Şimdi Ara

Pc ye iso format atma ACİL YARDIIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
512
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Arkadaşlar 5 gün önce bilgisayarım çok sağlıklıydı. Ama ne olduysa bir yerden virus kapmış ve çok kasmaya başladı. Bende ne kadar virus programı varsa denedim hatta size adlarınıda söyleyeyim :

Avira Free AntiVirus

Panda Securty

Avast Free AntiVirus

Esed Nod32

AVG AntiVirus

Ama virus'ü bulamadı Sadece ESED NOD32 virusu buldu ama oda silemedi Bilgisayarcıya götürdüm Format atılması gerek dedi Benim bilgisayarın özelliklerini açıklayayım :

İşletim sistemi : Windows XP
    Ram : 512 MB
    Ekran kartı : Directx 9
    Hoparlör sayısı : 1+1

Zaten gerisine gerek yok benim bilgisayarım Notebook CD ROM yok usb den atacağım iso ile atmayı düşündüm ama dosya bulamadım Lütfen bana iso dosyası linki atıp nasıl kurulacağını söylermisiniz ATANA ++++++++++REP

• bu nasıl bir virüsmüş bee hiç biri bulamamış :) illa virüs olmak zorunda değil malware veya trojanda olabilir.bunlardan şüpheleniyorsan malwarebytes programını indirip derin tarama yapabilirsin ama sorun virüs falan değil gibi görünüyor.ayrıca sistemin kasması ile virüsün ne alakası var? yüklemiş olduğun bir program,bir donanım,bir driver vs neden oluyorda olabilir ayrıca raminde çok düşük bu ram varken öyle ahım şahım bir hız bekleme.
    5 gün öncesine kadar sistem normalse sen iyisimi bi sistem geri yüklemeyi dene mümkünse 5 gün ve daha öncesine git.
    eğer sistem geri yüklemen kapalıysa advanced system care 6 programını indirip full bakım yaptır.başlangıçta çalışan geresiz tüm programlarını kapat.bunu yanında eğer virüs,trojan benzeri bir durum var beni kurtarın diyorsanda hijackthis programı ile sisteminin bir logunu alıp buraya kopyala yapıştır yardımcı oluruz.
    tüm bunlara rağmen önceki hıza dönmediyse bilgisayarcı doğru söylüyor demektir atarsın bir format toparlanır..

son olarak bu forum bazı bebelerin takıldığı çoluk çocuk forumları gibi +rep mep usulü çalışmaz sakın oralarla karıştırma.Burası genellikle yetişkin insanların üyesi olduğu ve bu üyelerin karşılıksız bilgi paylaşımı yaptığı bir platformdur,sağa sola rep saçmak yerine bir teşekkür etmen yeterli

• quote:

Orijinalden alıntı: NaNoTeK07

Herkeze iyi günler

Arkadaşlar 5 gün önce bilgisayarım çok sağlıklıydı. Ama ne olduysa bir yerden virus kapmış ve çok kasmaya başladı. Bende ne kadar virus programı varsa denedim hatta size adlarınıda söyleyeyim :

Avira Free AntiVirus

Panda Securty

Avast Free AntiVirus

Esed Nod32

AVG AntiVirus

Ama virus'ü bulamadı Sadece ESED NOD32 virusu buldu ama oda silemedi Bilgisayarcıya götürdüm Format atılması gerek dedi Benim bilgisayarın özelliklerini açıklayayım :

İşletim sistemi : Windows XP
    Ram : 512 MB
    Ekran kartı : Directx 9
    Hoparlör sayısı : 1+1

Zaten gerisine gerek yok benim bilgisayarım Notebook CD ROM yok usb den atacağım iso ile atmayı düşündüm ama dosya bulamadım Lütfen bana iso dosyası linki atıp nasıl kurulacağını söylermisiniz ATANA ++++++++++REP

Hocam, bende varda boyutu epey büyük o yüzden iso arama sana söyliyim win7 'mi xp'mi kuracaksın o önemli . Bul kurulum dosyasını iso formatına çevir deamon tools'u yükle çak formatı benim yaptığım yöntem.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.