Şimdi Ara

Pc toplamak için yardımınza ihtiyacım var!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
404
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar ben yeni bir pc alicam fakat bu işlerde yeni olduğum için ne alacağımı bilmiyorum bi kaç belirli parçaları seçtim ama neye ne alcağımı seçemedim yardım ederseniz sevinirim:

i7 7700k :http://www.vatanbilgisayar.com/intel-core-i7-7700k-soket-1151-4-2ghz-8mb-onbellek-14nm-islemci.html

asus 1080 :http://www.vatanbilgisayar.com/asus-gtx-1080-gddrx5-256-bit-8g-dx12-ekran-karti.html

mesela anakart : ? tavsiyelerinizden bakıcam

işlemci soğutucu : tavsiyelerinizden bakıcam

diğer herşeyim şuanki bilgisayarımdan olcak o yüzden bunlari alsam yetecek iyi günler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DSA53 -- 25 Haziran 2017; 2:50:14 >

• En gerekli olan bilgileri yazmamişsiniz.

*Bütceniz nedir ?

*Monitor dahil mi ?

*Oyun icin mi topluyorsunuz ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ugurbaba10 kullanıcısına yanıt
    yok hocam oyun için toplamıyorum o yüzden içinde gtx 1080 var bütçem 4000 tl tarzı birşey ve diğer herşey eski pcimden var,yazdım oraya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DSA53

yok hocam oyun için toplamıyorum o yüzden içinde gtx 1080 var bütçem 4000 tl tarzı birşey ve diğer herşey eski pcimden var,yazdım oraya.

Hangi prolari kullanacaksin ne biliyim render mi alicaksin ?

• DSA53 D kullanıcısına yanıt
    Oyun için toplanıyorsanız tercihiniz kesinlikle Ryzen olmalı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    youtuber olarak kullanicağım 1000 abonem olduğu için kaliteli içerik üretmek için alicam ve amd ryzen 1500x almayi düsünüyordum fakat olan akradaşlarımın hepsi render alacaksan intel al dediler amd yanıyormuş sıkıntı çıkıyormuş o yüzden bunları seçtim
  • quote:

youtuber olarak kullanicağım 1000 abonem olduğu için kaliteli içerik üretmek için alicam ve amd ryzen 1500x almayi düsünüyordum fakat olan akradaşlarımın hepsi render alacaksan intel al dediler amd yanıyormuş sıkıntı çıkıyormuş o yüzden bunları seçtim

Youtube sayfanizi atarmisiniz hangi oyunlari oynuyorsunuz bakalim.

Şöyle bir gercek var 4000TL ye 1080 li sistem toplayamayiz. Şuanda acayip talep var ekran kartlarina fiyatlar uçtu yeni stoklar gelince alirsiniz. Veya disardan sipariş vericeksiniz ekran kartini. Amazondan yada bir yakininiz ile getiteceksiniz.

4000 tl ye pc toplanır tam 4000 olcak demedim zaten ekran kartıda illa orda link verdiğim olmak zorunda degil asus strıx 1080 alicaktım onu koyiyim dedim suan 3000 tl den fazla ama bi kaç gün öce 2700 tl idi işlemci 1500 tl zaten anakartda aldımmı bitiyor zaten iş diğer herşeyim şuanki pc den var
  • Anakart (540TL)

ASUS PRIME Z270-P Intel Z270 Soket 1151 DDR4 3866MHz(OC)

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-prime-z270-p-intel-z270-soket-1151-ddr4-3866mhz-oc-usb3-1-aura-rgb-anakart.html

İşlemci

İ7 7700k (1520TL)

http://www.vatanbilgisayar.com/intel-core-i7-7700k-soket-1151-4-2ghz-8mb-onbellek-14nm-islemci.html

Ekran kartı (2600TL) stokta varmi sormak lazim

Zotac 1080 Amp

Sogutucu (236TL)

cooler master hyper 212

4896 TL yapar vatandan toplarsan 1080'inin en ucuzunu sectim düşün.

hocam strix alicam bilmediğim bi markaya bakmiyim strixle uyumlu bu anakartı düşündüm ama sizin verdiğinizmi yoksa bumu ?http://www.vatanbilgisayar.com/asus-strix-b250f-gaming-intel-b250-soket1151-ddr4-2400mhz-usb3-1-m-2-rgb-anakart.html?stk=True

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DSA53 -- 25 Haziran 2017; 20:46:23 >
  • quote:

hocam strix alicam bilmediğim bi markaya bakmiyim strixle uyumlu bu anakartı düşündüm ama sizin verdiğinizmi yoksa bumu ?http://www.vatanbilgisayar.com/asus-strix-b250f-gaming-intel-b250-soket1151-ddr4-2400mhz-usb3-1-m-2-rgb-anakart.html?stk=True

Önerdigim anakart z serisi bir anakart sizin attiginiz b250 serisi. Anlamadim demek istediginizi ? Ekran kartin zaten benim attigim karta uyumlu ki z serisi anakartlar daha iyi oc icin.

hocam ben strix alicam böyle bi markayı ilk defa buldum strixe uyumlu bir anakart verirseniz daha çok sevinirim
  • quote:

ilginc bilgiler, ilginc arkadaslar.. yanan islemci fx miymis ryzen miymis? i7 7700K yi neyle sogutmayi önerdiler? intel önerdiklerine göre biliyorlar nasil sogutacaklarini öyle degil mi? yoksa islemciyi önerip sogutmasina karismayip, amd yaniyor demek.. size birakiyorum.
    zotac gibi bir markayi ilk defa duyan bir youtuber? youtube da milyon tane review var, karsilastirma var, hic mi zahmet edip bakmaz insan. Strix alin birsey demiyoruzda böyle bir yorumu okumak garip oldu sadece.
  • Mukarnas kullanıcısına yanıt
    bunu siz bilirsiniz hem o arkadaşlarımın hepsi bir soğutucu önerdi ama bilindik kişilere danışmak istedim hem yanan arkadaşım değil bu forumda bir adamdı galiba ve onun dışında zotac diye bi markayı evet ilk defa duyuyorum zaten büyük ihtimal kötü birşey o kadar pahalı şey arasından bu neden bu kadar ucuz? malzemelerden kaçınmışlar :D o yüzden strix alicam anakart da alicam ama strix mi aliyim yoksa üste verilen ekran kartlarından birinimi?
    Ucuzunu al geç.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.