Şimdi Ara

PENTA ile aramda geçenler (bilgi içindir)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.024
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bundan 6 ay kadar önce PENTA garantili stock soğutmalı sapphire HD 6870 almıştım. 4 SENEdir kullandığım everest 480W psu lu düz fansız kasama taktım kullanmaya başladım. tabi oyunlarda aşırı ısınma oluyordu 4-5 saatten sonra bilgisayar reset atıyordu zaten psu da 4 sene sonra artık 300W zor çalışıyordur herhalde neyse bu kart beni bu şekil 4 ay götürdü. Yaklaşık 1 ay önce bi cumartesi gecesi wow da raid yapıyorm aradan 4 saat geçmiş farkında değilim PUFF bi koku ve psu gitti Ben sadece psu gitti sandım zaten yansında yeni kasa falan alırım diyordum. ama idare ettiği için de fazla düşünmedim açıkçası. Neyse kısa keseyim Psu nun yanında Ekran kartınıda yakmışım görüntü gelmiyordu , başka ankartlar da denedim görüntü vermedi. Kutusunu buldum garanti kağıdını çıkardım PENTA yazıyor. telefon numaralarını aradım bana bi adres verdiler faturasıyla herşeyi kargolamamı istediler karşı taraf ödemeli (Tabi telefonda 4 senelik 480W lık psu ile kullandığımı söylemedim) Ertesi gün kart ellerine vardı bana bir numara verdiler internetten takip için ve dediler ki 3 gün sonra detaylı bilgi alabilirsiniz. 3 gün sonra aradım tekrar kartımın tamirinin mümkün olmadığını söylediler ve ellerinde sapphire 6870 stock fanlı olmadığı için MSI 6870 twin frozr2 gönderiyoruz kabul edermisiniz dediler. Kabul ettim ve Yeni ekran kartıma ertesi gün kavuştum. Toplam süre 1 hafta da yeni kartımı kullanmaya başladım. suç bende olduğu için , garanti dışı kalacağını bekliyordum açıkçası ama böyle olmadı hatta daha güzel sıfır kutusunda bi kartla değiştirildi. İlk defa PENTA ile böyle bi garanti işim oldu ve çok memnun kaldım. Bundan sonra alacağım ürünlerde PENTA garantisinin olmasına daha dikkat edicem Yazı bilgi amaçlıdır herkese tavsiye ederim TEŞEKKÜRLER PENTA

• Hayırlı olsun şansın bu kadarı da yani

Gözlerim yaşardı gerçekten de...

Şans değil de bu ne peki acaba ?

Paneldeki sistemim (psu değişmedi) ile yanan kartımı Sparkle GTX260 "kullanıcı hatası" diyerek garantisini hiçe sayan MERSA Sistem oldu, şimdi Penta ile birleşti ve ortaya çıkan sonuca bakın PES yani, bu arada Vatan'dan almıştım kartı onlarda "servis böyle dediyse biz ne yapalım" demişlerdi...

İmla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LEON-X -- 20 Nisan 2011; 16:43:39 >
  • PENTA normal olanını yapmış. Burdan asıl ders alınması gereken everest gibi kalitesiz PSU'lara kasanızı emanet etmememiz gerektiği olmuş. Umaraım yeni kasanızda everest değildir.
  • gerçekten çok şanslısın neden mi?
    daha dün DUKES nicklı dostumuza i5 2500K yerine i5 2500 kakalamaya çalışan bir firmanın sıze bunu yapması cok sanslı oldugunun kanıtı
  • penta ve mutlu olan biri

aman allahım hemen dışarı bakıyorum taş felan yağacakmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: LEON-X
    Hayırlı olsun şansın bu kadarı da yani
    Gözlerim yaşardı gerçekten de...
    Şans değil de bu ne peki acaba ?
    Paneldeki sistemim (psu değişmedi) ile yanan kartımı "kullanıcı hatası" yaparak garantisini hiçe sayan MERSA Sistem oldu, şimdi Penta ile birleşti ve ortaya çıkan sonuca bakın PES yani
    İmla.

