Şimdi Ara

PC OYUNLARI İÇİN ALTIN ÇAĞ HANGİ DÖNEMDİR? ESKİ-YENİ PC OYUNLARI DEĞERLENDİRELİM :) (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
390
Cevap
3
Favori
26.293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • olaya birde şu açıdan baksanız? konsollar standart sistemlerdir ve bir konsol için oyun yaptığınızda üzerinde fazla optimizasyon yapmanız gerekmez. Ama iş pc ortamı olunca türlü türlü donanıma sahip pc var hepsinde aynı kaliteyi tutturmak zordur. Bir yanda pc oyunların korsana açık olması konsolların ise ( PS2 yi saymıorum ) korsana kapalı olamasından kaynaklanıyor bence. Sizde oyun şirketi sahibi olsanız fazla sorun yaratmayacak ve satış yüzdesi daha iyi olacak konsola mı yoksa ne olacağı kestirilemeyen pc ye mi oyun yaparsınız? Bunları yazıorum die konsolcu sanmayın sakın ha bende sonuna kadar pc ciyim ama gerçekler bunlar bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sactionex

olaya birde şu açıdan baksanız? konsollar standart sistemlerdir ve bir konsol için oyun yaptığınızda üzerinde fazla optimizasyon yapmanız gerekmez. Ama iş pc ortamı olunca türlü türlü donanıma sahip pc var hepsinde aynı kaliteyi tutturmak zordur. Bir yanda pc oyunların korsana açık olması konsolların ise ( PS2 yi saymıorum ) korsana kapalı olamasından kaynaklanıyor bence. Sizde oyun şirketi sahibi olsanız fazla sorun yaratmayacak ve satış yüzdesi daha iyi olacak konsola mı yoksa ne olacağı kestirilemeyen pc ye mi oyun yaparsınız? Bunları yazıorum die konsolcu sanmayın sakın ha bende sonuna kadar pc ciyim ama gerçekler bunlar bence

Bu durumun ben de farkındayım. Zaten benim bu konuda bir sorgulama yapmadığım da açık. Tam tersine bu durum devam ettiği sürece pc'nin gerilemesi de devam edecektir. İşte ben de bu yüzden bu konuyu açtım. Büyük ihtimalle o şaşalı günleri tekrar göremeyeceğiz. Peki herkes için en iyi dönem ne zamandı, merak ediyorum.

• yazdıklarım tam sorunun cevabı olmayacak kısa bir giriş yapacagım benim anlayamadığım bir nokta varki ben bir türlü çözememekteyim.hem ps3 hem wii hemde pc sistemlerine sahiptim wii yi elden cıkarana kadr su an ps3 vede pc kullanıyorum.kesinlikle bir pc oyuncusuyum fps oyunları ps3 te bende oynayamıyorum.bir arkadaş fps ps3 te oynanmaz demis yukarıda.ama bu kesinlikle oyle değil.ben sen o ve başkaları oynayamasada gamepad i mouse klavye rahatlığında kullanan oyuncuları gördüm biliyorum şahit oldum.o yüzden oynanmaz demeyelim.üreticilerin neden konsol oynlarına yöneldikleri aşikar buna pararlelde konsol sayısı sürekli artıyor.pc oyunculuğu hiç bir zaman ölmez ama yukarıda yazmıs olduğum anlayamadığım bölüme geliyorum pc ye çıkan oyun sayısı azaldıkça ekran kartı meydan savaşı gittikçe kızışıyor.oyun yok ama ekran kartı cephesinde aşırı hızlı gelişmeler var.bu böyle devam edemez pc ye oyun cıkmaz ise ekran kartı üreticileri ne satacak bu nasıl bir çelişkidir.bu nereye kadar gider pc oyunculuğu ölürse ekran kartı pazarıda ölür.esas bu konu üstünde durmak gerekir.

hangi sene oyun için sorusuna gelince benim için tomb raider ın çıktığı sene diyebilirim sanırım.ara giriş videolarını bile heyecanla seyrederdim cok büyük keyifde alırdım.

