Şimdi Ara

PELLET yakıtlı soba vs. (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.083
Cevap
29
Favori
308.550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İnanın en ucuz fiyat Türkiye de.Bugün Ayvalık Cunda adasında yaşayan bir Alman vatandaşına kurduk pellet soba(Carmen)Almanya dan getirecekmiş,Türkiye'de daha ucuz olduğundan buradan aldı.Bizim 4000 TL dediğimiz Carmen modeli(11kw lık) Almanya'da 2200 € civarıda vede 300 € montaj bedeli alınıyor.Ayrıca boruları ise en basitinde 300-400 € gider var.
  • Ayvalık Cunda Montajının görüntüleri,Şömine yıkılıp boşluk olan yere Carmen yerleştirildi.

PELLET yakıtlı soba vs.

Baca çıkışını direk yan taraftan dışarı çıktık.Şu anki fotorafta soba çalışıyot ve sıfır duman.
     PELLET yakıtlı soba vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbirol -- 13 Ocak 2010; 19:07:42 >

• Carmen Video

http://img192.imageshack.us/img192/8669/dsc00683.mp4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbirol -- 13 Ocak 2010; 19:13:22 >
  • vidyoyu izledim.

atık bacadan nerdeyse hiç is duman vb kötü görüntü yaratabilecek şeyler çıkmıyor. gerçekten harika.
    bir sorum olacak. yanma odasında ufaktefek fırlayan kıvılcımlar nereye toplanıyor. ? sonra cihazın temizliği açısından soruyorum.
  • Uçuşan küller alt kısımda küllük var orada toplanıyor.3 günde yakıtın külü ancak 100 gr.
  • peletin tek dez avantajı külü çok hafif oldugu için biraz uçuşuyor bizde işyerimizdeki katkaloriferli sobada kullanıyoruz umarım bi gün herkez komur yerine bunu kullanmaya baslar
    www.odunatesi.com
    buradaki katı yakıt sobalarıda pelet yakıyor yine :o))
  • Valla havada uçuşan milyonlarca kömür külü olacağına Milyarlarca pelet tozu olsun.Bunun filitrasyonu çok daha kolay.

Pellet sobaları Almanya daki fiyatları hakkında bilgi olması açısından aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz.

http://www.yatego.com/,3,1,q,pellet

http://www.fueego.net/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbirol -- 15 Ocak 2010; 13:00:23 >
  • Bu sobalara pelleti ellemi atacaksınız.Pellet tane tane yavaş yavaş yüknelerek yakılabiliyor.Tamamen doldurursanız kontrlu çok zor.Eski tip kovasız kömür sodalarındaki gibi kürekle ancak parça parça atarsanız kullanabilirsiniz.
    quote:

Orijinalden alıntı: Eco-Boiler

peletin tek dez avantajı külü çok hafif oldugu için biraz uçuşuyor bizde işyerimizdeki katkaloriferli sobada kullanıyoruz umarım bi gün herkez komur yerine bunu kullanmaya baslar
    www.odunatesi.com
    buradaki katı yakıt sobalarıda pelet yakıyor yine :o))

• İZMİR Selçuk'ta kurulmuş çalışan bir Zibro AİDA

PELLET yakıtlı soba vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbirol -- 16 Nisan 2012; 19:24:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Ayvalık Cunda Montajının görüntüleri,Şömine yıkılıp boşluk olan yere Carmen yerleştirildi.

PELLET yakıtlı soba vs.

Baca çıkışını direk yan taraftan dışarı çıktık.Şu anki fotorafta soba çalışıyot ve sıfır duman.
     PELLET yakıtlı soba vs.

Kusura bakmayın ama ne o öyle varoş soba gibi bacanın hali (borunun hali)

• Bu boru dublex binanın arka kısmında,biz normalde 2 mt kadar yukarıya dogru çıkıp şapka koyuyoruz.Müşteri yukarıya uzamasını istemedi,teknik anlamdada uzaması şart değil.Bunun için öyle kaldı.sadece su girişini engellemek için dirsek taktık.Daha sonra özel bir şapka yapılacak.
  • arkadaslar bu sobayı ınceledım ılk sayfadakı bır kac yazıyı okudum eğer biligi eksikliğim varsa sımdıden ozur dılerım . bu pellet yakıtlı sobada aynı kalorıfer sobaları gıbı bır kazan sıstemı olup butun bır evı ısıtacak bır mekanızmaya sahıpse cok guzel bence bırde pellet olarak tavuk gubresınden de pelletler yapılıyor sanırım 25 kg 12 ytl bırde tavuk gubresınde fosfor azot oranı yuksek olduğu ıcın dığer mısır vs gıbı yapılan pelletlerden daha verımlı olacağını dusunuyorum
  • Çalışma mantığı tmamen stokerli kalorifer kazanları gibidir.sadece daha görsellik ön planda ve suyu ısıtmak yerine sıcak hava direk içeriye üfleniyor.Tavuk gübresinden yapılan pellet e gelince Fiyat pahalı görünüyor.Şu anda nakliyesi ile birlikte 6 mm pellet 25 kg,10 TL ye bulabiliyoruz.tabi verim farkı varmı onu bilemem,bu tavuk gübresinden pellet i gördünüzmü acaba ,yada kim üretiyor,deneyebiliriz bulursak.
    quote:

Orijinalden alıntı: civimli

arkadaslar bu sobayı ınceledım ılk sayfadakı bır kac yazıyı okudum eğer biligi eksikliğim varsa sımdıden ozur dılerım . bu pellet yakıtlı sobada aynı kalorıfer sobaları gıbı bır kazan sıstemı olup butun bır evı ısıtacak bır mekanızmaya sahıpse cok guzel bence bırde pellet olarak tavuk gubresınden de pelletler yapılıyor sanırım 25 kg 12 ytl bırde tavuk gubresınde fosfor azot oranı yuksek olduğu ıcın dığer mısır vs gıbı yapılan pelletlerden daha verımlı olacağını dusunuyorum

