Şimdi Ara

PCİ-E mi AGP mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
306
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • yeni bi ekran kartı almayı duşunuyorum ancak PCİ-E ye geçmek için anakart ı da deiştirmek gerekiyor PCİ-E ile AGP arasındaki fark çok deilse AGP alacağım fikirlerinizi bekliyorum

• aslında değiştirmene gerek yok.anakartı değiştirince eger lga işlemcin yoksa işlemcide değiştirmen gerek.bazı anakartlrda ram de değiştirmek gerek.pci-e geçsen iyi olur fakat verdiğin parayada değmez.
  • bence de değiştirme şu an piyasada agp olarak bulabileceğin çok iyi kartlar var. pci-e yaparsan masrafın artacak. şu an aralarında %5-10 gibi bir fark var.
  • pci e 16x agp 8x arada fark var
  • bence değiştir gelecek için de iyi olur
  • şuan için boş yere verilmiş para.ama hem pci-e em de agp slotu bulunan bir kart almak dah mantıklı gibi
  • bos yere verilmis para felan degil aslinda, aralarda tabiki saniyede gecen veri miktarlarinda baya fark var.. ama tabi bunlar islemcin harddiskin ramin islemcin bildiginiz gibi hepsiyle orantili, sayet P4 2.4 ve ustu bir sisteminiz varsa, hemen atlamasanizda olur cunku elinizdeki isinizi gormesi lazim, he ancak P4 1.7 felan vardir benim gibi yeni sistem alirsiniz o zaman LGA li bir sistem alirsiniz, mantikli olanda odur.. fiyatlari hemen hemen yakin cok bi fark yok.
  • ayrica soruda da PCI-E mi AGP mi demis, tabiki PCI-E.
  • tamam da şuan pci-e veriyolunun bant genişliği kadar veri işleyebilen bir ekran kartı çipi yok.o yüzden bu geleceğe yönelik bir alım olur.geleceği de şimdiden düşünmeye gerek yok çünkü her geçenm gün yeni bir şey çıkıyor.
  • Bence daha erken. En az bir yıl daha gider AGP.
  • [Deleted by Admins]
  • Bencede su an icin erken, cok masrafi var su anda agp cok iyi ekran kartlari mevcut
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.