Şimdi Ara

PDF Dokümanının tarayıcıda açılmasını istiyorum.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Resmi gazetede olan bir linki (Örnek:http://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/4.5.663.pdf) tarayıcı arayüzünde göstermek istiyorum.
    Örnek çalışma dosyam ektedir.
    Yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ederim.
    Örnek Dosya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amb_drivers -- 10 Şubat 2018; 21:13:36 >

• Zaten tarayıcıda açıyor. Sol menüde Kanunlar ve Tüzükler menüsünde linklere tıklayınca pdf dosyasını sağ tarafta görüntülüyor. Sen nerede görüntülenmesini istiyorsun. Ayrı bir sekmede mi açmasını istiyorsun? Daha açık şekilde anlat.
  • Dostum özellikle Explorer da iken ilgili dosyayı kaydet ekranı geliyor. Dosyayı kaydetip localdı çalıştırmak basit ancak, güncel olamama gibi durum söz konusu.

Bu sebeple ilgili dosyayı lacale kaydetmeden tıklayınca direkt arayüzde açılmasını istiyorum.

Örneği incelediyseniz ilgili linkler yeni sekmede değilde, iframe tagında açılıyor.

İzah ettiğim gibi localdeki pdf ler ve html olan linkler iframe tagında sorunsuz açılıyor, sadece link olan pdf ler açılmıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şunu da eklemek istiyorum.

İş yerindeki pc de win10 yüklü. Aynı çalışmam bu pc de dediğiniz gibi web arayüzünde açılırken, evdeki pc win7 yüklü. Bu pc de sorun yaratıyor. Sanırım işletim sistemi veya tarayıcıların sürümlerinden kaynaklanan bir uyumsuzluk var.

Bu nedenle yaptım çalışma işletim sistemi veya sürüm farkı olmaksızın Firefox, Chrome veya Explorer da da çalışabilmesi için tasarıma uygun bir eklenti veya kod düzenlemesi gerekiyor.

• amb_drivers A kullanıcısına yanıt
    Ben Chrome Browser'la baktım. Link olan pdf'ler de sağ taraftaki iframe'de açılıyor. Hiç problem görünmüyor. Kullandığınız Internet Explorer versiyonunun pdf görüntüleme özelliği var mı?

Zaten Internet Explorer'ı hiç sevmiyorum.
  • Öyle bir özelliği olduğunu sanmıyorum veya varsa nasıl ayarlanacağını bilmiyorum.

Windows 10 ve Windows 7 sürümlerinin her ikisinde de explorerda çalışmıyor.

Google amcadan "html pdf viewer " diye aratınca çeşitli örnekler bulunuyor. Verilen kodları kendi ortamında çalışıyor.

Ancak 45 inden sonra html öğrenmeye başlayan birisi için bu kodları kendi tasarımına ilave etmek bizi aşıyor.

• amb_drivers A kullanıcısına yanıt
    Biraz önce Internet Explorer ile kontrol ettim. Bende Nitro PDF Reader yüklü olduğu için sağ tarafta pdf sayfasını görüntüledi. Üst tarafında Nitro yazıyordu. Yani Nitro PDF Reader kurulurken Internet Explorer'a plugin de kurmuş. Böylece görüntüleyebiliyor. Nitro PDF Reader'ı bilgisayardan kaldırdıktan sonra denedim, görüntüleyemedi.

Internet Explorer'ın tek başına pdf görüntüleme özelliği yok. Bu browserden adam olmaz. Zaten Microsoft da umudu kesti Microsoft Edge'yi çıkardı.

Chrome'da, Firefox'da, Opera'da denedim, çalışıyor. Bence Internet Explorer'da görüntülemeye uğraşmaya değmez.
  • DoubleDragon D kullanıcısına yanıt
    Evet explorer hakkaten sorunlu.
    Bu sorunun çözümü içinde sanırım pdf linklerini, tasarımda google embed kodları ile bütünleştirerek çözülebileceği yönünde.
    Çünkü google amcada yaptığım araştırmalarda hemen hemen herkes bu embed kodları ve pdf.js kodlarının kullanımını tarif etmişler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.