• 3 ay önce pellet fiyatı olacak 200 tl derken şimdi 350tl diye yazmışsınız, bu artışın nedeni nedir?
  • quote:

Çalışma mantığı tmamen stokerli kalorifer kazanları gibidir.sadece daha görsellik ön planda ve suyu ısıtmak yerine sıcak hava direk içeriye üfleniyor.Tavuk gübresinden yapılan pellet e gelince Fiyat pahalı görünüyor.Şu anda nakliyesi ile birlikte 6 mm pellet 25 kg,10 TL ye bulabiliyoruz.tabi verim farkı varmı onu bilemem,bu tavuk gübresinden pellet i gördünüzmü acaba ,yada kim üretiyor,deneyebiliriz bulursak.
    quote:

Orijinalden alıntı: civimli

arkadaslar bu sobayı ınceledım ılk sayfadakı bır kac yazıyı okudum eğer biligi eksikliğim varsa sımdıden ozur dılerım . bu pellet yakıtlı sobada aynı kalorıfer sobaları gıbı bır kazan sıstemı olup butun bır evı ısıtacak bır mekanızmaya sahıpse cok guzel bence bırde pellet olarak tavuk gubresınden de pelletler yapılıyor sanırım 25 kg 12 ytl bırde tavuk gubresınde fosfor azot oranı yuksek olduğu ıcın dığer mısır vs gıbı yapılan pelletlerden daha verımlı olacağını dusunuyorum

genelde tavuk gubresınden uretlıen pelletler tarlalara organık gubre amaclı kullanılıyor ant gubre nın boyle bır urunu mevcut ant organik katı hayvan gübresi pellet şeklinde google da ant gübre yazınca urunler kısmından bakabılırsınız . ben burdan gubre aldığım zaman bu urun dıkkatımı cekmıstı konusunu gorunce belırtmek ıstedım

• Merak ettim bu pelletler normal kömür sobasında kullanılabiliyormu hani odun kömür kullanılan ızgaralı sobalarda vs kullanımı nasıldır nasıl kullanabiliyoruz? ama verim alamayız gibi geliyor kömür sobasında yakarsak?

bilginiz varmı?
  • sonuçta soba, sanırım bundada tütme, geri tepme, zehirlenme olayları vardır, bu zamanda bununla ugraşmak aklı karımı allasen
  • Lütfen konuyu biraz daha okuyup inceleyerek yazarsanız,herkes doğru bilgi edinir.Sonuçta yanan madde odunsu dur ve karbonmonoksit 0 dır.Zehirlenme diyebir şey söz konusu değil.eğer pelet sobasını kullanırsanız kendi baca fanı var,geri tepme diye birşey söz konusu değil,olaki dış hava basıncı çok yüksek yada baca tıkandı,baca hava basıncı yükselirse soba otomatik olarak kapanıyor.

Normal sobada pellet yakma konusuna gelince ,ben denedim,Kovalı sobalardaki gibi pelleti kovaya doldurup yakamazsınız,fakat eski tarz kömür odun sobalarında parça parça atarsanız olur,yavaşyavaş yüklemek gerekiyor.Yani eski usul sobanın yanında 1 kova pelleti koyacaksınız,kürekler ara ara sobaya atacaksınız.
    quote:

Orijinalden alıntı: AyderYaylası

sonuçta soba, sanırım bundada tütme, geri tepme, zehirlenme olayları vardır, bu zamanda bununla ugraşmak aklı karımı allasen

• Orijinalden alıntı: mbirol

Lütfen konuyu biraz daha okuyup inceleyerek yazarsanız,herkes doğru bilgi edinir.Sonuçta yanan madde odunsu dur ve karbonmonoksit 0 dır.Zehirlenme diyebir şey söz konusu değil.eğer pelet sobasını kullanırsanız kendi baca fanı var,geri tepme diye birşey söz konusu değil,olaki dış hava basıncı çok yüksek yada baca tıkandı,baca hava basıncı yükselirse soba otomatik olarak kapanıyor.

Normal sobada pellet yakma konusuna gelince ,ben denedim,Kovalı sobalardaki gibi pelleti kovaya doldurup yakamazsınız,fakat eski tarz kömür odun sobalarında parça parça atarsanız olur,yavaşyavaş yüklemek gerekiyor.Yani eski usul sobanın yanında 1 kova pelleti koyacaksınız,kürekler ara ara sobaya atacaksınız.

peki komur gıbı dayanımı uzun surelı oluyormu . yanı orneğin bir kürek pellet attınız bunun yanma suresı nekadar oluyor
  • quote:

Lütfen konuyu biraz daha okuyup inceleyerek yazarsanız,herkes doğru bilgi edinir.Sonuçta yanan madde odunsu dur ve karbonmonoksit 0 dır.Zehirlenme diyebir şey söz konusu değil.eğer pelet sobasını kullanırsanız kendi baca fanı var,geri tepme diye birşey söz konusu değil,olaki dış hava basıncı çok yüksek yada baca tıkandı,baca hava basıncı yükselirse soba otomatik olarak kapanıyor.

quote:

Orijinalden alıntı: AyderYaylası

sonuçta soba, sanırım bundada tütme, geri tepme, zehirlenme olayları vardır, bu zamanda bununla ugraşmak aklı karımı allasen

sonuçta bu zamanda yapılacak işmi bu, klima yada kat kaloriferi varken elalem aya biz yaya, avrupada tutlmayan bir şeyi gene ülkemizemi gönderdiler acaba.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.