Şimdi Ara

pc topladım yardım edermisiniz ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    saphire rx5500 xt pulse 8 gb 128 bit
    ram 8 gb 3200mhz
    gigabbyte b450 aourus m anakart
    gamepower 650 waat güç kaynağı
    segte 3,5 1 tb 7200 rpm
    power boost kasa
    hi level 512 gb m2 ssd
    27 inç 144mhz monitür
    6680 lira tutuyor sizce alsam nasıl olur fazla anlamıyorum parçalardan hazır sistem alsam dahamı uygun olur

• TEKNOKING/AMD Ryzen 5 3600X/GIGABYTE RTX 2060 OC 6GB GDDR6/16GB DDR4/240GB SSD/1TB Disk/Gaming Bilgisayar

5399tl

>>>>>>>>>>>>TIKLA BURAYA LİNK ÜRÜNÜ GÖR<<<<<<<<<<<<<
  • Oyuncu bilgisayarı toplamak istendiginde ben asla hazir sistemlere yonelinmemesi gerektigi kanaatindeyim. Kendiniz topladiginiz da dilediginiz parcayi secme imkaniniz olur ve bu da buyuk avantaj tabiki. Ayrica piyasada parcalari daha uyguna bulabilme sansinizda olur. Simdi gelelim parcalara...

Islemci secimi gayet iyi.

Ancak ryzen 3 serisi icin ramler icinde en anlamli olani 3600mhz olanlardir. Buarada ram modeline karar vermeden once satin almak istediginiz anakartin web sayfasindan memory uyumluluk listesine muhakkak bakmayi ihmal etmeyin. Zira ramlerde istenen hizlara cikmakta sorun yasayabilirsiniz.

Anakarta gelince... Gigabyte i anakart tarafinda cok beğenirim. Ancak B450 chipset li anakartlarda MSI adeta ureticilere ders vermisti. Ryzen 5 3600 islemci icinde B450 chipsetin ustunr cikmaya gerek olmadigi icin size tek tavsiyem MSI B450 Tomahawk Max almaniz. B450 chipset icin alacaginiz en iyi fiyat performans kartidir. Max serisi standart B450 Tomahawk sonrasi Ryzen 3. Jenerasyon icin cikan ve biosu hali hazirda guncellenmis olan versiyonudur.

Monitor olarak marka model belirtilmemis?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AskN0More -- 29 Aralık 2019; 3:34:31 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• AskN0More A kullanıcısına yanıt
    ASUS TUF B450 PRO GAMİNG ŞUANDA İNDİRİMDEYKEN ALABİLİRSİNİZ.

Burdan bakın

Aşağıda en düzgün yapılmışlarından am4 tier list sıralaması:
    https://docs.google.com/spreadsheets/d/1wmsTYK9Z3-jUX5LGRoFnsZYZiW1pfiDZnKCjaXyzd1o/edit#gid=2112472504

B450 serilerinde msi tomahawk ve onun türevlerine aşırı bir rağbet söz konusuydu bu anakartın çeşitli yurt dışı incelemelerinde VRM ısıları konusunda bir çok rakibinden önde olduğu gibi fiyat/performansta da büyük oranda rakibi olmamasıyla sürekli bütçe sistemlere tavsiye ediliyordu.

Ama artık bu anakartı tamamen egale edecek niteliklerde yeni bir Fiyat performans ürünü piyasada mevcut başlıca artılarını sıralarsak.

ASUS TUF B450 PRO GAMİNG B450 tomahawk max a göre artıları:

Bu bütçe segmentinde daha önce çelik jikle bobini kullanan bir anakart hiç olmamıştı Asus bir ilke imza atmış.

+ Alc 1200 codec daha kaliteli ses kartı ve anakart üzerinde Spdif Optical out pin desteği
    + 2 adet Nvme m2 ssd desteği
    + Toplam ağırlığı daha fazla olan Vrm heatsink soğutucu desteği
    + 4x2+2 Tip sanal 8+2 faz gerçek 4+2 faz Çelik bobin ile desteklenmiş faz yapısı
    + 3900x Gibi işlemcilerde 15 dereceye varan serin Vrm sıcaklıkları (Konu linki verilmiş incelme baz alındı)
    + Daha uygun veya benzer fiyata bulunabilirliği gibi gibi sebepleri sayabiliriz.

Şimdi gelelim son kısıma son kısımda ise vereceğim linkte Highend sınıfa giren bir başka Asus b450e strix modeli ile Asus b450 pro gaming arasında sadece soc kontrolcü kısmındaki 2 eksik bobin farkı bulunmaktadır sadece 2 bobinle high end olmayı kaçırmış msi tomahawk serisi ile aynı katagoride mainstream yani orta sınıfta kalmış gizli bir şahaser durumunda bu Tuf b450 Pro gaming.

Aşağıda B450E strix ve B450 TUF PRO GAMİNG VRM MOSFET BOBİN YAPILARI 2 SOC BOBİNİ HARİÇ BİREBİR AYNIDIR.

ASUS TUF B450 PRO GAMİNG

ASUS B450E STRIX

MSI B450 TOMAHAWK MAX pc topladım yardım edermisiniz ?

Test linki
    http://blog.livedoor.jp/wisteriear/archives/1076004597.html#memory-OC

https://store.donanimhaber.com/5f/a2/92/5fa2929654522d5fb7a2668ce0a9d001.png

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 29 Aralık 2019; 12:33:31 >

• AskN0More A kullanıcısına yanıt
    James Donkey JD27FG1MS144 27'' 1ms 144Hz Full HD FreeSync Gaming Monitör 1400 lira
  • Timeguard T kullanıcısına yanıt
    B450 GAMING PLUS MAX Amd B450 AM4 Soket nasıl olur 900 lira gibi bir bütçe ayırdım ana kart için tek istediğin 4 soket girişi olması ne önerirsin ?
  • ibrat58 İ kullanıcısına yanıt
    Önermiştim bunu.

Asus tuf b450 pro gaming

https://store.donanimhaber.com/16/e5/1c/16e51cef7d19c25615a38b5515f136e8.jpeg

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.