Şimdi Ara

PC Neden Kitlenir.. Çok Kolay Ama Zor Soru.. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
8.041
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Bu durumda tum bilesenler degismis oluyor ve probleminiz hala devam etmis oluyor. Ya problem sizde ya da kullandiginiz yazilimlarda...

Yazilimlariniza ve kendinize guveniyorsaniz, sistemi oldugu gibi alip baska bir mekanda baska kablolarla deneyin...

Tesekkurler,

Hicks
  • Benim Ekran Kartına Takılmamın Nedeni Şu.. Sistem Bileşenlerinin Hangisini Değiştirirsem Değiştireyim.. Hangi Sistemde Kullanırsam Kullanayım Yada Hangi Kartı Kullanırsam Kullanayım Ciddi Anlamda Çok Isınıyor.. Yani Ekran Kartı Arızalı Ondan Isınıyor Diyeceğim Ama Üc Farklı Ekran Kartım Var ve Farklı Sistemde Takılı İken Normal Çalışan Kart Bu Sistemde Takılı İken Aşırı Isınıyor..
  • Elektriği UPS ten alarak denediniz mi?
  • Farklı ramler denemişsiniz ama merak ettiğim voltaj, mhz, cl değerleri düzgün şekilde mi? Herşey denenmiş görünüyor bu değerleri değiştiripte denermisiniz?
  • donma sorunu ortadan kalktı.. fakat şimdide bir süre oyun oynadıktan sonra ekranda renk karışmaları oluşuyor.. farklı ekran kartlarında yine aynı sorunu yapıyor muhtemelen ısınmadan dolayı ki ekran kartına el deydirilemiyor.. peki neden aşırı ısınır ekran kartı ?
  • rastgele kitlenmeler tozdan olabilir içini açıp iyice okuyup üfle, ekrantı ısınması için değişik parçalarla denemişsin peki başka psu ile denedin mi bios ekranında verdiği voltajlar normal mi,
  • quote:

Orijinalden alıntı: day2kill

donma sorunu ortadan kalktı.. fakat şimdide bir süre oyun oynadıktan sonra ekranda renk karışmaları oluşuyor.. farklı ekran kartlarında yine aynı sorunu yapıyor muhtemelen ısınmadan dolayı ki ekran kartına el deydirilemiyor.. peki neden aşırı ısınır ekran kartı ?

Sorun ilginçmiş geçmiş olsun ,sıcaklıktan bahsetmişsiniz ama kaç derece diye sormam lazım ,mesela gpu 110 dan sonra ekran karman çorman olabiliyo,ama sizin bu kadar ısınmaz

Diğer taraftan konunun hepsini okudum,donma ya da crash ın nasıl tepki verdiğini, mavi ekran mı yoksa ses mi geldiğinden bahsetmemişsiniz
    Bu konuda tavsiyem mb ve cpu haricindeki parçaları bi intel sistemde denemeniz
    Tabi psudan ve ramlerin standart ve advanced timing ve voltajlardan bahsetmeme gerek yok sanırım(özellikle ocz de)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hellteam -- 24 Kasım 2010; 17:03:44 >

• kardesim Hdd bir pc için en önemli şeydir. Eğer pc de virüs yada baska bir sebepten dolayı hdd ye zarar veren bir şeyler varsa bu bunlara sebep olabilir...
  • Sorun nasıl cözüldü aynı sorundan bende muzdaribim

Gigabyte Anakart 990 FX ud3 rev 1.2
    Asus ENGTX 560 DC ekran kartı 1 gb ddr 5
    Hı-Level 1600 mhz 4x 4gb ram
    Amd FX 8150 black edition 3.6 ghz 16 mgb cache
    Xilence 800W 80+ Game supply

Donanımım bu şekilde oyun oynarken nette dolaşırken vs bilgisayar donuyor ve ekrandan dıgııdıgıdıgıı sesleri geliyor görüntü çok ağır bi şekilde akmaya devam ediyor, ctrl+alt+del yapıyorum 5 dk sonra pc yanıt veriyor işlemci % 80 lerde seyrediyor ısıları normal 45 derece işlemci 36 37 derece ekran kartı bir süre sonra pc video cıkısını kesiyor power saving moduna alıyor kendını ve restart atıyor bu kadar süre beklemez isem ben reset atıyorum ve tekrar 30 dk en geç olmak üzere donuyor, siz sorunu cözdük diyorsunuz merak edıyorum nasıl cözüldü, farklı ekran kartları işletim sistemleri vs, ramlarımda sorun var pek araştırmadan aldım döngüye giriyorlar saglam olanı ile deniyorum, anakart üreticisine gönderildi teste tabi tutuldu hiç bir sıkıntısı yok... Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.