Hocam sen kendini bi okuttur kurşun falan döktür en iyisi Aradaki önemli fark kartta fiziksel bi hasar olmadan (yanmış değil)bozulmuş olması
    Sizin kartta hatırladığım kadarıyla bariz yanık vardı aynı durum arkadaşta da olsa ona da aynı muameleyi gösterebilirlerdi
    Geçmiş olsun cana gelmesin

• @hellteam

Üstad, benzer durum bende de olsaydı eminim şöyle derlerdi; "dandik psu" ile kullanmışsınız kartı yakmışsınız hadi güle güle "kullanıcı hatası" derlerdi %100 eminim bu tamamen şansımla alakalı yani
  • Geçmiş olsun.

Bundan sonra sistemini kalitesiz güç kaynağına emanet etmezsin umarım. 6870 alan birinin güç kaynağı alacak durumda olduğunu düşünüyorum.
    6870 aldığın zaman güç kaynağını değiştirmen gerekirdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 20 Nisan 2011; 16:51:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: t3

PENTA normal olanını yapmış. Burdan asıl ders alınması gereken everest gibi kalitesiz PSU'lara kasanızı emanet etmememiz gerektiği olmuş. Umaraım yeni kasanızda everest değildir.

4 sene önce kasayı toplarken ilerde bi gün 6870 alırım diye düşünmedim açıkçası Yeni kasam thermaltake g elements ve highpower 750W psu
  • kasa estetiksiz odun gibi bi kasa :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: bugra34

kasa estetiksiz odun gibi bi kasa :)

Eyvallah dostum , kimi de odun sever Sen daha iyisini alırısın dilerim
  • quote:

Orijinalden alıntı: LEON-X

@hellteam

Üstad, benzer durum bende de olsaydı eminim şöyle derlerdi; "dandik psu" ile kullanmışsınız kartı yakmışsınız hadi güle güle "kullanıcı hatası" derlerdi %100 eminim bu tamamen şansımla alakalı yani

Sağlık olsun hocam, herhangi bi parça alırken hem satıcıya hem de dist. e dikkat etmenin yanında parçayı görerek te almanın faydası var
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnarcHiest

penta ve mutlu olan biri

aman allahım hemen dışarı bakıyorum taş felan yağacakmı

Konu sahibine; Hayırlı olsun, bi de piyango bileti çek, sayısal oyna felan. Bu şans sendeyken fırsatı değerlendir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anexiety1

quote:

kasa estetiksiz odun gibi bi kasa :)

Eyvallah dostum , kimi de odun sever Sen daha iyisini alırısın dilerim

kardeşim yanlış anlama aynısından bendede var ;)
  • fx5200 kartımı 2 kere yaktım 2 kere yenisini yollamıştı penta
  • quote:

kardeşim yanlış anlama aynısından bendede var ;)

Yok yanlış anlamadım sistemine bakmadım cevap atarken sadece temennilerimi ilettim Yeni Kasamı seviyorum da :D :D
  • yan tarafı plexi yaptır dostm cok guzel oluyor
  • quote:

yan tarafı plexi yaptır dostm cok guzel oluyor

Hangi yan tarafı sağ/sol? Bu plexi tam olarak ne oluyor
  • quote:

gerçekten çok şanslısın neden mi?
    daha dün DUKES nicklı dostumuza i5 2500K yerine i5 2500 kakalamaya çalışan bir firmanın sıze bunu yapması cok sanslı oldugunun kanıtı

Vatan araya girmese ve olayı çözmeseydi ne yapardım kim bilir ?

Dostum senin adına sevindim beni tam 25 gün beklettiler ve uzun uğraşlar sonucu güç bela kendi malıma kavuştum.Keşke herkes senin kadar şanslı olsa.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.