Şimdi Ara

Pc toplamak istiyorum ancak hiç bir bilgim yok

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
304
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet herkese merhaba arkadaşlar.Pc toplamak istiyorum ancak hiç bir bilgim yok videolar falan izledim ama anlamadım.Çoğunlukla oyun oynamak için istiyorum.Bütçe 10 ila 15 k arası...

• Hazır bir PC al, hiç bulaşma.

• @ugur_yavuz 'a katılıyorum. Bilgilendirme amacı ile, anakart senin canın her şeyini ona göre alacaksın, ramin mhz'si ile ana kartın desteklediği max mhz'ye dikkat et yoksa verimin düşer. 2. olarak ekran kartın ve işlemcinin uyumlu olması bunun için bazı siteler var ufak bir araştırma ile bulabilirsin. Eğer uyumsuz olurlarsa darboğaz yaşayabilirler ve yine verimin düşer. 3. olarak power supply'ı ekran kartının watt ihtiyacının üstünde alman. yoksa pc çalışmaz. 4. olarak eğer 2 ssd takacaksan hızlarının aynı veya yakın olmalarına dikkat et, yoksa farklı disklere dosya yazarken birinde yavaş birinde hızlı olur. 5. olarak rami 2 ye bölmek mantıklı 16gb rami 2x8 olarak takacaksan mhz leri'nin aynı olduğuna emin ol, yoksa en düşük mhz'ye göre pc çalışır. Genel olarak bunlara dikkat etmelisin, daha fazla detay var ancak hazır toplanmış sistem bilmeyen birisi için en iyisidir. xxx sitelerinde 5k ya 6 k ya gta5 pc'si diye satılan pc leri alma buda kişisel bir tavsiyemdir.

• 10-15 e oyun bilgisayarı yok haberin olsun

• asko56 kullanıcısına yanıt
    2 sene öncesinin konusu hocam. 2 sene önce 10 bine bile bayağı sağlam bir sistem oluşturmuştur konuyu açan arkadaş.
  • merhabalar hocam fiyatı biraz artırabilirsen asus parçalardan oluşmuş sistem var değerlendirebilirsin

www.vatanbilgisayar.com
    INTEL I5 12400F - ASUS DUAL RTX3060OCV2 - PRIME H610M-K KIOXIA 500GB SSD- 16GB fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
    https://www.vatanbilgisayar.com/intel-i5-12400f-asus-dual-rtx3060ocv2-prime-h610m-k-kioxia-500gb-ssd-16gb.html
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.