringing rain
  Anger in your heart will make your fears grow
  Like the thunder in the sky screams In pain

  MEZARKABUL (Ins.)

  TAKE MY TIME

  Poor victims of delusion
  poor minds to question who we are
  Or amplified ignorance
  prayers to be saved from the dark
  I’ve built the walls around me, now I’m to be alone inside
  It’s no complaint at all, I take my time
  And life goes on and on with no decision

  Craven souls of desperation
  breed lies to trust in who we are
  Or mindless gaze of the ape man
  reflecting what’s been automized
  I view a little sky here, and trying not to lose it all
  Content with my own, I take my time
  And life goes on and on with no decision

  I know the world is confusing, I need some time to be alone
  And everything I fear losing, Tortures my soul all along
  Isolation, isolation... blazing my trail

  Right here waiting in silence
  No place to run too dark to see
  Lies of the past AND dreams of the future
  Are not enough here to define me
  Isolation, isolation... drives me insane

  I’ve built the walls around me, now I’m to be alone inside
  It’s no complaint at all, I take my time
  And life goes on and on with no decision

  PAIN

  Eyes on this flesh the windows of my soul
  From these I look inside and see it all
  Thorns in my heart and needles in my brain
  Is pain infectious or is it from the core
  My fate is hiding in the dark
  Or it’s my mind that steals the light

  Heavy conscience on my shoulder
  i Can’t hold on any longer
  Cold ice now
  Darkness, kill my pain

  I asked my father why he passed me by
  He said I’m always here and watching you
  Don’t be afraid when you have lost your way
  Follow the signs and they’ll be leading you
  Why do I fear to leave the lie
  When time has come to say goodbye

  Heavy conscience on my shoulder
  i Can’t hold on any longer
  Cold ice now
  Darkness, kill my pain

  "WE ARE THE ANCIENT SAGES, FOR WHOM THE SIGN IS SHOWN
  FORGOTTEN ONES FROM THE REALM OF THE UNKNOWN
  WITHOUT A NAME OR TRACE, IN DEATH WE SANK
  AND IN THE BOOK OF TIME OUR NAMES ARE BLANK"
  (Özel bir not :Nick olarak kullandığım ismi bu parçadan aldım )

  PURATU

  Out from the mountain, To reach the ocean
  I need no reason, Only the motion
  Flow into nowhere And wash away the lies

  I’ve no fear of losing
  What you see is not mine
  For I leave no footprints
  On the sands of time

  I only witness And trust in my own source
  Like all rivers do, Running the course
  Bleeding in deeper To reach the lowest ground

  I’ve no fear of losing
  What you see is not mine
  For I leave no footprints
  On the sands of time

  Out from the mountain, Reaching the ocean
  Know that you’ll meet me From all directions
  As the final curtain Falls before your eyes

  FOR THOSE WHO DIED ALONE (Ins.)


  BİR ALBÜMÜ  TİGRİS (Ins.)

  BİR

  Ateş toprak hava olmuş
  Yağmur olmuş hayat vermiş sana
  Kalbin olmuş ruhun olmuş
  Aklın olmuş yol göstermiş sana

  Bir ömürlük maceranda
  Hikayeni anlat bana
  Ne anlam verdin sen buna
  Ruhunda neler var senin

  Korkma ondan bundan
  Ne ölümden ne hayattan
  Bu dünyada gördüklerinin
  Hepsi bir hepsi haktan

  Atalarına malum olmuş
  Kitap yazmış anlatmışlar sana
  İmam rahip rehber olmuş
  Yalan yanlış aktarmışlar sana

  Günümüzün dünyasında
  Hepsi aynı hepsi ala
  İsa Musa Muhammed Buda
  Neyin varsa bilmiş senin

  İnsanoğlu kendini arar
  Dünya döner milim milim
  Eğer göçüp gidersen bugün
  Yarım kalan işin var senin

  Korkma ondan bundan
  Ne ölümden ne hayattan
  Bu dünyada gördüklerinin
  Hepsi bir hepsi haktan

  ŞEYTAN BUNUN NERESİNDE?
  Aşık Derdli

  Telli sazdır bunun adı
  Ne ayet dinler, ne kadı
  Bunu çalan anlar kendi
  Şeytan bunun neresinde

