Şimdi Ara

PC KASASI KROM BOYAMA HAKKINDA YARDIM!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
7.834
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar pc kasasını krom rengi boyamak istiyorum bir kaç marka denedim (akçalı,keen) ama nafile her ikiside mat oluyor istediğim parlak krom efektini bir türlü elde edemedim sizin önereceğiniz denenmiş ve kaliteli marka var mı ?

bu şekil boyamak istiyorum
     PC KASASI KROM BOYAMA HAKKINDA YARDIM!

• Henkel Duck Color Spray' in " Effect " boyası istediğiniz görüntüyü veriyor.. Yalnız alacaksanız kutudaki açıklamayı bir okuyun isterseniz..biraz hassas bir boya.
  • bahsettğiniz boyayı istanbulda nerede bulabilirim??
  • Genelde ,hırdavatçılarda ,boya malzemesi satanlarda ,hobi ürünleri satış yerlerinde ve de büyük kırtasiyecilerde bulabilirsiniz..Ben İzmir'de boya ve hırdavat satan bir yerden almıştım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: svideoz

bahsettğiniz boyayı istanbulda nerede bulabilirim??

bauhause da var .istediğin gibi.bi ucuzu bide pahalısı var sanirim biri 10 tl biri 20 tl üzeri bişey.bende çünkü bunu yapmak isteyip gidip baktım ama sonradan vazcaydım
  • boyaların kalitesinden ve parlaklığındqan emin olursam hemen uygulamayı düşünüyorum gözümü kararttım ama iki denememde sonuç hüsran oldu gerçek nikelaj etkisinden çok uzaktılar maskeleme yapıp iki renk uygulamayı düşünüyorum parlak siyah ve parlak krom siyahı bulmak kolay ama sorun kromda en sonunda yurt dışından boya ve pistol getirticem
    quote:

Orijinalden alıntı: jackal___61

quote:

bauhause da var .istediğin gibi.bi ucuzu bide pahalısı var sanirim biri 10 tl biri 20 tl üzeri bişey.bende çünkü bunu yapmak isteyip gidip baktım ama sonradan vazcaydım

• wii deki gerçek krom gibi geldi?
  • o dedıgınız boyadan bende mevcut senın ıstedıgın boya degıl adı ustunde efekt boya susleme ıcın kullanılır bı cok ev cıceklerının yapraklarını boyarlar onlarla surtunmeye gelecek bı boya degıl ayrıca senı tatmın etmez parlak degıl senın ıstedıgın olay boya degıl kromaj yanı kaplama boyle bı boya bulurmusun bılmıyorum ama ıllada kromaj ıstıyorsan oto nıkelelaj ve aksesurcılara danıs kasanı nıklelej kaplatacagın yer konusunda sana yardımcı olurlar tabı ıstedıklerı rakamı duyunca hala aynı fıkırde olursan bol sans
  • bu tarz boyaların olduğunu biliyorum içersinde gerçek nikel ve gümüş parçaları olan spreyler ama sanırım burada onlardan bulamicaz :s
  • quote:

quote:

Kargo ile yollayabilirler mi ki? Var mı internetten satışları.?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AgLoTr_

quote:

quote:

Kargo ile yollayabilirler mi ki? Var mı internetten satışları.?

üşenme bee :D gidip al :d sanmıyorum olcağını

• quote:

bu tarz boyaların olduğunu biliyorum içersinde gerçek nikel ve gümüş parçaları olan spreyler ama sanırım burada onlardan bulamicaz :s

hernekadar bu tıp boya olsada yukarıdakı nıkel yada crom neyse artık kaplama kı o o degerın en kral boya ıle ancak yarı performansı alınabılır sanayıcı oldugumdan az cok bılgım var kromaj ve nikelaj kaplama hıc bır boya ıle yakalanamaz

Henkel Duck Color Spray' in " Effect ben bu boya ıle cd rom boyadım ne o parlaklıgın % 50sını verdı nede rengını hatta cok hassas oldugundan ovalama ıle bıle cıktıgını fark ettım bosa verme paranı alıcaksanda bunu alma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kılıçaziz -- 17 Haziran 2010; 2:35:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kılıçaziz

quote:

bu tarz boyaların olduğunu biliyorum içersinde gerçek nikel ve gümüş parçaları olan spreyler ama sanırım burada onlardan bulamicaz :s

hernekadar bu tıp boya olsada yukarıdakı nıkel yada crom neyse artık kaplama kı o o degerın en kral boya ıle ancak yarı performansı alınabılır sanayıcı oldugumdan az cok bılgım var kromaj ve nikelaj kaplama hıc bır boya ıle yakalanamaz

Henkel Duck Color Spray' in " Effect ben bu boya ıle cd rom boyadım ne o parlaklıgın % 50sını verdı nede rengını hatta cok hassas oldugundan ovalama ıle bıle cıktıgını fark ettım bosa verme paranı alıcaksanda bunu alma

o kadar emin olma istersen
    bu boyalar gümüş nitrat içeriyor ve netice mükemmel ancak öncede bahsettiğim gibi burada bulabileceğimizi hiç zannetmiyorum

http://www.youtube.com/watch?v=Q3kwkki0bMk&feature=player_embedded

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A21AA1D72 -- 17 Haziran 2010; 10:06:58 >

• bence bulursun hocam nerde dersen motorcularda araba modifiyecilerinde çünkü motorlara mikalanj atıyorlar ya onlarda vardır
  • Yanlız çok güzel olur bu renkde bir kasa yapmak.Yurt dışından getirtebilme imkanım var bulabilirsem isteyen arkadaşlara PM yoluyla haberdar ederim..
  • çok güzel duruyo
  • http://www.kromboya.com/?sayfa=06

İstanbullu arkadaşlar araştırmasını yapıp dönerlerse fiyat kullanım gibi Türkiyede de var nanao krom teknolojisi.

Saygılarımla
  • Kıytırık sprey boyalarla altın, bakır, gümüş, nikelaj gibi renkleri birebir elde etmek pek mümkün değildir. Bunun için daha profesyonel boyalar kullanmak ya da sanayide yaptırmak gerekir. Bence hiç uğraşmaya gerek yok, kasayı sırtlayıp doğruca sanayiye gitmek en doğrusu. Bu şekilde yapılmayan kaplamaların hiçbir şey yapmasanız bile kararacağından emin olabilirsiniz. Oksitlenecektir boya. Parlak vernik atmayı deneyebilirsiniz ama aynı şey değil kromajla. Sanayi yolları taştan yani kısaca...
  • quote:

Orijinalden alıntı: OrcsCaptan

Yanlız çok güzel olur bu renkde bir kasa yapmak.Yurt dışından getirtebilme imkanım var bulabilirsem isteyen arkadaşlara PM yoluyla haberdar ederim..

Hocam öyle bir site bulabilirseniz çok iyi olur.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.