• quote:

Orijinalden alıntı: toutatis

Diablo 2, Starcraft, Fifa 99, Age Of Empires II, Red Alert 3, Need For Speed II SE, Half-Life' ın ortak olarak buluştuğu yıl "1999"

+1
  • quote:

Diablo 2, Starcraft, Fifa 99, Age Of Empires II, Red Alert 3, Need For Speed II SE, Half-Life' ın ortak olarak buluştuğu yıl "1999"

starcraft ve half life 1998 yapımlarıdır bu yüzden benm cevabım
    StarCraft, Unreal, Fallout 2, Grim Fandango, Half-Life, Thief: The Dark Project ın ortak buluştuğu yıl olan 1998 ve Doom II nin çıkış tariihi olan 1995

• Bir de konsol sahiplerinin her zaman kıskanarak baktığı bir yapımın çıkışını unutmayalım :D World Of Warcraft ve 2004

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sactionex -- 8 Şubat 2011; 13:32:18 >
  • Sırf Call of Duty'nin çıkması bile 2003'ü altın yıl yapmaya yeter.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sactionex

quote:

starcraft ve half life 1998 yapımlarıdır bu yüzden benm cevabım
    StarCraft, Unreal, Fallout 2, Grim Fandango, Half-Life, Thief: The Dark Project ın ortak buluştuğu yıl olan 1998 ve Doom II nin çıkış tariihi olan 1995

Ben de Star Craft'ı 1997 diye hatırlıyordum. 1998'miş. Demek ki 1998 de sağlam yılmış.

@Juvixted

Kesinlikle.

• quote:

Orijinalden alıntı: _Purgatory_

pc her zaman altın yıllarını yaşamıştır(yaşıyordur) ama tek yıl olarak düşünürsek haklısın 2003 muhteşem devam oyunları olan oyunların çıkış yılı
  • Hocam öyle bir değerlendirme yapılır ama oyuna göre değişir. Benim için Half Life'ın yeri ve önemi fazladır. onun için Half Life'a karşı 5 oyun koysalar bile Half Life'ı seçerim. O yüzden dolayı bana göre 1 oyun o yılı altın yapabilir. aksine 10 tane oyun koy altın yıl sayılmaz bile. ama eğer altın yıl diyorsan 1999-2000 derim. Half Life , The Sims ve benzeri şekilde insanlarda kalıcı etki bırakan oyunlar o dönemde piyasaya çıktı.
  • quote:

• Valla diğerlerini bilemem de, Half Life 2'nin çıktığı sene PC için inanılmaz özel bir sene olmuştu. Yanında FarCry, Doom 3 gibi oyunlarla birlikte bu 3 "klasik" oyun bir anda gelmişti. Cidden klasiklerdi.

Hatta o dönemde bu oyunları oynamak için öyle bir ekran kartı arayışlarına girmiştim hala unutmam incelemeleri vs. x800xt ler 6800gtx'ler falan çıkıyordu. 6600gt almıştım da kurtulmuştum o dertten. ne güzel bir dönemdi yav. bir daha o kadar heyecanlandığım benim için özel olan bir sene olmadı. tüm oyun dünyası kenetlenmiş bekliyordu bu oyunları.

Arkasından da Crysis'in çıktığı sene diyorum. Malum, hala onu geçebilen tek bir oyun yok görsellikte. Çok vurucu gelmişti. Gelene kadar ağzımız açık videolarına bakıyorduk. Hala da oynarken ağzım açık kalır zaten o grafiklere.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 17 Şubat 2011; 0:48:24 >
  • Benim için Fifa 2002 (oyuncuları artık iyice benzetmeleri grafiklerinin 2001'den sonra çağ atlamış gibi olması,Dünya kupası oyunu) ,Stronghold(Yeri bende ayrıdır en beğendiğim strateji oyunu) ve özellikle GTA 3'ün çıktığı yıl olmuştur(Müthiş birşeydi oynarken ki heyecanımı unutamıyorum GTA London ve GTA 2'den sonra inanılmaz gelmişti abimden izin alıp oynamak için ne taklalar atardım be )+ olarak birde Red Alert 2 var fakat tam tarihini hatırlayamadım neyse döneme gelirsek 2001-2002 yılları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Scorpioleo -- 17 Şubat 2011; 1:51:24 >
  • Tabikide 2010 yılı.Sadece Starcraft 2 gibi bir efsanenin bu sene içinde çıkması bile yeter.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RoyaLGuarD

Tabikide 2010 yılı.Sadece Starcraft 2 gibi bir efsanenin bu sene içinde çıkması bile yeter.

lol sc2, sc1 kadar başarılı bir yapım değil ve asla olamaz. iki kere iki dört.
  • bana göre 2004 2005 baya bir gelisme kaydeildi sistemler arasındada cok fark yoktu zaten
  • 99 ve 2007 yılları olabilir. Özellikle Crysis'in çıkmasıyla grafiksel devrim yaşandı neredeyse
  • 2004-2006 yılları arasıdır zira bu yıllar moh ve cod serilerinin art arda patlak verdiği zamanlardır. Günümüzde ise konusu ve kontrolü kolay bir oyun bulmak zor. Bekliyoruz bakalım
  • 98 yılı rakipsizdir bence bu konuda
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.