  Abdest alsan aldın demez
  Namaz kılsan kıldın demez
  Müftü gibi haram yemez
  Şeytan bunun neresinde

  İstanbuldan çıkar teli
  Ardıç ağacından kolu
  Be Allah'ın sersem kulu
  Şeytan bunun neresinde

  Boynuzu yok, kuyruksuzdur
  Ayağı da çarıksızdır
  Derdli gibi sarıksızdır
  Şeytan bunun neresinde

  BU ALEMİ GÖREN SENSİN
  Söz: Aşık Veysel
  Vokal: Hakan Utanhaç

  Bu alemi gören sensin
  Yok gözünde perde senin
  Haksıza yol veren sensin
  Yok mu suçun bunda senin
  Bu alemi gören sensin

  Kainatı sen yarattın
  Herşeyi yoktan var ettin
  Beni çıplak dışar' attın
  Cömertliğin nerde senin
  Bu alemi gören sensin

  Adem'i sürdün, bakmadın
  Cennette de bırakmadın
  Şeytanı niçin yakmadın
  Cehennemin var da senin
  Bu alemi gören sensin

  Veysel neden aklın ermez
  Uzun kısa dilin durmaz
  Eller tutmaz gözler görmez
  Bu acayip sır da senin
  Bu alemi gören sensin

  MEZARKABUL (Ins.)

  SIR

  Kaybolmuşluk dert olmasın sana
  Yönler yalan hep aynı yoldayız
  Can bir nefes, yük olmasın sana
  Kesme sakın hep aynı daldayız

  Uyan aç gözlerini
  Ömür biter yol kalır
  Uyan aç artık kalbini
  Akıl biter sır kalır

  Yalnızlığın dert olmasın sana
  Bağlanmışız derinden biz bize
  Dört bir yanın karanlık olsa da
  Bu yalnızlık bölünmüş herkese

  Uyan aç gözlerini
  Ömür biter yol kalır
  Uyan aç artık kalbini
  Akıl biter sır kalır

  KAM (Ins.)

  ÖLÜMLÜ


  Dünkü aklın bugün yetmez
  Yarın bambaşka bir dünya
  Bir sen var o hiç değişmez
  Gerçeklerin hep farkında

  Yol yakınken düşün biraz
  Bir nesildik beraberce
  Bir adım git bir adım gel
  Kaç yıl kaldı önümüzde

  Gör artık, gör artık anla
  Ölümlü, ölümlü bu dünya

  Düşman olmak mertlik değil
  Korkaklığın iradesi
  Kurnazlık marifet değil
  Aptalların tesellisi

  Pişmanlığa tercih etme
  Geçmişteki hataları
  Yalnız gözyaşların yıkar
  Ruhundaki günahları

  Gör artık, gör artık anla
  Ölümlü, ölümlü bu dünya
  Gör artık, gör artık anla
  Savaşma artık hayatla

  Çok yoruldun dinlen biraz
  Misafirsin bu alemde
  Etrafını seyret biraz
  Fazla kalmazsın belki de
  Doğru yanlış gerçek yalan
  Farketmiyor aslında
  Dünya döner geçer zaman
  Hiçbirşey kalmaz ardında

  Gör artık, gör artık anla
  Ölümlü, ölümlü bu dünya

  F.T.W.D.A. (Ins.)
  |
  |
 • Binbaşı
  1090 Mesaj
  yazın hocam beni
  buraya üye olmazsam olmaz murat kızar sonra
 • Binbaşı
  1746 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  forumda yokmu başka pentagram fanatiği sadece 2 kişimiyiz anlaşılan kaliteli sound dan kimse anlamıyor grup artık album çıkartmayarak ne yazık ki doğru kararı almış
 • Yüzbaşı
  536 Mesaj
  slm byler fun club çalışmaları warsa ekleyn Pentagramsız asla  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi matrix_0011 -- 15 Haziran 2007; 21:08:34 >
 • beni de yazın
 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  yaz beni üstad 5 yaşından beri pentagram dinliom 3 konserine gittim nerdeyse bütün albümlerinin kasetleri var abim alıyor ben dinliom daha sonra pentagram t-shırtüm var sen açmasan cem köksal fan clubtan sonra ben açcaktım ayrıca diğer bir sitesiwww.puratu.org
 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  Beni unutmuşsunuz be arkadaşlar Sixden bi ricam var. Pentagramın 1998 İzmir Konseri (POPÇULAR DIŞARI) DVD'si elinde olan arkadaş var mı? Kopyasına dahi razı durumdayım. Ankara'da girmediğim müzik market internette araştırmadığım yer kalmadı. Pentagram'a mail bile attım ama bi sonuç elde edemedim. Elinde olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim
 • Binbaşı
  1532 Mesaj
  quote:

  Orjinalden alıntı: Prozium

  Beni unutmuşsunuz be arkadaşlar Sixden bi ricam var. Pentagramın 1998 İzmir Konseri (POPÇULAR DIŞARI) DVD'si elinde olan arkadaş var mı? Kopyasına dahi razı durumdayım. Ankara'da girmediğim müzik market internette araştırmadığım yer kalmadı. Pentagram'a mail bile attım ama bi sonuç elde edemedim. Elinde olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim


  98'deki konser dvd şeklinde çıkmadı diye biliyorum ben.

  Benide yazın kulübe...Zamanı gelmişti.

  Metin Türkcan fanıyım aslında.:)
 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  quote:

  Orjinalden alıntı: Generalll


  quote:

  Orjinalden alıntı: Prozium

  Beni unutmuşsunuz be arkadaşlar Sixden bi ricam var. Pentagramın 1998 İzmir Konseri (POPÇULAR DIŞARI) DVD'si elinde olan arkadaş var mı? Kopyasına dahi razı durumdayım. Ankara'da girmediğim müzik market internette araştırmadığım yer kalmadı. Pentagram'a mail bile attım ama bi sonuç elde edemedim. Elinde olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim


  98'deki konser dvd şeklinde çıkmadı diye biliyorum ben.

  Benide yazın kulübe...Zamanı gelmişti.

  Metin Türkcan fanıyım aslında.:)  DVD ve VHS olarak çıktı ve sınırlı sayıda üretildi diye biliyorum ben. Piyasadan ancak DVD'den VCD'ye çevirme kopyalarını bulabildim ve onlarda insanı aldığına pişman edecek kadar kalitesiz. Bi metal forumunda DVD'sinin linkleri var ancak onu da özel üyeler görebiliyor. Çok uğraştım ama alamadım linkleri . Olan arkadaşlar bi zahmet yardım
 • Binbaşı
  1532 Mesaj
  quote:

  Orjinalden alıntı: Prozium


  quote:

  Orjinalden alıntı: Generalll


  quote:

  Orjinalden alıntı: Prozium

  Beni unutmuşsunuz be arkadaşlar Sixden bi ricam var. Pentagramın 1998 İzmir Konseri (POPÇULAR DIŞARI) DVD'si elinde olan arkadaş var mı? Kopyasına dahi razı durumdayım. Ankara'da girmediğim müzik market internette araştırmadığım yer kalmadı. Pentagram'a mail bile attım ama bi sonuç elde edemedim. Elinde olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim


  98'deki konser dvd şeklinde çıkmadı diye biliyorum ben.

  Benide yazın kulübe...Zamanı gelmişti.

  Metin Türkcan fanıyım aslında.:)  DVD ve VHS olarak çıktı ve sınırlı sayıda üretildi diye biliyorum ben. Piyasadan ancak DVD'den VCD'ye çevirme kopyalarını bulabildim ve onlarda insanı aldığına pişman edecek kadar kalitesiz. Bi metal forumunda DVD'sinin linkleri var ancak onu da özel üyeler görebiliyor. Çok uğraştım ama alamadım linkleri . Olan arkadaşlar bi zahmet yardım


  Tarkan Gozubuyuk röpörtajlardan birinde o zamanlarda dvd yaygın değildi sadece vhs şeklinde çıkarttık demişti.

