Şimdi Ara

Peltier su soğutma tasarım blok. 0 derece..SUBZERO (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
6
Favori
11.441
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • süper olmuş dostum inanın bilgisayar öğretmeni yokken ilköğretimde pc lerle ben ilgilendim okulda o kadar kötü bir durumdu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Normandia_06

quote:

Orijinalden alıntı: scorn

quote:

sen bu ülkenin gelişmesi için ne yaptım desem? sen her şeyin farkındasın, bu ülkeden bir cacık olmaz. seni afrikanın en ilkel kabilesine reis olarak atayalım, sen onu bir kaç günde geliştir dünya devi haline getir.

Gelişmek; alışveriş merkezleri yapmakla,İngiltere'de kolejlerde öğrencilerin bir haftada yaptığı çakma uyduları havaya atmakla da olmuyor :D
    Herneyse konuya dönecek olursak 2012 yılında tekeri icat ettim der gibi olmuş :D böyle şeyler fayda getirmez zaman,emek,para kaybıdır...
    bunu baştan yapmadan zihninde sonucu hayal etseydi uğraştığına değmeyeceğini anlardı :D kafa yapısı işte 20 liralık stok soğucu kullanmak bile daha akıllıca olur :D
    Hobi amaçlı yaptım dese neyse ama yok bilmem ne üniv. ödül aldı felan sanırsın seri üretime geçecek adama gülerler :D

Geçmişte Allahtan senin gibi bi zihniyet yokmuşta bi çok ürün bulunmuş geliştirilmiş bugün çok farklı yerlerde... Şaka gibisin :) cidden meslek ne?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi warrer -- 17 Nisan 2013; 0:12:42 >

• hocam ben teknolojiden geri kalmışım ya. blok tasarımı güzel.
  • ya muhtesem calisma olmus. Kolay gelsin, devami olur umarim.

Yanliz bir noktayi hatirlatayim istedim. Oda sicakliginda bir CPU istenen birsey degildir aslinda. Yani CPU genelde 40-50 C arasinda maksimum verimi uretir. Kullanacagin CPU isi benchmarklarina bakarsan daha da saglikli cozumler uretecegine eminim
  • çok ilginç bir çalışma.fikir yaratıcı.ancak banamı öyle geliyor yoksa işlemcide soğutma dağılımı dengelii değilmi yani sanki duruma göre bir gariplik var soğutmada
  • Adanadayım . Bir konteynırın içinde jeneratör muhafaza ediyoruz. Su ısıtmalı, dizel.(ayrıntılar ekte mevcut)
    Sorun şu ki haftada 1 de olsa elektrik kesintisi 8-9 saat sürüyor ve aşırı sıcak+ aralıksız uzun süre çalışma jeneratörü bir süre sonra stop ettiriyor.
    Mühendis arkadaşım ekstra bir havalandırma sistemi kurmayı planlıyor. Şuan proje aşamasında fikri.
    Benden istenen yeni bir fikir geliştirip cihazın bu sorununu çözmek. Ben de peltier sistemiyle takviye yapmayı düşündüm. Bayağı araştırdım sistemi ancak genel olarak düşük enerjiler için elverişli bir alet gibi bu peltier. Para enerji vs sorun deil. Problem çözülsün yeter.
    Önerilerinizi bekliyorum. İyi günler..
  • Merhaba;
    Güzel bir proje olmuş ancak bahsedildiği gibi nemlenme işi problem.
    Peltier'i direk işlemci bloguna değil de radyatore monte etmeyi neden düşünmediniz?Bu şekilde nemlenme problemi ortadan kalkabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdar514 -- 13 Ocak 2014; 10:24:48 >
  • Hatırlayan varmı bilmiyorum zamanında böyle birşey yapılmıştı ama pek tutmadı.
    http://www.donanimhaber.com/diger/haberler/titan-amanda---su-sogutma-performansinda-hava-sogutma.htm
  • hatırlıyorum oldukça güç tüketiyordu şuan için iyi bir hava soğutma tüm talepleri karşılar nitelikte arkadaş bu çalışma için baya uğraşmış onunda eline sağlık
    bireysel olarak bir başarı elde etmiş bende zamanında bir sıvı soğutma yapmıştım performansı cok güzeldi fakat bazı arkadaşlar görüntüsü şık değil diye aylarca uğraştığım çalışmayı bir kalemde yok saymışlardı
    arkadaşın emeğine saygı duyuyorum hatta sıvı soğutma yerine kılima tak diyenler bile olmuştu bu ardaşın sonuçta potansiyeli var yarın öbür gün daha iyi bir çalışma ile gelebilir zira ben olumsuzlar yüzünden yeni bir çalışma yapmadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alialtin -- 17 Ocak 2014; 4:43:58 >
  • Başarılı ve mükemmel.
  • Bunlari universitede ogretmiyorlar degil mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • requiem__ kullanıcısına yanıt
    Cm v10 da da peltier kullaniliyo galiba bi arastirsana ona benzer birsey yapabilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben yorumuna katılmıyorum egıtım sıstemı yada okul kotu olabılır ona bı elestırım yok . bence sen okuldan cok amac ve araca bak bu sıstem daha cok gelıstırılıp bu tıp sogutma gereksınımlerınde kullanılabılır. ben ce takdıre sayan bı calısma olmus. ayrıca sunu da belırtmek ısterım daha ıyısını sen yap :) en azından lafla elestırerek degılde ıcraatınla tezini dogrula
  • quote:

Orijinalden alıntı: g3zgin_1903

ben yorumuna katılmıyorum egıtım sıstemı yada okul kotu olabılır ona bı elestırım yok . bence sen okuldan cok amac ve araca bak bu sıstem daha cok gelıstırılıp bu tıp sogutma gereksınımlerınde kullanılabılır. ben ce takdıre sayan bı calısma olmus. ayrıca sunu da belırtmek ısterım daha ıyısını sen yap :) en azından lafla elestırerek degılde ıcraatınla tezini dogrula

2012 yılının konusu :D söylediklerimin hala arkasındayım daha iyisini tabii yaptık merak etme
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: g3zgin_1903

ben yorumuna katılmıyorum egıtım sıstemı yada okul kotu olabılır ona bı elestırım yok . bence sen okuldan cok amac ve araca bak bu sıstem daha cok gelıstırılıp bu tıp sogutma gereksınımlerınde kullanılabılır. ben ce takdıre sayan bı calısma olmus. ayrıca sunu da belırtmek ısterım daha ıyısını sen yap :) en azından lafla elestırerek degılde ıcraatınla tezini dogrula

2012 yılının konusu :D söylediklerimin hala arkasındayım daha iyisini tabii yaptık merak etme

maksadım senle tartısmak degıl benı yanlıs anlama ama tekrar soylemek ıstıyorum ben soyluyorum boyle dıyosun ama sozel olark bunu yapıyosun uygulamalı olarak goster senıde takdır edelım konu 2012 olabılır ben sımdı gordum sımdı yorum yapıyorum. bu hakkım var demekkı senınde varkı cvp yazabılıyosun

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.