Şimdi Ara

Pc Toplama Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hayırlı sabahlar forum.donanimhaber ailesi. Sizlere birşey sormak istiyorum. Uzatmadan konuya geçeceğim.

1-)Benim sistemim şu şekilde. Casper den geçen sene kazık yiyerek aldım ne yazık ki

Amd hd 6350 ekran kartı

Intel dual core e6800 işlemci

pegatron ıpx41 anakart

250 W değerinde power supply

2-)Bu sistemde tek işime yarayan kasa sanırım. Bu yüzden komple değiştireceğim. Bütçemi yazayım.

Ekran kartı en fazla 450 tl küsür olsun.

İşlemci fazla birşey olmasın i5 güzel birşey alamayacağım için 8320 veya 8350 düşünüyorum.

Anakart da çok uçuk birşey olmasın sistemi idare edecek f/p birşey olsun.

Power supply çabuk bozulmayacak fazla uçuk fiyat da olmayacak f/p birşey olsun.

Okul vs yüzünden piyasadan uzak kaldım. Onun için tavsiye bekliyorum.

3-)r9 r7 r5 filan ekran kartlarını kısa bir özet geçerseniz tam kavrayamadım da.

Edit:Ram 4 Gb d

• Up
  • MangekyouSharingan M kullanıcısına yanıt
    Hocam bence işlemci kalsın ya idare eder o seni ram 4gb o da kafi. boşa nakit savurma derim işlemci değişirse anakartı da değiştirmek zorunda kalırsın mazallah o yüzden kasarsa ufak overclock çekersin :D onların overclock potansiyeli yüksek baya zaten. ilk etapta güç kaynağı ve ekran kartını değişirsin sadece, şu an en kötüler onlar çünkü... FSB 500W-600W falan güç kaynağı alırsın, ekran kartını da HD7850 yada R9 270X falan al derim sıfır alıcaksan. Ayrıca ekran kartında '256-Bit' altına inme... Ama ikinci el araştırırsan daha uygun fiyatlı sağlam bişeyler bulursun. Mesela 2sene önce benim tertemiz 4850'yi 90TL ye bulup almam gibi :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.