  Yanlış biliyorsam uyarın:)  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wristcutter -- 24 Ağustos 2007; 22:36:34 >
 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  quote:

  Orjinalden alıntı: Generalll

  quote:

  Orjinalden alıntı: Prozium


  quote:

  Orjinalden alıntı: Generalll


  quote:

  Orjinalden alıntı: Prozium

  Beni unutmuşsunuz be arkadaşlar Sixden bi ricam var. Pentagramın 1998 İzmir Konseri (POPÇULAR DIŞARI) DVD'si elinde olan arkadaş var mı? Kopyasına dahi razı durumdayım. Ankara'da girmediğim müzik market internette araştırmadığım yer kalmadı. Pentagram'a mail bile attım ama bi sonuç elde edemedim. Elinde olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim


  98'deki konser dvd şeklinde çıkmadı diye biliyorum ben.

  Benide yazın kulübe...Zamanı gelmişti.

  Metin Türkcan fanıyım aslında.:)  DVD ve VHS olarak çıktı ve sınırlı sayıda üretildi diye biliyorum ben. Piyasadan ancak DVD'den VCD'ye çevirme kopyalarını bulabildim ve onlarda insanı aldığına pişman edecek kadar kalitesiz. Bi metal forumunda DVD'sinin linkleri var ancak onu da özel üyeler görebiliyor. Çok uğraştım ama alamadım linkleri . Olan arkadaşlar bi zahmet yardım


  Tarkan Gozubuyuk röpörtajlardan birinde o zamanlarda dvd yaygın değildi sadece vhs şeklinde çıkarttık demişti.

  Yanlış biliyorsam uyarın:)


  pm'den mesaj attım
 • Binbaşı
  1532 Mesaj
  quote:

  Orjinalden alıntı: Prozium


  quote:

  Orjinalden alıntı: Generalll

  quote:

  Orjinalden alıntı: Prozium


  quote:

  Orjinalden alıntı: Generalll


  quote:

  Orjinalden alıntı: Prozium

  Beni unutmuşsunuz be arkadaşlar Sixden bi ricam var. Pentagramın 1998 İzmir Konseri (POPÇULAR DIŞARI) DVD'si elinde olan arkadaş var mı? Kopyasına dahi razı durumdayım. Ankara'da girmediğim müzik market internette araştırmadığım yer kalmadı. Pentagram'a mail bile attım ama bi sonuç elde edemedim. Elinde olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim


  98'deki konser dvd şeklinde çıkmadı diye biliyorum ben.

  Benide yazın kulübe...Zamanı gelmişti.

  Metin Türkcan fanıyım aslında.:)  DVD ve VHS olarak çıktı ve sınırlı sayıda üretildi diye biliyorum ben. Piyasadan ancak DVD'den VCD'ye çevirme kopyalarını bulabildim ve onlarda insanı aldığına pişman edecek kadar kalitesiz. Bi metal forumunda DVD'sinin linkleri var ancak onu da özel üyeler görebiliyor. Çok uğraştım ama alamadım linkleri . Olan arkadaşlar bi zahmet yardım


  Tarkan Gozubuyuk röpörtajlardan birinde o zamanlarda dvd yaygın değildi sadece vhs şeklinde çıkarttık demişti.

  Yanlış biliyorsam uyarın:)


  pm'den mesaj attım


  Bende attım tam linki versene:)
 • Yüzbaşı
  825 Mesaj
  benide ekle
 • Yarbay
  8837 Mesaj
  POPÇULAR DIŞARI! POPÇULAR DIŞARI! POPÇULAR DIŞARI!
 • DH Yönetici
  6962 Mesaj
  benide eklermisin ?
 • Binbaşı
  1966 Mesaj
  BENİDE EKLE BABO TÜRKİYENİN İRON MADENİ HEYT BE ADAMLAR MANYAK MÜZİK YAPIOLAR KEYİF VERİO İNSANA DİNLERKEN DE Bİ İMZA HAZIRLAMAK LAZIM YA
 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  konu baya bi aşağıda kalmış
 • Yarbay
  2795 Mesaj
  Severim ama fan club olayları gereksiz gelio bana...
  Yine de saygı gösterrm tabi size...
  Emek vermiş @pain kardeşimiz
 • Yarbay
  8837 Mesaj
  Ama grup ne yazık ki bitti.

  Metal ölmedi diyorlardı; öldü.


  Düzeltme: İmlâ.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paramedik 112 -- 3 Kasım 2007; 14:01:50 >
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
valorant vp
valorant points
Sohbet
Webtures SEO;SEO Nedir?
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,922
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.